V Brně se po dlouhé době slaví. Přesněji řečeno, nebo napsáno, po šestnácti dnech. Děkujeme za pozornost a těšíme se někdy příště napočtenou.
Dnes jsme v Brně viděli dva dvougólové střelce, velkou střeleckou převahu Komety, její nadějné vedení a také pozdní vítkovické vyrovnání. Diváci se mohli hokejem celkem pobavit, i když většinu ve vyprodané KAJOT ARENĚ asi ztráta jednoho bodu mrzí. Vítkovice si tedy na první povánoční výhru musí počkat, Kometa láme dlouhou nepříznivou sérii a získává dva body.
65:00
Kometa právě vstřelila branku!
Střelcem rozhodujícího nájezdu se stává JAKUB SVOBODA, jenž podobně jako Huna dosáhl druhé branky zápasu.
A nedává. Také trefuje beton.
Pojede Burger.
Tomáš Svoboda míří mezi nohy, ale Málek je rychlejší.
Ondřej Šedivý trefil beton Trvaje 1:0, 0:0, - : -.
Domácí Jan Hruška zvolil ránu příklepem a trefil tyč 1:0, 0 - .
Jan Káňa na Trvaje nevyzrál. Trefil jej do vyrážečky 1:0.
Jakub Svoboda jel jako první. Udělal svůj oblíbený blafák mezi nohy. Kometa vede na nájezdy 1:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Vítkovice se k nájezdům letos dostaly dvakrát. Jednou vyhrály a jednou prohrály. Kometa má dvě prohry a jednu výhru.
Šindelář i Trvaj si připsali v prodloužení dva zásahy. Po krátké úpravě ledu budou následovat nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Vhazuje se v obranném pásmu Komety.
64:45
Jeden z hráčů Komety zůstal po souboji ležet u brány Trvaje a na ledě se drží za zády. Těžko říct,, co se mu přihodilo. Je to Tomáš Malec, jemuž doktoři pomáhají na střídačku.
64:13
Hosté už jsou ve čtyřech. Kometa si výraznější šanci nepřipravila.
64:07
Barinka v oslabení vyvezl puk a vypálil ze středního pásma vedle brány Trvaje.
63:39
Nene, hosté v pohodě brání. Nyní vyhodili.
63:23
V oslabení se až před bránu Trvaje vydal Stehlík. Byl vytlačen a o puk připravil. Možná i trošku s faulem. Zlostně pak doklouzal do brány Trvaje a vychýlil ji ze své pozice.
63:05
Střelu Tomáše Svobody Šindelář vytěsnil do rohu kluziště.
62:44
Brno už je zpět v pásmu a trošku těžkopádně kombinuje.
62:24
Jakub Svoboda nahrál na hůl protihráče. Hosté vyhazují.
62:14
Buly vyhrála.
62:11
Kometa si před přesilovkou bere oddechový čas.
62:11
Lukáš Klimek (VIT) je vyloučen na dvě minuty za držení. Teď se hosté dostávají do velice nepříjemné situace. Budou hrát tři proti čtyřem. Nyní se bude lámat chleba.
61:40
Szturc se protáhl po levém křídle a vyslal na Trvaje štiplavou ránu. Brankář Komety ji vytěsnil levou rukou mimo tyče.
61:12
Jde vidět, že ani jeden tým nechce chybovat. Bude se myslet především na obranu.
60:30
Prodloužení se hraje samozřejmě ve čtyřech hráčích v poli na obou stranách. Na šance zatím čekáme.
60:01
Začalo prodloužení.
I když byla Kometa blízko kýžené tříbodové výhry po pěti utkáních s prohrou, přišla o ni pouhých 47 vteřin před koncem, když vyrovnal vítkovický střelec Rudolf Huba. Střely ve třetí třetině 9:9. Zápas půjde do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:13
Rozčílený Leoš Čermák (KOM) mrsknul s holí na střídačku, jenže ta se odrazila do hlediště a útočník Komety dostal osobní trest do konce utkání.
59:13
Vítkovice právě vstřelily branku!
Přesilová hra a hra bez brankáře končí brankou RUDOLFA HUNY. Svačina jej krásnou křižnou přihrávkou našel u levé tyče a Huna i s tečí o beton Trvaje vsítil svoji druhou branku zápasu. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman
58:16
Až teď se hosté dostali do pásma a Šindelář odjel z brány.
57:46
Dlouhý vystihl rozehrávku ve středním pásmu a vyhodil puk. Stejné se mu povedlo o chvíli později.
57:28
Kudělkovi na modré čáře puk přeskočil hůl a směřuje do středního pásma.
57:24
Hosté si vybrali oddechový čas.
57:24
Teď se hosté hodně zlobí. Tomáš Divíšek jednoho z nich podrazil, když mohl zakončovat u odkryté brány brejk dva na jednoho. Ale taková jsou pravidla. Hráč Vítkovic neměl kotouč a nebyl v úniku. Na štěstí pro domácí jsou z toho "jen" dvě minuty pro Divíška.
56:43
Hosté předvedli nedorozumění v obraně a nechali ujet Jana Hrušku s Čermákem dva na jednoho. Jenže Hruška kvedlal s pukem tak dlouho, až o něj přišel. Poslední bek Vítkovic předvedl parádní zákrok.
56:20
Holec vyslal druhou povedenou ránu třetí třetiny. Najel na levé křídlo a i když byl dost z úhlu, vypálil švihem do lapačky Šindeláře.
55:58
Domácí už jsou kompletní.
55:33
Jenž puk mu trošičku odskočil a Čermák hned vyhodil.
55:20
Burger pořádně operuje v obranném pásmu.
54:38
Romanova prudká nahrávka se odrazila od mantinelu k jeho smůle přesně na střed modré čáry, kde nestál ani jeden z beků.
54:11
Stejný hráč nyní už dostal puk až za Šindeláře.
54:04
Po Pár vteřinách hry končí puk po vyhození Žižky a teči na domácí střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.
53:57
Róbert Petrovický (KOM) jde sedět na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za sekání. Hosté mají výbornou šanci na vyrovnání.
53:38
Hodně dobrá přihrávka zamířila od pravého mantinelu před brankoviště Trvaje, kam si najel Szturc, ale třiadvacetiletý útočník puk netrefil.
52:34
Zbytek oslabení hosté už ustojí. Kometě se nedařilo založit útok.
51:59
Petrovický kroužil s kotoučem na pravé straně, najel si na kruh a když už to vypadalo, že vypálí, poslal puk jemně na Holce, jenž stál ještě o tři metry blíže bráně. Z pravé strany trefil Šindeláře do masky nebo hrudi.
51:39
Stehlík poslal kotouč po mantinelu do ochranné sítě. O vyloučení však nemůže být řeč. Bude se vhazovat u Šindeláře.
51:14
Ovšem nahrávka Jakuba Svobody na modrou čáru nemá adresáta a puk jede až k Trvajovi.
51:00
Brno se hned usadilo v útočném pásmu.
50:41
Leoš Čermák zvolil blafák do forhendu a pokusil se puk zasunout mezi nohy rozhýbaného Šindeláře, jenže tomu se povedlo udržet levý beton na ledě a puk se o něj otřel mimo bránu. Kometa tedy nyní bude hrát přesilovou hru, stav se nemění.
50:41
Malík navíc dostává ještě 2 minuty za sekání.
50:50
Malík znova propadl u levého mantinelu. Nyní mu ujel Leoš Čermák a bude to nájezd. Malík Čermáka totiž podrazil.
50:06
Zohorna nahrál na Žižku, jenž z kruhu prověřil Šindeláře.
49:45
Divíšek nyní opět rýsoval gólovou souhru. Po přejetí modré čáry zasekl a počkal si, až mu ze druhé vlny najede Jakub Svoboda. Střelec druhé branky Komety však kotouč nezpracoval, jinak už by si mohl znova sám vybírat, kam zamíří.
48:58
Tvořit se teď budou snažit zřejmě hosté.
47:41
Marek Malík si nyní myslel, že v pohodě uhlídá hráče, jenž se rozjel do útoku zároveň s ním, ale nevěděl, že je to brněnský rychlík JAKUB SVOBODA. Když útočník Komety vycítil, že má šanci, šlápl do kroku, zbavil se Malíka, z levé strany najel před Šindeláře a švihem zamířil do levé šibenice. Krásná branka. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Svoboda.
46:59
Obránce Valach se dnes prezentuje již několikátou střelou. Jeho nahození švihem ze středního pásma Šindeláře možná až nečekaně procvičilo. Puk mu skončil mezi betony a hra byla přerušena.
46:25
A záhada je vyřešena! Čermák se ocitl před Šindelářem úplně sám a snažil se jej rozpohybovat a položit na led. Zatímco Šindelář se kácel k ledu, někde od betonu mu na brankoviště vypadl ztracený kotouč ze druhé části. Ještě předtím však stihl vytěsnit Čermákův pokus do rohu kluziště.
45:08
Trvaj nyní zachránil Kometu od možná zlomové branky. Nejprve si poradil s těžkou střelou Szturce, která na něj mířila z mezikruží přes několik hráčů a následně svým levým betonem u levé tyče zneškodnil dvě dorážky Šedivého, který zůstal u brankoviště hodně volný.
44:24
Na ledě se v sestavě objevuje poprvé v dresu Komety Vilém Burian, jenž nahradil zřejmě Dočekala.
43:35
... ten skončil nahozením, které Trvajovi vypadlo z lapačky. Brankář Brna situaci stihl před Szturcem napravit a puk na ledě zakryl.
43:35
Malec mohl vyslat tvrdou ránu od modré čáry, ale kotouč mu nesedl a poslal jej přímo na hůl jednomu z hostů, kteří se vydali na rychlý brejk...
43:04
Kudělkova střela ze středního pásma prolétla asi 2 metry od levé domácí tyče.
42:37
Do útočné akce se překvapivě zapojil obránce Kováčik, jenž zajel až za bránu Vítkovic a po otočce našel najetého Tomáše Svobodu. Ten byl však před brankou hodně tísněn a zvládl puk jen usměrnit do výstroje Šindeláře.
42:16
Poté co hosté vydolovali kotouč zpod jednoho hráče Komety, vypálil od modré čáry Stehlík. Trvaj chytl puk do lapačky.
42:01
Nyní vyhodil přes všechny čáry Žižka.
41:02
Kometu v oslabení osvobozuje Čermák, jenž vyváží kotouč do útočného pásma.
40:22
Jan Švrček (KOM) inkasuje dvě trestné minuty za držení protihráče.
40:01
Domácí ostrostřelba pokračovala i ve druhé části. I když ostrostřelba. Z dvaceti ran nezapadla za brankáře Šindeláře ani jedna. Třiatřicetiletý Šindelář tedy ukazuje, proč je aktuálně nejlepším brankářem extraligy. Jeho procentuální úspěšnost zákroků určitě z čísla 93,58 určitě ještě kapánek vzroste. Dnes je to právě on, kdo drží Vítkovice ve hře. Na střely je to po dvou třetinách 37:13 ve prospěch Komety. Na góly 1:1.
40:00
39:48
Na ledě zůstala zmíněná formace domácích hodně dlouho. Poté, co se chvíli musela bránit se vydala na poslední útok střídání. Petrovický z pravé strany nahazoval tak, aby mohl Holec tečovat. Ale nepovedlo se a puk má v náruči jistý Šindelář.
39:10
Hru po mantinelech hezky roztočili Petrovický s Dlouhý a z jejich rychlosti a častých změn směru těžil Holec. Po nahrávce na levý kruh pálil z první do boční sítě brány.
38:55
Následné nahození Jakuba Svobody drží Šindelář v lapačce a nechává své spoluhráče odpočinout.
38:34
Už když byli hosté v plném počtu, museli se bránit. Bičánek ale pálil od modré tak 20 cm nad úroveň břevna, takže hráči museli pilně uhýbat.
38:13
Do útočného pásma zajel Čermák, s pukem se dostal od levého mantinelu mezi kruhy a vypálil do lapačky Šindeláře.
38:03
Brno musí znova začínat zpoza vlastní brány.
37:44
Hosty osvobodil nejprve Kudělka a chvíli po něm i Roman.
36:58
Holec se zmocnil kotouče asi čtyři metry od brány a bekhendem pořádně zaměstnal Šindeláře. Ten puk vyrážečkou vytěsnil za bránu.
36:23
Denis Rehák (VIT) dostává 2 trestné minuty. Musel hasit solidně rozjetou akci Brna, což se mu za cenu faulu i povedlo. Byl to faul z kategorie důležitých.
36:13
Kometa se vrátila do plného počtu, ale dlouho ještě zůstala v obranném pásmu. S velkým vypětím sil se vydala do útoku.
35:26
Brankář Komety je nyní solidně ostřelován. Z pravého kruhu pálil po zmatcích v obraně Roman a Trvaj jeho střele vystavil stopku v podobě lapačky.
35:02
Nahození od modré čáry tečoval Radim Hruška, ale puk ztratil rychlost a Trvaj zasáhl.
34:13
Kudělka po parádní kombinaci přesouvá hru z pravé strany na levou, kde číhájící kapitán Burger pálí z první do přesouvajícího se betonu Jiřího Trvaje. To byl tedy hodně důležitý zákrok. Brankáře Komety měl i velké štěstí, protože kdyby Burger puk zvedl, neměl by šanci na něj dosáhnout.
33:28
Radim Bičánek (KOM) dlouho dotíral na protihráče, zřejmě Klimka, až si vykoledoval oprávněné dvě minuty za držení protihráče.
33:01
Bičánek si nerozuměl s útočníky a hra se bude stěhovat do obranného pásma Brna - icing.
32:26
Hynek Zohorna se rozjel na pravém křídle, měl chvíli času na střelu, a tak se do puku pořádně opřel. Jeho příklep Šindelář vytěsnil levým betonem mimo bránu a následně i nad mantinel.
31:59
Brankář Komety si následně pohlídal střelu Malíka od modré čáry.
31:40
Po brejku hostů je zblokována střela Strapáče, ale i tak projela celkem nebezpečně kolem levé tyče Trvaje.
31:14
Valach u modré čáry zachytil kotouč a ihned vypálil. Gólman se měl co otáčet, aby puk na hrudi zkrotil.
31:05
Zatím osmigólový Holec dnes nemá příliš štěstí ve střelbě. Už podruhé vyslal střelu, která se sotva šourala po ledě. Nyní jeho bekhendový pokus v klidu doklouzal pod lapačku Šindeláře.
30:27
Na druhé straně přerušil Trvaj hru po ráně Klimka od mantinelu.
30:09
Do velkých věcí se pustila domácí formace Tomáš Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda. Jenže chyběla finální přihrávka. Dokonce se do rychlého brejku dostával Káňa, ale Jakub Svoboda se vrátil a puk mu vypíchl.
29:28
Tvrdá střela obránce Valacha ještě ze středního pásma zabušila na pravý beton Šindeláře.
28:46
Za branou Komety operovali Hruška (Jan) s Čermákem. Puk nakonec mířil na modrou čáru, kde na něj těsně nedosáhl Kováčik a musel do středního pásma.
28:23
Stejně jako v play-off Tipsport extraligy 2011/2012 se v brankovišti pod domácím kotlem ztratil kotouč ve výstroji brankáře. A opět je to brankář s číslem 35. Vítkovický Šindelář nemůže puk odnikud vyštrachat. Opět je to docela zábavná situace. Bude se hrát dál. Puk nebyl nalezen, hrát se bude s novým.
28:23
Po hezké zadovce na modrou čáru vypálil Erat a Šindelář měl velké starosti, kde puk skončil. Šel totiž pod rameno a brankář se musel otáčet, jestli mu nevypadl za sebe. Koreis chtěl situaci vidět taky a zajel do brankoviště, odkud byl tvrdě vyhnán.
27:31
Radim Hruška nahrával po rychlém brejku dva na jednoho na Ujčíka, ale nahrávku vypíchl padající bek Komety. Následně naopak Ujčík vybízel svého spoluhráče ke střele u levé tyče, jenže Hruškovi puk vůbec nesedl na hůl a přesouvající Trvaj jej ještě stihl holí odhodit pryč z brankoviště.
27:01
Po dlouhé době si na puk šahá i Trvaj. Odražený kotouč na něj vyslal z mezikruží Roman. Trvaj jen nastavil lapačku a hra se následně přerušuje.
26:16
Po Divíškově vyhraném buly se puku na levém kruhu zmocnil Jakub Svoboda a vyslal nepřesnou střelu po ledě vedle pravé tyče.
26:10
Úplně v poklidu nyní čeká na plachtící, nahozený kotouč Šindelář. Zohornův padáček ze středního pásma tedy znamená přerušení hry.
25:49
Erat jel do souboje jeden na jednoho, povedlo se mu dostat do střelecké pozice na levé straně, ovšem jeho střelu stihl bek Vitkovice vytěsnit do ochranné sítě.
25:29
Útočník Holec se opřel do kotouče na modré čáře, ale trefil jen připraveného Šindeláře, který si máchl lapačkou.
25:22
Po nepřesné nahrávce Malíka tu máme další icing.
24:55
Jenž se Stehlíkovým vyhození početní výhoda končí. Hosté po chvíli vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
24:37
Kometa dohrává přesilovou hru v útočném pásmu.
24:13
Malík svým vyhozením napálil čárového rozhodčího a puk se od něj odrazil mimo hrací plochu. Samozřejmě to nebylo chtěné. I tak se jde hráč se zkušenostmi z NHL omluvit.
24:03
Čermák nahodil puk před bránu, ale před Žižkou jej stihl zalehnout Šindelář.
23:24
Holec dlouho bádal, co s kotoučem. Nakonec po pár přihrávkách na modrou čáru a zpět k bráně se rozhodl vypálit, ale střela měla rychlost asi 10 km/h, takže ji hosté v pohodě zlikvidovali a puk vyhodili do středního pásma.
22:54
Rozhodčí upravuje nesrovnalost v útočném pásmu Komety.
22:54
Michal Barinka (VIT) upadl za branou a musel rychle vstát, aby odehrál puk, ale povedlo se mu to jen mimo hřiště a jsou z toho dvě minuty za zdržování hry. Další přesilovka pro Brno.
22:12
Když už se to povedlo, pálí Bičáne sice tvrdě, ale jen do betonu Šindeláře.
21:53
Kometa se nemůže dostat do útočného pásma.
21:34
Čermák nedohnal puk u mantinelu a Roman vyhodil do středního pásma.
20:45
Richard Stehlík (VIT) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Kometa hraje třetí přesilovou hru zápasu.
20:39
Na druhou stranu hned pelášil Jakub Svoboda, jehož ránu vytěsnil mimo tři tyče Kudělka.
20:32
Klimkovo nahození Trvaj v pohodě vyráží.
20:01
Po oznámení statistiky střel (17:4 pro Kometu) musíme napsat, že Brno bylo v první třetině mnohem aktivnější a doopravdy to tak vypadalo i na ledové ploše. Naopak Vítkovice ukázaly, jak málo jim ke vstřelení branky stačí. Střely po první třetině 17:4. Další třetina začne přibližně v 18:53 hodin.
20:00
19:50
Poslední vteřiny se dohrávají vesměs ve středním pásmu.
19:15
Jakub Svoboda se prezentoval střelou švihem. Byla však z uctivé vzdálenosti od pravého mantinelu a Šindelářovi zapadla do lapačky. Následně se mladý hráč Komety vydal před brankoviště, kde mu bylo jasně naznačeno, že tam nemá co dělat. Malík si své území brání.
18:36
Čermák obkroužil vítkovickou bránu a zpětnou přihrávku na modrou čáru našel jen hostujícího Romana. Ten pokazil přihrávku. Hosté mohli jít do brejku.
17:41
Hosté se snažili držet kotouč u mantinelu, ale přišli o něj.
17:30
Nahození Kucsery schoval Trvaj do lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.
17:02
Když už jsou Vítkovice v plném počtu, musel předvést rychlý zákrok Šindelář. Kováčikovu ránu sice vytěsnil, ale následně se musel spolehnout i na štěstí. Protože Erat dorážel mimo.
16:42
Na modré čáře poslal kotouč puk na Valacha Malec a první jmenovaný zamířil asi dva metry vedle pravé tyče. Puk se od mantinelu odrazil vysoko do vzduchu a spadl mimo hřiště.
16:04
Po Slobodově vyhození si Vítkovičtí dokonce zaútočili.
15:41
Nyní byl znova úspěšný Radim Hruška. Druhé oslabení zvládají hosté s bravurou.
15:23
Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma.
15:07
Kováčik se na modré čáře pořádně podíval a nahozením kotouče vybídl k teči Čermáka. Šindelář byl na místě.
14:36
Druhá přesilovka pro Brno. Michal Barinka (VIT) je vyloučen za hákování.
14:23
Kováčik si počíhal na kotouč u modré čáry a vyslal střelu, která se po ledu svezla po mantinelu až na druhou stranu modré čáry, kde ji jeden z hráčů Komety zachytil. Byl to Žižka, jenž puk hned nahodil do lapačky Šindeláře.
13:50
Více šancí měla zatím určitě Kometa, ovšem stav je nerozhodný. Nyní se začínají nadechovat i hosté.
13:50
Szturcovu střela nakonec tečoval Žižka do ochranné sítě a hráči si mohou na chvíli odpočinout při komerční pauze.
13:37
Okamžitě po návratu do plného počtu se hosté usadili v útočném pásmu.
12:58
Stehlíkova propagační střela skončila u Trvaje, který rychle rozehrál. Brněnští beci trošku nerozhodně rozehrávali, ale vše pro ně nakonec dobře skončilo.
12:35
Rychlý švih lapačkou předvádí Šindelář po střele Švrčka od modré čáry.
12:32
Ondrušek na chvíli vyhazuje puk z obranného pásma.
11:45
Neuvěřitelný ťukec brankou nekončí. Zohorna byl u pravé tyče sám, ale místo střely ještě hledal Žižku u druhé tyče. Přihrávka byla tak prudká, že ji obránce Komety snad ani nemohl trefit.
11:09
Žižka pálil od modré do nachystaného Šindeláře. Kotouč končí v rohu kluziště. Kometa je dále v pásmu.
10:58
Marek Malík (VIT) inkasuje první dvě trestné minuty utkání za držení Jana Hrušky.
10:37
RUDOLF HUNA ukázal parádní schopnosti střelce. Najížděl zpoza brány před brankoviště, odkud mu vycouval bek Kováčik. Huna si počíhal, otočil se čelem k Trvajovi a zamířil přesně do pravého horního růžku. Asistence: Karol Sloboda.
10:16
Další zákrok si připisuje brankář Vítkovic po střele Jakuba Svobody.
10:03
Dočekal krásně vybojoval puk v útočném pásmu a od modré čáry nahrál na Tomáše Svobodu. Z levého kruhu se brněnský útočník opřel do příklepu, ale rána mu vůbec nesedla. Pomalu doplachtila na výstroj Šindeláře.
09:37
Nedorozumění mezi Švrčkem a Dočekalem znamená icing Komety. Hra se stěhuje před Trvaje.
09:04
Bývalý komeťák Stehlík nejprve parádně zastavil brněnský útok a následně se sám vydal do útočení. Když neměl komu přihrát vypálil a jeden z hráčů Komety jeho ránu tečoval do ochranné sítě.
08:21
Čermákova formace zamotala hlavy svému soupeři a těžit z toho mohli hráči další pětky. Puk se nakonec dostal k úplně volnému Žižkovi, jenž trefil parádní ranou švihem rameno nebo vyrážečku Šindeláře.
07:18
Jan Káňa se prokličkoval až před bránu a pokusil se pozici vylepšit na úplně volného Romana. Ale puk ještě před ním na poslední chvíli, těsně vedle tyče, vypíchl vracející se Jan Hruška.
06:28
Tomáš Svoboda našel na modré čáře Valacha, jehož ránu tečoval do výstroje brankáře Vítkovic Divíšek. Gólman měl velké štěstí.
06:17
Erat nahrál Dočekalovi a mladý útočník Komety mířil po ledě k tyči. Šindelář však předvedl pohotový zákrok betonem a kotouč vykopl nad mantinel.
06:07
Svačina zkoušel lišáckou přihrávkou zpoza brány najít Šedivého, ale puk podobně jako před chvíli na druhé straně jen projel kolem brankáře.
05:37
Dočekal udržel těžký kotouč u modré čáry a jeho následný pokus o střelu byl zblokován až do ochranné sítě vysoko nad bránu Šindeláře.
05:11
Petrovický nabral ve středním pásmu solidní pásmo a vyměnil si kotouč s Dlouhým. Přihrávka druhého jmenovaného nakonec jen projela před brankovištěm.
04:45
Zatímco Zohorna jel za bránu, Stehlík s Dlouhým ji u levé tyče posunuli ze své pozice. Rozhodčí musel hru přerušit.
04:29
Po nepřesnostech na obou stranách bude útok zakládat Kometa.
03:27
Naopak Jakub Svoboda spíše prověřil náruč Šindeláře. Za modrou udělal kličku a téměř ze stoje pálil švihem.
03:19
A Burger pálil z nadějné pozice na pravém křídle do pravého ramene Jiřího Trvaje.
03:01
Krátce po inkasované brance se snaží hosté zvýšit aktivitu.
01:14
Domácí jdou rychle do vedení. Po krátkém závaru před branou Šindeláře nahrál z levého kruhu na pravý Zohorna a JAN HRUŠKA na nic nečekal. Příklepem propálil Šindeláře. Asistence: Hynek Zohorna, Leoš Čermák.
00:27
Jakub Svoboda přejel rychle modrou čáru a pálil nad pravou šibenici brány.
00:01
KAJOT ARENA je jako vždy zaplněná až po strop. Za pár chvil začínáme. Oba celky jsou na ledě.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek (C), Malec, Valach, Dujsík - Petrovický, Čermák, Dlouhý, T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda, Dočekal, J. Hruška, Erat, Koreis, Holec, Zohorna, Burian. Trenér: Zdeněk Venera.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Málek) - Malík, Voráček, Ondrušek, Rehák, Káňa, Ujčík, Svačina, R. Hruška, Huna, Sloboda, Roman, Šedivý, Szturc, Strapáč, Barinka, Klimek, Kucsera, Stehlík, Burger (C), Kudělka. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Lhotský, Bádal.
To brněnský trenér Venera má jiné starosti. Pět posledních zápasů znamenalo zisk pouhého bodu. „Na Silvestra byly pohovory, zrušili jsme volno a dali trénink. Proběhly i nějaké změny v kádru,“ připomíná čerstvé odchody Miloslava Hořavy nebo Borise Valábika. „Situace není bůhví jaká. Je pravda, že vloni jsme na tom byli hůře a vyhrabali jsme se z toho,“ doufá trenér ve zlepšení.
Vítkovice Steel se představí v extralize po dlouhých čtrnácti dnech. Po Vánocích se totiž zapojily do prestižního švýcarského Spengler Cupu, kde braly krásné třetí místo. Předtím v extralize získaly v pěti zápasech parádních 13 bodů. „Z posledních třinácti zápasů jsme prohráli pět, z toho dva až po základní hrací době, osm jsme vyhráli a jsme desátí. Z toho vyplývá, že při současné vyrovnanosti extraligy nelze v našem případě přemýšlet nad něčím jiným, než nad vítězstvím,“ věří v dobrý výsledek pátečního klání trenér Oremus, jenž se rozpovídal pro oficiální Vítkovický web.
Oba soupeři by měli naskočit téměř v kompletních sestavách. Do kádru Komety se vrací obránce Jozef Kováčik, kádr trenéra Oremuse by měl opepřit návrat Viktora Ujčíka, Marka Malíka nebo Petra Strapáče.
Letošní vzájemé zápasy:

Kometa - Vítkovice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Hruška J., 60. Svoboda J. - 17. Szturc.

Vítkovice - Kometa 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 22. Huna, 22. Hruška R., 29. Barinka, 46. Strapáč - 37. Bičánek.
Konec roku 2012 se Kometě vůbec nevydařil a rozloučila se s ním sérií pěti proher v řadě. Nyní se však už píše letopočet 2013 a brněnští hokejisté tak mají ideální možnost utnout špatné období a opět začít sbírat body. V prvním zápase nového roku vyzvou Brňané na domácím ledě Vítkovice, které se minulý týden účastnily prestižního Spengler Cupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.