Z mé strany je to už pro tohle utkání úplně vše, budu se zase těšit u dalších textových přenosů. Příjemné středeční ráno přeje Petr Sumbal.

3. Connor McDavid (EDM) 0+2
Máme za sebou utkání, který nemělo špatnou kvalitu. Arizona, jako jeden z nejhorších týmů NHL dlouho Edmontonu odolávala a dokonce i jednu chvíli vedla. Pak se ale začaly projevovat větší kvality na straně Edmontonu, který ve třetí třetině dvěma brankami rozhodl o svém vítězství 5:2. Olejáři si tak po debaklu s Chicagem spravili náladu, naopak Arizona nedokázala navázat na výhru 5:0 nad Calgary z předchozí noci.
59:55
Ještě jeden zákrok musel předvést Louis Domingue, se střelou finského útočníka Pakarinena si poradil.
59:30
Draisaitl naznačil střelu a pak nápaditě přihrál na Slepyševa. Ten ale ani nezakončil, puk mu utekl.
59:00
Do konce zápasu už zbývá poslední minuta. Na prodloužení to opravdu nevypadá.
57:56
V závěru předvádí Talbot jeden zákrok za druhým, nyní znovu podržel své mužstvo.
57:19
Z mezikruží pálil po Goligoského přihrávce Brendan Perlini, znovu ovšem ztroskotal na dnes spolehlivém Talbotovi.
56:14
Z levé strany pálil na Talbota Jordan Martinook, ten předvedl další úspěšný zákrok.
55:14
Po přihrávce Ekmana-Larssona pálil z první od modré Burmistrov. Talbot měl mírné potíže, ale ve spolupráci se svou obranou celou situaci ustál.
54:50
Až nyní se jí povedlo zaměstnat Talbota, ten si však s Riedrovou střelou bez problému poradil.
54:32
První půlminuta přesilovky Arizoně nevychází, zatím se neusadila v útočném pásmu.
53:54
Perliny byl faulován, podrazil jej Eric Gryba a musí tak usednout na trestnou lavici.
53:29
Německý útočník Tobias Rieder zakončoval bekhendem z pravé strany, Cam Talbot měl svou levou tyčku dobře pokrytou.
52:53
Eberle jen protečoval kotouč do pásma a stejně jako jeho kolegové z formace odchází střídat.
51:56
Edmonton se dobře brání, nedává Arizoně moc příležitostí, jak vystřelit na branku. Takhle se hlídá tříbrankové vedení.
50:30
Nyní už to bylo v podání Kojotů lepší, Doan z pravé strany vystřelil. Ale na Talbota v brance nevyzrál.
50:09
Dvorak se při přechodu přes modrou nedomluvil s Doanem a Arizona přišla o puk.
49:12
Tobias Rieder nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu, takže jeho spoluhráči musí vyklidit útočnou třetinu.
48:07
Po střele Slepyševa vyhodila Arizona kotouč z pásma a ten doputoval až na icing.
46:29
Edmonton právě vstřelil branku!
Po Eberleho střele se dostal k puku McDavid a nabil ho na modrou Klefbomovi. Jeho střelu pak za záda Doingua dorazil PATRICK MAROON a připsal si svůj jubilejní dvacátý gól v sezoně. Asistence: Connor McDavid, Oscar Klefbom.
46:20
Eberle je dnes hodně střelecky aktivní, tentokrát vystavil na obdiv svou střelu bekhendem. Ta ale proti Dominguemu neuspěla.
46:08
Puk vypadl ze hřiště, hra bude znovu obnovena po komerční přestávce.
45:06
Dobrou práci předvedl v obraně Sekera a rovnou založil útočnou akce Edmontonu.
44:18
A mohlo to být už 5:2, kdyby nepředvedl Domingue dobrý zákrok proti střele Nugenta-Hopkinse.
42:43
Z rychlého brejku střílí svůj čtvrtý gól Edmonton. Hodně se o něj zasloužil Slepyšev, který dokázal najít přesnou přihrávkou na levém křídle najíždějícího OSCARA KLEFBOMA. Ten už se postaral o zbytek, když překonal Domingua a navýšil vedení Edmontonu na 4:2. Asistence: Anton Slepyšev, Leon Draisaitl.
42:26
Connautonovu střelu vyrazil Cam Talbot betonem.
42:04
Cam Talbot si připsal úspěšný zákrok, když zastavil střelu Ekmana-Larssona.
41:17
Po Kassianově střele puk opustil hrací plochu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:08.
Ve druhé třetině se skóre otočilo ve prospěch domácího týmu. Edmonton využil dvě přesilové hry a k tomu se trefil i při hře pět na pět. Jediným přesným střelcem Arizony se stal Hanzal, který vstřelil třetí gól během jedné zběsilé minuty hry, která se ve třetí třetině odehrála. Ke smůle Arizony, dva góly z toho patřily Edmontonu. Ten tak po dvou třetinách vede na Arizonou 3:2.
40:00
39:56
A nyní už jsou domácí kompletní.
39:35
Edmonton už je ve čtyřech, to nejhorší už má za sebou.
39:04
Za malou chvíli jej napodobuje Sekera. Hostům se zatím přesilovka pět na tři nedaří ani trochu.
38:52
Díky dobré práci McDavid mohl vyhodit kotouč Klefbom.
37:56
Také Arizona si vyzkouší dvojnásobnou přesilovku. Za vyhození puku ze hry je vyloučen Gryba.
37:30
Benning přidržel Domiho a Arizona si tak zahraje další přesilovku.
37:17
Vrbata si vyměnil kotouč s Domim a zakončil bekhendem. Talbota však nepřekvapil.
36:46
Po Eberleho přihrávce střílel McDavid vedle.
36:31
Střelu Luka Schenna od modré Talbot chytá a na řadě je komerční pauza.
35:00
Eberle měl dost času na to, aby si rozmyslel, do jakého koutu branky vystřelí. Obrana Arizony mu dala opravu hodně času, ale ani to mu nepomohlo. Louis Domingue předvedl skvělý zákrok.
34:00
Už druhou tyčku v zápase trefuje Radim Vrbata. Zatím se na hokejku českého útočníka lepí smůla.
33:31
Střela Brendana Perliniho byla nepřesná. Arizona je dál na puku.
32:47
Arizona se zatím nedokáže usadit v útočném pásmu. Edmonton znovu vyhazuje puk.
32:13
Tentokrát si přesilovku zahrají hosté, Oscar Klefbom je vyloučen za držení Domiho.
31:22
Zkrácená přesilovka Edmontonu pět na čtyři využitá není, Edmonton tak zůstává na dvou přesilovkových gólech.
30:24
Druhá střela Edmontonu v přesilovce se už ujala. McDavid našel přihrávkou na levém kruhu volného MARKA LETESTA a ten využil toho, že Domingue se nestačil dostatečně rychle přesunout a vrací Edmontonu vedení. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
30:08
Střela Klefboma byla nepřesná a puk poté opustil útočné pásmo Edmontonu.
29:45
Problém pro Arizonu. Alex Goligoski vyhodil puk ze hřiště a je vyloučen za zdržování hry. Edmonton bude hrát zhruba minutovou přesilovku pět na tři.
29:25
Arizona se osvobozuje a šetří cenné sekundy.
28:47
Schenn nedovoleně bránil McDavida a za tento prohřešek už sedí na trestné lavici.
28:18
Dva na jednoho obránce postupovali Slepyšev s Draisaitlem, ale Domingue předvedl úspěšný zákrok a udržel remízový stav.
28:03
Střela Murpyho od modré na Talbota neprošla.
26:20
Po zakázaném uvolnění Arizony se hra vrátí do jejího obranného pásma.
25:31
Málem padl další gól. Ve velké šanci byl Jordan Eberle, ale toho dokázal zastavit výborným zákrokem Domingue.
23:33
Arizona právě vstřelila branku!
Odpověď Arizony na sebe nenechala dlouho čekat. Přesně pouhých 11 sekund. MARTIN HANZAL dostal přihrávku od Domiho na pravý kruh, odkud z první tvrdě vypálil a překonal Talbota. Asistence: Radim Vrbata Max Domim, Radim Vrbata.
23:22
Po třiceti sekundách hry je tu další gól Edmontonu. Letestu nahodil kotouč před bránu. Tam jej nejprve kopnul směrem na Domingua Pekarinen, to by gól asi neplatil. Pak jej ale ještě hokejku dostrkal za brankovou čáru MATT HENDRICKS. Arizona si vzala couche's challange, když reklamovala bránění brankáři v zákroku, ale rozhodčí gól uznali. Asistence: Mark Letestu, Iiro Pakarinen.
22:51
Edmonton přesilovku rychle využívá a srovnává stav. Klefbom dokázal udržet puk v pásmu, poslal jej za bránu Lucicovi a ten našel před brankou postaveného LEONA DRAISAITLA, který překonal Domingua. Asistence: Milan Lucic, Oscar Klefbom.
22:32
Podruhé si dnes domácí zahrají přesilovou hru, Murphy je vyloučen za faul vysokou holí.
22:22
Zakázané uvolnění Arizony vrátí hru zpět před Domingua.
21:37
Práci měl na druhé straně také Louis Domingue. A splnil ji na jedničku.
20:40
Poprvé ve druhé třetině vypálil český útočník Radim Vrbatu, s jeho střelou z levé strany si ale Talbot poradil.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 4:03.
První třetina je minulostí, lépe dopadla pro hosty z Arizony. Ti sice neměli herně výrazně navrch, ale na rozdíl od Edmontonu jim jedna střela zapadla do brány. Z tečovaného gólu se radoval Jooris. Poté ještě Vrbata nastřelil tyčku v přesilovce a velkou šanci nevyužil Dvorak. Edmonton také měl své šance, ale žádná z nich vyloženě gólová nebyla a Domingue je zatím stoprocentní.
20:00
19:35
Tentokrát pálil na Domingua Jordan Eberle, ani on ale recept na brankáře Coyotes nenašel.
18:47
Další dva zákroky si připsal Louis Domingue. Nejprve vychytal Nugenta-Hopkinse a poradil si i s následnou dorážkou.
18:08
Christian Dvorak tváří v tvář nedokázal Talbota překonat. Ten si s jeho bekhendovým zakončením poradil.
17:19
Draisaitl se pokusil překvapit Domingua střelou z úhlu, ten si ale svou pravou tyč pohlídal.
16:55
Joorisovi trvalo trochu déle zpracování puku, takže už střílel bekhendem poměrně z velkého úhlu.
15:58
Louis Domingue předvedl dobrou práci když vychytal střelecký pokud McDavida z bezprostřední blízkosti.
15:40
Následně se situace otáčí, zakázaným uvolněním se provinila Arizona.
15:22
Další vyhození Edmontonu už bylo za rovnovážného stavu hráčů, takže se píská icing.
14:58
Hosté vyhazují puk a mohou vystřídat.
14:02
Radim Vrbata si dal záležet, aby z levé strany dobře zamířil, nakonec ale trefil tyčku Talbotovy branky.
13:45
Střelu Vrbaty chtěl dorážet Hanzal, ale na puk nedosáhl.
13:21
Edmonton začíná oslabení dobře, dokonce pozlobil Arizonu útočným výpadem.
13:08
Za držení protihráče je vyloučen Ryan Nugent-Hopkins. Přesilovku si tak zahraje i Arizona.
12:36
Puk opustil hrací plochu, pokračovat ve hře se bude po komerční pauze.
10:44
Arizona otevírá skóre zápasu. Od modré pálil Ekman-Larsson a trefil JOSHE JOORISE, který si vybojoval svou pozici na brankovišti a od něj se puk odrazil za Talbota. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Jordan Martinook.
09:43
Drake Caggiula měl asi zatím největší šanci zápasu. Dostal puk mezi kruhy, kde byl volný. Jeho střela z první ovšem nebyla přesná.
08:58
Burmistrovovu střelu zápěstím u levé strany zblokoval Eric Gryba.
08:19
Dvorak posílal puk zpoza branky před bránu, puk se od Doanovy hokejky odrazil k Talbotovy a ten přerušil hru.
07:44
Po přihrávce Vrbaty střílel Kevin Connauton, jeho pokus byl ale zablokovaný.
07:15
Přesilovka Edmontonu je minulostí. Celkem domácí tým vypálil dvakrát na branku.
06:38
Z pravé strany pálil Drake Caggiula, ale trefil jen boční síť.
06:23
Tobias Rieder dokázal vyhodit puk a téměř minuta přesilovky Edmontonu už je pryč.
05:12
Alex Goligoski se provinil nedovoleným bráněním, Edmonton si zahraje první přesilovku zápasu.
04:29
Brendan Perlini přejel modrou čáru a okamžitě zápěstím vypálil, Talbot puk chytil.
03:52
Další zákrok musel Louis Domingue vytáhnout proti střele slovenského obránce Sekery.
02:55
Zcela volný byl před Dominguem Leon Draisaitl, ale bekhendem z blízka brankáře Arizony překonat nedokázal.
01:22
První dva zákroky má za sebou Cam Talbot, Nejprve vychytal pokus McGinna a poté i dorážku Burmistrova.
00:42
První střelu zápasu měl na svědomí ruský útočník Edmontonu Anton Slepyšev.
00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Benning, Sekera, A. Larsson, Klefbom, Gryba, Davidson – Eberle (A), McDavid (C), Maroon – Slepyšev, Draisaitl, Lucic – Kassian, Nugent-Hopkins (A), Caggiula – Pakarinen, Letestu, Hendricks.

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Schenn, Ekman-Larsson (A), Stone, Goligoski, C. Murphy, Connauton – Vrbata, Hanzal (A), Domi – J. McGinn, Burmistrov, Rieder – Doan (C), Dvorak, Perlini – White, Jooris, Martinook..
Vzájemné zápasy:

Ze čtyř předchozích vzájemných zápasů, které už spolu tyto dva týmy v této sezoně odehrály každý vyhrál dva. Celkově je v poslední době ve vzájemných utkáních úspěšnější Arizona, která vyhrála pět z posledních sedmi utkání s Edmontonem.
Arizona Coyotes:

Arizona letos patří mezi suverénně nejhorší týmy celé NHL. Hůř na tom je už jenom Colorado, ale to Arizoně moc nepomůže, protože do play-off se zcela jistě nepodívá. Na příčky zaručují postup ztrácí propastných 15 bodů.

Na Coyotes je nicméně sympatické, že zápasy schválně nevypouští. Důkazem je bilance, která říká, že z posledních čtyři utkání vyhrála Arizona tři, naposledy i díky Čechům Hanzalovi s Vrbatou vypráskali Calgary 5:0.
Edmonton Oilers:

Edmonton letos zažívá vynikající sezonu a po dlouhé době by neměl chybět v play-off. Momentálně se nachází na 5. místě Západní konference a na 3. místě Pacifické divize. Náskok na nepostupové příčky má 7 bodů.

Formu ale Oilers moc dobrou nemají, potřebovali by rozhodně přidat. Z posledních pěti utkání vyhráli jen na nájezdy nad Montrealem a zbytek prohráli. Na domácím ledě pak mají nelichotivou šňůru tří proher v řadě.
Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u on-line přenosu utkání NHL mezi Edmontonem Oilers a Arizonou Coyotes. Utkáním vás psaným komentářem provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.