Marián HOSSA (CHI) 1+1, 3 střely, čas na ledě 18:06
Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:55

Marián GÁBORÍK (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:38
Andrej SEKERA (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:05
Hvězdy utkání:

1. Duncan Keith (CHI) 1+0
2. Johny Oduya (CHI) 0+0
3. Brandon Saad (CHI) 0+1
Králové prohrávají podruhé v řadě poměrem 1:4. Po porážce v Minnesotě odcházejí se sklopenými hlavami také z United Center. Účast ve vyřazovacích bojích se jim vzdaluje.
Je to tak. Chicago Blackhawks vítězí přesvědčivě 4:1. Hráči se loučí s rozhodčím Paulem Devorskim. Borcem, který v NHL odpískal 1 588 zápasů a letos oznámil svůj odchod do rozhodcovského důchodu. Respekt muži, jenž slouží v kanadsko-americké soutěži od roku 1989, je na místě!
60:00
59:35
Tady je hotovo. Los Angeles už to dnes nezvládne. Fanoušci Blackhawks vstávají a odměňují své miláčky potleskem vestoje.
58:21
Alec Martinez nabídl divákům krásnou otočku na modré čáře. Hezký pohled. Poté plácl puk směrem k Darlingovi. Veterán Kimmo Timonen nastavil pravou brusli a letmé nahození zastavil.
57:30
Obdobná situace také z levé strany. Střílel Jake Muzzin. Tečku za tímto mini příběhem dopsal Scott Darling.
57:25
Drew Doughty stojí na jedné noze a střílí příklepem. Scott Darling se zpevnil tak, aby mu puk nevypadl z náruče. Povedlo se.
57:00
Tyler Toffoli se snažil vyslat kotouč na Darlinga. V rozhodující moment byl zahákován. Háček to byl krátký, ale přesně načasovaný. Dvojice sudích Walsh – Devorski nicméně měnit počet hráčů na ledě nebude.
55:40
Králové neskládají žezlo. Nick Shore střílí z velkého úhlu. Vypadá to na taktiku všechno na bránu. Tam je ale pozorný Scott Darling.
54:39
Bryan Bickell neprošel přes val hráčů v bíločerných dresech. Tak alespoň nahodil do pásma a odjel střídat.
53:06
Chicago právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je hotovo. MARIÁN HOSSA ukázal, že má rychlé zápěstí. Střelou bez přípravy z levého kruhu, s pomocí lehké teče obránce Matta Greena, dopřává Chicagu tříbrankový náskok. Bez asistence.
52:48
Justin Williams důrazně nahodil jednoho z domácích obránců na Darlinga. Udělal tak v momentě, kdy Tyler Toffoli tímto směrem nahazoval puk. Málem z toho byl vlastní gól.
51:42
Jake Muzzin posílá kotouč po mantinelu přes celé kluziště. Další z plejády zakázaných uvolnění.
50:26
Hostům se nedaří bully v útočném pásmu. Velmi snadno tak přicházejí o možnost ohrozit Darlingovu klec.
50:11
Kotouč se patrně dotkl ochranné sítě, ale sudí nepostřehli. V mírně zmatené situaci vyhazují domácí přes všechny čáry na icing.
49:16
Hosté se nadechují k náporu. Matt Greene, statný to hoch, napřáhl na modré čáře a kotouč práskl o zadní mantinel.
48:28
Dustin Brown v obrovské šanci. Střelu z mezikruží vytěsnil Scott Darling mimo branku.
48:09
Na icing to umí vyhodit také svěřenci Joela Quennevilla.
47:48
Chvilka oddechu pro brankáře LA. Scott Darling zalehl puk a vhazuje se po jeho pravé ruce.
47:28
Andrew Shaw zkusil vyhrát vhazování směrem dopředu. S tímto krokem počítal Brandon Saad, jal se kotouče, ale trefuje pouze Quickovu vyrážečku.
47:24
Anže Kopitar nezpracoval prudkou přihrávku. Je to zakázané uvolnění.
46:45
No tak nevypadá to, že by hosté měli síly na zvrat v utkání. Chicago svého soka ve třetí třetině jasně přehrává. Poměr střel 8:2 budiž důkazem mému soudu.
44:58
Drew Doughty zakiksoval. Patrick Sharp ho obral o puk a ocitl se sám před Quickem, ten použil zákrok a la Marek Novotný. Leh na bok, vystrčená hokejka a betony naskládané na sobě. Sharp jako by se kochal tímto historickým stylem zákroku a puk dostatečně nezvedl.
44:22
Antoine Vermette zdraví Jonathana Quicka střelou z úctyhodné vzdálenosti.
44:01
Domácí mají perfektně postavenou obranu středního pásma. Anže Kopitar si vzal slovo, ale Niklas Hjalmarsson řekl ne, tudy cesta nevede. A Králové to musí zkusit znovu. Jinudy.
43:00
Marcus Krüger se pokusil tečovat Keithovo nahození, ale puk tím vychýlil z trasy modrá čára – branka.
41:37
Patrick Sharp projel mezi hostujícími obránci a střílí na lapačku Quicka. Za jedna s hvězdičkou pro mistra Jonathana.
41:07
Anže Kopitar je silný na puku. Teď s ním obkroužil celé pásmo, jenže bez jakéhokoli nápadu k zakončení.
40:28
Také Andrew Desjardins se chce ukázat. Minimálně nahozením od modré čáry, které si Jonathan Quick netroufl rozehrát.
40:01
Další třetina začne přibližně v 04:29. A bude to řádná bitva. Rozhodně stojí za to vydržet až do konce. Sledujte náš onlajn přenos.
Můžeme se tedy těšit na třetí třetinu, která nepochybně nabídne minimálně stoprocentní nasazení svěřenců Darryla Suttera. Jenže Jestřábi dnes nemají rozhazovačnou náladu. Dva body za výhru chtějí ukořistit do svého hnízda.
Pohled na live tabulku prozrazuje, že Králové ztrácí na Calgary 3 body. To už je nepříjemné číslo 6 zápasů před koncem základní části.
Jenže není. Hosté ztrácejí pouze dvě branky na bodový úspěch, který z dnešního zápasu potřebují vytěžit. Jejich největší soupeř v boji o postup do play-off, Calgary Flames, totiž ve druhé třetině díky třem zásahům otočil průběh utkání v Dallasu a po 40 odehraných minutách vede 4:2.
V polovině 22. minuty využil přesilovou hru Duncan Keith, o minutu později zvýšil na 3:1 Niklas Hjalmarsson. Hosté v úvodních pěti minutách spíše než Krále připomínali spící princezny. Patrick Sharp zazvonil o tyč, Teuvo Teräväinen pláchl za záda obránců a tváří v tvář Quickovi zkusil kličku do forhendu, který devětadvacetiletý goalkeeper vyrazil s vypětím všech sil. Zkrátka a dobře po 25. minutách mohlo být po zápase.
Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou, ve které mají navrch hokejisté Chicaga Blackhawks. Katastrofální laxní nástup do prostředního dějství v podání Los Angeles Kings domácí potrestali hned dvakrát.
40:00
39:49
Vypadá to, že ano. Poslední vteřiny se již odehrají v poklidu.
39:00
Začíná poslední minuty druhé třetiny. Podaří se domácím udržet dvoubrankový náskok až do konce 40. minuty?
37:30
Patrick Sharp zpracoval elegantně puk a tísněn obráncem se natlačil před bránu. V klíčový moment byl stržen k zemi. A nebo ne? Dle sudího upadl sám. Dobrá tedy.
36:57
Brandon Saad si povyjel od modré až do prostoru mezikruží. A vypadalo to, že nastřelil pravou tyč!
36:23
Robyn Regehr nahazuje téměř od modré čáry. Dobré dva tři metry vedle pravé tyče.
35:28
Dwight King střílí zápěstím z levé strany. Cílový prostor minul o pár centimetrů.
34:23
Parádička na druhou. Johnny Oduya si povodil na modré čáře dva protihráče. Jednomu zahrál na housle, druhého vzal kličkou vlevo. Hezký moment, který sice nevyústil v gól, leč oko diváka po čtvrté hodině ranní potěšil.
34:06
Marián Hossa napřáhl až ke stropu United Center. Jeho bomba se ale otřela o hokejku bránícího hokejisty a skončila v ochranné síti.
32:53
Přihrávka Patricka Sharpa byla nepřesná, píská se zakázané uvolnění.
31:59
Oba borci si pak ještě vyměnili pár pěstních pozdravů. Naštěstí mezi ně včas vlétli obětaví čároví rozhodčí a rozdělili je od sebe dříve, než stačil některý z hlavních vztyčit pravici.
31:51
Jordan Nolan se zkoušel prosadit přes Michala Rozsívala. Český bek ale prodal své zkušenosti a k ničemu pětadvacetiletého hokejistu nepustil.
30:36
Jeff Carter byl sice v offsidu ale čároví sudí rozpažil. Těžit z této situace mohl Mike Richards, který od svého spoluhráče dostal přihrávku mezi kruhy. Ale spravedlnost není slepá. Třicetiletý útočník puk nezpracoval. Je po šanci.
30:01
Robyn Regehr dojíždí k vyhozenému puku Hjalmarssona jako první, je to zakázané uvolnění.
29:15
Chicago je v plném počtu. Hosté nic kloudného nevymysleli.
28:56
Alec Martinez pálí bez přípravy. Stadionem zaduněl Darlingův beton.
28:07
První střela Králů v početní výhodě. Nepříliš prudká, nepříliš přesná.
27:19
Brandon Saad se okamžitě ujímá puku po vhazování a vyváží jej daleko za hory, za doly.
27:12
Marcus Krüger (CHI) zasáhl nešetrně Jaka Muzzina vysokou holí a sudí jej posílá na trestnou lavici. První početní výhoda pro Krále.
26:12
Anže Kopitar si to šine kupředu, ale je sám. Hosté působí ve druhé periodě zvadlým dojmem.
26:01
Teuvo Teräväinen střílí tvrdě do Quickovy hrudi a sudí fouká do píšťalky. Komerční přestávka teď hostům přijde vhod. Darryl Sutter má svým svěřencům jistě co říct.
25:08
Michal Rozsíval pálí směrem ke Quickovi. K dorážce se probojoval Brad Richards a opět se zaskvěl fantom s číslem 32, který se stačil střelhbitě přemístit od jedné tyči k druhé a odmítl třetí gól v rychlém sledu.
23:15
Obrana hostí hoří! Teuvo Teräväinen se řítí zcela osamocen na Jonathana Quicka. Zkouší kličku do forhendu, ale Jonathan Quick fantasticky vyráží puk špičkou betonu do rohu kluziště!
22:41
Tak to je katastrofální nástup do druhé třetiny v podání Sutterových svěřenců. Patrick Sharp nastřeluje tyč! Notnou chvíli po něm se ale už do černého trefuje NIKLAS HJALMARSSON. Chicago vede 3:1. Bez asistence.
21:37
Snad čtvrtý střelecký DUNCANA KEITHA. A byla to pořádná pumelice. Quick měl navíc zakrytý výhled. Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení 2:1. Hostům se tam nicméně nepozdával dřívější zákrok na Dustina Browna, který zaváněl faulem. Asistence: Marián Hossa, Jonathan Toews.
21:15
Na vrcholu deštníku tradičně Duncan Keith, který kombinuje s Hossou a pálí jednu ránu za druhou.
20:39
Andrej Sekera (LAK) poslal po odpískání k zemi Krise Versteega. To se samozřejmě nesmí. Domácí dostávají možnost druhé přesilovky v zápase.
20:33
Marcus Krüger vyslal na Quicka utajenou střelu zpoza obránce. Brankář Králů je ale mužem na svém místě.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:40.
Domácí měli k dipozici přesilovou hru, v níž se jim ale vedení 1:0 navýšit nepodařilo. Naopak uděřit mohlo na druhé straně. Hosté se utrhli do brejku 2 na 1, ale kvůli skvělému backcheckingu Patricka Sharpa se nedostali ani k zakončení.
Máme za sebou prvních 20 minut hry. Stav je vyrovnaný 1:1. Chicago sice dostal v 6. minutě do vedení chytrou tečí Saadova nahození Bryan Bickell, ale půl minuty před sirénou vyrovnal Jake Muzzin.
20:00
19:29
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Z nenápadné akce hosté vyrovnávají. Branka jde jednoznačně na vrub šestadvacetiletého brankáře Jestřábů. JAKE MUZZIN nahodil puk od levého mantinelu. Domácí brankář se jej pokusil holí nadzvednout a vychýlit z prostoru mezi třemi tyčemi. To se ale hrubě nepovedlo. Kotouč mu proklouzl mezi betony. Králové krátce před odchodem do kabin vyrovnávají na 1:1. Asistence: Trevor Lewis, Nick Shore.
19:00
Richards krouží kolem Quickovy klece, přihrává Patricku Sharpovi, ten míří pouze do betonu hostujícího brankáře.
18:21
Drew Doughty ho s Kylem Cliffordem zmáčkli jako maso do hamburgru. Rodák z Pittsburghu je ale tvrdý chlápek. Už se zvedá a na ošetření do kabiny odchází po svých.
18:20
Brandon Saad se svíjí na zemi v bolestech, hra je přerušena.
17:53
Nepříjemný skákavý puk nahozený od červené čáry Jonathana Quicka nepřekvapil. Vhazuje se po pravé straně losangelského brankáře.
17:30
Jenže vhazování v útočném pásmu je zatím pro hostující centry tabu.
17:28
A znovu, po sérii nepřesností se domácí opět provinili nedovoleným vyhozením přes všechny čáry.
16:37
Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
16:11
Anže Kopitar zkouší štěstí z pravého křídla. Ale takové střely jsou jen do počtu, v tomto případě do břicha...
15:43
Domácí jsou opět v útočném pásmu. Nepříliš ambiciózní střelu chytá Jonathan Quick a s pukem ve své náruči odjíždí ven z brankoviště, kde to vře.
15:35
Hosté jsou v plném počtu. Vyloučený Regehr je zpátky na ledové ploše.
15:23
Hosté se i v oslabení dostali do přečíslení. Nick Shore to vzal na sebe, ale pochvalme skvělou defenzivní práci Patricka Sharpa, jenž se poctivě vrátil a obral hostujícího útočníka o puk.
14:43
A znovu Duncan Keith, po jehož tvrdém projektilu se strhla trma vrma před brankovištěm. Jonathan Quick si poradil i s touto ošemetnou situací.
14:15
Jonathan Toews vybídl ke střele Duncana Ketiha, který sice vypálil tvrdě, leč nepřesně.
13:35
Robyn Regehr (LAK) hasí přečíslení 2 na 1 jen za cenu faulu. Jasné dvě minuty za hákování. Domácí mají k dispozici první přesilovou hru dnešního utkání.
13:21
Nick Shore zakončuje bekhendem, Scott Darling kryje pravým betonem.
12:16
Tyler Toffoli se pokusil umíchat hrstku protihráčů. To se mu zpočátku dařilo, jenže spoluhráči šli mezitím střídat. A jezdit osamocen mezi pěti borci Chicaga, to není nejjednodušší práce.
11:37
Obrovský závar před hostujícím brankovištěm, který zakončuje Teuvo Teräväinen střelou přímo do hrudi připraveného Jonathana Quicka.
11:22
Sympatický pokus Patricka Sharpa, který zamíchal s kotoučem na hokejce a zápěstím jej poslal ke Quickovi.
10:42
Dustin Brown bojuje o puk v rohu s Antoinem Vermettem. Sic úspěšně, ale následně nic kloudného nevymyslel.
10:30
Poté jej přiťukl na modrou čáru, kde hlídkoval Andrej Sekera. Slovenský zadák nahazuje na Darlinga, který puk drží, a hra je přerušena.
10:05
Hra se opravdu přelévá z jedné strany na druhou. Kyle Clifford nahodil puk, který si i následně vybojoval.
09:38
Anže Kopitar poslal puk za mordou čáru, ale domácí už jsou opět u puku v útočné třetině.
09:18
Andrej Sekera rozehrává velmi nepřesně. Je to zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Jonathana Quicka.
08:33
Justin Williams nahazuje do pásma. K puku se ale jako první dostal Michal Rozsíval a vyhazuje ho do středního pásma.
08:23
Hosté jsou zatím důraznější v osobních soubojích. Na hity vedou 9:2, ale klíčové jsou góly. Tam Králové o jeden kousek zaostávají.
08:21
Hosté se provinili proti pravidlům. Postavení mimo hru. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
07:38
Alec Martinez posunul puk na Trevora Lewise. Ten ale pouze vjel po pravém křídle do pásma a odevzdal jej.
06:58
Hosté uzamkli Jestřáby v jejich obranném pásmu, ale k pořádném zakončení se nedostali. Nejaktivněji si počínal Justin Williams, ale chyběla střelba.
05:31
V ponechané výhodě se domácí ujímají vedení. Brandon Saad obkroužil Quickovu klec a nahodil puk po zemi směrem do brankoviště, kde stál připravený BRYAN BICKELL, jenž tečoval pokus svého spoluhráče za bezmocného brankáře. Asistence: Brandon Saad, Andrew Shaw.
05:10
Sudí Sercilo píská zakázané uvolnění domácího celku. Hra se stěhuje před Scotta Darlinga.
04:08
Brandon Saad obkroužil branku s Anže Kopitarem na zádech a pokusil se zakončit za Quicka. Americký gólman se ale položil na zem, roztáhl betony tak, jak to umí jen on, a dvaadvacetiletý útočník byl bez šance.
03:23
Tvrdý zákrok Drewa Doughtyho na Mariána Hossu. Hostující obránce poslal slovenského forvarda tvrdě k zemi. Vylučovat se ale nebude.
02:15
Brad Richards zavřel oči a opřel se do puku na vrcholu levého kruhu. Jen těsně míjí levou tyč za zády Jonathana Quicka.
01:59
Johnny Oduya se už chystal ke střele od modré, ale čároví sudí pískají offside. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:03
Domácí se dostali do pásma. Mezi kruhy se dostal k puku Kris Versteeg a napálil jej těsně nad.
00:09
Králové začínají zhurta. Jeff Carter vyzkoušel Darlingovu pozornost. Domácí brankář se nechal překvapit.
00:01
Diváci v United Center bouří, hymna je u konce. Za malý moment začínáme.
Zahajovací pětky jsou již na hrací ploše. Následuje hymna Spojených států amerických.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Oduya, Hjalmarsson, Keith, Rozsíval, Timmonen, Seabrook – Versteeg, Toews, Hossa – Sharp, B. Richards, Vermette – Bickell, Shaw, Saad – Desjardins, Krüger, Teräväinen. Trenér: Joel Quenneville.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Sekera, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Brown, Shore, Lewis – Clifford, M. Richards, Nolan. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Walsh, Devorski – Rody, Sericolo.

Marián HOSSA (CHI) – 75 zápasů, 55 bodů (21+34)
Michal ROZSÍVAL (CHI) – 59 zápasů, 11 bodů (1+10)

Marián GÁBORÍK (LAK) – 62 zápasů, 42 bodů (23+19)
Andrej SEKERA (LAK) – 72 zápasů, 23 bodů (3+20)
Vzájemné zápasy v této sezóně:

29.01.2015 Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks 4:3
30.11.2014 Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks 1:4
LOS ANGELES KINGS

Obhájci Stanley Cupu z Los Angeles se v letošním ročníku nemusejí dostat ani do play off, aktuálně jsou Kings totiž mimo postupové příčky, s 88 body na svém kontě ztrácejí bod na osmé Calgary, oproti Flames ale má LA o jeden zápas k dobru. Dnešní výhrou se tak Kings mohou dostat zpátky do postupových míst.
CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago tradičně patří k nejlepším týmům celé NHL, i letos mají Blackhawks slušně namířeno do vyřazovacích bojů. Černí jestřábi se ale nedrží na úplném čele Západní konference, aktuálně drží 4. místo se ziskem 96 bodů, úplnou jistotu postupu do play off sice ještě nemají, s velkou pravděpodobností ale svěřenci kouče Quennevilla postoupí.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Chicago Blackhawks a Los Angeles Kings, zápas začíná ve 2:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.