2. Roberto Luongo (FLA) 36 zák., 1 gól, úsp. 97,3 %
3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 22 zák., 1 gól, úsp. 95,7 %
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jaromír Jágr (FLA) 1+0, +1, 3 střely, čas na ledě 17:58
Jakub Kindl (FLA) 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 18:36
Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, -1, 0 střel, čas na ledě 5:39
Bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech nakonec berou Panteři. Ti byli přestříleni poměrem 37:23, v prodloužení ale byli právě oni blíže k vítězství a dobře hrající Columbus nakonec přetlačili v samostatných nájezdech. Jedinou trefu Panthers v základní hrací době obstaral nestárnoucí Jaromír Jágr, za hosty kontroval ve třetí třetině Saad a nájezdovou loterii rozsekl Barkov.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je ALEKSANDER BARKOV.
Ani Wennberg nedokázal Luonga překonat, je rozhodnuto!
Aleksander Barkov provedl svůj bekhendový blafák skvěle a suverénně pověsil kotouč pod břevno!
Cam Atkinson se pokusil trefit mezírku mezi Luongovými betony, tam ale žádná nebyla...
Vincent Trocheck sice dostal kotouč do sítě, ale až na druhý pokus, a sudí tak rezolutně rozpažili.
Jako první se rozjel hostující Sam Gagner, který ale svůj pokus o bekhendový blafák nedotáhl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi navzdory několika obrovským šancím na obou stranách nerozhodlo, zápas mezi Floridou a Columbusem tak bude pokračovat samostatnými nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Hostující kapitán Nick Foligno se náramnou otočkou zbavil Marchessaulta a zničehonic se zjevil před Luongem, te ale zavřel svou klec a předvedl další výtečný zákrok!
64:21
Werenski si po pravém křídle proklestil cestu do útočného pásma a poté přenechal puk šikulovi Gagnerovi. Jackets nyní motají svého soka před Luongem.
63:39
Barkov se středem hřiště prokousal až na vrchol kruhů, ale zakončit se mu už nepodařilo a Jackets mohou konečně vystřídat.
62:42
Michael Matheson na poslední chvíli pokryl o zakončení z bezprostřední blízkosti se pokoušejícího Wennberga, který si prodlužuje střídání a ještě zůstane na ledě.
62:04
Johnson s Gagnerem založili rychlý protiútok Jackets a druhý jmenovaný z ostrého úhlu rozvlnil síť, ale jen tu boční!
61:27
To nebyl gól?! Panteři byli blízko, blizoučko zisku bonusového bodu, ale Jonathan Marchessault několika pokusy v krátkém časovém sledu na skvělého Bobrovského nevyzrál!
60:51
Jussi Jokinen si nedokázal zpracovat dalekonosný pas Barkova, ale puk poté dojel u zadního mantinelu, a Cats tak mohou pokračovat v akci.
60:26
Wennbergoův pokus o zadovku na Saada skončil na domácích hokejkách a domácí založili rychlou protiakci, na jejímž konci stál od modré pálící Trocheck, který si ale ne Bobrovského nepřišel!
60:01
Máme za sebou velmi vyrovnané utkání, ve kterém kralovaly pevné defenzívy obou týmů. Oba soupeři si alespoň bod zasloužili, o tom bonusovém rozhodne atraktivní prodloužení tři na tři, případně samostatné nájezdy!
60:00
59:52
Marchessault našel z rohu kluziště poslepu Vincenta Trochecka, jehož pokus ale dokázal zblokovat Savard, čímž znatelně usnadnil Bobrovskému práci.
59:11
Hráči v červených dresech nahodili kotouč do útočného pásma, Columbuští nyní zakládají možná poslední akci základní hrací doby.
58:46
Tribunami to teď jen zahučelo, Jágr totiž nedotáhl svůj pokus z otočky do gólového konce a následná dorážka Jokinena z předbrankového prostoru proletěla těsně mimo!
58:26
V závěru základní hrací doby se kotouč bez většího efektu stěhuje ze strany na stranu. Kindl to nyní zkusil od modré, ale jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
57:42
Scevioura kotouč neposlechl a Murray o pár sekund později poslal puk na druhou stranu kluziště, ani Jackets se ale nedaří dostat se ke střele.
56:50
Po Johnsonově ztrátě puku na vlastní modré mohl zahrozit Malgin, domácí útočník se ale daleko nedostal. Domácí přesto zůstávají na puku.
55:54
Ihned po buly se Jackets dostali hned ke třem střelám v řadě a Luongo nevěděl, kam dřív skočit, ale se všemi pokusy jackets si poradil!
55:48
Keith Yandle přizvedl Jennerovo nahození z pravého kruhu do ochranné sítě, Jackets se tak lacino dostanou k vhazování v útočném pásmu.
55:06
Panteři po vyrovnávací trefě Columbusu převzali iniciativu, Sergej Bobrovskij je ale bezchybný a stále drží nerozhodný stav.
54:08
Malgin se ale nevzdal a v útočném pásmu vybojoval kotouč zpět, načež ho do parádní palebné pozice přihrál z druhé vlny si najíždějícímu Ekbladovi, proti jeho ráně si ale Bobrovskij připsal skvělý zákrok!
53:42
Cats uklidnili hru ve vlastním pásmu a švýcarský útočník Denis Malgin se poté vydal dopředu, daleko se ale nedostal.
52:50
Columbus právě vstřelil branku!
Jackets se dočkali zaslouženého vyrovnání! Devětadvacátou střelu hostů už Luongo nezastavil, krátce po buly plácl do puku bekhendem BRANDON SAAD a zkušený brankář Floridy nestihl zareagovat! Bez asistence.
52:46
Mathesonův dalekonosný pas zamýšleného adresáta Scevioura nenašel, puk tak doletěl až na zakázané uvolnění.
51:58
Kindlem vyhozený kotouč skončil jen u Foligna, k němu ale okamžitě přistoupil Jonathan Marchessault a hostujícího kapitána o puk připravil.
51:22
50:51
První Gagnerovu střelu zblokoval Demers, tu následnou Derek MacKenzie. Columbusu stále není přáno vyrovnat, nechme se překvapit, co nabídne závěrečná desetiminutovka základní hrací doby.
50:02
Demers prodloužil kotouč na Setha Grifitha, který ale na Bobrovského z ostrého úhlu nevyzrál a kotouč je opět v moci Columbuských.
49:19
Jágra puk v klíčový moment neposlechl a utekl do středního pásma, po komerční přestávce se hra opět uklidnila a zdá se, že se vrací zpět do zajetých kolejí.
48:26
Panteři vyhodili kotouč pouze k Hartnellovi, po jehož následné akci byla hra přerušena, jelikož hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
47:43
Kindl to zkusil od modré, jeho nahození ale proletělo o nějaký ten metr vedle Bobrovského svatyně a kotouč poté vyletěl až do středního pásma.
46:49
Na druhou stranu se vydal po levém křídle Boone Jenner, jehož pokus přizvedl Demers do ochranné sítě a na řadě je další komerční přestávka.
46:18
Aktivně napadající hráči v červených dresech donutili rozehrávajícího Savarda k chybě a bez bázně a hany si to poté až do útočného pásma namířil Barkov.
45:40
Oproti prvním dvěma třetinám sledujeme diametrálně odlišný obrázek. Třetí perioda je zatím vskutku divoká, se šancemi na obou stranách.
44:52
Werenski našel mezi obránci Panthers Andersona, toho ale připravil o kotouč Michael Matheson a domácím se poté podařilo alespoň částečně uklidnit hru.
44:07
Ten ale skončil pouze u Jakuba Kindla a na druhou stranu se vydal mladík Malgin, jeho střelu z mezikruží ale dokázal zblokovat Dubinsky!
43:25
Demersova rána od modré si cestu mezi tři tyče columbuské svatyně nenašla a k další střele už se domácí nedostali, Modrokabátníci už zakládají další útok.
42:56
Hra je po dlouhé době přerušena. Tlak Jackets pokračoval prakticky až dosud a Seth Jones to nyní vzal na sebe z pravého kruhu, Luongo ale zkušeně máchl lapačkou.
41:59
Na začátku třetí třetiny se hraje v parádním tempu! Brandon Saad ujel do rychlé protiakce a poté vyzval ke skórování Hartnella, který už se chystal zvednout ruce nad hlavu, ale zastavila ho branková konstrukce!
41:20
Nyní si zmínění dva útočníci Jackets vyměnili role, ale Gagner na Luonga nevyzrál a ani dorážka Cama Atkinsona si nenašla cestu do sítě!
40:47
Po Gagnerově průniku po levém křídle měl vyrovnávací trefu na hokejce Alexander Wennberg, švédský centr ale obrovskou šanci zazdil!
40:01
Skutečně tomu tak je, prostřední dvacetiminutovka je definitivně minulostí. Mnoho zajímavého jsme v ní neviděli, nicméně oproti první třetině se hrál přeci jen o trošku atraktivnější hokej. Jágr mohl v úvodu druhé třetiny vsítit svůj druhý gól v utkání, tentokrát si ale jeho zakončení z voleje Bobrovskij pohlídal, třetí třetina bude ještě hodně zajímavá. Začne ve 2:56, tak buďte u toho s námi!
40:00
39:44
Cats se znovu dokázali osvobodit a vše nasvědčuje tomu, že v první třetině už se nic převratného nestane.
39:23
Panthers ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení dva na jednoho. Kapitán Derek MacKenzie to vzal z mezikruží na sebe, na Bobrovského ale nevyzrál!
39:08
Přesilovku si zahrají i hosté, jelikož Mark Pysyk (FLA) omylem trefil vysokou holí Hartnella do obličeje.
38:42
Modrokabátníci poslali puk až k Luongovi a Savard posléze naskočil z trestné lavice zpět na led.
38:16
Marchessault dostal pod kontrolu odražený kotouč a po jeho přihrávce vypálil z pravého kruhu Barkov, Bobrovskij si ale poradil a nepustil k dorážce opodál stojícího Jágra.
37:31
Jackets se dokázali osvobodit, ani tato početní výhoda zatím svěřencům Gerarda Gallanta příliš nevychází.
36:42
David Savard (CBJ) si půjde odpykat dvě minuty za nedovolené bránění Marchessaulta – uvidíme tak druhou přesilovku Cats.
36:39
Do rychlého protiútoku se vydal Trocheck, který se sice Savarda nezbavil, ale přesto se mu podařilo najít na modré Marchessaulta, jehož pokus ale na překonání Bobrovského stačit nemohl.
36:08
Alexander Wennberg si proklestil cestu do útočného pásma a poté nabil na modrou čáru Jacku Johnsonovi, jehož dělovku ale Luongo polapil a poté kotouč okamžitě zalehl!
35:20
Atkinson se povedenou kličkou zbavil Jágra, o pár sekund později se zjevil za soupeřovou svatyní a z otočky zakončil, Luongo si ale poradil. Následovat bude další komerční přestávka.
34:49
Trocheckova rozehrávka skončila jen u Ryana Murrayho, který nyní drží puk ve vlastním pásmu a kombinuje se svým parťákem Nutivaarou.
34:14
Hartnellovo nahození z rohu kluziště zblokoval Ekblad, Luongo tak byl i tentokrát bez práce a Floridští už zakládají protiakci.
33:28
Brandon Saad se Kindla nezbavil a Denis Malgin poté dostal puk do bezpečí, unavená panteří pětice poté mohla konečně vystřídat.
32:42
Jakub Kindl udržel puk v útočném pásmu pro Bjugstada, jenž se následně pokusil nahodit kotouč do předbrankového prostoru, bránící Savard byl ale proti.
31:52
John Tortorella na lavičce Jackets nevypadá příliš spokojeně, zkušený lodivod se střídavě sarkasticky usmívá a kroutí hlavou, jeho tým totiž stále nedal ani gól.
31:03
Mark Pysyk nahodil puk do útočného pásma, tam ale domácí o kotouč rychle přišli, ale ani následná Wennbergova rozehrávka příliš povedená nebyla.
30:16
Polovina základní hrací doby už je minulostí a Cats nyní mačkají svého soka před Bobrovským, který nyní pro jistotu přerušil hru a jak to tak v NHL bývá třikrát za třetinu, na řadě je další komerční brejk.
29:28
Michael Matheson to zkusil od levého mantinelu, Bobrovskij ale bez potíží zakročil. Domácí ještě pokračují v akci.
28:35
Domácím následně vůbec nevyšla rozehrávka a toho se pokusil využít Seth Jones, který ale z vrcholu kruhů Luonga nepropálil! Následnovat bude komerční přestávka.
28:18
Foligno se utrhl na pravém křídle a bekhendovou žabičkou se pokusil vyslat do brejku Wennberga, ten ale nedokázal dostat kotouč pod kontrolu.
27:40
Klíčový zadák Jackets už je zpět na ledě. Sceviour si mezitím po pravém křídle proklestil cestu do útočné třetiny, jeho následná střela ale mezi tři tyče nezamířila.
26:57
A znovu, to už je Jonesův návrat na ledovou plochu na spadnutí. Ani Panthers se v jejich první přesilovce v utkání příliš nedaří.
26:03
Barkov svým pokusem orazítkoval Bobrovského vyrážečku a svěřenci Johna Tortorelly následně odpálili touš přes všechny čáry.
25:14
Seth Jones (CBJ) naprosto zbytečně podrazil Bjugstada, Panteři si tak zahrají svou první přesilovku v utkání.
25:08
Právě Hartnell nyní vyhodil puk na zakázané uvolnění, třetí lajna Jackets si tak bude muset nedobrovolně prodloužit pobyt na ledové ploše.
24:35
Scott Hartnell to vzal po rychlém protiútoku Jackets na sebe, s jeho štiplavou ranou z levého kruhu si ale Luongo poradil.
23:57
Akce Cats ale ještě pokračovala a málem z toho byl druhý gól Jaromíra Jágra! Českého útočnika našel Barkov parádním pasem zpoza branky, Bobrovskij ale Jágra z bezprostřední blízkosti vychytal!
23:49
Jágr se uvolnil na pravém křídle a dostal se do mezikruží, odkud se ještě pokusil vylepšit pozici pro Jokinena, ten si ale na střelu netroufl.
23:04
Foligno se nedostal k odraženému puku, Modrokabátníci se ale Nutivaarovou zásluhou ještě udrželi v útočném pásmu – jenž nic z toho.
22:10
I ve druhé třetině pokračujeme v nastaveném trendu, hra je plná nepřesností na obou stranách a žádnou kdovíjak atraktivní partii nesledujeme.
21:15
Murray našel mezi obránci Cats rozjetého Karlssona a švédský mladík se dostal až ke střele z mezikruží, která ale postrádala přesnost.
20:57
Yandle si pod tlakem při rozehrávce poradil, svěřenci Gerarda Gallanta si ale následně nepohlídali přechod do útočného pásma – ofsajd.
20:21
Jussi Jokinen se zmocniil odraženého puku a z levé strany vystřelil, Bobrovskij si ale bez potíží poradil a zkušeně přerušil hru.
20:01
Co nabídne druhá třetina? To začneme společně zjišťovat ve 2:02.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. K vidění v ní nebyl příliš atraktivní hokej, o něco lepším týmem byl ale v dobrém rozpoložení se nacházející Columbus. Jackets ale stále nedokázali najít recept na Roberta Luonga, zatímco domácím Panterům se to podařilo: v závěru první třetiny otevřel skóre Jaromír Jágr!
20:00
19:15
Jágr nahodil černou pryž do útočného pásma, ale bez podpory svých spoluhráčů s pukem nic nevykouzlil. To už se nám rozběhla poslední minuta první třetiny.
18:21
Sceviour s Trocheckem došermovali kotouč až do útočného pásma, kde hostující beci Murray a Nutivaara vyčkávají na dostřídávající spoluhráče.
17:33
V dobré palebné pozici se ocitl Nick Bjugstad, floridský centr ale poslal kotouč nad břevno Bobrovského svatyně.
16:45
Florida právě vstřelila branku!
Střelecká převaha je v tuto chvíli Jackets k ničemu, jelikož Panteři jdou do vedení a nepostaral se o to nikdo jiný, než JAROMÍR JÁGR! Legendární osmašedesátku nedokázal ubránit o generaci mladší Sedlák, a Jágr tak přesnou Barkovovu přihrávku přetavil ve svůj 752. gól v NHL! Asistence: Aleksander Barkov, Shawn Thornton.
15:46
Nyní je to na střely už 11:3 ve prospěch Columbusu. Anderson to zkusil z levého kruhu a k dorážce se ještě dostal William Karlsson, Luongo si ale v obou případech poradil.
15:01
14:55
Sergej Bobrovskij pomohl hostům s rozehrávkou, ta ale Jackets nevyšla a ke střele se dostal Jason Demers, jeho pokus byl ale spíše propagačního charakteru.
14:20
Seth Griffith přilepil na hrazení Jonese, zadáci Columbusu to ale nakonec zvládli a právě čtvrtá volba draftu v roce 2013 už vyváží touš do útočného pásma.
13:27
Dubinsky nahodil puk do útočné třetiny, tam jej ale vydoloval do své moci domácí kapitán Derek MacKenzie a vyhodil kotouč do bezpečí.
12:42
Denis Malgin si z rohu kluziště nabruslil na levý kruh a poté nabil na modrou Ekbladovi, tomu se ale vypálit nepodařilo a na druhou stranu už míří Gagner se Sedlákem.
11:57
11:37
Brandon Saad to zkusil z vrcholu levého kruhu, ale Luongo bez potíží zasáhl ramenem a přerušil hru. To byla první střela Jackets v této početní výhodě.
10:39
Černá pryž opět letí směrem k Bobrovskému, to už trenér Tortorella stahuje svou první přesilovkovou formaci a vystřídat může i Florida.
10:08
Werenskimu sjel kotouč z čepele až do středního pásma, Modrokabátníci tak musejí vyklidit vydobité pozice v útočné třetině.
09:53
Sudí až nyní přerušili hru, Nick Bjugstad (FLA) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
09:30
Signalizovaná výhoda pro Columbus, Sergej Bobrovskij už upaluje na střídačku.
09:01
Hartnellův pokus byl pro zkušeného Roberta Luonga snadným soustem, hra je přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Floridy.
08:24
Michael Matheson se vydal na útočný výlet, zbavil se Nutivaary a vypálil, Bobrovskij si ale poradil a následovat bude komerční přestávka.
07:55
Ryan Murray vypálil od modré a Luongo vůbec nevěděl, kde je puk, nakonec ale se štěstím zabránil inkasovanému gólu!
06:59
Keith Yandle projel dopředu podél levého hrazení, jeho následná přihrávka do předbrankového prostoru ale nikoho v červeném nenašla a Jackets zakládají další protiakci.
06:12
Brandon Dubinsky vyvezl kotouč do útočného pásma, ve kterém se ale hosté dlouho neudrželi a Roberto Luongo nakonec nemusel zasahovat.
05:30
Úvod zápasu je hodně rozkouskovaný a plný nepřesností, Modrokabátníci opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:19
Blue Jackets se na chvilku dostali pod tlak a vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Bobrovským.
04:43
Trochechova bekhendová zadovka nikoho v domácích barvách nenašla a kotouč se poté došoural až do obranného pásma Panterů.
04:12
Jonathan Marchessault se šikovně uvolnil u hrazení a poté našel na modré Aarona Ekblada, jehož nahození si Bobrovskij bez potíží pohlídal.
03:32
Shawn Thornton se k nahozenému kotouči nedostal a svěřenci Johna Tortorelly se pokusili o založení protiútoku, což se jim ale nepodařilo.
02:41
Právě Gagner nabil na modrou čáru mladíkovi Werenskimu, jehož pokus Luongo srazil do ochranné sítě, a vhazovat se tak bude po jeho pravici.
02:08
Sedlák udržel puk na modré čáře a za Luongovou svatyní našel volného Sama Gagnera, čtvrtá lajna Jackets teď motá hlavy obraně Panterů.
01:20
Jonathan Marchessault se zmocnil puku na vlastní modré čáře a nahodil ho směrem kupředu, tam ale nebyl nikdo v červeném dresu.
00:36
Savard už mohl střílet, columbuský zadák ale na vrcholu kruhů ztratil rovnováhu. Hosté ještě přesto pokračují v akci.
00:01
Na řadě je hymna Spojených států, poté už jdeme na věc!

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Demers, Kindl, Ekblad (A), Pysyk, Matheson – J. Jokinen, Barkov, Jágr – Marchessault, Trocheck, R. Smith – Bjugstad, Malgin, Sceviour – Griffith, MacKenzie (C), S. Thornton.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Nutivaara, R. Murray – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, W. Karlsson, J. Anderson – Hännikäinen, Sedlák, Gagner.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Devorski, Racicot.
COLUMBUS BLUE JACKETS

To Modrokabátníci jsou na tom o něco lépe, parta Johna Tortorelly patří k nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu sezóny a Jackets momentálně drží první divokou kartu ve Východní konferenci. Parta kolem mladého zadáka Zacha Werenskiho dokázala v noci na včerejšek udolat Tampu Bay na jejím ledě poměrem 5:3, Jackets tak ukončili sérii dvou porážek v řadě a vylepšili svou listopadovou bilanci na osm výher, dvě prohry a dvě prohry po prodloužení. V sestavě Tortorellova výběru by ani dnes neměl chybět český mladík Lukáš Sedlák.

Nejproduktivnější hráči:
Cam Atkinson, 19 bodů (8+11)
Nick Foligno, 19 bodů (8+11)
Alexander Wennberg, 19 bodů (4+15)
FLORIDA PANTHERS

Panteři nepodávají vůbec špatné výkony, oproti loňské sezóně ale zůstávají mírně za očekáváním a pohybují se za hranou postupu do play-off. Svěřence Gerarda Gallanta trápí nevyrovnanost výkonů, Cats ještě nenasbírali žádnou šňůru vítězství, která by je katapultovala do vyšších pozic Východní konference. Možná i vinou absence Jonathana Huberdeaua zůstává – co se kanadského bodování týče – za očekáváním Jaromír Jágr, jeho spoluhráči si ale stále pochvalují obrovský přínos legendární osmašedesátky pro tým.