Zajímavé utkání je u konce. Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří se zásluhou Čajánka ujali vedení. Dlouho platil těsný stav 1:0 pro Zlín. Misky vah srovnal ve 43. minutě Jakub Černý, který využil nedůslednosti zlínské obrany a překonal Horčičku až na třetí pokus. Zápas poté dospěl až do prodloužení, kde zachoval chladnou hlavu obránce Tesařík. Dva body tak zůstávají na ZS Luďka Čajky. Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek víkendu. Napočtenou.
62:50
Zlín právě vstřelil branku!
Máme rozhodnuto! Ve skrumáži před brankou si s ledovým klidem vyčkal na puk obránce RADIM TESAŘÍK a přesnou střelou do šibenice rozhoduje o druhém bonusovém bodu pro Zlín. Asistence: Petr Čajánek.
62:12
Martynek hladce prosóloval celé kluziště kolem mantinelu a Horčička se při jeho zakončení zapotil.
61:28
Stříteský zpoza branky našel v dobré pozici Kamila Piroše. U puku byl ale dřív Urbanec, který zametl puk do lapačky zlínského brankáře.
60:56
Hübl střílel z první, Horčička výborně ranemen vytěsnil.
60:26
Prodloužení začali s kotoučem domácí a hodně opatrně.
60:01
Zásahy golmanů ve třetí části. Horčička (10) - Francouz (10)
V závěru byl Litvínovu ještě odpuštěn faul na Lešku, ale to nic nemění na tom, že nás čeká pětiminutové prodloužení.
60:00
59:38
Černému se nepodařilo puk vyhodit ze třetiny a Francouz musel zasahovat.
59:30
Černý ještě vyhazuje na icing. Stihneme minimálně buly před Francouzem. Závěr utkání bude ještě vypjatý.
58:40
Dnešní střetnutí Zlína s Litvínovem sleduje 4097 diváků.
57:32
Pomalu, ale jistě to vypadá, že se dnes bude prodlužovat.
56:43
Litvínov zahrál zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Pavla Francouze.
54:49
Petr Kousalík (LIT) 2+2 minuty za hrubost.
54:49
Jan Brejčák (LIT) 2+2 minuty za hrubost.
54:49
Petr Čajánek (ZLN) 2+2 minuty za hrubost.
54:49
Petr Čajánek už neměl trpělivost na vysoké přehlížení tvrdých zákroků ze strany Litvínova. Bitku vyhrál hostující Brejčák, který má značně urostlejší postavu.
54:47
U střídačky Litvínova se do sebe pustil Petr Čajánek s Janem Brejčákem.
54:38
Holík šikovně vybojoval puk pro Veselého, který v obrovské šanci napálil Francouze.
54:16
Tvrdá pumelice z hokejky Tesaříka orazítkovala pravý Francouzův beton.
54:00
Tesařík pouze nastřelil puk na Francouze, který měl problémy s rovnováhou a puk nakonec ukořistil.
53:29
Další úspěšné vyhození z řad litvínovských hokejistů.
53:13
Kubát bleskově vyhazuje a Litvínov šetří vteřinky v oslabení.
52:57
Marek Posmyk (LIT) 2 minuty za vražení na hrazení.
Pro změnu si zahrají přesilovku domácí hokejisté.
51:50
Holík je na ledě, to nejhorší mají zlínští za sebou.
51:26
Nádherná kombinace Lešky s Köhlerem ve vlastním oslabení. Pohlednou souhru zakončil střelou do Francouze druhý jmenovaný.
50:37
Lukešova střílená přihrávka na Hübla si to namířila mezi diváky. Byla tečována, takže se vylučovat nebude. Buly ve středním pásmu.
50:14
Zlínu se podařilo vyhodit se štěstím puk za modrou čáru.
49:59
Tato přesilovka může být klíčovým momentem dnešního utkání.
49:50
Je tu první vyloučení ve třetí části. Domácí Petr Holík (ZLN) vyhodil puk do hlediště a Verva si zahraje dvě minuty ve výhodě.
49:45
Za to na druhé straně se strhla pěkná měla před Horčičkou. Pšurný se snažil přetlačit Horčičkův beton, ale bez úspěchu.
49:27
Leška obkroužil branku a Francouz bleskovým zásahem holí odpálil puk a zároveň poslal k ledu Lešku. Divákům se tento verdikt značně nelíbí.
48:59
Slovenská dvojice rozhodčích dnes nechává ve hře hodně volnosti. Pískot fanoušků je tomu jasným důkazem.
48:26
Hra se přelévá ze strany na stranu a schází tomu pořádná šance.
47:48
Lukešovo nahození z prostoru modré čáry končí sraženo v ochranné síti.
47:28
Dorážka téhož útočníka končí v náručí Pavla Francouze.
47:17
Po buly střílel z otočky Köhler, rána byla tvrdá ale mířila mimo litvínovskou klec.
46:32
Zlín se zase trochu oklepal a Verva okamžitě vyhazuje na icing.
46:13
Hamrlíkovo nahození tečoval Čech. Po delší době si Francouz připisuje úspěšný zákrok.
45:43
Rostislav Vlach na tuto situaci okamžitě reaguje. Zlínská střídačka si bere oddechový čas.
45:26
Ševci jako by byli omámení a dovolili Litvínovu téměř vše.
44:29
Pšurný ve stoprocentní šanci nenašel recept na Horčičku, který drží Zlín nad vodou.
43:56
Zlín ma veliké problémy dostat se z vlastního pásma.
43:17
Viktor Hübl ani tentokrát nepřelstil výborného Horčičku. Litvínovský útočník zahodil dnes poněkolikáte velikou šanci.
42:48
Hübl hledal přihrávkou v lepší pozici Majdana, rozehrávku zblokovala domácí obrana. Verva po vyrovnávací brance značně ožila.
42:09
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov byl dlouho hladový po gólu. Nejprve Rapáč neproměnil tutovku, ale vzápětí využil nedůraznost zlínské obrany JAKUB ČERNÝ. Litvínovský útočník tak dlouho šťouchal do puku, až ho dotlačil za brankovou čaru. Asistence: Ján Brejčák, Roman Pšurný.
41:27
Francouz byl pozorný proti střele z otočky, kterou měl na svědomí Petr Leška.
40:48
To teď neplatilo při střele Hamrlíka, kdy Francouz hbitě zasáhl betonem. Dokázal si poradit i s dorážkou Köhlera, který dorážel v pádu.
40:28
Lukešovo nahození znamená icing. Třetina nám začíná v hodně ospalém tempu.
40:18
Hamrlíkovo nahození tečoval jeden z litvínovských hráčů vysokou holí. Následuje buly před Francouzem.
40:01
Tato třetina už neměla takovou kvalitu jako ta první o čemž svědčí fakt, že jsme žádnou branku neviděli. Lepším celkem byli ze začátku litvínovští, ale mohou je mrzet neproměněné šance. Domácí měli několik příležitostí ke skórování, ale narazili na výborného Francouze. Zásahy brankářů: Horčička (9) - Francouz (13). Poslední třetina bude mít začátek asi v 19:02.
40:00
39:41
Köhlerovi chyběl krok k tomu, aby uháněl zcela sám na Francouze.
39:02
Je tu poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:32
Kubišův pokus končí přímo v lapačce litvínovského brankáře.
38:11
Berani toho v této přesilovce moc nestihli. Jareš je na ledě.
37:12
Tesaříkova tvrdá střela nadělala Francouzovy problémy, k dorážce se tlačil Holík, ale neuspěl. Tlak Zlína v přesilovce sílí.
36:30
Linhart se po souhře zlínských opřel do puku. Jeho pokus trefil pouze tečujícího Köhlera.
36:11
Richard Jareš (LIT) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry. Litvínovský bek to s razancí při vyhození kotouče trochu přepískl.
35:58
Necelou minutu se hrálo bez přerušení ve středním pásmu. Hvizd rozhodčího nakonec donutil zdlouhavý souboj o kotouč u mantinelu.
34:59
Linhart si vybruslil od levého mantinelu a přes hradbu těl se snažil překvapit Francouze. Puk se nakonec odrazil od Ručinského brusle přímo na hokejku litvínovského brankáře. Ale štěstí je jeden z faktorů, který k hokeji patří.
34:15
Bonbónek pro Horčičku, který končí v jeho lapačce. Tohle byl hodně snadný pokus, který vyslal obránce Zeman.
33:45
Verva drží puk na hokejkách, ale zlínští dobře napadají takže to hosté s přechodem do středního pásma nemají lehké.
33:12
Melenovského přihrávku z rohu kluziště tečoval Filip Čech. Zlínský útočník se snažil puk propasírovat mezi Francouzovy betony, ale neuspěl.
32:20
Perfektní stahovačka Viktora Hübla, následná tvrdá střela, a perfektní Horčičkův zákrok lapačkou.
31:45
Kupředu už ale míří ve druhé části aktivnější Litvínov.
31:15
Ševci se stále drží zuby nehty v útočném pásmu.
30:59
Čajánek se dostal do zajímavé šance. Domácí kapitán se rozhodl pro bekhendové zakončení, protože byl tísněn a moc mu toho nezbývalo. Francouz si ale svůj prostor dobře vykryl a šanci zlínského útočníka chytá.
30:32
Verva kromě tvrdé střely Zemana toho v přesilovce moc nestihla. Zlín je v plném počtu.
30:12
Urbanec zkušeně odstavil litvínovského hráče a osvobodil domácí celek v oslabení.
29:39
Verva se nastěhovala před Horčičku a tvrdý projektil Zemana prověřil připravenost Horčičky.
29:14
Další úspěšné vyhození domácích hokejistů.
28:50
Zámorskému se povedlo okamžitě odpálit puk ze třetiny.
28:31
Potrestaným je Tomáš Linhart (ZLN) 2 minutami za nedovolené bránění.
28:31
Zlínští si sami zadělali na potíže. Unikajícího Zemana musel faulovat jeden ze zlínských a Berani se budou bránit ve čtyřech.
26:37
Lukeš s Hüblem se dostali do stoprocentní šance. Druhý jmenovaný ale byl zřejmě z přihrávky od svého spoluhráče sám překvapený, protože zakončení hodně uspěchal.
25:49
Povedený ťukec zlínských hokejistů zakončil nepřesnou střelou Balaštík.
25:28
Linhart s Köhlerem nedokázali obrat Černého o kotouč. Litvínovský útočník se ale vzápětí sám o kotouč připravil.
24:31
Martynek pouze přistrčil Stříteskému, který povedenou střelou od modré čáry zaměstnal Horčičku.
23:58
Další icing litvínovských hokejistů.
23:34
Majdanovu přihrávku nezpracoval Viktor Hübl ani František Lukeš. Následuje tedy icing a buly u Francouze.
22:56
Kubát se ještě snažil rychle dostat s kotoučem přes modrou čáru. Bohužel pro Vervu tam jeho spoluhráči byli dříve a tak se píská ofsajd.
22:27
Kubátovo prudké nahození zlínský brankář spíše fotbalovým zákrokem vykopl do ochranné sítě.
21:52
Rapáč hledal mezi kruhy Smolku, jeho střelu zblokovali domácí obránci.
21:32
Litvínov na chvíli získal útočné pásmo, ale konkrétně Jakub Černý puk na hokejce dlouho neudržel.
20:53
Veselého slušná střela se pouze otřela o levý Francouzův beton.
20:39
A Horčička si připisuje první zákrok ve druhé třetině. Autorem střely je Karel Kubát.
20:28
Oba celky vstoupili do druhého dějství hodně opatrně.
20:01
První třetina byla spíše v režii domácích, kteří se díky Čajánkovi dostali do vedení. Litvínov ale v závěru třetina začal vystrkovat růžky a Horčička se musel vyznamenat. Vedení domácích mohl těsně před koncem první sirény navýšit Holík, ale na výborného Francouze nevyzrál. Zásahy brankářů: Horčička (8) - Francouz (12). Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 18:10.
20:00
19:37
Holík v obrovské šanci na Francouze nevyzrál. Brankář s maskou Homera Simpsona vyrážečkou vyrazil bekhendové zakončení zlínského útočníka.
18:48
Horčička si poradil i s dorážkou, kterou adresoval Pavel Smolka. Tentokrát zasáhl zlínský brankář lapačkou.
18:32
Horčička podržel Zlín, když si poradil s tvrdou přizemní střelou Richarda Jareše.
17:58
Tesaříkova bomba zblokována, zlínští znovu zakládají akci.
17:18
Nebezpečně dorážel před Horčičkou Roman Pšurný. Horčička puk dokázal vytěsnit a Berani jdou dopředu.
16:32
Oba celky v závěru třetiny nemají problém rychle projít přes střední pásmo.
15:46
Lukeš pálil hodně tvrdě, ale nepřesně.
15:19
Okál ve svém průniku předložil puk jako na zlatém podnose na druhou tyč Ondráčkovi, toho ale fantastickým zákrokem vychytal Francouz.
14:14
Hostům v tuto chvíli nezbylo nic jiného, než kotouč vyhodit na icing.
13:59
Dobrou minutu strávili zlínští v útočné třetině. Litvínovští si hráče dobře pokryli a nedovolili žádné další drama.
13:29
Druhá zlínská formace se nasídlíla do útočného pásma.
13:01
Berani následně vyhazují na icing.
12:49
Lukeš chytře přenechal puk za sebe Majdanovi. Druhý jmenovaný vyslal ostrý pokus, který Horčička výborným zákrokem zneškodnil.
12:19
Francouz výbornou rybičkou a časným zasáhem holí zneškodnil přihrávku zlínského útočníka.
11:39
Vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína.
11:16
Smolka našel před brankou osamoceného Baláže. Slovenský útočník tváří v tvář Horčičkovi nepochopitelně poslal puk někam do ochranné sítě. Prozatím největší šance Vervy.
10:48
Rapáč se propracoval do šance, kterou mu Horčička zneškodnil pravým betonem.
10:22
Zemanova tečovaná střela nečekaně změnila směr a Horčička měl co dělat, aby puk udržel před dorážejícím Martinem Ručínským.
9:54
Parádní Leškova zadovka na Bedřicha Köhlera. Sám Köhler ještě zakončoval šikovně z otočky. Francouz byl ale na vše dostatečně připravený.
9:30
Kotouč byl ztečován na zlínskou střídačku. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
9:08
Horčička si připisuje úspěšný zásah proti střele Kubáta.
8:51
Kdo jiný než domácí kapitán posílá Berany do těsného vedení. Petr Holík šikovnou bekhendovou žabičkou našel hokejku PETRA ČAJÁNKA, který střelou na vyrážečku překonává litvínovského brankáře. Asistence: Petr Holík.
8:33
Leška byl atakován, následně byla litvínovská klec vychýlena ze svého postavení. Vylučovat se opět nebude.
8:26
Leškovu příhru mezi kruhy dobře zblokoval Pšurný. První pětka Zlína se usadila před Francouzem.
7:54
Po delší době se bude vhazovat před zlínským brankářem.
7:38
Zakázané uvolnění Litvínova.
7:18
Leška byl v rohu kluziště za Francouzem sražen k zemi, rozhodčí hru ponechávají.
6:52
Zdeněk Okál se důrazně natlačil do zakončení a smetl sebou i Pavla Francouze. Hra je přerušena, kotouč se ocitl v moci litvínovského brankáře.
6:18
Kubát podržel puk za vlastní brankou, aby hosté mohli vystřídat čerstvé formace.
5:46
Majdan našel na modré volného Kousalíka, jeho tvrdá střela byla zblokovaná domácí obranou.
5:20
Následuje další buly před litvínovskou svatyní.
5:12
Francouzovu pozornost nyní otestoval lehčím zakončením domácí Balaštík.
4:45
Leškova střela se odrazila od mantinelu přímo před brankoviště, tam si sjel nikým nekrytý Köhler, který na kus černé gumy nedosáhl.
4:28
Litvínov se zatím do pořádné šance ještě nedostal.
3:57
Melenovský se snažil vystřelit, bohužel pro domácí mu kotouč sjel z hokejky.
3:32
Verva vyhodila puk na icing. Bude se vhazovat před Francouzem.
2:41
Kratičká přesilovka Beranů je u konce. Kompletní jsou také litvínovští.
2:10
Hamrlík může na led, Berani jsou v plném počtu.
1:22
Domáci jubilant Petr Leška nasměroval svůj samostatný nájezd pouze do pravé tyče litvínovské branky. Nejblíže byl ke kotouči ještě Balaštík, ale už se k dorážce nepropracoval.
0:58
Horčička i Francouz si připisují první úspěšné dotyky s kotoučem.
0:41
Dlouho si litvínovští přesilovou hru neužili. Domácího Čajánka musel zahákovat Viktor Hübl (LIT) a bude se hrát 4na4.
0:23
Verva se dostala ke střele, ale zakončení Viktora Hübla bylo hodně nepřesné. Dopředu se dere Zlín.
0:08
Sotva bylo vhozeni úvodní a už se vylučuje. Martin Hamrlík (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
00:01

PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, Veselý - Kubiš, Melenovský, Čech - Okál, Šlahar, Ondráček.

HC Verva Litvínov: Francouz - Brejčák, Gula, Jareš, Kousalík, Kubát, Posmyk, Stříteský, Zeman - Baláž, Černý, Hübl, Ludvík, Lukeš, Majdan, Martynek, Piroš, Pšurný Roman, Rapáč, Ručinský.

Rozhodčí: Müllner (SVK), Konc (SVK) - Hlavatý , Tošenovjan .
Úvodní buly je naplánováno na 17:15 a všichni jste zváni k jeho sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
HC VERVA Litvínov - Hokejisté Vervy letos svými výkony překvapili a vyšvihli se na slušné sedmé místo v tabulce. Litvínovští letos nedokázali se Zlínem ani jednou zvítězit. Každá série ale jednou končí a hokejisté Vervy se dnes pokusí o její protržení. Poslední duel na zlínském ledě skončil vítězstvím 5:1 pro svěřence Rostislava Vlacha. Severočeši si v posledním duelu smsli na Slavii, které uštědřili debakl 7:1. Dvěma trefami se blýskl útočník František Lukeš (21+21), který je druhý v kanadském bodování Litvínova těsně za Viktorem Hüblem (16+33). Jeřábkovi hoši zatím posbírali v součtu 66 bodů a na Zlín ztrácí bodů sedm. Ofenzivu Litvínova posílil zkušený útočník Kamil Piroš. V brankovišti prokazuje dlouhodobě výbornou formu Pavel Francouz. Dnešní duel nám slibuje ofenzivní a atraktivní hokej.

PSG Zlín - Berani sehráli v lednu celkem pět utkání v řadě ve kterých dokázali vždy bodovat. Jejich příznivou sérii uťala až v neděli karlovarské Energie. Ševci si odvezli z lázeňského města porážku 6:4. Základní část pomalu finišuje a Zlín se v případě dobrých výsledků může poprat dokonce o první pozici. Ztráta na vedoucí Plzeň je pouhých sedm bodů.

Zlínské hokejisty kosila v poslední době rozsáhlá marodka, i přesto se žlutomodří s touto nepříznivou situací dokázali vypořádat statečně. Do dnešního utkání by měla zasáhnout hned trojice uzdravených hráčů. Tomáš Linhart, Jiří Ondráček a Filip Čech. Naopak na marodce zůstává brankář Sedláček, který si natáhl kolenní vazy a Antonín Honejsek. Toho naopak neustále trápí potíže se zády. Uvidíme, kdo se postaví mezi tyče, protože v Karlových Varech střídal Horčičku Libor Kašík.

Existuje tak šance, že by se dnes talentovaný mladík představil ve zlínském brankovišti. Domácí centr Petr Leška dnes odehraje své 1 000. utkání v extralize. To se dosud povedlo jen Josefu Řezníčkovi, Františku Ptáčkovi a Janu Peterkovi. Cíl zlínských hokejistů v závěru sezony je získat potřebné body pro postup do play-off, to prohlásil před utkáním centr elitní formace Petr Leška.

Příjemný páteční podvečer ze zlínského zimního stadionu. Přesně po týdnu se Berani představí opět na domácím ledě. Do konce základní části zbývá pouhých deset kol a bitva o play-off graduje. Na led třetího celku přicestuje svést souboj s domácím celkem HC VERVA Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.