V dnešním utkání nenastoupil žádný český či slovenský legionář.
Tři hvězdy utkání

1. Taylor Hall (NJD) – 1+1
2. Ben Lovejoy (NJD) – 1+0
3. Daniel Sedin (VAN) – 1+1
A odolal. Dnešní utkání tak po velké bitvě vyhrává domácí New Jersey. V 44. minutě snížil Henrik Sedin na rozdíl jediné branky a třetí třetina tak byla hodně zajímavá. Velmi dobře se dnes předvedli oba brankáři. Obzvláště výkon Markströma byl naprosto úchvatný. Jedinou kaňkou na dnešním utkání byla zranění z první poloviny zápasu. Jak Zajac, tak Larsen by však měli být v pořádku.

Střely: 23-21
59:37
Obrovský tlak hostů. Schneider ale zatím odolává.
59:17
Nedaří se jim ovšem dostat ke střele a čas neúprosně utíká.
59:02
Kosatky jsou usazeny v útoku.
58:47
Canucks se dostali k puku, jejich brankář míří na střídačku.
58:22
Třetí lajna Ďáblů udržela puk v obranné třetině soupeře a málem dokonce skórovala. Markström však opět prokázal parádní reflexy.
57:57
Zatím to tak nevypadá, hosté se po špatné kombinaci vyhnali z útoku.
57:37
Vancouver je v útoku. Podaří se mu srovnat?
56:59
Hallův bekhend mohl rozhodnout o osudu dnešního zápasu. Markström však dnes chytá neuvěřitelně a drží svůj celek ve hře o body.
56:29
Daniel Sedin hledal před bránou Henrika, ale obrana Devils zafungovala na jedničku a zastihla puk.
55:59
Sutter poslal puk do obranné třetiny soupeře, ale k puku se dostal Lovejoy, který ovšem poslal puk na zakázané uvolnění.
55:36
Puk skončil na jedné ze střídaček. Hra je tak přerušena.
55:23
Cory Schneider si připisuje další zákrok. Burrowsova střela z velké dálky mu nenadělala potíže.
54:50
Když jsou na ledě Sedinové, tak to jde hodně poznat. Tentokrát ovšem jejich souhra nedopadla dobře a skončila ofsajdem.
54:17
Henrique se po rychlé akci dostal ke střele z pravé strany, ale na Markströma si nepřišel.
53:46
Rychlý protiútok domácích hokejistů skončil ofsajdovým postavením.
53:29
Sutter se pokusil dostat puk před Schneidera, ale tam byli pouze připravení obránci Devils.
52:54
Devils se daří kouskovat tlak soupeře. Ten musí opět začít od vlastního brankáře.
52:13
Palmieri se objevil před hostujícím brankářem, ale v poslední vteřině mu hokejku nadzvedl Horvat.
51:37
Nyní kombinují s pukem v polovině hřiště a chystají se k smrtícímu útoku.
50:59
Vypadá to, že nás čeká hodně zajímavých posledních devět minut třetí třetiny. Canucks jsou v posledních minutách hodně aktivní.
50:29
Wood se hnal do rychlého nájezdu, ale svým blafákem si nepřišel na dnes opravdu skvělého Markströma.
49:37
Tlak Vancouveru byl opravdu obrovský, ale díky kapitánu Greeneovi se podařilo odmácím vyhodit puk.
48:28
Útok Sedinů je opět hodně nebezpečný. Obrana Devils s nimi má velké problémy.
48:00
Hraje se převážně ve středu ledové plochy, ani jednomu celku se nedaří vytvořit si tlak.
46:59
Cory Schneider přikryl puk a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
46:27
Kalinin našel před bránou volného Smithe-Pellyho, ale toho opět bravurně vychytal Markström.
46:00
New Jersey se dopustilo ofsajdového postavení.
45:27
domácí jsou pukem za svou bránou a čekají na prostřídání útoků.
44:38
Canucks gól nakopl a nyní se opět ženou do útoku.
43:58
Vancouver právě vstřelil branku!
První šance Vancouveru ve třetí třetině končí gólem. Na pravé straně dostal hodně volného času HENRIK SEDIN, který naprosto přesně vymetl šibenici domácí brány. Asistence: Luca Sbisa, Daniel Sedin
43:46
Hall si opět sjel do mezikruží, ale jeho střela zápěstím byla brilantně vytěsněna hostujícím brankářem.
43:17
Vancouver vybojoval puk za vlastní bránou a bude tak moci vyrazit do útoku.
42:44
Domácí jsou hodně aktivní, Markström si tak musel připsat další zákrok.
42:19
Lappin hraje dnes hodně aktivně, nyní ale byla jeho střela zblokována.
41:37
Vancouver se poprvé dostal do pásma, ale dlouho v něm nevydržel. U puku opět soupeř.
41:10
Mooreova střela byla zblokována obětavým obranným zákrokem Stechera.
40:38
Ďáblové vstoupili do třetí třetiny hodně aktivněji, drží se v útočné třetině.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, která začala rychlým vyrovnáním Canucks, kteří se prosadili v přesilovce 5 na 3. Poté se pokračovalo v hodně tvrdé, až zákeřné hře. To odnesl obránce Larsen, který musel být z ledu odnesen na nosítkách po hitu od Halla. Pak už se ale hra uklidnila a těžili z toho domácí, kteří vstřelili dva góly. První branku v dresu Devils si připsal obránce Ben Lovejoy.
40:00
39:37
Ten se ale po špatné kombinaci sám vyhnal. Podaří se mu ještě vrátit se do útoku?
39:13
Horvat vybojoval puk u mantinelu a vybojoval útočnou třetinu pro svůj tým.
38:41
Fidler pospíchal do protiútoku, ale nepodařilo se mu procedit puk na hokejku Lappina.
37:54
Zakázané uvolnění domácího týmu.
37:21
Vysoká hůl domácích přerušuje hru a vrací ji před Schneidera.
36:57
Cammalleri zkoušel střelu z levé strany, ale vylámal si zuby na pozorném brankáři. Komerční přestávka.
36:31
Canucks přeci jen vybojovali útočné pásmo, ale po špatné přihrávce o něj opět přišli.
36:06
Bo Horvat se dostal s pukem do útočné třetiny, ale tam byl o puk připraven.
35:32
Následně se k němu dostal mladíček Wood, který je hodně aktivní, ale svou střelou minul bránu.
34:57
Canucks se dostali do útoku, ale nepodařilo se jim v něm udržet, puk je ovšem stále na jejich hokejkách.
34:33
34:14
To samé se stalo i po přihrávce Smithe-Pellyho. Vancouver se zatím dobře brání.
33:47
Bennett střílel z pravé strany, ale netrefil bránu a vyhnal svůj tým z útočné třetiny.
33:13
Severson zkusil štěstí od modré, ale jeho ránu Markström pokryl.
32:52
Vancouveru se podařilo vyhodit, Devils už jsou ale opět v pásmu.
32:33
Mladíček Wood byl hákován při individuální akci a vyloučen tak bude Stecher.
31:42
Canucks se snaží o rychlé korigování stavu, to se jim ovšem zatím nedaří. Devils brání pozorně.
31:09
Devils právě vstřelili branku!
BEN LOVEJOY vstřelil první gól za New Jersey Devils. Bývalý obránce Pittsburghu se od modré opřel do puku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Travis Zajac, Kyle Quincey.
30:49
Vancouver opět za vlastní bránou. S útočením nijak nepospíchá.
30:16
Domácí jsou momentálně o něco aktivnějším mužstvem. Pozitivem je, že se nám alespoň trochu uklidnily emoce.
29:32
Auvitova střela byla zblokována, puk se dostal ale k Woodovi, jehož pokus ovšem skončil hodně mimo.
29:11
Lappin byl příliš rychle v útočné třetině. Ofsajd.
28:58
Hosté kombinují za vlastní bránou a čekají na prostřídání útoků.
28:13
Před Schneiderem se vytvořila velká skrumáž, ale Canucks se nepodařilo dostat kotouč za jeho záda.
27:37
Zakázané uvolnění domácích a reklamní přestávka.
27:12
Ďáblové se opět ujímají vedení! V přesilové hře si vytvořili velký tlak, který skončil přesnou přihrávkou Halla na KYLEA PALMIERIHO, jenž prostřelil hostujícího brankáře a vrátil tak Devils vedení! Asistence: Taylor Hall, Damon Severson
26:30
Severson dostal skvělou přihrávku před prázdnou bránu, ale Markström se skvěle přemístil a předvedl parádní zákrok.
26:20
Střela Palmieriho byla tečována a skončila v ochranné síti.
25:55
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Devante Smith-Pelly – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexandre Burrows – 2 min., hrubost).
25:55
25:55
25:55
Na ledě to jiskří. Vytvořily se nám další bojující dvojičky.
25:35
Larsen opouští led na nosítkách, snad bude v pořádku.
25:35
Na ledě jsou nosítka, s Larsenem to nevypadá vůbec dobře. Ten v době kdy přišel hit bohužel nesledoval hru. V pádu se pravděpodobně udeřil do hlavy...
25:35
Opět se nám to mele. Taylor Hall tvrdě sestřelil Larsena, který nyní bezvládně leží na ledě. Hned na to se nám na ledě opět začali hráči požďuchovat.
24:54
Puk skončil po teči hostujícího hráče mimo ledovou plochu.
24:14
Hra se nám pořádně rozjela. Seversonova střela byla sražena do rohu obranného pásma Canucks.
23:31
Teď se jim to ale povedlo! Kalinin s Cammallerim si vytvořili obrovskou šanci, ale trestuhodně nepřekonali Markströma, který rozhodně nebyl v ideální pozici. Velkou pochvalu zaslouží Hutton, který na poslední chvíli zabránil pohromě a zablokoval soupeři hokejku.
23:11
Canucks jsou nadále aktivnější, Devils se nedaří dostat se do útoku.
22:39
Zakázané uvolnění Devils.
22:27
Skille utekl po pravé straně, ale nakonec našel pouze skvěle nachystanou lapačku Schneidera.
21:54
Vancouver pokračuje v tlaku, podaří se mu využít rozhozenosti soupeře?
21:10
Hosté nakonec snižují. Po velmi kontroverzní přesilovce 5 na 3 je to 1:1. DANIEL SEDIN totiž prostřelil domácího brankáře. Asistence: Brandon Sutter a Troy Stecher.
20:57
Kosatky už jsou ovšem opět v útoku.
20:34
Henrik Sedin dělovkou netrefil bránu a vyhnal svůj celek z pásma.
20:12
Druhá třetina začíná hlasitým bučením, ale také tlakem Canucks.
20:01
Máme za sebou první třetinu, ve které byli ze začátku lepší domácí. Ti byli odměněni gólem Taylora Halla, poté se ale probudili i hosté, ale prosadit se jim nepovedlo. Ve druhé polovině se už hrálo hodně vyrovnané utkání, které ale poznamenalo řádění rozhodčí v poslední minutě. U mantinelu byl sražen Travis Zajac, který zkrvavený opouštěl led, ale hlavní rozhodčí nevyloučili viníka Chaputa, ale nejdříve Johna Moora za následné vyprovokování bitky a hráčskou lavici Devils za nesportovní chování. Domácí tak začnou třetí třetinu ve třech.
20:00
19:51
Domácím se daří bránit. Že by přeci jen existovala spravedlnost?
19:29
Tak tohle je velmi překvapivé! Vancouver bude hrát 2 minuty přesilovku 5 na 3. Michael Chaput (VAN) je vyloučen na pět minuty za bitku, více trestů ale přišlo na domácí straně. John Moore (NJD) inkasuje za bitku a její vyprovokování 2+5+10 minut. Současně je potrestána i hráčská lavice New Jersey za nesportovní chování, což odpyká Beau Bennett (NJD).
19:29
19:29
19:29
19:29
Travis Zajac leží u mantinelu a z obličeje se mu valí proudy krve. To rozhodně není hezké podívání.... Chaput jej tvrdě narazil na hrazení, ale rozhodčí si toho trestuhodně nevšimli. Tohle do hokeje nepatří...
19:06
Poslední minutu první třetiny začínají s pukem na hokejkách hostující hráči.
18:39
Vancouver se dopustil ofsajdového postavení.
18:12
Blesková akce Devils skončila pukem ve výstroji hostujícího brankáře.
18:07
Kalinin s rozehrávkou nespěchá, čeká na prostřídání útoků.
17:38
Canucks se ubránili, ale ani jim se nedaří vytvořit si souvislý tlak v obranné třetině soupeře.
17:16
O puk se hrálo převážně v polovině hřiště. Nakonec se dostal ke střele Auvitu, ale jeho propagační střela od modré Markströma nepřekvapila.
16:33
Devils se nikam neženou, snaží se hlavně neudělat chybu, která by věnovala soupeři šanci k vstřelení gólu.
16:07
Canucks jsou usazeni v útočném pásmu, ale po prohraném souboji u mantinelu o puk přišli.
15:41
A také to tak i skončilo. O vyrovnání se tak opět pokouší jejich soupeř.
15:09
Po delší době se v útoku ukázali i domácí, ale zatím je to bez střely.
14:39
Hall se pokusil o rychlý protiútok, ale nakonec byl natlačen na bránu soupeře. Reklamní přestávka.
14:17
Schneider jel pro puk za bránu, kde trochu zazmatkoval, ale obránci dokázali vyřešit tuto situaci za něj.
13:46
Severson se popral s Gauncem, ale bitka to moc pořádná nebyla. Vítězně z ní ovšem vyšel obránce Devils, který povalil svého soupeře.
13:46
13:46
Máme tady první bitku utkání!
13:25
Přes Schneiderem vznikla nepřehledná skrumáž, domácí gólman již ležel na ledě, když přišla střela, kterou i v leže dokázal zlikvidovat!
13:11
12:39
John Moore se dostal k odraženému puku a podařilo se mu jej vyhodit.
12:08
Nyní střílel Sutter z lepší pozice před bránou, ale opět si vylámal zuby na domácím brankáři, který ukryl puk ve své výstroji.
11:44
Sutter pálil z pravé strany, ale nikdo neclonil Schneiderovi, který tak neměl složitou pozici.
11:29
Canucks se ihned po vhazování usadili v třetině soupeře, podaří se jim vyrovnat?
11:11
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., krosček).
10:53
Ofsajdové postavení končí útočné choutky Devils.
10:27
Ta samá situace. S tím rozdílem, že nyní nebude reklamní přestávka.
10:13
Po teči jednoho z hráčů skončil puk mimo ledovou plochu. Následuje další komerční přestávka.
10:00
Zajac nahodil puk do útočného pásma, ale již neměl dost energie aby o něj bojoval.
09:17
Ďáblové si jsou toho vědomi a možná i proto čekají s pukem za vlastní bránou a snaží se uklidnit hru.
08:47
Vypadá to, že hosté se zahřáli a nyní jsou to právě oni, kdo se zdá být jistějším celkem.
08:16
Útočné snažení hostů končí ofsajdovým postavením.
07:39
Až nyní, Granlundova střela ovšem minula bránu a poté se ke kotouči dostalo New Jersey.
06:57
Domácí nespouštějí soupeře k puku. Ten se sice snaží vymyslet jak se udržet v pásmu, ale zatím se mu to nedaří.
06:22
Kapitán Greene zkusil štěstí od modré, Markströmovi puk sice vypadl, ale nikdo z útočících hráčů se k němu nedostal.
06:10
První komerční přestávka nám začíná po střele, které byla sražena do ochranné sítě.
04:41
Devils stále tlačí soupeře, kterému se nedaří dostat se z tlaku.
03:42
Domácí jsou odměněni za svou aktivitu. TAYLOR HALL si vybruslil s pukem do prostoru před hostujícím brankářem a přes několik bránících hráčů poslal puk nechytatelně k tyči. Asistence: Kyle Quincey, PA Parenteau
03:19
Puk nakonec končí mimo ledovou plochu. Hra je tak přerušena.
02:54
Bennett poslal puk do mezikruží na Smith-Pellyho, ale ten z dobré pozice minul bránu.
02:23
Canucks se nedaří přejít do obranného pásma soupeře a udržet se v něm.
01:31
Devils jsou hodně aktivní, přihrávka z pravé strany ale Lappinovu hokejku nenašla a vyhnala domácí z pásma.
00:40
Devils nastoupili hodně zostra, ale Parentau svou střelou neuspěl. Ani další pokus o dorážku nebyl úspěšný. Skóre se tak nemění.
00:01

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Zajac, Palmieri – B. Bennett, Kalinin, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.

Vancouver Canucks: Markström (R. Miller) – Sbisa, Stecher, B. Hutton, Gudbranson, Trjamkin, Larsen – D. Sedin, H. Sedin, Brandon Sutter – Baertschi, Horvat, Burrows – Markus Granlund, Chaput, Eriksson – Skille, B. Gaunce, Megna.

Rozhodčí: O´Rourke, Meier – Driscoll, Sericolo.
Vancouver Canucks

Vancouveru se v posledních letech nedaří a jinak tomu není ani v této sezóně. Kosatky si připsaly zatím pouze čtyři výhry v základní hrací době a sedm po ní. K tomu všemu přidaly čtrnáct proher, z čehož dvě byly až po šedesáti minutách hry. Se skórem 58:75 se tak s 24 body krčí na předposledním místě Pacifické divizi.

Zatím nejúspěšnějším hráčem je Bo Horvat, který si připsal osm gólů a osm asistencí. Hned za ním jsou legendy Vancouveru – bratři Sedinové. Herink má zatím šest gólů a deset asistencí, jeho bratr Daniel má o gól více, ale o dvě asistence méně.
New Jersey Devils

Devils se v poslední době moc nedaří a příjemné překvapení z úvodu sezóny opět padá do horšího průměru. Výsledkem je až šesté místo v metropolitní divizi. Ďáblové si zatím připsali jedenáct výher, z čehož šest přišlo po základní hrací době. K tomu však přidali i třináct porážek, hned šest po základní hrací době. Dalo by se říci, že New Jersey jsou momentálně remízový králové NHL. Nic naplat, skóre 63:66 a 25 bodů rozhodně není to, co by si představovali.

Příčinou neúspěchu Devils byla velká marodka, ta se však začíná pomalu vyprazdňovat a hlavně návrat Taylora Halla je znát. Nejlépe bodovaným hráčem je Travis Zajac (8+12), za ním je Michael Cammalleri (9+8).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.