To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Michael Frolík (WPG) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:23
Jiří Tlustý (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:59
Milan Michálek (OTT) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:02
Ondřej Pavelec (WPG) 25 minut, 3 zákroky, 0 gólů, 100%
Tři hvězdy utkání:
1. Andrew Hammond (OTT) 36 zák., 1 gól, 97,2%
2. Kyle Turris (OTT) 1+1
3. Erik Condra (OTT) 1+0
Je dobojováno! Ottawa vítězí na ledě Winnipegu 3:1. Hosté se radují zejména zásluhou skvělého výkonu brankáře Andrew Hammonda, který si předvedl mnoho důležitých zákroků a za svá záda pustil pouze střelu Michaela Frolíka. Senátoři se ve Východní konferenci posouvají na desáté místo před Flyers a jsou stále reálně ve hře o postup do play off. Souboj o osmé místo bude ve Východní konferenci ještě hodně zajímavý.
60:00
59:58
Ještě jeden odpískaný icing. Nyní už je jisté, že Senátoři si z Winnipegu odvezou cenné vítězství.
59:37
Zakázané uvolnění hostů. Winnipegu už skutečně nezbývá moc času.
59:19
Kotouč opět míjí prázdnou branku, ale tentokrát se nejedná o icing. Domácí rychle zakládají další útočnou akci.
59:02
Michálek zkusil trefit prázdnou branku, ale byl z toho jen odpískaný icing.
58:55
Jeden z hráčů Ottawy srazil kotouč do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Hammondem. Předtím si však domácí kouč vyžádal oddechový čas.
58:22
Wheeler si zpracoval puk zády k brance a vystřelil bekhendem. Hammond vyrazil kotouč před branku a následně ho odklidil do bezpečí Karlsson.
57:30
Pavelec zamířil na střídačku. Jets zkouší hru bez brankáře!
57:30
Wheeler objel branku a nebezpečně přihrával do mezikruží, kde se však nakonec nikdo ke střele nedostal.
56:40
Michálek byl nachytán v ofsajdu. Následuje vhazování ve středním pásmu.
55:49
Zibanejadova střela míjí branku Winnipegu. Do útoku se nyní řítí domácí Jets.
55:32
Pavelec teď riskantně vyjel proti kotouči a Greening se málem dostal do zakončení. Situace však nakonec dopadla dobře pro českého brankáře.
55:00
Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny. S pukem v útočném pásmu jsou nyní domácí.
54:12
Puk se teď dostal před branku k Tlustému, který však vypálil pouze do Hammonda. Hosté zejména díky skvělému výkonu brankáře nadále drží dvougólové vedení.
52:14
Winnipegu rychle utíká čas. Hraje se v dobrém tempu, ale tlak domácích teď poněkud vyšuměl a Jets stále potřebují dva góly na srovnání stavu.
51:03
Domácí se ve zbytku zápasu budou muset obejít bez Byfugliena, který odešel do kabin již v průběhu druhé třetiny a nyní je oficiálně potvrzeno, že kvůli zranění v horní části těla už do zápasu nezasáhne.
51:03
Zibanejad to zkoušel bekhendem, ale Pavelec byl pozorný.
50:42
Wheeler se na levé straně dostal k odraženému puku a najel si do střelecké pozice, jenže zblízka minul branku při snaze umístit střelu ke vzdálenější tyči.
50:08
Opět skvělý Hammond! Gólman Senátorů pokračuje ve výborném výkonu. Po přerušení následuje komerční přestávka.
49:03
Trouba míjí Hammondovu branku. Winnipeg pokračuje v útočné snaze.
48:55
Další zakázané uvolnění Senátorů. Hráči Winnipegu jsou viditelně povzbuzeni vstřelenou brankou a nyní jsou jasně lepším týmem.
48:37
Po přihrávce zpoza branky se přes obránce dostal ke střele Little a Hammond předvedl další povedený zákrok.
47:28
Zakázané uvolnění Senátorů. Vhazovat se bude po Hammondově levici.
47:00
Po vhazování v útočném pásmu se ihned dostal ke střele Karlsson, který trefil tyč Pavelcovy branky!
45:46
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jets konečně vyzráli na Hammonda! Myers si najel s pukem do levého kruhu, odkud přihrál bekhendem na druhou stranu úplně volnému MICHAELU FROLÍKOVI, který bez potíží poslal kotouč do odkryté části branky. Asistence: Tyler Myers, Lee Stempniak.
44:42
Kotouč se dostal do obranného pásma Winnipegu a jako první u něj byl Turris, který ihned tvrdě vypálil, ale trefil jen mantinel za Pavelcovou brankou.
44:00
Hosté vyvezli kotouč do útočné třetiny.
42:56
Stafford dostal přihrávku na modrou, najel do útočného pásma a poslal puk před branku na najíždějícího Scheifeleho, který zakončil jen do připraveného Hammonda. Scheifele byl ovšem faulovaný Karlssonem, který si jde odsedět dvě minuty za sekání.
41:58
Stuart se vrací na led. Jets zvládli oslabení bez větších potíží.
41:32
Ottawě se nyní nedaří usadit se v útočné třetině.
40:57
Winnipegu se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
40:40
Hostům pokračuje přesilovka z konce druhé třetiny a nyní kombinují v útočném pásmu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:41.
Ve druhé třetiny hosté trochu vyrovnali obraz hry, ale hlavně se jim podařilo přidat další dvě branky, takže vedou už 3:0. Ve výborném výkonu pokračuje hostující gólman Hammond, který si připsal opět několik důležitých zákroků. Zato na druhé straně se Hutchinson po třetí inkasované brance odporoučel na střídačku a v zápase místo něj pokračuje český reprezentační brankář Ondřej Pavelec.
40:00
39:58
Těsně před koncem druhé části je tu ještě jedno vyloučení! Mark Stuart (WPG) nedovoleně atakoval Condru a odsedí si dvě minuty za hrubost.
39:40
Winnipeg se ještě snaží něco vymyslet s pukem v útočné třetině.
39:01
Myers dostal pěknou přihrávku do střelecké pozice, ale puk mu odskočil až k zadnímu mantinelu.
38:29
Nahozený kotouč nakonec dojel až k Hammondovi, který raději přerušuje hru.
37:25
Po přerušení hry se bude vhazovat ve středním pásmu.
36:17
Lazarova střela nemířila mezi tři tyče. Pavelec zatím nemusel od svého nástupu na led zasahovat.
34:25
Stempniak pálil po přihrávce Lowryho do odkryté branky, ale Hammond se stihl přemístit a vyrazil puk hlavou mimo branku! Gólman Senátorů dnes předvádí opravdu famózní představení.
34:11
Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
34:03
Karlsson se vrací na led. Jets nevyužívají ani druhou početní výhodu.
33:37
Jets jsou v přesilovce nebezpeční, ale první zákrok musel Hammond předvést až nyní proti střela Ladda.
33:11
Enström i Little pálili mimo branku a Hammond tedy nemusel zasahovat.
32:03
Erik Karlsson vyhodil puk přes plexisklo a dostává dvě minuty za zdržování hry.
31:54
Winnipeg sahá k brankářské výměně! Do branky Jets se staví Ondřej Pavelec.
31:54
Ottawa právě vstřelila branku!
Tohle už začíná být pro Jets kruté! Turris poslal kotouč za branku Stoneovi, který nabil do levého kruhu ERIKU CONDROVI, jehož střela z první končí za Hutchinsonem. Asistence: Erik Stone, Kyle Turris.
29:07
Hosté využívají přesilovku! Domácím nevyšel protiútok a dopředu se s pukem vydal Karlsson, který přihrával v útočné pásmu doleva Ryanovi. Americký útočník však upadl, k přihrávce se nedostal a puk se odrazil od mantinel za branku, kde ho vybojoval Zibanejad, který ho poslal do mezikruží a BOBBY RYAN si tentokrát již poradil na výbornou, když pohotovou střelou překonal Hutchinsona. Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson.
28:31
Hosté vyhráli vhazování a dostali se do přesilovkové kombinace. Nakonec pálil z první zpoza levého kruhu Karlsson, jehož pokus skončil jen v Hutchinsonově výstroji.
28:06
První přesilovka Ottawy. Dvě minuty za sekání si odsedí domácí Jacob Trouba.
28:00
Ottawa v posledních minutách srovnala hru. Senátoři se často dostávají do útoku.
27:20
Greening se dostal do úniku a z levé strany si najížděl před branku, ale Byfuglien ho dobře odstavil tělem a nepustil ho do dobré střelecké pozice. Nakonec z toho tedy byla jen neškodná střela z úhlu, kterou Hutchinson v pohodě vykryl.
27:09
Myers se protlačil s pukem před branku a snažil se zakončit bekhendem, ale střela mu příliš nesedla.
26:12
Hutchinson se riskantně vydal za branku, kde se nedostal ke kotouči a poté se musel rychle vracet na své místo! Gólman Jets však situaci zvládl a připsal si následně dva důležité zákroky.
25:50
Harrison zkusil vypálit od modré, ale Hammond v pohodě zasáhl a přerušil hru.
24:41
Zakázané uvolnění Senátorů. Hra se vrací před Hammonda.
24:25
Po Turrisově nahození se dostal ke střele Michálek, ale Hutchison byl na svém místě. Domácí poté ujeli do rychlého brejku, na jehož konci byl ovšem skvěle chytající Hammond, který po úspěšném zákroku podržel kotouč.
22:54
Druhá třetina je zatím opět ve znamení převahy domácího Winnipegu. Obrana Senátorů však stále odolává.
21:47
Tlustý mohl dorážet kotouč zblízka do zcela odkryté branky, ale jeho zakončení skončilo jen na tyči Hammondovy branky! Obrovské štěstí Senátorů, kteří již hrají v plném počtu.
20:40
Condra se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale gól z toho nebyl, jelikož Hutchinson skvěle zasáhl betonem.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:42.
Po první třetině vede Ottawa na ledě Jets 1:0 zásluhou Turrisova gólu z 5. minuty zápasu. Domácí jsou sice aktivnější směrem dopředu a mají herní převahu, ale žádnou ze svých šancí zatím neproměnili, na čemž má podíl i skvěle chytající Hammond.
20:00
19:57
Těsně před koncem první třetiny ještě mířily na Hammondovu branku dvě rány, z nichž první zblokovala obrana s druhou si poradil sám brankář Senátorů.
19:33
Je tu první přesilovka, kterou si zahrají Jets. Cody Ceci dostává menší trest za držení protihráče.
18:30
Stafford přihrával z pravé strany před branku, kam si najížděli dva hráči Jets, ale jeden z obránců zastavil puk bruslí a Ottawa se následně vymanila z obranného pásma.
17:53
Lowryho střela končí v Hammondově výstroji a hra je přerušena.
16:28
Senátorům se nedaří držet dlouhou puk na svých holích. Ottawští sice umí ve vlastním pásmu vybojovat kotouč, ale často pak následuje rychlá ztráta.
15:47
Útočná snaha Jets pokračuje. Stafford však pálí mimo branku.
15:18
Ottawu drží hlavně skvělý Hammond, který si nyní poradil se střelou Harrisona.
14:58
Jets jsou stále aktivnějším týmem. Ottawa má v obraně hodně práce, ale zatím se ji daří držet jednogólové vedení.
13:32
Ladd vypálil jen do zadního mantinelu, od něhož se puk odrazil k Myersovi, který měl před sebou odkrytou branku, ale Hammond skvěle stihl přemístit pravý beton a výborným zákrokem zastavil puk mířící do branky!
13:17
Hostům se teď daří napadat rozehrávku Winnipegu a Jets se nemohou usadit v útočném pásmu.
11:50
Ottawa se teď musela urputně bránit. Senátoři skákali soupeři pod nohy, blokovali střely a nakonec dostali puk ven z pásma.
11:11
Slater se ocitl s pukem přímo před Hammondem, který však pohotovým zákrokem zabránil srovnání stavu!
09:39
Chiasson si najel do pravého kruhu pro přihrávku a z úhlu zkusil překvapit Hutchinsona, který však v pohodě zasáhl lapačkou.
09:08
Winnipeg si teď nepohlídal přechod přes modrou čáru a je z toho postavení mimo hru.
08:14
Hutchinson podržel kotouč a bude se vhazovat v obranném pásmu Jets. Nejprve však přichází na řadu první komerční přestávka.
06:42
Nyní se však v útoku usadila Ottawa. Karlsson zkusil pálit od modré, ale Hutchinson byl na svém místě.
05:47
Winnipeg se snaží pokračovat v úvodním náporu. Bude z toho brzké vyrovnání?
04:59
Udeřilo ovšem na druhé straně! Tlustý prohrál osobní souboj v útočném pásmu a Senátoři se dostali do protiútoku, na jehož konci byl KYLE TURRIS, jehož střela z levého kruhu se od vzdálenější tyče odrazila do Hutchinsonovy branky. Asistence: Cody Ceci, Milan Michálek.
03:40
Jets jsou v úvodu zápasu aktivnější, více drží kotouč a častěji ohrožují branku soupeře.
02:53
Peluso srazil v brankovišti Hammonda, ale rozhodčí nejspíš situaci nezaznamenali. Nakonec z toho však nic nebylo a ottawský gólman se dostal ke kotouči.
02:12
Domácí se teď dostali do přečíslení, které jeden z hráčů Jets zkusil zakončit bekhendem, ale přízemní pokus neprošel za Hammondova záda.
01:14
Nyní musel zasahovat i na druhé straně Hutchinson, který podržel kotouč po střele Hoffmana a přerušuje hru.
00:41
Wheeler zavezl puk do útočného pásma, kde našel na pravé straně Troubu, který si zpracoval kotouč bruslí a vypálil z úhlu na Hammonda. Brankář Ottawy si připsal první úspěšný zákrok.
00:01

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Enström, Myers – Stuart, Trouba – Harrison, Byfuglien – Ladd, Little, Frolík – Tlustý, Scheifele, Stafford – Stempniak, Lowry, Wheeler – Thorburn, Slater, Peluso

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karlsson – Wiercioch, Ceci – Borowiecki, Gryba – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Michálek, Turris, Stone – Condra, Pageau, Lazar – Greening, Legwand, Chiasson

Rozhodčí: Tom Kowal, Gord Dwyer – Brian Mach, Shandor Alphonso.
Nejproduktivnější hráči

Winnipeg – Andrew Ladd (22+30) – Kanaďan – útočník

Ottawa – Erik Karlsson (15+33) – Švéd – obránce
Československá stopa:

Ve Winnipegu: Češi – Ondřej Pavelec – brankář, Michael Frolík – útočník, Jiří Tlustý – nově příchozí útočník z Caroliny

V Ottawě: Češi – Milan Michálek – útočník
Winnipeg Jets: (32-20-12)
5.místo na Západě. 76 bodů. 64 odehraných duelů. Skóre 179:172. 4 body náskok před 9. týmem = první nepostupující.

Posledních 5 zápasů: V, P, V, P, P (V = výhra, P = prohra)

5:2 porazili Los Angeles, 4:2 výhra nad Dallasem

Ottawa Senators: (27-23-11)
11.místo na Východě. 65 bodů. Skóre 173:166. 61 odehraných duelů. 6 bodů ztráta na play off.

Posledních pět zápasů: P, V, V, V, V
Porazili San Jose (4:2), Los Angeles (1:0), Anaheim (3:0), Floridu (4:1)
Dobrý pozdní večer, vlastně pár hodin po půlnoci, vítám Vás u dalšího utkání z kolotoče NHL, který přináší každý den alepsoň jeden zápas a dnes je chudší nabídka – jsou na programu pouze 4. Ze všech si můžete vybrat jakýkoliv na našich webových stránkách a detailně ho sledovat. My se však spolu zaměříme na jediný a to výhradně kanadský souboj mezi Tryskáči z Winnipegu a Senátory z Ottawy. Zápas sledujte od 1:30 SEČ. (tj. našeho času)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.