To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:8
Utkání právě skončilo a hostující Washington se může radovat z exportu bodů. Domácí sice ve třetí třetině předvedli slušný výkon, dokázali si vypracovat šance, ale zrovna když tlak kulminoval, přišel úder. V 58. minutě skóroval z ideální pozice T. J. Oshie a o minutu později pečetil výhru střelou do prázdné branky Karl Alzner. Washington tak vítězí 5:2.
59:45
Už se pouze dohrává, o vítězi je už rozhodnuto.
58:42
Washington právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto. Domácí hráli power-play, ta ale končí neúspěchem. Vyhození KARLA ALZNERA bylo natolik přesné, že se puk od mantinelu ve vlastním pásmu odrazil přesně do branky Vancouveru. Bez asistence.
57:50
Ještě je tu vyloučení a to na obou stranách. Za vzájemné krosčeky dostali dvouminutové tresty domácí Jake Virtanen a hostující Nicklas Bäckström.
57:50
57:33
Možná je rozhodnuto. Hosté podnikli rychlý výpad, Burakovski se prosmýkl kolem pravého mantinelu a naservíroval parádní pas na T. J. OSHIEHO. Ten střelou z voleje propálil Markströma a je to 2:4. Asistence: Andre Burakovsky, Nate Schmidt.
56:51
Hansen už měl sám zakončovat, hledal však na brankovišti postaveného spoluhráče. pak na něj srazila hostující obrana.
55:59
Orlov to myslel dobře, technicky umisťoval svou střelu na zadní tyčku, jen o kousíček nebyl přesný. Markström na poslední chvíli zasáhl.
54:53
Markström chtěl rozehrát na svého spoluhráče, jenže moc nescházelo a trefil Burakovskeho hokejku. Ten by pak mohl zakončovat do odkryté branky.
53:53
Domácí nic nevymysleli, puk skončil za Grubauerovou bránou, odkud si jej vyzvedli hráči Washingtonu.
52:33
Niskanenova tvrdá střela od modré byla sražena Sbisou mimo branku.
52:03
Na druhé straně kluziště si do pravého kruhu najel Horvat a jeho svižná střela jen o kousek minula cíl.
51:42
Nyní sledujeme obrovský nápor hostů v útočném pásmu. Johansson, Carlson i Orlov pálili na Markströma, ten všem pokusům odolal.
50:25
Vyrovnání měl na holi Baertschi po svém nájezdu do pásma. Nabruslil si z levé strany, hodil si puk na bekhend a snažil se zasunout za brankovou čáru. Grubauer jej ale vychytal a nepovolil další změnu stavu!
49:52
Je to tak, Eller se vrací do hry, Washington je v plném počtu.
49:40
Hosté se osvobodili a mohou vystřídat. Přesilovka se navíc chýlí ke svému konci.
49:16
Rána od modré byla tečována a skončila mimo branku Washingtonu.
48:37
Nyní už ale Grubauer předvedl výstavní zákrok se vším všudy, vychytal volného Suttera.
48:14
Granlund vjel po levé straně do pásma, přihrál do kruhu na Horvata, jeho okamžitou střelu lapil Grubauer. Byl to ale zákrok zajištěný dobrým postavením, žádné rychlé přemístění.
47:52
Bude se vylučovat, domácí dostanou přesilovou hru. Dvě minuty za hákování odsedí Lars Eller.
47:12
Zpětnou přihrávku na Wilsona domácí obrana pokryla a velice rychle se hráči Vancouveru dostali do protiakce.
46:19
Hra se nám rychle přesunula na druhou stranu a nebezpečný bekhend předvedl Bäckström. Markström zasáhl na brankovišti a nyní se přerušovala hra.
45:59
V levém kruhu pro vhazování se ocitl domácí Baertschi a svižnou střelu donutil Grubauera k činnosti. Ten puk schoval ve výstroji a přerušil hru.
45:10
Domácí tým je už v plném počtu.
45:09
Konečně jsme viděli dobrou přesilovkou akci. Zprava dostal přihrávku najíždějící si Niskanen a z mezikruží vyzkoušel Markströmovu připravenost. Ten obstál.
44:35
A opět. Puk letěl až ke Grubauerovi.
44:06
Vancouveru toto oslabení jde, domácím se daří držet puk daleko od Markströma.
43:10
Přesilová hra pro Washington, dvě minuty za podražení dostal Ben Hutton.
43:04
Podobně dopadl i na druhé straně Ovečkin, po jeho sjetí si na střed trefil pouze hokejku bránícího hráče a tu vlastní dokonce zlomil.
42:43
Zleva to zkoušel Larsen, trefil však pouze bránícího hráče.
41:39
Začátek třetí třetiny je trochu ospalý, hraje se převážně ve středním pásmu a nepříliš vysokém tempu.
40:57
Granlund nedostihl nahozený puk, Washington může vyrazit do protiakce.

Trestné minuty: 2:4
Druhá třetina je za námi a skóre je stále o jednu branku. Oba týmy jednou skórovaly, byť puk se brankovou čáru dostal celkem třikrát. První akce ale nakonec nebyla po kontrole u videa uznána jako gólová a na gól se tak čekalo do konce 29. minuty, kdy přesilovou hru využil hostující Marcus Johansson. Vancouver snížil ve 38. minutě po dorážce Bo Horvata a ten tak zajistil dramatickou podívanou i do třetí třetiny.
40:00
39:07
Vancouver by velice rád vyrovnal ještě před odchodem do kabin a podle toho vypadá i útočná činnost. Hraje se v pásmu Washingtonu, hosté se pouze brání.
38:03
Sutter se zvládl uvolnit u pravého mantinelu, pak ale nevyslal na branku příliš prudkou střelu a o vyrovnání se tak nepostaral.
37:17
Vancouver právě vstřelil branku!
Máme tu snížení! Grubauer sice vyrazil dvě střely z blízkosti, jenže po té druhé se puk odrazil na brankoviště a dojíždějící BO HORVAT jej už pouze došťouchl za brankovou čáru. Asistence: Sven Baertschi, Jake Virtanen.
37:01
Před Grubauerem se strhla menší potyčka, tu ale sudí poměrně rychle rozehnali.
36:24
Už to vypadalo, že se Daniel Sedin dostane do dalšího brejku, Bäckström ale zvládl přidat na rychlosti a Daniela dostihnout. Pokryl jej tak důkladně, že z toho nebyla ani střela.
35:25
Johansson nebyl daleko dalšímu kanadskému bodu, po rychle vedené akci byl totiž na konci zakončoval z levé strany. Střelu zápěstím mu Markström dokázal lapit.
34:50
Do brejku dvou na jednoho se dostala elitní řada Vancouveru, akce byla rozehrána opravdu dobře, jenže Grubauer se stihl přemístit a překazit Sedinovcům gólovou radost.
34:04
Carlson nezachytil na modré čáře zpětnou přihrávku a musel jít do souboje s Baertschim. Zvládl to a rozehrál další akci svého týmu.
33:24
Po velkých zmatcích před brankovištěm Vancouveru se do puku opřel Orpik a Markström byl rád, že zvládl střelu zastavit.
32:28
Moc nescházelo a bylo to 1:4! Kuzněcov už pelášil na na Markströma, snažil se jej rozhýbat, ale domácí gólman vytáhl skvělý zákrok na brankovišti a zabránil další pohromě.
31:50
Domácí v posledních okamžicích trochu odpadají, Washington má dost prostoru na své útočné rejdy.
30:55
Z ostrého úhlu mířil do odkryté branky Oshie, Markström se ale zvládl přemístit a puk vyrazit.
30:00
Washington je opět v náporu, cítí, že zápas se láme a může přijít definitivní rozhodnutí.
28:58
Hosté vedou o dvě branky. Po rychlé přihrávce přišla neméně rychlá střela, která sice skončila na tyči, ale puk zůstal v brankovišti, odkud jej do branky doklepl MARCUS JOHANSSON. Washington tak využívá přesilovku a vede 1:3. Asistence: T. J. Oshie, Nicklas Bäckström.
28:42
Ovečkinovi přeskočil puk hokejku a místo střely se tak musel otočit směrem k mantinelu.
28:18
Přesilovka pro Washington, dvě minuty za držení dostal Troy Stecher.
28:00
Zprava si najížděl Bäckström, Markström je ale dnes ve velice dobré formě a zvládl i tuto situaci.
27:10
Středem si to do útočného pásma namířil Orlov, prosmýkl se i kolem dvou obránců, ale byl už příliš z úhlu na přesné zakončení.
26:32
Hraje se teď ve velkém tempu a bez přerušení. Aktivnější jsou domácí, Grubauera nejvážněji prověřil Eriksson.
25:12
Úspěch zaznamenal i Grubauer, když pokryl Stecherovo nahození od pravého mantinelu.
24:35
Washington ale nadále tlačí a nyní to na sebe vzal Oshie. Gólman domácích ale všechny ošemetné situace vyřešil.
23:56
V brankovišti domácího týmu byl slušný zmatek, Bäckström dokonce ležel uvnitř, ale pokračovalo se ve hře. Najednou se puk objevil na brankové čáře a Markström si jej sám posunul do branky. Domácí si ale zvolili challenge a ta odhalila nedovolené bránění na gólmana. Gól tak neplatí.
23:17
Na druhé straně pálil Orpik, Markström však měl dobrý výhled a zvládl střelu pokrýt.
22:30
Alzner je zpět na ledě, domácí vyprodukovali pouze jedinou střelu.
22:08
Hosté dvakrát rychle za sebou vyhodili puk přes celé kluziště, zatím se jim v oslabení daří.
21:24
Larsenova střela švihem skončila na zadním mantinelu.
20:30
Hned ze startu druhé třetiny je tu vyloučení na straně Washingtonu. Karl Alzner trefil Hansena hokejkou do obličeje a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

Trestné minuty: 0:2
Máme za sebou dvacet minut hry, která byla hlavně ze strany Washingtonu velice svižná. Na gól se ale čekalo až do závěru třetiny, pak ale střelecká show stála za to. Hosté dvakrát udeřili během patnácti vteřin a na rozmezí 18. a 19 minuty skórovali Marcusem Johanssonem a Tomem Wilsonem. Vancouver to ale nesložilo a necelých šest vteřin před koncem snížil Jannik Hansen.
20:00
19:54
Jenže udeřilo na druhé straně. Grubauer sice vyrazil nepříjemnou střelu z pravé strany, ale pouze na hůl JANNIKA HANSENA a ten si už věděl rady. Grubauer nepokryl při přemisťování celý prostor branky a puk mu prolétl sítě. Je sníženo na 1:2. Asistence: Erik Gudbranson.
19:22
Hosté jsou v náporu, dva slepené góly jim nalily nové síly a Markström je opět pod tlakem.
18:12
A už je to 0:2. Na zaćátku celé akce byla nepovedená Markströmova rozehrávka, po které se hosté dostali po tlaku, přišla přihrávka zpoza branky mezi kruhy na najetého TOMA WILSONA a ten se trefil nad Markströmovu vyrážečku. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Marcus Johansson.
17:57
Nyní už ale inkasoval. Na modré čáře měl vteřinku času Niskanen, ihned vyslal tvrdý golfák a i když Markström jeho střelu viděl, na teč MARCUSE JOHANSSONA byl krátký, puk propadl jeho výstrojí a skončil v síti. Asistence: Matt Niskanen.
17:07
No, tohle už vypadalo nadějněji. Odražený puk se dostal ze zcela volnému Schmidtovi a ten kousek od modré vyslal drtivou střelu. Markström zvládl kontrovat svým zákrokem.
16:15
Ovečkin ve středním pásmu obral o puk Baertschiho, následná střela ale postrádala razanci, takže Markströma příliš neprověřila.
15:45
Nájezdem pravou stranou neuspěl Orlov, jeho bekhend šel zcela mimo.
15:06
Nyní už musel Grubauer zasahovat a to proti bombě Erikssona od modré čáry. Schoval puk v lapačce a přerušil hru.
14:24
Sbisovo nahození pouze prolétlo kolem Grubauerovy branky, u puku jsou už hosté.
14:10
Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Grubauera.
13:39
Ovečkin má za sebou první vážnou střelu. Mezi kruhy se s pukem bleskurychle otočil a mířil k tyčce. Markström ale máchl lapačkou a připsal si parádní zákrok.
12:09
Oshie zvládl vyrazit puk z obranného pásma, Vancouver musí ven.
11:35
Na druhé straně byl ve výborné šanci Baertschi, jeho střelu z první zvládl rychlé se přesunující Grubauer vyrazit!
11:01
Hosté jsou opět v náporu, Markström má plné betony práce.
10:28
Od levého mantinelu vyslal rychlou střelu domácí Hutton, Grubauer schoval puk v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.
09:57
Je po přesilovce, tohle hosté zvládli celkem bez problémů. T. J. Oshie je zpátky na ledě.
09:10
Domácí už vystřídali, středem se o průnik snaží Granlund.
08:44
První lajna Vancouveru zatím honí puk pouze po mantinelu, hráči mají problém se rozestavět v pásmu.
07:57
Je tu první přesilová hra, na trestnou lavici zamířil hostující T. J. Oshie za držení.
07:50
Na druhé straně vystřelil Johansson, Markström si připsal parádní zákrok lapačkou.
07:18
Domácí Baertschi se prodíral do útočného pásma, po kličkách se i dostával do zakončení, puk na Grubauera ale neposlal.
06:01
Hosté jsou opravdu rozjetí, po dalším výpadu zakončoval z mezikruží Connolly, ani on ale neuspěl.
05:25
Teď nechali domácí soupeři hodně prostoru na průnik. Po přihrávce na pravé křídlo, zůstal zcela volný Beagle a ten toho využil pro ránu golfákem. Další čárka do kolonky zásahů Jacoba Markströma.
04:45
Eller jen tak nahodil z pravé strany puk na branku, Markström ale musel zasahovat, vyrazil do rohu.
04:22
Grubauer pro jistotu přerušil hru, ve své výstroji schoval střelu Henrika Sedina.
03:54
Hraje se velice svižný hokej, nyní jsou v náporu hosté, Wilsonovo nahození skončilo v rohu.
02:42
První zákrok má za sebou i Grubauer, musel si poradit s tvrdou střelou Suttera i bombou Gudbransona od modré.
01:17
Z pravého kruhu pálil Burakovsky, Marskström se ale zvládl přemístit a svižnou střelu vyrazil.
00:54
Washington začal velmi aktivně, u další akce však hráče zastavil čárový sudí, když odpískal postavení mimo hru.
00:19
Markström si ihned připsal první zákrok, nahození od modré čáry tečoval Ovečkin. Docela ostrý start.
00:01

Vancouver Canucks: Markström (R. Miller) – Stecher, Edler, Gudbranson, B. Hutton, Larsen, Sbisa – Hansen, H. Sedin (C), D. Sedin – Eriksson, Brandon Sutter, Markus Granlund – Virtanen, Horvat, Baertschi – Skille, B. Gaunce, Zalewski.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Orlov, Niskanen, Alzner, Schmidt, Orpik – Williams, Bäckström, Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, Johansson – Oshie, Eller, Burakovsky – Connolly, Beagle, Sanford.

Rozhodčí: Furlatt, Pochmara – Cherrey, Wheler.
Zní národní hymny, u té kanadské se zapojuje i publikum.
Zápas začne za malou chviličku, rozhodně nikam neodcházejte.
Zápas v Rogers Areně začne ve tři hodiny ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Washington Capitals

Hosté mají odehrálo šest zápasů a zatím se trochu hledají, neboť sedm bodů je řadí až na páté místo Metropolitní divize. Washington prohrál poslední dva zápasy a i u něj byl posledním soupeřem Edmonton, který na domácím ledě porazil souboj okolo Alexe Ovečkina 4:1. Jedinou branku Washingtonu dal právě tento ruský snajpr.

Vancouver Canucks

Domácí tým má odehráno osm utkání a s devíti body je usazen na čtvrtém místě Pacifické divize. Vancouver se v posledních utkání trápí, prohrál čtyři zápasy v řadě a těch posledních dvou dokonce nedal ani gól, a to hrál doma! V sobotu vyloupil místní halu Edmonton, když si odvezl body za výhru 2:0. Dnes čeká Vancouver třetí domácí zápas v řadě už bude chtít skórovat a také bodovat.

Vancouver – Buffalo 2:1
Los Angeles – Vancouver 4:3 sn
Anaheim – Vancouver 4:2
Vancouver – Ottawa 0:3
Vancouver – Edmonton 0:2
Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Vancouver Canucks a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.