Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Litvínov - 1. dubna 2024   17:00

Pardubice
19:46' Vondráček (A. Musil, Čerešňák) • 58:25' Paulovič  • 59:57' Poulíček (A. Musil)
Litvínov

To už je ode mě pro dnešek vše, loučím se s vámi a budu se těšit u dalších přenosů.
Nejlepšími hráči byli vyhlášení na straně Litvínova Ondřej Kaše, za domácí cenu přebral Tomáš Vondráček.
Celkový počet střel na bránu: 35:25
Hostům se zvýšená aktivita ve třetí třetině nakonec nevyplatila, protože branku nevstřelili a navíc se při hře bez brankáře dvakrát prosadili Matej Paulovič a poté Patrik Poulíček.
Po utkání ještě neunesl nervy Petr Koblasa, který sekl do rukavice Lukáše Sedláka.
59:57'
Dynamo právě vstřelilo branku! Ještě jedna branka po ztrátě puku Zileho při rozehrávce přešel pásmo PATRIK POULÍČEK a po odrazu od břevna trefil prázdnou bránu – 3:0! Asistence: Adam Musil.
59:34'
Teď trochu nedorozumění v domácím týmu, kdy Mandát měl vedle sebe dva spoluhráče, ale poslal kotouč přes všechny čáry.
59:14'
Paulovič s Davidem Musilem zdržují hru u mantinelu a hosté se k puku prostě nemohou dostat.
59:00'
Will pomohl za bránou s rozehrávkou, ale puk končí v ochranné síti po odrazu od mantinelu.
58:53'
Litvínov znovu bez brankáře, jenže Hájek vyhození hodně uspěchal a poslal puk jen na icing.
58:25'
Dynamo právě vstřelilo branku! Je nejspíš rozhodnuto! Litvínov lhostejným nahozením podél mantinelu akorát nahráli MATEJI PAULOVIČOVI, jenž obloučkem zacílil do prázdné brány – 2:0! Bez asistence.
58:11'
Tomek je venku z brány.
57:27'
Vondráček hledal Mandáta na střelu, ale ten těsně nedosáhl.
57:14'
Válův dloubáček ze střední třetiny skončil přesně v lapačce hostujícího brankáře.
57:01'
Menší potyčky po odpískání se povedlo utlumit a můžeme pokračovat v napínavé koncovce zápasu.
56:47'
David Musil vyhazuje a Dynamo je v pěti.
56:32'
Will vložil beton do Jaksovy střely.
55:43'
Teď zapracoval ve středním pásmu Sedlák.
55:27'
Abdulovi střela vůbec nesedla.
54:51'
David Musil vyhazuje.
54:45'
Hosté mají v přesilové hře velkou možnost srovnat, čehož využil Karel Mlejnek k oddechovému času.
54:45'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Tomáš Dvořák – 2 min., hákování.
53:50'
Čerešňákovu pumelici Tomek vyrazil jen před sebe, tam byli u puku hosté.
53:28'
Teď už je Dynamo více ve hře a operuje před Tomkem.
52:50'
Střela přímo po buly od Kirka mířila vedle.
52:40'
Nahození Zileho od modré má Will pod kontrolou. Tlak hostů za vyrovnáním postupně zesiluje.
51:58'
Radil jen vyváží puk, potřebuje střídat.
51:05'
Litvínovští si teď vytváří mnohem více příležitostí. Hru hodně zjednodušují, vše hází na bránu, ale také bloky hráčů Dynama se ukazují jako pevné.
50:07'
Puk se od Pauloviče odrazil k Willovi, který zrovna slajdoval k druhé tyči a tak ho pokryl.
49:25'
Poulíčkovi byl odebrán puk a Severočeši vrhají své síly do útočení.
48:45'
Demel z brankoviště plácl do puku, ten letěl nad.
47:46'
Hosté se nepříjemně tlačili do brankoviště, ale obrana vše včas uhasila.
47:20'
Radil už nestačil dojet puk a je z toho zakázané uvolnění.
47:11'
Štiplavou střelu vypustil po přechodu pásma Josef Jícha, Will připraven.
47:03'
Rozhodčí ještě v útočném pásmu Dynama lehce upravují led, ale nic vážného, bude se pokračovat.
46:43'
Hyka ještě hru pozastavil, všiml si totiž Lukáše Sedláka. Ten trefil dres Tomka, který puk vytěsnil mimo tyče!
46:13'
Střela Davida Musila byla zblokována.
44:56'
Hra se přesunula před Willa.
44:46'
Na Kousala si počkal Šalda a důrazně a čistě ho zastavil.
43:51'
Tomáš Hyka se obtočil okolo brány, ale v Tomkově bráně nenašel žádnou mezeru!
43:31'
Paulovič ulovil puk ze vzduchu a sám se hrnul do útoku.
42:41'
Martin Kaut po střele Vály na brankovišti promáchl.
41:26'
Tomáš Dvořák měl před sebou poloodkrytou bránu, ale střela z první se mu svezla a skončila mimo bránu!
41:03'
Vysunutý forčeking teď nepovolil Litvínovu rozehrát.
40:43'
Čerešňák objel bránu, ale puk před bránu nedostal.
40:06'
Paulovič nenahodil puk do pásma a následně se v něm ještě zapomněl Sedlák.
40:01'
Počet střel na bránu po druhé třetině: 27:16
Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
Druhá třetina žádný další gól nenabídla. Zprvu si více puku užívali opět domácí, nicméně v posledních pěti minutách to byli hosté, kteří se nebáli více zariskovat a dovolit si v útoku a několikrát tam nebezpečně zaměstnali Willa.
40:00'
39:27'
Radil vybídl na dlouhou hůl do nájezdu Roberta Kousala, ten ale puk nezasáhl. Následně vypálil od modré čáry Dvořák a bude se ještě vhazovat u Tomka.
39:07'
Ondřej Kaše měl prostor vystřelit, ale Will ucpal mezeru mezi betony.
38:02'
Litvínov se teď snaží tlačit na Dynamo.
36:46'
Will byl při dorážce Sukela sražen k ledu, sudí ale nevylučují.
35:56'
Matej Paulovič přišel dost náhodně k puku, zatáhl ho do kličky. Jenže ta byla na zadní tyč tak dlouhá, že Tomek mu puk vypíchl bez zakončení!
35:23'
Tomáš Hyka se natahoval po puku marně, ale jelikož byl následně u něj první, Dynamo může pokračovat.
35:02'
Říčka po vlastní střele dojížděl před bránu, kde se na něj vrhli hosté. Vše ale zažehnáno.
34:45'
Adam Musil nepřesnou přihrávkou vyhání svůj tým.
33:46'
Domácí odpalují od mantinelu jen na icing.
32:51'
Mandát letící puk nezastavil.
32:38'
Will udržel ve své moci střelu Kristapse Zileho. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
32:21'
Sedlák si najížděl na puk od Hyky, moc k zakončení nechybělo.
31:20'
Kousal se vytočil zpoza brány a posílal puk před ní, tam to hosté pokryli ve třech hráčích.
30:59'
Nahození Ondřeje Vály kryl Tomek, bude se před ním vhazovat.
30:37'
Košťálek je zpátky ve hře.
29:51'
Will zasahuje proti Kirkovi.
29:14'
Puk přes celé pásmo mířil na Jakse, ale hůl do ní na poslední chvíli vložil jeden z obránců.
28:46'
Mandát s Poulíčkem jsou za hostující bránou.
28:27'
Jan Košťálek – 2 min., držení.
28:21'
U Tomáše Hyky byli hosté, kteří jeho střelu zblokovali.
27:33'
Teď se otevřelo hodně prostoru před Říčkou, kterému také Košťálek adresoval puk. Tomek ale puk udržel ve výstroji.
26:58'
Zpětnou přihrávku do území nikoho vystihl nejlépe Martin Havelka, který se v závěsu s obráncem řítil na Willa. Ten jeho záměr vystihl a zasáhl vyrážečkou!
26:30'
Adam Musil se k puku nedostal a hosté vyhazují.
26:13'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Pawel Zygmunt – 2 min., vysoká hůl.
26:07'
Poulíčkovu střelu pod horní tyč Tomek vyráží.
25:45'
Pardubice měly soupeře znovu v zámku, ale rozhodčí si všiml postavení Vondráčka v brankovišti a vykazuje hru.
25:25'
Koblasa zasáhl brusli Vály.
25:03'
Jaks po cloně spoluhráče vyslal puk na přední tyč. Netrefil a Will by tam byl připraven.
24:14'
A další svižná střela, tentokrát Pawla Zygmnunta skončila s přispěním Willa na horní tyčce!
23:54'
Zajímavá šance hostů! Na slotu volný Jindřich Abdul trefil lapačku Willa.
23:32'
Martin Kaut si sám pro sebe vybojoval puk a ze středního pásma ujížděl sám ve stínu obránce. Jeho střela švihem ale přistála Tomkovu v náruči.
23:06'
Čerešňák dobře nabídl puk na Adama Musila, ten v pokleku trefil střed brány.
22:36'
Will betonem vyrazil střelu Ondřeje Kašeho, k dorážce se nikdo nedostal.
22:04'
Pardubická pětice byla blízko u sebe a Mandátův pas po mantinelu nikdo neměl šanci zachytit.
21:40'
Košťálek dobře strčil hokejku do střely Petra Koblasy a ze slibné šance nic nebylo.
21:12'
A za malou chvíli mohl možná trochu nevědomky po odrazu od těla skórovat. Puk se odrazil těsně vedle tyče.
21:05'
Radil čeká ne vystřídání.
20:24'
Sedlák se ocitl sám před bránou, ale přízemní střelu zastavil Tomek.
20:06'
David Musil hned nahazuje pro Pauloviče.
20:01'
Počet střel na bránu po první třetině: 16:4
Druhá třetina začne přibližně v 17:51.
První třetina druhého semifinále je za námi a poprvé v sérii se jako první prosadili domácí, když čtrnáct vteřin před koncem udeřil před bránou nejproduktivnější hráč Dynama v play off Tomáše Vondráček. Jinak hra probíhá v podobném tempu jako včera. Pardubice mají opticky více ze hry, jenže hosty drží Tomek a někdy ne příliš přesná zakončení domácích.
20:00'
19:46'
Dynamo právě vstřelilo branku! Už se zdálo, že si v závěru zaútočí hosté, ale přišel rychlý přechod pásma. Zpoza brány našel bekhendem Adam Musil do horní poloviny brány zakončujícího TOMÁŠE VONDRÁČKA – 1:0! Asistence: Adam Musil a Peter Čerešňák.
18:44'
Tomek pořádně zariskoval s rozehrávkou! Mandát ještě na druhé straně vybídl Tomáše Vondráčka, proti kterému se už Tomek stačil dostat do své optimální pozice.
18:07'
Radil vyhání domácí ven z pásma a mezitím se vrací Baránek zpět do hry.
17:36'
Sedlák vyhrál buly tak čistě, že Košťálek ho nestihl na modré.
17:16'
Czuczman v bolestivé pozici odehrává puk ven z pásma.
16:32'
Zohornovu přihrávku Zile přečetl a šetří čas.
16:06'
Marek Baránek – 2 min., podrážení.
14:22'
Střela Čeršňáka nebyla moc přesná.
12:59'
Martin Kaut vyslal jedovatou střelu téměř bez přípravy. Zasáhl pravý beton brankáře.
12:27'
Teď byl před bránou obsazený Radil a k dorážce se nedostal.
11:56'
Zohorna měl těžkou pozici. Sice byl volný, ale puk ze vzduchu bylo téměř nemožné trefit.
11:32'
Domácí dál operují v pásmu soupeře.
10:52'
Matej Paulovič svým tradičním přikopnutím a následnou střelou jen těsně minul horní tyč!
09:37'
Litvínov v nesnázích! Další velkou šanci likvidoval Tomek, Adam Musil se napřáhl a slovenský reprezentant puk vytěsnil těsně vedle tyče!
09:02'
Zilemu Mandát při střele přelomil hokejku a následné nahození právě tečoval Patrik Poulíček. Tomek pozorný.
08:48'
Zpětnou přihrávkou nabídl litvínovský obránce puk Janu Mandátovi, proti kterému si vybruslil Tomek a střelu pokryl.
08:12'
Kousalova střela se z chumlu těl před bránu nedostala. Pokračuje Verva.
08:01'
Sedlák se prokličkoval před bránu a poté se puk objevil před Hykou, jenž skrytou střelou trefil brankářovu lapačku.
07:51'
Nahození Davida Musila od modré letělo nad bránu.
07:07'
Koblasu zastavil Dvořák.
06:10'
Rozhodčí teď nechtěně překážel Válovi, který přišel o puk, ale hosté do zformované obrany nic zásadního nevymysleli, i když k tomu prostor měli.
04:56'
David Musil silově zastavil Davida Kašeho.
04:27'
Sedlák ve slušné palebné pozici trefil vyrážečku Tomka.
04:05'
Puk za Willem, ale pod kontrolou domácí obrany.
03:54'
Adam Musil prostrčil puk na Kauta, ten byl ale v ofsajdu.
03:28'
Hájkova střela zblokována mimo.
03:12'
Liam Kirk je zpět ve hře.
03:03'
Až čtvrtá lajna v samém závěru po teči Poulíčka ohrozila Tomka, který musel zasahovat.
02:32'
Čerešňák chybně rozehrál a Dynamo stále není na puku.
01:50'
Sedlák dorážel svůj pokus, ale byl už mimo pozici. Poté se opět hosté osvobozují.
01:14'
Košťálek puk nezachytává.
01:12'
Liam Kirk – 2 min., vysoká hůl.
00:51'
Zohorna posílá puk na zadní mantinel na Radila.
00:08'
Hyka dostal chvilku prostoru, ale trefil obránce před sebou.
00:01'
Hráči obou týmů pomalu nastupují na ledovou plochu. Před utkáním, jak už bývá zvykem, zazní ještě hymna a půjdeme na věc.
Vitám vás přímo z pardubické enteria areny, kde zhruba za 45 minut začne druhé semifinále. V obou sestavách oproti včerejšku došlo ke změnám. Dynamo se bude muset obejít bez Richarda Pánika, místo něj poprvé do play off naskočí Robert Říčka. Litvínov bude hrát v sestavě, se kterou dohrával první semifinále. Nicolas Hlava se přesunul k bratrům Kašovým a místo něj zaujal místo ve druhé formaci Koblasa.

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Paulovič, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Jaks, Baránek, Demel, Czuczman, D. Zeman, Šalda – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Kudrna, Jícha, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Kika, Vrba – Ondráček, Šimánek.
Zdravím Vás u přenosu druhého semifinále hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se utkají domácí HC Dynamo Pardubice a HC VERVA Litvínov. V prvním utkání za pomoci domácího prostředí urvali po vítězství 2:1 Pardubice první bod v sérii. I přes výraznou střeleckou aktivitu v prvních minutách utkání se Litvínov zdatně držel a dokonce to byl on, kdo jako první udeřil. V 10. minutě si našel prostor na střelu Andrej Kudrna a trefil pod horní tyč. Aktivita Dynama ale ani po inkasovaném gólu nijak zvlášť neustupovala a domácí se ještě před pauzou radovali z vyrovnání, když tváří v tvář Tomkovi uspěl Matej Paulovič. Také druhá třetina byla více v režii Dynama, ale to žádnou další branku nevytěžilo. Až na začátku třetí třetiny zakončil úspěšně své sólo Ondřej Vála, což se ukázalo jako vítězná branka. Závěr si poté domácí pohlídali až na jednu výjimku, kterou ale zahodil Ondřej Kaše, když ani nezakončil svůj únik z poloviny hřiště.