Eliod - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Vítkovice - 21. října 2017   13:30

Poruba
Poruba
0:12
(0:2, 0:8, 0:2)
Vítkovice
Vítkovice
14:17' Gebauer   • 16:44' Krejsa   • 21:36' Brada   • 26:36' Cubo   • 27:41' Ivan   • 30:16' Krška   • 32:50' Gebauer   • 37:06' Plánka   • 37:16' Krejsa   • 39:21' Kubík   • 53:16' Schauer   • 56:52' Krška
Poruba
Hykel – Štefková, Klimek
RT TORAX ARENA
Vítkovice

To už je ode mě opravdu vše. Budu se na vás těšit při jednom z dalších onlajn přenosů.
Máme za sebou zápas, ve kterém absolutně dominovaly Vítkovice. Zápas, který místy připomínal tréning. Hlavně druhá třetina. V té totiž hosté svým soupeřům nastříleli rovných osm gólů a zapříčinili tím to, že se poslední perioda dohrávala už jen z povinnosti.
56:52'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to už je naprostá demolice! Po krásné přihrávce zpoza branky se z levého kruhu prosazuje PATRIK KRŠKA. Asistence: David Pastor a Ivan Ivan.
56:00'
Střela Jana Schauera ířila přesně doprostřed Calábkovy výstroje.
55:32'
Zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Calábka.
53:16'
A Vítkovice přidávají další branku! Samuel Rajčan pěkně přistrčil puk před branku, kde se ho chopil JAN SCHAUER, který puk poslal neomylně za Calábkova záda – 0:11. Asistence: Samuel Rajčan.
52:40'
Hra běží už poměrně dlouho bez přerušení.
50:10'
Porubští jsou teď v menším tlaku, nic kloudného ale zatím stejně nedokážou vymyslet.
48:00'
Vítkovičtí jsou znovu v útočném pásmu, kde svým soupeřům pořádně motají hlavy.
Na domácích je vidět, že s nimi divoký vývoj druhé třetiny pořádně zamával. Právě proběhlá přesilovka je toho důkazem.
45:57'
45:05'
Hosté se i v oslabení usazují v útočném pásmu.
43:57'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kubík – 2 min., podražení).
43:21'
Porubskou akci zastavuje ofsajd.
42:36'
Puk vo ochranné síti. Vzahování po Calábkově pravici.
42:10'
Vítkovický tlak se zvyšuje
41:20'
První střelu třetí třetiny vyslal na Calábka vítkovický Krejsa.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:02.
Skončila nám druhá třetina, ve které se naplno ukázal rozdíl mezi oběma ostravskými celky. Vítkovičtí, aniž by se nějak výrazněji zapotili, přidali osm branek za dvacet minut a v pohodě kráčí za jednoznačným vítězstvím.
40:00'
39:21'
A máme tady dvouciferný výsledek! Po Gebauerově přihrávce se na Calábka rozjel sám MARTIN KUBÍK a tváří v tvář porubskému gólmanovi pohodově zakončil . Asistence: Jakub Gebauer.
37:16'
Tak teď už to s domácímí nevypadá vůbec dobře! Hned pobuly se puku zmocnil JOSEF KREJSA, projel s ním útočným pásmem, nasadil kličku Calábkovi a poslal puk do odkryté branky. Bez asistence.
37:06'
A je to o osm gólů! Na konci přesilovkové kombinace Vítkovic stál FILIP PLÁNKA – 0:8. Asistence: David Pastor a Ivan Ivan.
36:51'
Tvrdou střelou z levého kruhu se prezentoval Onřej Čubo. Calábkova lapačka však byla na svém místě.
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Hlaváč – 2 min., krosček).
35:15'
Domácí se teď všemožně snaží něco s nepříznivým výsledkem udělat. Pevná obrana Vítkovic je však zatím do žádných šancí nepouští
32:50'
Vítkovičtí využívají přesilovku! Sedm vteřin před koncem početní výhody se kousek od modré napřáhl JAKUB GEBAUER a změnil tak rozdíl ve skóre na sedmigólový. Asistence: Martin Kocián a Samuel Rajčan.
32:08'
Po ráně Josefa Krejsy končí puk v ochranné síti.
30:57'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kotásek – 2 min., vražení na hrazení).
30:16'
Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba: ze hřiště odchází Huečík, přichází Calábek.
30:16'
Vypadá to, že si v Vítkovičtí v porubské RT TORAX ARENĚ otevřeli střelnici! Po další hezké kombinaci se prosazuje PATRIK KRŠKA. Asistence: Ivan Ivan a Ondřej Cubo.
27:41'
A Vítkovice stále nemají dost! Po dobré Krškově přihrávce se už popáté prosazuje IVAN IVAN. Asistence: Patrik Krška.
26:36'
A hosté vedou o čtyři góly! Po dobré Krškově přihrávce zpoza branky se střelou vedle Hurčíkova betonu prosadil ONDŘEJ CUBO. Asistence: Patrik Krška a Samuel Rajčan.
25:40'
Schauerova střela od modré mířila jen vedle levé tyče Hurčíkovy branky.
25:19'
24:45'
Vítkovičtí nemají zatím při bránění svého oslabení žádné větší problémy.
23:19'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kočí – 2 min., podražení).
21:36'
Hosté přidávají rychle po začátku třetiny svůj třetí gól v zápase! Ve skrumáži před porubskou brankou se nejlépe zorientoval MAREK BRADA – 0:3. Asistence: Josef Krejsa a Jiří Tvrdý.
20:14'
A máme tady první šanci druhé třetiny! Ivan Ivan si najel z pravé strany až před Hurčíka a namířil doře pod břevno. Porubský gólman však předvedl hezky zákrok ramenem.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 14:13.
Máme za sebou první třetinu, která nám příliš pohledného, aktivního hokeje nepřinesla. Maličko navrch měli přece jen hosté z Vítkovic, kteří ze dvou větších šancí dokázali vstelit dva góly. Dokážou se v dalších vteřinách a minutách Porubštívzchopit, nebo si vítkovičtí favorité dokráčí pro pohodlnou výhru?
20:00'
16:44'
A hosté rázem vedou o dva góly! Po Bradově přihrávce naznačil nejprve JOSEF KREJSA pohyb doleva, čímž zmátl jak obránce, tak i Hurčíka. Následně svůj pohyb strhl doprava a rychlou bekhendovou střelou vymetl pavučinu u levé tyče Hurčíkovy branky. Asistence: Marek Brada a Jiří Tvrdý.
14:17'
A hosté jdou do vedení. Na konci pohledné kombinace stál JAKUB GEBAUER, který kličkou pokořil Hurčíka. Asistence: Samuel Rajčan.
13:26'
13:10'
Ani hosté toho ve své přesilovce příliš nevymysleli. Poruba jde do plného počtu.
11:26'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Spurný – 2 min., vysoká hůl).
09:47'
To byla šance! Domácí vyrazili do brejku! U modré se k puku dostal Filip Fojtík, který si najel až před Dolíška, který však jeho pokus s obtížemi před brankovou čárou udržel.
09:20'
A vítkovičtí znovu v útočném pásmu.
08:10'
Střela Tvrdého jen těsně minula Hurčíkovu branku!
07:20'
Do pěkné kombinace hostů se v poslední chvíli obětavě vrhnul jeden z porubských obránců.
06:35'
Havlíkova střela od modré končí v Hurčíkově výstroji.
06:13'
05:30'
Vítkovičtí se zatím v poklidu brání.
04:13'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Plánka – 2 min., faul kolenem).
04:13'
Akci porubských zastavuje ofsajd.
03:35'
Střela Damiena Kočího z mezikruží. Hurčík pozorný.
02:10'
Vítkovičtí jsou v tuto chvvíli nastěhovaní v útočném pásmu.Ke střele se však ne a ne dostat.
01:41'
Havlík ranou od odmré provětral Hurčíovu lapačku.
01:00'
Na počátku utkání je hra z obou stran velmmi oparná.
00:01'

HC RT TORAX Poruba: Hurčík (Calábek) – Gelnar, Hlaváč, Machů, Macias, Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Kotásek, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Krčmarský

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Bartošák) – Havlík, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Rajčan, Brada, Kubík

Rozhodčí: Hykel – Štefková, Klimek.
Připíšou si hosté čtvrté vítězství v řadě, nebo se na ledě porubské haly stane malý hokejový zázrak? Odpověď na tuto otázku se dozvíme už v sobotu 22. října od 13:30 hodin.
Jedno ostravské derby se v této sezóně už odehrálo. Hned v úvodním kole vyhráli Vítkovičtí na svém ledě v Ostravar aréně 3:1. Jediný porubský úspěch si tehdy připsal Jonáš Barčák.
To domácí Porubané jsou na tom mnohem hůře. Ze stejného počtu zápasů dokázali vytěžit pouze jedno vítězství. Stalo se tak v sedmém kole na domácím ledě. V utkání plném obratů nakonec zatáhli za delší konec a připsali si výhru 4:3 proti týmu Warrior Brno. Jinak je to ale bída. Nejvyšší porubská prohra se zrodila ve čtvrtém kole na domácím ledě proti Přerovu. Zápas tehdy skončil potupným výsledkem 2:14. V minulém kole Porubští nestačili na Třinec poměrem 0:6.
Jasným favoritem tohoto utkání jsou beze sporu hosté. Z dosavadních devíti odehranch utkání jich totiž dokázali vyhrát šest a připsat si rovných 20 bodů. V posledním zápase se Šumperkem dokonce dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející skóre z 0:2 na 3:2. Nesrazilo je ani srovnání soupeře na 3:3. Ostravané nakonec brankou Fabiena Kočího v čase 56:18 zvítězili 4:3.
Sobotní odpoledne bude v porubské RT TORAX ARENĚ patřit zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu v ledním hokeji. A nebude se jednat o zápas ledajaký. Na programu je totiž městské derby mezi celky HC RT TORAX Poruba a HC VÍítkovice Ridera!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.