Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:51
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:49
1. Victor Hedman (TBL) 2+0
2. Ben Bishop (TBL) 28 zák., 0 gólů, 100%
3. Brian Boyle (TBL) 1+0
Postupové oslavy si v Amalie Areně užívá 19092 diváků.
Přestože hokejisté z New Yorku vyhráli první duel série, stávají se prvním týmem, který ve 2. kole play-off vypadl. Tampa totiž další čtyři zápasy zvládla a postupuje zaslouženě.

Dnes jsme sledovali jednoznačné utkání. Domácí vyhráli první třetinu 2:0 a Ostrované už pak působili bezradně. V úvodní části se prosadili Victor Hedman a Brian Boyle. Victor Hedman pak ve druhé periodě zvýšil na 3:0 a poslední gól utkání vstřelil ve 45. minutě ze samostatného úniku Nikita Kučerov. Bezchybným výkonem jistil své spoluhráče brankář Ben Bishop, jenž soupeři nepovolil ani čestný úspěch.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:12, celkem – 25:28.
Je konec! Hokejisté Tampy dnes porazili New York Islanders s přehledem 4:0, v celé sérii vítězí 4:1 na zápasy a po roce si opět zahrají finále Východní konference. Teď už následuje tradiční podávání rukou.
59:31
S ranou Nikolaje Kuljomina z pravé strany si poradil Ben Bishop. Ten ještě přerušil hru.
59:01
Začala poslední minuta této série.
58:43
Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
57:54
Kučerov si zase najížděl za obranu. Tentokrát ale nezpracoval kotouč.
57:27
Ben Bishop bojuje o nulu. Nyní schoval ve výstroji ránu Johnnyho Boychuka. Následuje reklamní přestávka.
56:40
Někteří diváci už vstávají ze svých sedadel a začínají slavit postup do finále Východní konference.
56:05
Tempo hry už hodně uvadlo, vidíme také řadu nepřesností.
55:10
Je tu posledních pět minut tohoto zápasu i série. I Ostrované už vědí, že se jejich účinkování v play-off chýlí ke konci.
54:39
Travis Hamonic vyslal na Bishopa spíše propagační pokus. Domácí gólman puk odrazil do rohu.
54:19
Přesilovka Tampy skončila.
53:41
Druhá část početní výhody už tak kvalitní není. Hosté nyní vyhodili.
53:01
Domácí hrají dobrou přesilovku. Greiss si už připsal několik dobrých zákroků.
52:18
Kučerova ale sekl Thomas Hickey, který tak putuje na trestnou lavici.
52:18
Krásnou přihrávku za obranu obdržel Nikita Kučerov! Ten se pokusil zakončit do protipohybu Greisse, který ale dokázal kotouč vyrazit.
51:31
Akci Kuljomina se Stromem zastavilo postavení mimo hru.
51:01
Nevypadá to, že by hosté nalezli síly na větší odpor. Tenhle zápas se už asi jen dohraje.
50:04
Drouin obral o puk Nelsona, vyvezl ho do středního pásma a nahodil za branku. To domácím bohatě stačí.
49:15
John Tavares svými kličkami neobešel Victora Hedmana. Ten v této sérii kapitána Isles vymazal.
48:46
Nikita Kučerov byl na spojnici kruhů ve stejnou chvíli jako hráč Islanders. Rozhodčí ale zapískali icing Tampy.
48:39
Proti střele Pulocka nemusel Bishop zasahovat. Kotouč srazil svou holí Coburn.
48:18
Přesilovka Tampy toho moc nepřinesla. Hosté v plném počtu.
47:31
Kučerov dal Hedmanovi nepřesnou přihrávku a dopředu mohli vyrazit hosté. Mohli, pokud by Frans Nielsen dostal přesný pas.
47:01
Odražený kotouč se snažil dorazit do branky Kučerov, ale nezkrotil ho.
46:17
Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – 2 min., krosček). Hostující hráč trefil holí, kterou držel v obou rukách, do hlavy Paquetta.
45:27
Nevím, co by se muselo stát, aby Islanders s utkáním ještě něco udělali. Tampa vede o čtyři góly a dnes hraje prostě příliš dobře na to, aby si tohle nechala utéct.
44:40
Tampa právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Hosté prohráli buly v útočném pásmu a ještě si za svá záda nechali najet NIKITU KUČEROVA. Ten svůj únik vyřešil střelou mezi betony a troufám si tvrdit, že pro Islanders sezóna končí. Asistence: Alex Killorn.
44:21
Po nepřesné střele Clutterbucka se kotouč odrazil zpět před branku a Johnny Boychuk byl ve velké šanci. Bishop v první chvíli netušil, kde kotouč je, ale stačil se včas zorientovat a zakončení Boychuka, které směřovalo do odkryté poloviny klece, zastavil pravým betonem!
43:58
Domácí jsou kompletní. Ostrované stále prohrávají o tři branky.
43:15
Výbornou práci odvedl Ondřej Palát, který podržel kotouč v útočném pásmu, přestože na něho dotírala čtveřice hokejistů Islanders!
42:54
John Tavares trefil tyčku! Hosté teď měli velkou smůlu.
42:24
Nick Leddy zavezl puk do útočného pásma, ale tam o něj přišel. Domácí vyhazují.
41:57
Cedric Paquette dohrál Johnnyho Boychuka a je vyloučen za vražení. Hosté mají šanci snížit!
41:18
V dobré pozici se objevil Kyle Okposo. Hostující kanonýr trefil jen hruď Bena Bishopa.
41:10
Oba celky hrají v plném počtu.
40:08
Hraje se 4 na 4. Na trestné lavice sedí Paquette a Martin, kteří byli vyloučeni v závěru druhé části.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 23:12.
Po dvou třetinách vede Tampa nad Islanders už 3:0 a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Hosté působí bezradně a podrážděně, a pokud v závěrečné dvacetiminutovce svou hru razantně nezmění, tak pro ně sezóna končí. Jediný gól druhé části vstřelil ve 25. minutě v přesilovce Victor Hedman, jenž se trefil podruhé v zápase.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:10, celkem – 18:16.
40:00
39:09
Ve stejném čase je ale za nedovolené bránění potrestán Matt Martin a tak se bude hrát 4 na 4.
39:09
Cedric Paquette vyhodil odražený puk do hlediště a posílá Tampu do čtyř.
39:06
Prudká střela Brocka Nelsona Bishopa nezaskočila. Brankář Tampy ji vyrazil.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Domácí se snaží dohrát třetinu co nejdále od své branky. Střelu Ondřeje Paláta srazil do ochranné sítě Hamonic.
37:39
Hosté jsou v plném počtu.
37:27
Valtteri Filppula se objevil sám před brankou Islanders. Hosty podržel Thomas Greiss, který finského útočníka vychytal!
37:08
Projektil Killorna vyrazil Greiss. Hosté vzápětí vyhodili.
36:35
Domácí se zatím nemohou dostat do útočného pásma.
35:38
John Tavares sekl Ryana Callahana, který předtím dohrál Nicka Leddyho. Hostující kapitán se poté dostal do křížku s Andrejem Šustrem a vyloučeni jsou oba hráči. Tavares navíc dostává dvě minuty za zákrok na Callahana a je tu tedy dvouminutová přesilovka pro Bolts.
35:38
35:38
Hosté teď měli solidní střídání. Bishopa ohrožovali Tavares a Boychuk, ale gólman Tampy nakonec přerušil hru.
35:05
Tvrdý útok hostí se snaží vybudit spoluhráče tvrdou hrou. V Amelie Areně duní mantinely.
34:15
Hezká kombinace Tampy. Na jejím konci hledal Namestnikov před odkrytou brankou Marchessaulta, ale kotouč šel za paty domácího forvarda.
33:20
Hostující kouč Capuano začíná měnit složení formací. Teď je na ledě Tavares se Stromem a Princem.
33:09
Kotouč se doklouzal k Bishopovi, který jej raději přidržel. Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
32:47
Ostrované jsou bezradní. Jejich přihrávky nacházejí maximálně tak hráče Tampy.
32:17
Hosté namazali kotouč Nikitovi Kučerovovi! Ruský útočník ale nestačil vystřelit.
31:28
Vyhození Pulocka skončilo v hledišti. Vylučovat se ale nebude, kotouč byl podle všeho tečován.
30:44
Už jsme ve druhé polovině zápasu. Ukončí po dnešku Islanders sezónu, nebo ještě zabojují?
30:01
Od modré střílel Okposo. Bishop toho moc neviděl a byl rád, že kotouč vyrazil před sebe.
29:44
Tyler Johnson byl mezi kruhy úplně volný! Hosty podržel Greiss, který kotouč zastavil ukázkovým semaforem!
29:28
Witkowski nahazoval puk na branku. Clonící spoluhráč nedokázal tečovat.
28:41
Bolts nepolevují v aktivitě. Neustále důrazně forčekují a beci hostí nemají čas na rozehrávku.
28:05
Islanders jsou ve velkém útlumu. Najíždějící Clutterbuck nezachytil přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.
27:25
Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
26:22
Tavarese výborně brání, jako v celé sérii, Victor Hedman. Ten ke dvěma gólům přidává také defenzivní příspěvek.
26:02
Tohle byla slušná střela Johnnyho Boychuka. Bishop byl ale na místě a stále tak drží čisté konto.
25:35
Hosté to budou mít hodně těžké. Zatím totiž nestíhají.
24:22
Domácí zbytečné vyloučení Hamonica trestají a zase se více přibližují ke konferenčnímu finále! Jonathan Drouin v útočném pásmu přidržel kotouč, pak ho přenechal VICTORU HEDMANOVI a švédský zadák z vrcholu levého kruhu propálil Greisse – 3:0. Asistence: Jonathan Drouin a Tyler Johnson.
24:08
Do střelecké pozice si nabruslil aktivní Boyle. Domácí hráč minul branku.
23:40
Travis Hamonic čistil prostor před brankovištěm, ale proti Paquettovi to přehnal. Domácí útočník se prát nechtěl a zadák Isles je vyloučen za hrubost.
23:40
Další střela Boyla. Tentokrát kotouč končí v náručí Thomase Greisse.
23:28
Brian Boyle z otočky minul domácí branku.
22:35
Hosté působí až odevzdaně. Tampa má v úvodu druhé části jasně navrch.
21:58
Velký tlak Bolts! Šance měli Koekkoek, Filppula a Palát, ale Greiss vše pochytal!
20:55
Mohlo to být už o tři góly! To by ale rána Alexe Killorna z levého kruhu nesměla skončit na tyčce!
20:36
Domácí výborně napadají a Ostrované mají problém dostat puk z vlastní obranné třetiny.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 22:17.
Po první třetině vede Tampa nad New Yorkem Islanders 2:0 a je na nejlepší cestě ukončit tuto sérii už dnes. Blesky působí odhodlanějším dojmem a jejich dvougólový náskok je tak logickým vyústěním dění na ledě. Ve 14. minutě otevřel skóre Victor Hedman, který se mezi kruhy probojoval ke střele a z otočky skóroval. 79 sekund před přestávkou pak zvýšil po vyjetí zpoza branky Brian Boyle. Hosté budou muset hodně přidat, pokud chtějí v play-off ještě pokračovat.

Střely na branku v 1. třetině – 9:6.
20:00
19:01
Běží poslední minuta první periody.
18:41
Blesky v závěru první části zvyšují na 2:0 a tohle už začíná být pro Ostrovany kritická situace! Matthew Carle přenechal za brankou kotouč BRIANOVI BOYLOVI, který s ním rychle vyjel až před Greisse a střelou nad rameno klečícího gólmana soupeře navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Matthew Carle a Cedric Paquette.
18:01
Cal Clutterbuck se natlačil až před branku a bekhendem donutil Bena Bishopa k zákroku. Na gólmana Tampy ještě dotíral Matt Martin a Bishop tedy přikryl kotouč.
17:13
Na icing naopak zahráli Newyorčané. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
17:04
Tohle vyhození Tampy bylo tečované, zakázané uvolnění to tedy nebude.
16:09
Quine zavezl puk do útočného pásma, kde roztáhl hru na Hamonica. Nahození hostujícího beka ale nikoho neoslovilo.
15:37
Další icing Tampy. Vhazuje se opět před Bishopem.
15:13
Zakázané uvolnění domácího týmu.
13:49
Hosté se v tomto střídání dostali pod velký tlak a nakonec inkasují! Nikdo z hráčů Isles nedokázal odklidit kotouč z obranného pásma a toho využil VICTOR HEDMAN, jenž se dostal k puku mezi kruhy a z otočky ho zametl za záda Thomase Greisse, který asi vůbec nic neviděl.
13:09
Nikita Kučerov zachytil špatnou hostující rozehrávku a z levé strany najížděl na Greisse. Jeho prudkou střelu gólman Isles pokryl.
12:37
12:30
Hosté se osvobodili a a tohle oslabení ubrání.
12:23
Od modré pálil Garrison. Před Greissem sice byli domácí hráči, ale gólman Islanders puk dokázal chytit.
11:34
Od modré pálil Victor Hedman, branku netrefil.
11:25
Domácí se snaží o rychlé kombinace. Johnson u tyčky netrefil kotouč.
10:58
Kučerovovi puk na modré přeskočil hůl a domácí museli opustit útočné pásmo.
10:36
Alan Quine zasáhl vysokou holí Filppulu a jde na trestnou lavici. Po reklamní pauze přijde přesilovka Lightning.
09:53
Frans Nielsen si nabruslil za obranu Tampy a hnal se sám na Bishopa! Byl ale v tísni a nedokázal domácího gólmana překonat!
08:52
Střela Matta Martina byla spíše propagační a Bishop neměl větší starosti.
08:18
Josh Bailey to zkusil přes obránce. Bishop si puk našel a vyrazil ho.
07:28
Drouin vracel puk před branku Filppulovi. Finský útočník už na kotouč nedosáhl.
06:48
Přihrávku mezi kruhy dostal hostující Prince. Bishop byl na místě a dokázal puk vytěsnit.
06:35
Ondřej Palát našel zpoza branky Tylera Johnsona. Ten vypálil vedle.
06:05
Blesky teď častěji drží puk. Při hře 5 na 5 jsou zatím aktivnější.
05:20
Od modré pálil Carle. Střela byla ještě tečována, ale puk si cestu na branku nenašel.
04:47
Na ledě je čtvrtá řada Islanders, která rozdává jeden bodyček za druhým. S tím se budou muset domácí vyrovnat.
03:58
Hned po buly ohrozil Greisse Nikita Kučerov. Německý gólman se stačil včas přesunout proti střelci.
03:54
Thomas Greiss předvedl jistý zákrok proti střele Braydona Coburna z větší vzdálenosti.
03:22
Kotouč zavezl do útočného pásma Drouin. Blesky se tam ale neudržely a zaútočit mohou Ostrované.
02:26
Hosté zahráli na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Greisse.
02:12
Ben Bishop předvedl na závěr oslabení dva kvalitní zákroky a nyní už jsou Bolts v plném počtu.
01:41
A Tampa se vzápětí osvobozuje.
01:30
Josh Baley z první netrefuje domácí klec.
00:35
Po nahrávce Tavarese pálil Nick Leddy. Bishop vyráží.
00:10
Hned tu máme první vyloučení. Za vysokou hůl míří na trestnou lavici domácí útočník Cendric Paquette.
00:03
Cizikas zlomil hned při úvodním buly hokejku a musí si na střídačku pro novou.
00:01
Konečně je vše připraveno k úvodnímu buly. Tak pojďme na to!
Aktéři utkání konečně nastupují na led. Za malou chvíli si vyslechneme hymnu Spojených států amerických.
V Tampě probíhá předzápasová show. Čekáme na příchod hráčů na led.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Koekkoek, Witkowski – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Drouin, Filppula, Killorn – Callahan (A), Boyle (A), Paquette – Marchessault, Namestnikov. Trenér: Jon Cooper.

New York Islanders: Greiss (Berube) – Hamonic, Leddy, Boychuk, de Haan, Pulock, Hickey – Okposo (A), Tavares (C), Nielsen (A) – Bailey, Nelson, Kuljomin – Strome, Quine, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Miller, Cormier.

Ondřej Palát (TBL) – 9 zápasů, 4 body (2+2)
Andrej Šustr (TBL) – 9 zápasů, 1 bod (0+1)

Marek Židlický (NYI) – 5 zápasů, 1 bod (0+1)
Jaroslav Halák (NYI) – v play-off vinou zranění nenastoupil
Průběh série – 3:1 na zápasy:

1. zápas: Tampa – NY Islanders 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
4. Palát (Drouin, Namestnikov), 48. Kučerov (Carle, Hedman), 58. Filppula (Killorn, Garrison) – 6. Hamonic (Quine, Tavares), 18. Prince (Strome, Nelson), 20. Prince (Strome, Nelson), 29. Tavares (Okposo, Nielsen), 60. Clutterbuck (Cizikas, de Haan)

2. zápas: Tampa – NY Islanders 4:1 (2:1, 1:0. 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Johnson (Palát, Hedman), 12. Drouin (Filppula), 32. Hedman (Johnson, Drouin), 58. Johnson (Garrison) – 16. Kuljomin (Hickey, Quine)

3. zápas: NY Islanders – Tampa 4:5 po prodl. (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1)
8. Bailey (Kuljomin, Hamonic), 35. Leddy (Clutterbuck, Cizikas), 43. Bailey (Hickey, Prince), 52. Clutterbuck (Cizikas) – 20. Callahan (Killorn, Filppula), 29. Hedman (Johnson), 44. Namestnikov (Filppula, Killorn), 60. Kučerov (Drouin, Hedman), 63. Boyle (Hedman, Callahan)

4. zápas: NY Islanders – Tampa 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Okposo (Kuljomin, Nielsen) – 48. Kučerov (Johnson), 62. Garrison (Šustr, Palát)
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového hokeje! Za mořem je v plném proudu play-off NHL, konkrétně probíhají konferenční semifinále. Já Vás prostřednictvím textového on-line přenosu provedu pátým utkáním série mezi Tampou Bay Lightning a New Yorkem Islanders. Tampa vede 3:1 na zápasy a nachází se tak jediné vítězství od postupu do finále konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.