1. Mike Condon (OTT) 34 zák., 1 gól, 97,1 %
Střely na branku – 30:35 (8:10, 12:12, 9:8 – 1:5)
Zblokované střely – 18:14
Vyhraná vhazování – 42:23
Trestné minuty – 10:8
Hity – 30:21
V samostatných nájezdech byli úspěšnější Senátoři, kteří proměnili oba své pokusy, zatímco hosté se netrefili ani jednou. Tučňáky mohou mrzet především neproměněných šancí v prodloužení, při kterých Ottawu velmi podržel brankář Mike Condon.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Autorem vítězné branky je BOBBY RYAN.
Sidney Crosby neprostřelil Condona. Je rozhodnuto!
Bobby Ryan udělal stejnou kličku, jako Bonino. Jen s tím rozdílem, že přehodil položený beton Murrayho a zdvojnásobil náskok Senátorů!
Nick Bonino zvolil forhendovou kličku, ale netrefil branku.
Kyle Turris chladnokrevně zamířil nad Murrayovu lapačku!
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze utkání neurčilo, přestože zejména hosté si v něm vytvořili řadu šancí. Střela Schultze už dokonce mířila do odkryté branky, ale Mike Condon ještě dokázal zázračně zasáhnout. Jde se tedy do nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:32
Po levé straně vyrazil dopředu Mike Hoffman. Murray jeho ránu vytěsnil.
64:26
Hosté si ještě vyžádali oddechový čas.
64:26
Dělovku Justina Schultze našel ve výstroji Condon. Gólman Ottawy drží svůj tým ve hře o vítězství!
63:40
Pens jsou v prodloužení lepším týmem a nepouštějí Ottawu z obranného pásma.
62:37
Další šance hostí! Sheary zblízka nepřekonal Condona.
62:21
Sidney Crosby připravil tutovku pro Justina Schultze, jenž pálil z mezikruží do poloodkryté branky, ale Mike Condon dokázal nějakým zázrakem puk vychýlit mimo svou svatyni!
61:47
Nic z toho nebylo. Puk mají hosté.
61:16
Karlsson rozjíždí útočnou akci Ottawy...
60:37
Domácí zahráli na zakázané uvolnění a berou si oddechový čas, aby si mohla jejich trojice trochu odpočinout.
60:21
Po přihrávce Ceciho mohl rozhodnout Jean-Gabriel Pageau, který byl před Murrayem úplně sám, ale gólman Tučňáků přiložil pravý beton na led včas!
60:01
Ve třetí části padl jediný gól, kterým Mike Hoffman srovnal stav utkání na 1:1. O vítězi tedy rozhodne až prodloužení, případně nájezdy.
60:00
59:40
Hörnqvist posílal zpoza branky puk do domácího brankoviště. Condon byl na tuto variantu připraven a odrazil hrací předmět zpět do pole.
59:01
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:34
Pens nyní drží puk za svou brankou a nepospíchají s rozehrávkou.
57:45
Vypadá to, že se čeká na prodloužení. Ani jeden z týmů se nehrne dopředu.
56:28
Od modré střílel Chris Wideman. Pokus domácího zadáka neprošel až na Murrayho.
56:20
Puk byl sražen někam na střídačku Pittsburghu. Reklamní přestávka.
55:47
Hraje se bez šancí, puk se pohybuje ve středním pásmu.
54:33
Už se hraje poměrně opatrně. Žádný z týmů nechce udělat chybu, která by ho připravila o bodový zisk.
53:55
Domácím byla odpískána přihrávka rukou.
52:59
Sidney Crosby si stahoval puk na střed kluziště, ale v tom mu zabránil Borowiecki, jenž v pádu vypíchl kapitánovi Pens kotouč!
52:47
Po ráně Chada Ruhwedela doráželi Nick Bonino a Chris Kunitz. Puk končí pod brankářem Condonem.
52:14
Následuje reklamní přestávka.
52:14
Streit přebral kotouč kousek za modrou čarou. Je z toho ofsajd.
51:25
Připomněli se také hosté. Ránu Schultze vytěsnil mimo své tyče Condon.
51:10
Ožilo publikum, které žene Ottawu dopředu.
50:53
Vyrovnání by mohlo domácí pomoci. Nyní si Hoffman na modré vyměnil puk s Karlssonem a vypálil vedle branky Tučňáků.
49:43
Ottawa právě vstřelila branku!
Tak tohle byla hodně rychle využitá přesilovka! Kyle Turris nahrál MIKEOVI HOFFMANOVI, který vystřelil z levého kruhu a vymetl prostor nad vyrážečkou Matta Murrayho – 1:1. Asistence: Kyle Turris a Erik Karlsson.
49:29
Matt Cullen si, ve snaze zabránit zakázanému uvolnění, přidržel Karlssona a oslabuje svůj tým. Domácí dostávají šanci na vyrovnání.
48:38
Po buly si vybruslil do střelecké pozice Chad Ruhwedel. Condon drží puk na hrudi.
48:29
Nakonec přišla střela Justina Schultze, kterou Condon dobře viděl a přerušil hru.
48:13
Čtvrtá řada Tučňáků odvádí velmi dobrou práci a drží puk v útočném pásmu.
47:30
Widemanovu střelu tečoval jeden z obránců Pittsburghu, ale Murray stačil zareagovat a puk vyrazil.
46:17
Domácí vyhráli buly a rychle přešli do útoku. Po Hoffmanově zpětné přihrávce pálil Jean-Gabriel Pageau, ale Murrayho lapačka neměla žádný problém s tímto pokusem.
46:07
Třetí třetina je zatím hodně kouskována. Zakázané uvolnění Senátorů.
46:01
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
45:18
Zack Smith se objevil sám před Murrayem, ale po forhendové kličce se dostal do příliš velkého úhlu, ze kterého si nedovolil zakončit. Tak ještě nahrál Cecimu, jehož střelu Murray vyráží ramenem.
44:15
Nahození z rohu kluziště si pohlídal Murray, jenž puk vyrazil za svou klec.
43:51
A další icing hostujícího týmu.
43:30
Tučňáci se dopustili zakázaného uvolnění.
42:50
Obránce Ottawy Cody Ceci se převtělil do role křídla a zavezl puk do útočného pásma. Hosté se ale stačili vrátit a Corrado kotouč dostal do střední třetiny hřiště.
42:15
Pro střelu Nicka Bonina z pravé strany si sáhl lapačkou Condon. Domácí gólman dnes chytá, stejně jako na druhé straně Murray, velmi dobře.
41:31
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
41:18
Domácí si vytvořili dobrou příležitost. Po nahrávce Hoffmana zakončoval v předbrankovém prostoru Tom Pyatt, ale Matt Murray nepřipustil vyrovnání!
40:27
Condon si nyní poradil také s ranou obránce Dumoulina.
40:22
Na puk si poprvé ve třetí třetině sáhl Mike Condon. Domácí brankář přerušil hru.
Hity – 17:17
Ve druhé třetině padl zatím jediný gól zápasu. Ve 30. minutě ho zaznamenal v přesilovce Nick Bonino. Tučňáci podávají velmi vyzrálý výkon, přestože se musejí obejít bez několika důležitých hráčů a troufám si tvrdit, že jsou zatím o tu branku lepším týmem. Senátoři ale před sebou mají ještě dvacet minut, během kterých mohou vše změnit.
40:00
39:58
Senátoři se v závěru třetiny ještě pokusili ohrozit Murrayho, ale i obrana Pittsburghu svou práci zvládla.
39:28
Hosté poslali na led elitní formaci, která je vylepšena o Philla Kessela. Právě tento útočník hledal zpoza branky Crosbyho, ale domácí defenziva přečetla jeho úmysl.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:54
Burrows byl v útočném pásmu dříve než kotouč. Postavení mimo hru.
38:33
Oba celky se teď přetahují ve středním pásmu.
37:48
Conor Sheary zkusil schovat svou střelu za obránce Borowieckiho. Ten však puk srazil do ochranné sítě.
37:27
Další icing domácího týmu.
37:12
Sens zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Condonovu klec.
36:51
Bobby Ryan přetlačil Dumoulina, dostal se až před Murrayho a důrazem se snažil dostat puk za brankovou čáru. Američan v brance Pens ale chytá velmi dobře a vyrovnání nepřipustil!
36:04
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
35:32
Borowiecki nahazoval od mantinelu puk na branku, kde se snažil prosadit Jean-Gabriel Pageau. Domácí forvard však ani nadvakrát nezametl touš za Fleuryho. Následuje reklamní přestávka.
34:22
Hosté teď ale zahráli na icing a vhazovat se tedy bude v jejich obranném pásmu.
34:18
Senátoři toho teď směrem dopředu moc nepředvádějí. Spíše se brání.
33:12
Parádní kombinace první lajny Tučňáků! Wilson našel zadovkou Crosbyho, který nahrával Shearymu a ten ještě vracel kotouč svému kapitánovi. Ten zakončoval z pravého kruhu a puk, zřejmě s přispěním lehké teče brankáře Condona, končí těsně vedle tyčky!
32:36
Hosté velmi dobře bruslí a to dělá Ottawě problémy. Condon tak musel vyrážet střelu Sundqvista.
32:17
Hostující Chad Ruhwedel udržel útočné pásmu a nahodil puk na branku Ottawy. Tu ale netrefil.
31:44
Po ráně Iana Colea přerušil hru Condon. Následuje reklamní přestávka.
31:22
Nyní už jsou domácí v plném počtu.
30:12
Opět se připomněl Zack Smith. Střelu domácího forvarda vyráží Murray.
29:43
Sens mohli v oslabení vyrovnat! Pageau poslal do úniku Zacka Smithe, ale toho vychytal Matt Murray!
29:30
Hosté pokračují v přesilovce, která bude trvat ještě necelé dvě minuty.
29:21
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Teď už jdou hosté do vedení! NICK BONINO vypálil z levého kruhu a trefil se k bližší tyčce Condonovy branky. Domácí gólman nic neviděl přes clonícího Kunitze. Asistence: Mark Streit.
29:11
Chad Ruhwedel i Chris Kunitz minuli domácí branku. Zejména Kunitzova střela už byla z gólové pozice!
28:49
Nyní se domácím podařilo vyhodit.
28:29
Schultz nahazoval od modré puk na branku. Condon zasahovat nemusel.
27:39
Dion Phaneuf zasáhl holí do tváře Scotta Wilsona. Protože se objevila v obličeji hráče Pittsburghu krev, tak dostává trest na 2+2 minuty.
27:21
Úspěšný zákrok předvedl Matt Murray, jenž se nenechal zaskočit pokusem Toma Pyatta z pravé strany.
26:37
Po přetlačované u mantinelu nakonec získali kotouč v útočném pásmu hosté. Vzešla z toho prudká střela Justina Schultze, kterou vyrazil Mike Condon.
25:44
Rowney pěkně uvolnil najíždějícího spoluhráče Chrise Kunitze. Jeho střelu z nebezpečné pozice ale zablokoval obránce Wideman.
25:20
Na druhé straně prověřil Murrayho Mark Borowiecki. Hostující brankář předvedl jistý zákrok a přerušil hru.
25:08
Nahození spoluhráče šikovně tečoval Scott Wilson. Condon má puk pod sebou.
24:30
Tučňáci se v klidu ubránili. Už jsou kompletní.
23:52
Domácím se přesilovka nedaří. Nyní se dopustili ofsajdu.
23:20
Tak tohle bylo hodně zajímavé! Kunitz vysunul v oslabení Nicka Bonina, který vložil do přihrávky šikovně hůl, ale skvělý Condon nadvakrát zabránil gólu. Puk se po jeho prvním zákroku snášel do branky, ale Condon ho stačil vyrážečkou vyplácnout zpět dohry!
22:29
Senators si poprvé v zápase zahrají přesilovku. Oscar Sundqvist je potrestán za podražení.
21:07
Do střely Patrica Hörnqvista vložil své tělo Brassard. Condon tedy nemusel v tomto případě zasahovat.
20:47
A z protiútoku Pittsburghu vzešla nebezpečná střela Crosbyho z pravého kruhu. Kapitán Pens mířil na vzdálenější tyčku, ale Condon zakročil vyrážečkou.
20:37
Střela Erika Karlssona od pravého mantinelu nebyla přesná. U kotouče hosté.
Hity – 8:10
První třetina přinesla vyrovnaný hokej. Oba celky si v ní připravily několik zajímavých příležitostí, domácí Mike Hoffman dokonce nastřelil tyčku, ale skóre se dosud ani jednou nepohnulo.
20:00
20:00
Chris Kelly už věděl, že do konce třetiny zbývají jen sekundy a tak ze středního pásma nahodil bekhendem puk na Murrayho. Hostující brankář byl pozorný a nepřipustil žádné komplikace.
19:18
Conor Sheary si hezky obhodil bránícího hráče a z pravého kruhu vypálil. Puk prolétl vedle vzdálenější tyčky ottawské svatyně.
19:01
Začala poslední minuta první třetiny.
18:12
Od modré střílel Borowiecki, Murray si připisuje úspěšný zákrok.
17:24
Mike Hoffman se prezentoval parádní střelou zápěstím. Ke gólu mu scházely doslova milimetry, Murrayho totiž zachránila tyčka!
17:00
16:50
Z pravého kruhu vypálil Chris Kunitz. Condon vyráží.
15:57
Phill Kessel teď netrefil puk před odkrytou domácí brankou! Vzápětí si Condon poradil s bekhendovým pokusem Crosbyho. Tučňáci už hrají klasickou početní výhodu 5 na 4.
15:35
Domácí vyhráli buly a vyhodili.
15:29
Phill Kessel si vyjel na osu kruhů, odkud střílel do horní části domácí branky. Mike Condon puk vyrazil lapačkou až do ochranné sítě.
14:59
Conor Sheary byl na Marka Borowieckiho příliš rychlý a tak ho obránce Ottawy podrazil. Hosté budou hrát 56 sekund výhodou přesilovku 4 na 3.
14:28
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, vystavili se do ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.
13:55
Corrado i Wingels dostávají dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
13:55
13:55
Máme tu šarvátku. Aktivní v ní jsou hlavně Frank Corrado a Tommy Wingels. Počkejme si, co s tím udělají rozhodčí.
13:26
Nyní byl domácím odpískán icing.
13:17
Hosty zastavilo postavení mimo hru. Buly bude vhozeno ve středním pásmu.
12:57
Střela Conora Shearyho se mezi tyče nevešla. Dopředu může zase Ottawa.
11:56
Kyle Turris uvolnil Bobbyho Ryana. Ten se pokusil o bekhendové zakončení, ale puk mu sjel z hole.
11:18
Do střely Kunitze vložil hůl obránce Wideman. Máme tu druhou komerční přestávku.
11:08
Z ostrého úhlu se snažil překvapit Murrayho Cody Ceci. Brankář Pittsburghu byl pozorný.
10:40
Ani jeden z týmů zatím nevyužil většího prostoru na ledě. Hraje se opatrně.
09:31
Máme tu vyloučení na obou stranách. Bobby Ryan držel hůl Patrica Hörnqvista, který jej na oplátku sekl. Dvě minuty budeme sledovat hru 4 na 4.
09:31
08:31
Senátoři se nadechli k náporu. Stále se hraje v obranné třetině Pens.
07:56
Domácí obránce Marc Methot si sjel na přihrávku zpoza branky a z levého kruhu jen těsně minul Murrayho pracoviště.
07:30
Nádherný zákrok Matta Murrayho! Ten byl po předchozí střele mimo ideální postavení, ale proti ráně Ryana Dzingela z mezikruží se ještě stačil postavit a zakročil efektním semaforem!
06:53
Po přihrávce Karlssona byl Hoffman v těsném ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.
05:55
Po střele Kühnhackla se zdálo, že Condon drží puk pod lapačkou. To však nebyla pravda a domácí měli štěstí, že kotouč dostali do rohu kluziště.
05:47
Puk byl sražen na střídačku Senátorů. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
05:07
Bobby Ryan se snažil prosadit po objetí hostující branky. Puk mu sebral obránce Mark Streit.
04:21
Střela Ceciho sice neprošla až na branku, ale do odraženého kotouče stačil plácnout Alexandre Burrows a Murray musel rychle do rozkleku.
04:02
Střelu Erika Karlssona srazil hokejkou do ochranné sítě Wilson. Vhazuje se před Murrayem.
03:17
Z osy kluziště střílel Conor Sheary a Condon kotouč vyrážel snad úzkým držadlem své hole!
02:20
Hned po buly pálil Corrado a Condon byl opět přinucen podržet puk.
02:17
Nyní se dostal ke střele Justin Schultz. Condon svým zákrokem přerušil hru.
02:12
Od modré vypálil Brian Dumoulin. Jeho pokus končí na plexisklu za brankou.
01:40
Domácí se snažili důrazně napadat rozehrávku soupeře, ale Tučňáci se nakonec dostali do středního pásma.
00:32
Conor Sheary zavezl kotouč do útočného pásma Pens a pokusil se vystřelit. Trefil jen obránce Ottawy.
00:04
Úvodní buly vyhrál hostující kapitán Sidney Crosby.
00:01
Zazní národní hymny USA a Kanady.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – B. Ryan, Turris (A), Z. Smith – Burrows, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – Wingels, Kelly, Stålberg.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Dumoulin, Ruhwedel, Cole, Corrado, Streit – Sheary, Crosby (C), S. Wilson – Hörnqvist, Cullen, Kessel – Rowney, Bonino, Kunitz (A) – Archibald, Sundqvist, Kühnhackl.

Rozhodčí: McIsaac, Dwyer – Driscoll, Gawryletz.
Ottawa Senators:
Ottawští hokejisté nasbírali 88 bodů a v tabulce Východní konference jim patří šesté místo. Na nepostupovou devátou pozici mají solidní náskok osmi bodů. Sens si v posledním týdnu prošli menším výsledkovým útlumem, ze čtyř duelů získali jen dva body za remízy po 60 minutách. Naposledy se už však vrátili na vítěznou vlnu, když dokázali vyhrát 3:2 v Bostonu.