Jan Kovář (MET) (tým) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:59
Statistiky utkání

Střely na branku:27 – 22
Vhazování: 29 – 27
Vyloučení: 7 – 6
Velká radost propukla ihned po závěrečné siréně ve Fetisov Aréně, domácí poráží silný Magnitogorsk v poměru 2:1 a připisují si do tabulky důležité tři body v boji o Play Off.
60:00
59:30
Hodgman vybojoval puk ve středním pásmu, jeho střelecký pokus ale hosté odvrátili.
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:05
Domácí sice vyhráli buly, obětavý Mozjakin ale zabránil Admiralu vyhodit puk ze třetiny.
59:00
Oddechový čas pro hosty.
59:00
Tlak hostí přinesl trest na domácí straně, za krosček vyloučen Michael Commodore (VLD), hosté mají velkou šanci na vyrovnání!
58:40
Hosté to zkusí bez brankáře se šesti hráči v poli!
58:05
Ivannikov drží akcie domácího celku hodně vysoko, nyní si poradil s dalším zakončením hostů z pravého kruhu.
58:00
Dvě minuty dělí domácí tým od veledůležitého vítězství.
56:50
Další minutu se domácí v pohodě brání, hosty zatím nepouští do většího tlaku.
55:38
Schütz se z pravé strany protáhl až před branku hostů, zdálo se, že byl při snaze o zakončení faulován, píšťalky sudích ale zůstaly němé.
Dnešní utkání sleduje 5.500 diváků.
55:25
Ivannikov si připisuje další bezchybný zákrok na své konto, když chytá prudkou střelu Kováře z pravé strany.
54:14
Podobně si vedl na druhé straně obránce Antipin, toho však zahnali domácí hráči za branku.
53:45
Osipov projel s kotoučem přes celé hřiště, své sólo zakončil střelou z mezikruží, po které končí puk v lapačce Košečkina.
53:02
A další tresty, za domácí Ilja Zubov (VLD) a za hosty Jan Kovář (MET).
53:02
Vyloučen je Danis Zaripov (MET), který byl až příliš důrazný v domácím brankovišti a rovněž Dmitrij Vorobjov (VLD), hrát se bude dvě minuty čtyři na čtyři.
53:02
Po zakončení Mozjakina opět zasahuje Ivannikov. Ten je hned poté zasypán hráči obou celků, kteří rozpoutali melu před domácí brankou.
52:30
Bereglazov si najel před domácí branku, dostal přesný pas od zadního hrazení, ve velké šanci Metallurug ale trefil pouze domácího brankáře!
51:40
Ivannikov vyráží střelu Osaly z levé strany, domácí vyhazují puk alespoň do středního pásma.
50:55
Hosty vstřelená branka ještě více "nakopla", domácí se brání ze všech sil.
50:02
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté výhodu přesilové hry využívají, když si před branku sjel JAN KOVÁŘ a protečoval do domácí sítě přihrávku Zaripova z levé strany! Asistence: Danis Zaripov.
49:50
Hodgman při snaze zabránit Mozjakinovi ve střelbě zlomil hůl, domácí tak hrají prakticky ve třech..
49:20
Domácím se po buly daří vyhodit puk až ke Košečkinovi, následně hosté špatně rozehrávají a posílají puk na zakázané uvolnění.
49:08
Za držení hole vyloučen Denis Osipov (VLD), hosté mohou snížit v přesilové hře.
48:50
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Hodně pomalu se směrem k brance hostů rozjel JUSTIN HODGMAN, poté však výrazně zrychlil a jeho provedení backhandového blafáku bylo výtečné, 2:0!
48:50
Z levé strany se před branku dral Justin Hodgman, byl ale při zakončení faulován, je nařízeno trestné střílení!
48:15
A další zásah domácího brankáře, který přišel proti ráně Kazionova z pravé strany. Následuje buly před domácí brankou.
04:80
Další závar před domácí brankou řeší Ivannikov, který zastavuje před brankovou čárou.
47:45
Osala se málem dostal do zakončení mezi kruhy, puk se mu ale nepovedlo trefit.
46:57
Hosté nerozehráli příliš šťastně, čehož málem využili domácí, střela jednoho z jejich hráčů ale končí pouze na Košečkinových chráničích.
46:26
Jeden z čárových sudí vykazuje hosty z útočného pásma kvůli postavení mimo hru. Hra bude pokračovat po skončení reklamní pauzy.
45:45
Zaripov pálil zpoza pravého kruhu, jeho rychlý švih vyrazil Ivannikov betonem do rohu obranné třetiny.
45:22
Hra se alespoň na chvíli přesune před branku hostí, ti totiž poslali kotouč přes všechny čáry – icing.
44:54
Puk je opět v obranném pásmu domácích, hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň, na vyrovnání to zatím nestačí.
44:14
Pare se protáhl podél levého hrazení a backhandem poslal puk na domácí branku, Ivannikov v pohodě vyrazil puk do rohu.
43:45
Puk se odráží od Brentovy brusle mezi kruhy až k Ivannikovi, ten kryje kotouč pod svojí rukavicí.
43:30
Domácí se snaží o aktivní hru a nechtějí se uchýlit k bránění těsného náskoku.
43:00
Poslední minuta ve znamení chyb při rozehrávce na obou stranách.
41:55
41:30
Domácím se nedaří zavézt kotouč do útočného pásma a když už, tak je hosté drží daleko od Košečkina.
41:06
Ivannikov zasahuje proti útočnému výpadu Chabarova, o nic vážnějšího ale nešlo.
40:20
Vorobjov pálí z první z pravého kruhu, puk míjí hostující klec a následně jej hráči Metallurgu vyhazují ven ze třetiny.

Vyloučení: 3 – 4
Třetí třetina, do které vstoupí domácí s výhodou dvou mužů v poli, začne přibližně v 11:43.
Ve druhé třetině jsme branku neviděli a i nadále tak platí stav 1:0 pro domácí celek. Prostřední dějství nabídlo mnohem zajímavější hokej než to úvodní a to i díky zvýšené aktivitě hostujícího celku, který však zatím nedokázal vyzrát ba domácího brankáře Ivannikova.
40:00
39:55
Domácí mají k dispozici krátkou přesilovou hru 5 proti 3.
39:55
Domácí tlak v útočné třetině vyústil v další trest pro hosty, za držení protihráče vyloučen opět Jan Kovář (MET), ten dnes již potřetí navštívil trestnou lavici.
39:35
Pyett během krátké chvíle dvakrát pálil zpoza levého kruhu, jeho první ránu vyrazil Košečkin betonem mimo, tu druhou už raději tlumí na své hrudi a přerušuje hru.
39:00
Jedna minuta zbývá do konce druhé třetiny.
38:34
Hostům se po buly v jejich obranném pásmu daří vyhodit puk až k domácí brance.
38:04
Ugarov skáče na led z trestné lavice, začíná zkrácená přesilová hra Admiralu.
37:45
Schutz ujel s pukem po pravé straně, odkud se protáhl až před Košečkina, ten dokázal zastavit jeho střelu mířící mezi betony.
37:30
Jan Kovář (MET) vyloučen za krosček, síly na ledě se vyrovnají.
37:23
Ivannikov zastavil lehkou střelu hostů z levého kruhu, domácí hráči následně vyhazují.
36:58
Domácí se ale zatím v pohodě brání přesilovce soupeře a opět posílají puk ven ze svého pásma.
36:25
Zubov se dral za vyhozeným kotoučem a Košečkin musel hodně rychle z branky, aby stihl puk ještě před domácím hráčem.
36:04
Alexej Ugarov (VLD) vyloučen na dvě minuty, přesilovka pro Metallurg.
36:04
Zaripov si krásně sjel mezi kruhy, kde obdržel přesný pas od Kováře, jeho zakončení mezi nohy ale dobře přečetl Ivannikov!
35:31
35:16
Pare s kotoučem na holi zaměstnal hned tři domácí hráče a pošetřil cenné vteřiny při oslabení svého týmu.
34:50
A do třetice se bude rozehrávat od domácí branky.
34:30
Opět se hráčům Metallurug povedlo poslat kotouč až k Ivannikovi.
34:02
Hosté po buly vyhazují puk daleko od své branky.
33:58
Domácí dobře rozebrali obranu hostů, Košečkin se ale stihl rychle přesunout k pravé tyči a zabránil skórovat Hodgmanovi.
33:31
Zbytečný faul nyní předvedli hosté v útočné třetině, za nedovolené bránění je vyloučen Sergej Těreščenko (MET).
32:26
Domácí gólman tlumí puk pod svými chrániči po zakončení Potěchina z bezprostřední blízkosti. Admiral tak i po polovině utkání drží nejtěsnější vedení.
33:12
Zakázané uvolnění domácího celku stěhuje hru před Ivannikova.
32:30
Drugov se hnal takřka sám na branku hostů poté, co se před ním srazila dvojice hráčů, zakončení domácího hráče ale bylo velice slabé a Košečkin v pohodě vyrazil betony mimo!
32:10
Sražená střela z pravého kruhu končí za hostující brankou, domácí jsou však i nadále v útočném pásmu.
31:15
Domácí přečíslení tří proti dvěma skončilo neúspěchem pro domácí barvy, hokejisté Admiralu totiž příliš váhali se zakončením až o kotouč přišli.
30:19
Hosté v této fázi zápasu přebrali iniciativu a domácí se musí bránit, to se jim však daří na výbornou, hosty totiž nechávají zakončit pouze z nevýhodných střeleckých pozic.
29:44
Mozjakin předvedl něco ze své techniky, když si dokázal poradit hned se třemi hráči soupeře, nakonec mu ale přeci jen domácí hráči berou puk.
29:27
Nepřesné založení útoku na domácí straně přestěhuje hru před Ivannikova.
29:01
Ivannikov tlumí na své hrudi puk po střele Malinovského od levého hrazení. Po krátké komerční přestávce se bude vhazovat před domácí brankou.
28:25
Hosté důrazně napadají rozehrávku Admiralu, domácí si zatím vědí rady se zvýšeným důrazem hostujících hráčů.
27:37
Žádný z týmů si zatím ve druhé části hry nedokázal vypracovat větší šanci, Košečkin ted vyráží pouze lehké nahození od modré čáry.
26:50
Těreščenko nahodil puk na domácí klec od modré čáry, jeho lehký pokus sice Ivannikov nemohl vidět, naštěstí po něj ale letěl hodně daleko mimo jeho branku.
26:00
Do šance se dostávali hned tři domácí hráči, Ugarov ale nadějně založený útok domácích pokazil nepřesnou přihrávkou.
25:18
Birjukov pálí od modré čáry mimo branku Admiralu, hosté jsou nadále u kotouče.
24:45
Další zásah hostujícího brankáře proti nahození domácích od červené čáry, nic většího ale z toho pro domácí není.
23:30
Ugarov ve velké šanci domácích, když zakončoval zcela sám z levého kruhu, jeho ránu dokázal ale Košečkin vytěsnit mimo svoji branku!
22:49
22:38
Brent se dostal k zakončení z levého kruhu, Ivannikov tlumí puk mezi svými betony.
22:00
Pare pálí z první z prostoru mezi kruhy, jeho rána je sražena vysoko nad domácí klec.
21:49
Mozjakinovu střelu zpoza kruhů srazila domácí obrana mimo svou branku.
20:49
Tlak Metallurgu vyústil ve vyloučení, dvěma minutami za vysokou hůl je potrestán Ilja Zubov (VLD), přesilovka pro hosty.
20:31
Hosté začínají druhou periodu aktivně, jejich snahu o přechod do útočné třetiny ale zastavil hvizd čárového sudího – offside.
20:01
Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 17 – 9
Vyloučení: 1 – 1
Vhazování: 12 – 6
Domácí po první třetině vedou zásluhou branky Schutze 1:0 a nutno podotknout, že je to vedení zasloužené. Admiral svého soupeře totiž po většinu třetiny přehrával a do žádný větších šancí jej nepustil.
Další třetina začne přibližně v 10:54.
20:00
19:47
Admiralu se však nepovedl přechod přes modrou čáru, je pískán offside proti domácímu celku.
19:40
Domácí mají kotouč za vlastní brankou, asi poslední možnost založit útočnou akci v první třetině.
19:17
Oba týmy hrají v plném počtu.
19:05
Mozjakin se dostal k odraženému kotouči a z levého kruhu jej poslal jen těsně nad domácí klec.
18:45
Tvrdou ránu z mezikruží v podání Pareho chytá nyní domácí brankář Ivannikov, další roztržka před domácí brankou následuje.
18:10
Pěrvušin se protáhl s kotoučem z vlastní třetiny až do prostoru pravého kruhu, jeho další střelecký pokus chytá opět Košečkin.
17:45
Hra s menším počtem hráčů na ledě více vyhovuje hostům, ti se však sami nepřesnou přihrávkou připravují o pásmo.
17:17
Logan Pyett (VLD) a Jan Kovář (MET) oba vyloučeni na dvě minuty, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
17:13
Domácí hráče v pokusu o další kombinací zastavuje offside.
16:50
Opět se hraje před brankou Metallurgu, Pěrvušin poslal puk z levého kruhu přímo do chráničů Košečkina.
16:25
Po delší době se před Ivannikovem objevili hráči hostujícího celku, střela Potěchina z mezikruží ale letí mimo, puk odražený od zadního mantinelu poté sbírá domácí brankář.
15:55
..puk se posléze dostal na modrou čáru, odkud jej poslal Antropov mimo branku Metallurgu.
15:35
Admiral se drží v pásmu soupeře..
14:29
Domácí se málem dostali do další šance před brankou soupeře, nepřesný pas jednoho z domácích hokejistů ale celou možnost zmařil.
14:15
Vorobjov pálí hned po buly od modré čáry mimo hostující klec.
14:08
Až nyní zasahuje hostující gólman, musel totiž pokrýt střelecký pokus Gračjova z pravého kruhu.
13:30
Domácí ted ve velkém tlaku před brankou hostů, žádná z jejich střel se však neujala a všechny skončily mimo tři tyče Košečkinovy svatyně.
12:45
Při pohledu na tribuny se zdá, že Admiral má opět vyprodáno při svém domácím utkání, nicméně si ještě počkejme na oficiální údaj.
12:00
Zemčjonok pálí od modré, Košečkin toho příliš neviděl, naštěstí pro něj srazil některý z domácích hráčů puk pouze vedle jeho branky.
11:43
Hra se přesune před branku hostujícího celku, jehož hráči poslali puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
11:20
Ivannikov sebral nahozený kotouč a rychle jej rozehrává na své spoluhráče.
10:35
Co však vidíme, to je velké množství osobních soubojů, které následují vždy po ataku jedné z obou branek.
10:20
Hosté jsou častěji u kotouče, přes domácí obranu se ale jen velmi těžko prosazují, my navíc nevidíme prakticky žádné šance.
09:20
Ani ted se hráči Metallurgu nedostali do zakončení, domácí hokejisté je drží daleko od své svatyně.
08:34
Domácí nedávají hostům příliš času ani prostoru na zpracování kotouče a zatím v pohodě zastavují útočné akce dnešního soupeře.
07:45
Ivannikov chytá nadvakrát prudkou střelu z pravého kruhu pro vhazování, následuje buly před jeho brankou.
07:30
Dlouhá mezihra ve středním pásmu nepřinesla žádné větší vzrušení na žádné straně.
06:30
Metallurg obléhá pásmo soupeře, do zakončení se však jeho hráči nedostali, domácí obrana brání hosty hodně natěsno.
05:29
Domácí jdou do vedení poté, co se po levé straně kluziště protáhl až před Košečkina FELIX SCHUTZ a mezi nohama hostujícího brankáře poslal puk do sítě! Asistence: Niklas Bergfors.
04:40
Mozjakin zavezl kotouč až mezi kruhy, zadovkou přenechal na Jana Kováře, ten ale trefil pouze domácího brankáře.
03:50
Domácí hokejisté jsou v úvodu zápasu aktivnější, další pokus od modré čáry v podání Vorobjova vyráží Košečkin mimo tři tyče své branky.
03:04
Domácí nezaložili svou útočnou akci úplně precizně, vhazovat se bude ve střední zóně blíže k brance soupeře poté, co se hráči Admiralu ocitli v ofsajdovém postavení.
02:30
Kazionov se zmocnil volného puku ve středním pásmu a střelou přes obránce z pravého kruhu vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ten sklapl betony včas a puk vyrazil do bezpečných míst.
01:55
Pare vyjel z rohu útočného pásma a zakončil, Ivannikov byl pozorný a stihl kotouč vyrazit mimo nebezpečí.
01:45
První zákrok si připisuje i domácí gólman Ivannikov, jenž chytá střelu Brenta z mezikruží.
01:15
Pyett nahazoval puk na hostující klec od modré čáry, Košečkin vyrazil puk pouze před sebe, nikdo z hráčů Admiralu se ale k dorážce nedostal.
00:45
Oba týmy začaly opatrně dnešní duel a soustředí se hlavně na pozornou obranu středního pásma.
00:01
Oba týmy už jsou nastoupeny na ledové ploše a společně si vyslechnou hymnu Ruska.

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelmach) – Naumenkov, Commodore, Vorobjov, Pyett, Antropov, Osipov, Zemčjonok, Těrnavskij – Nikitěnko, Pěrvušin, Ugarov – Hodgman, Zubov, Gračjov – Bergfors, Gynge, Schütz – Barbašev, Bočarov, Drugov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Bereglazov, Ibragimov, Metljuk, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Pare, Timkin, Kazionov – Brent, Platonov, Potěchin – Osala, Malinovskij, Juňkov.

Rozhodčí: Gusev, Bukin – Gorděnko, Tomilov.
Češi a Slováci v akci

Jediným zástupcem československé hokejové školy bude v dnešním duelu útočník hostujícího celku Jan Kovář.
Vzájemné zápasy

První vzájemný duel, který byl na programu krátce po polovině září, vyhráli hráči Metallurgu na svém ledě v poměru 4:1, domácí celek tak má o motivaci do dnešního duelu rozhodně postaráno.

20.09.2013 Magnitogorsk – Vladivostok 4:1
ADMIRAL VLADIVOSTOK

Domácí celek si ve své premiérové sezoně v KHl rozhodně nevede zle, doposud získaných 65 bodů stačí na průběžnou devátou příčku na Východě a s pouze jednobodovým odstupem za osmým Čeljabinskem. Forma domácích není tak vyrovnaná jako ta u celku Metallurgu, v posledním duelu si však domácí vyšlápli na silnou Ufu, kterou porazili na domácím ledě 3:2.

METALLURG MAGNITOGORSK

Hostující tým má po 48 odehraných zápasech na svém kontě 97 bodů a vládne s šestibodovým náskokem na druhou Astanu tabulce Východní konference. Metallurg podává po celý průběh základní části soutěže dlouhodobě špičkové výkony, i aktuální forma hostů není vůbec špatná, když bodovali ve 4 z posledních 5 zápasů.

Novosibirsk – Magnitogorsk 2:1
Novokuzněck – Magnitogorsk 3:4
Ufa – Magnitogorsk 2:5

Sergej Mozjakin 66 (30+36)
Jan Kovář 62 (20+42)
Danis Zaripov 59 (24+35)
Příjemné pondělní dopoledne při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetnou týmy Admiral Vladivostok a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.