To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám dobrou noc/dobré ráno a zase někdy u dalšího onlajnu na shledanou.
Aleš Hemský (OTT) 1+0, 2 střely, čas na ledě 9:31
Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:02
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:18
Peter Budaj (MTL) 60 minut, 39 zákroků, 4 góly, 90,7%
Tři hvězdy utkání:
1. Max Pacioretty (MTL) 3+2
2. Thomas Vanek (MTL) 0+3
3. Mika Zibanejad (OTT) 1+1
Aleš Hemský nebyl ke konci zápasu k vidění na ledě a je pravděpodobné, že musel předčasně odstoupit z utkání vinou zranění.
Utkání bohaté na góly je za námi. Ottawa sice rychle vedla 3:0, ale následně musel Anderson v průběhu zápasu lovit sedmkrát puk ve své síti a Montreal tak dokonale otočil vývoj utkání, které nakonec končí výsledkem 4:7. Hostující Max Pacioretty si v zápase dokonce připsal hattrick. Senátoři s Alešem Hemským a Milanem Michálkem mohou po tomto výsledku na play off zapomenout.
60:00
59:14
Gionta zkusil vystřelit zpoza obránce, ale Anderson byl pozorný.
59:01
Zibanejadovu střelu vyráží Budaj betonem.
58:11
MacArthur vybídl efektní přihrávkou mezi nohama k zakončení Condru, kterému se však klička nepovedla podle jeho představ a puku se zmocnil Budaj.
57:48
Hosté už nikam nespěchají a teď se zpětnou přihrávkou dobrovolně připravili o útočné pásmo.
56:56
Subbanův projektil od modré Anderson chytá a přerušuje hru.
55:47
Nyní oba týmy několikrát po sobě ztratily puk při snaze o přechod přes střední pásmo.
54:07
Ottawa právě vstřelila branku!
MIKA ZIBANEJAD zavážel puk do útočného pásma, kde však upadl po ataku Tinordiho. Kotouč se následně dostal k Turrisovi, Zibanejad si mezitím najel před Budaje, kde ho Turris povedenou přihrávkou vybídl ke gólovému zakončení. Asistence: Kyle Turris.
53:09
Ellerovu střelu vyráží Anderson za svou bránu.
52:01
Domácí hrají v plném počtu.
51:43
Pacioretty ve velké šanci pálil pouze do Andersona!
50:41
Budaj si dokonce musel sáhnout na kotouč, ale nyní už se řítí do útoku Montreal.
50:26
Senátoři vyváží puk do útočného pásma.
50:01
Zack Smith (OTT) – 2 minuty za sekání.
49:14
Montreal právě vstřelil branku!
Vanek přihrál zpoza brány na modrou Paciorettymu, který si všiml, že přímo před bránou stojí zcela osamocený DAVID DESHARNAIS, ten si Paciorettyho přihrávku mohl v klidu zpracovat a následně pohodlně zakončit za bezmocného Andersona. Velká chyba domácí obrany znamená nejspíše definitivní konec nadějí na zvrat v utkání. Asistence: Max Pacioretty, Thomas Vanek.
47:59
Takřka po každém přerušení hry dochází na ledě k provokacím a pošťuchování. Momentálně jsou agresory převážně Senátoři, kteří jsou evidentně frustrováni vývojem utkání.
47:19
Po ofsajdu hostujícího týmu se bude vhazovat ve středním pásmu. Nejdříve však přichází komerční přestávka.
46:13
Turris zavezl kotouč do útočného pásma, poté objel jednoho obránce a ještě stihl zakončit, ale Budaj zasáhl betonem.
45:01
Condrův střelecký pokus zastavuje tyč Budajovy brány!
44:46
Icing Canadiens.
43:53
Briere zkoušel zakončit bekhendem, ale střela mu sjela po hokejce.
43:12
Michálek si najel s pukem do mezikruží, odkud posléze napálil pouze ležícího Markova.
42:21
Zakázané uvolnění Senátorů.
41:09
David Desharnais převzal na útočné modré kotouč, zavezl ho podél mantinelu a následně poslal přihrávku do mezikruží, kde stál MAX PACIORETTY, jenž střelou z první překonává Andersona a zaznamenává tak v dnešním zápase hattrick! Asistence: David Desharnais, Thomas Vanek.
40:31
Zakázané uvolnění hostů.
40:01
Druhá část je minulostí a Montreal odchází do šaten rozhodně spokojenější, neboť si ve druhé třetině vypracoval dvougólový náskok. Ottawa byla sice většinu času aktivnější, na rozdíl od první třetiny se ji však nepodařilo ani jednou překonat Budaje a na světelné tabuli tak po 40 minutách svítí skóre 3:5. Uvidíme, zda se Senátoři ještě ve třetí třetině zmohou na odpověď. Třetí třetina začne přibližně ve 3:13.
40:00
39:36
Hemský vyhazuje kotouč, ale o icing se nejdná.
38:47
Weaver pálí od modré mimo.
37:58
36:47
Ottawa vyváží kotouč ze svého obranného pásma.
35:58
Chris Neil (OTT) – 2+2 minuty za hrubost.
Zack Smith (OTT) – 2 minuty za hrubost.
Brendan Gallgher (MTL) – 2 minuty za hrubost.
Alex Galchenyuk (MTL) – 2 minuty za hrubost.
Montreal si zahraje dvouminutovou přesilovou hru.
35:58
Na ledě se opět přiostřuje a dochází k další potyčce. Následuje komerční přestávka, po které zjistíme, jak to vypadá s tresty.
35:25
Hosté dostali puk do středního pásma přesně ve chvíli, kdy trestnou lavici opouštěl Briere, který převzal kotouč a pohotově vyslal do samostatného nájezdu MAXE PACIORETTYHO, jenž i podruhé v dnešním zápase uspěl tváří v tvář Andersonovi a posílá tak Canadiens do dvoubrankového vedení! Asistence: Daniel Briere.
35:02
Montrealští se osvobozují.
34:23
Budaj vykryl střelu od modré, ale kotouč pod ním neposedně poskakoval, čehož se snažil využít dotírající Stone.
34:11
Canadiens vyhazují puk přes všechny čáry a mohou vystřídat.
33:15
Ve stejnou chvíli ještě odchází na 2 minuty na trestnou Daniel Briere a Ottawa si tedy zahraje přesilovku.
33:15
Eric Gryba (OTT) – 5 minut za hrubost.
Jared Tinordi (MTL) – 5 minut za hrubost.
33:15
Gryba a Tinordi odhodili rukavice a pustili se do poměrně dlouhé bitky, kterou však oba nakonec ustáli a nyní již poslušně odjíždí na trestnou lavici.
32:27
Hostům teď dělalo velké potíže odpálit neposedný kotouč poskakující před jejich bránou, nakonec se jim však hru podařilo přesunout do středního pásma.
31:58
Ottawa je v tuto chvíli jednoznačně nebezpečnější. Uvidíme, zda to bude platit i po nadcházející komerční přestávce.
31:11
Turris přezval parádní křižnou přihrávku do gólové pozice, ze které napálil břevno Budajovy brány!
29:47
Kotouč se dostal do středního pásma a unavená pětice Montrealu může vystřídat.
28:53
Spezza obrkoužil s pukem hostující bránu a následně nedokázal ani nadvakrát překonat ležícího Budaje. Ottawa teď byla blízko vyrovnání!
28:43
Turris pálil do Budaje a při následné dorážce neuspěl ani Stone.
28:22
Karlsson dělal nyní obraně hostů velké potíže. Švédský obránce nejprve skvěle přihrávkou našel volného Grybu, jehož razantní pokus vyrazil Budaj ramenem a o chvíli později se ke střele dostal sám Karlsson, ani ten však neuspěl a Budaj přerušuje hru.
27:35
Zakázané uvolnění Montrealu.
26:34
Neilova střela prolétla těsně nad břevnem Budajovy branky.
26:32
Oba týmy jsou v plném počtu.
25:31
Montreal se osvobozuje.
24:32
Na ledě se přiostřuje, což si vyžádalo zásah rozhodčích. Tresty jsou následující: Alex Galchenyuk (MTL) – 2 minuty za hrubost, Daniel Briere (MTL) – 2 minuty za hrubost, Erik Karlsson (OTT) – 2 minuty za hrubost. Rozložení trestů znamená, že Ottawa si zahraje přesilovou hru.
24:21
Ottawa velmi rychle odpověděla vyrovnávacím gólem, který však rozhodčí po krátké poradě neuznává! Podle sudích byl totiž Budaj nedovoleně atakován.
24:09
Ottawa hrála ve vlastním oslabení skvěle, následně jsou to však paradoxně Senátoři, kdo inkasuje. LARS ELLER vybojoval kotouč za brankou Andersena a poslal ho do mezikruží na Giontu. Mezitím si Eller najel před Andersona a následně šikovně tečoval Giontův pokus za záda ottawského brankáře. Asistence: Brian Gionta.
23:23
Další úspěšný výhoz Senátorů.
22:57
Hosté se teď poprvé při své přesilovce dostali s kotoučem do útočného pásma, o kotouč však rychle přišli a Ottawa vyhazuje.
22:45
Montreal má problémy se založením útoku.
22:19
Senátorům se podařilo zavézt puk až do útočného pásma.
22:02
Clarke MacArthur (OTT) – 2 minuty za vysokou hůl.
21:32
Po osfajdu domácích se vhazuje ve středním pásmu.
21:03
Neil vypálil nepřesně, ale Ottawa zůstává u puku, který vybojovala za Budajovou brankou.
20:22
Karlsson za levým kruhem opřel do puku, ale Budaj byl pozorný.
20:01
Divoká první třetina je za námi. Senátoři vstoupili do zápasu jako uragán a v 8. minutě vedli už 3:0. Hosté si však následně řekli o slovo a třígólové manko nakonec dokázali do konce třetiny dorovnat. Doufejme, že si hráči ještě nevystříleli všechnu munici a podobné gólové hody nás budou čekat i ve druhé třetině, která začne přibližně ve 2:11.
20:00
19:31
Turris dostal přihrávku na levé křídlo, odkud vypálil pouze do připraveného Budaje.
18:47
Střelecký pokus Wierciocha zblokoval Plekanec do ochranné sítě.
18:28
Montreal se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.
17:43
George Parros (MTL) – 2 minuty za nedovolené bránění.
16:54
Weaver střílí těsně vedle Andersonovy branky.
15:52
A je vyrovnáno! Vanek vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, odkud vyslal do protiútoku MAXE PACIORETTYHO, který se skvěle protáhl mezi dvěma obránci a následný samostatný útok parádně zakončil bekhendovou kličkou mezi betony Andersona. Asistence: Thomas Vanek, Mike Weaver.
15:32
Zibanejad pálí od modré těsně vedle.
14:43
Wiercioch pálil mimo bránu. O malou chvíli později se do puku opřel Tomáš Plekanec a tentokrát již musel Anderson zasahovat a přerušit hru.
13:39
Tentokrát se od modré napřáhl Vanek a tato střela už Andersonovi nadělala o mnoho větší problémy! Brankář Ottawy nedokázal kotouč zcela zastavit a puk tak mezi jeho betony pokračoval pomalu směrem do brány, kde ho před brankovou čarou na poslední chvíli uklidil pod Andersona jeden z obránců Senátorů.
13:31
Eller pálil od modré, ale jeho střela postrádala razanci a Anderson ji bez problémů chytá.
12:25
Aleš Hemský byl v ofsajdu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
11:36
Nyní však už hra pokračuje. Galchenyuk se ocitl s pukem před Andersonem, které však ani nadvakrát nepřekonal.
11:01
Clarke MacArthur se jen těžce zvedá z ledu po srážce s Mikem Weaverem. Hra je přerušena.
10:13
Gionta pálí do břevna Andersonovy brány!
09:17
A hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Montrealští vybojovali kotouč za Andersenovou bránou, odkud Plekanec přihrál kotouč na modrou, kde stál MIKE WEAVER, na jehož střelu Anderson nemohl reagovat, neboť mu jeden z hostujících hráčů šikovně bránil ve výhledu. Asistence: Tomáš Plekanec, Max Pacioretty.
07:22
K brankostroji na ottawském stadionu se přidává i Montreal! ANDREJ MARKOV využil prostoru, který mu ottawská obrana poskytla a povedenou střelou překonává Andersena! Asistence: Alex Galchenyuk, Alexej Jemelin.
05:50
Zibanejad převzal parádní přihrávku na modré čáře, po které se domácí dostali do přečíslení, které Zibanejad skvěle vyřešil přihrávkou na volného ZACKA SMITHE, jenž kotouč pohotově uklidil do odkryté Budajovy branky. To je opravdu snový začátek ze strany Senátorů! Asistence: Mika Zibanejad, Chris Neil.
04:35
Hosté byli málo důrazní ve vlastním obranném pásmu, v jehož rohu nejprve vybojoval kotouč Michálek a následně se puk dostal na modrou čáru k Wierciochovi, jehož ránu od modré šikovně před Budajem tečoval ALEŠ HEMSKÝ, který tak posílá Ottawu do dvougólového vedení! Asistence: Patrick Wiercioch.
02:28
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, po kterém od modré pálil Chris Phillips, jehož střelu Budaj vyrazil pouze před sebe, kde stál ZACK SMITH, který z dorážky překonává slovenského gólmana. Asistence: Chris Phillips.
02:10
Tomáš Plekanec je zpátky na ledě.
02:03
A následuje další výhoz přes všechny čáry. Montreal se v prvním oslabení ubrání.
01:41
Další vyhození hostujícího týmu.
01:18
00:10
Bude se také hned vylučovat. Tomáš Plekanec (MTL) – 2 minuty za hákování.
00:10
Ottawa vyhrála vhazování a hned se hnala do útoku, kde po nahozeném kotouči odraženém od zadního mantinelu zakončoval MacArthur. Budaj přerušuje hru.
00:01

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Methot, Ceci, Phillips, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris, MacArthur – Hemský, Spezza (C), Michálek – Neil, Smith, Hoffman – Condra, Zibanejad, Pageau

Montreal Canadiens: Budaj (Price) – Jemelin, Markov, Subban, Bouillon, Weaver, Tinordi – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gionta (C), Briere, Eller – Bournival, White, Bourque

Rozhodčí: Wes McCauley, Francois St. Laurent – Steve Barton, Bryan Pancich.
Dres domácí Ottawy momentálně oblékají dva čeští hokejisté – Aleš Hemský a Milan Michálek. V Montrealu Canadiens pak působí český útočník Tomáš Plekanec a slovenský brankář Peter Budaj.
Zdravím všechny hokejové příznivce. Dnes v noci nám severoamerická NHL nabídne souboj dvou kanadských celků, jelikož spolu změří síly Ottawa Senators a Montreal Canadiens. Oba týmy vstupují do utkání z rozdílných pozic. Hosté z Montrealu okupují pohodlně čtvrté místo v tabulce Východní konference a s dostatečným náskokem míří nezadržitelně do bojů o Stanley Cup. Naopak domácí Senátoři se trápí na dvanácté pozici a jejich šance na postup do play off už je velmi malá. Uvidíme však, jak si Ottawa povede v dnešním prestižním souboji dvou kanadských rivalů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.