Alexandr Salák(SIB): 11 zásahů, 3 obdržené branky
Vladimír Roth(SIB): 2 střely na bránu
Marek Kvapil(ZAG): 2 hity, 2 vyhraná buly ze 3
Radek Smoleňák(ZAG): 1 střela na bránu
Tomáš Mertl(ZAG): 1 střela na bránu, 1 hit
Je konec! Záhřeb razantně získal vedení v již v první třetině. Během jediné minuty vstřelili Chorvati dva góly a jeden přidali ve druhé třetině. Vzápětí ale snížili na rozdíl jediné branky Sibiřané a o drama bylo postaráno. Medveščaku ovšem pojistil výhru gól Björkstranda a tři body tedy zůstávají na Balkáně.
59:32
Už jen z povinnosti se snaží hosté tlačit kupředu, naopak si domácí vypracovali akci a ohrozili Bespalova.
58:59
Icing Záhřebu.
58:25
Souboj v rohu kluziště skončil lépe pro domácí, kteří ihned vyvážejí puk.
57:47
Perkovich bojoval aby se dostal do zakončení. Důrazná obrana ho obrala o kotouč a vyprovodila z pásma.
56:59
Kvapil našel Smoleňáka v těžké pozici. Český forvard jen nahodil kotouč na bránu a opustil stanoviště.
56:20
Domácí se nyní soustředí na výpady soupeře, nedovolují mu zakončovat, vždy co nejrychleji odehrají puk do středního pásma.
55:40
Záhřeb opět zkoušel střelecké štěstí, ale co scházelo byla přesnost.
55:00
54:56
Dvě střely zasvištěly okolo Bespalova, ale nijak ho neohrozili.
54:29
Záhřeb ne a ne proniknout do pásma. Sibir bojuje o každý metr kluziště.
54:06
Další vyhození hostů.
53:28
Sibiru se daří vyhodit puk, Záhřeb evidentně nikam nespěchá.
53:00
Ibragimov (SIB) hákoval a je vyloučen na dvě minuty.
52:35
Domácí nedovolují soupeři vstoupit do pásma lacino. O puk se vždy tvrdě bojuje.
51:40
Heeter chytil nebezpečnou střelu, která na něj mířila od mantinelu.
51:36
50:59
Hezký únik předvedl Glumac, při zakončení ale uklouzl.
50:45
Sibiru se nedaří proniknout do útočné třetiny.
50:08
Záhřeb v klidu vyhazuje, dokonce získává vteřinky v pásmu soupeře.
49:36
Mertl (ZAG) si posedí za nedovolené bránění.
49:27
Záhřebu se nedaří vytlačit soupeře ze svého pásma.
48:39
Brule vyrazil na steč a z pruského úhlu prověřil připraveného Bespalova.
47:53
Heeter si připisuje zákrok. S přehledem chytil střelu Okulova.
47:35
Novosibirsku se nedaří dostat puk od mantinelu, střelba se tedy nekoná.
46:49
Perkovich nestihl vystřelit a zamířil za bránu, kde rozehrává další akci svého týmu.
46:37
Tohle nevypadá dobře. Taylor nemůže pomalu ani našlápnout na pravou nohu a opouští hřiště. Nahrazuje ho Heeter.
46:11
Kotouč opustil kluziště a hra je přerušena.
45:26
Medveščak právě vstřelil branku!
Záhřeb si nechce nechat utéct výhru! PATRICK BJÖRKSTRAND tečoval vystřelený puk za záda Bespalova a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Jesse Saarinen, Edwin Hedberg.
45:06
Icing hostů.
44:59
Genoway poslal puk je těsně mimo bránu.
44:28
Po buly musel Taylor znovu zakročit a přerušit plynulost hry.
44:26
Butuzov zakončil z blízkosti a donutil gólmana přerušit hru.
43:53
Střela od modré provětrala Bespalovovo betony.
43:50
Další střelecký pokus Novosibirsku chytá gólman do náruče a přerušuje hru.
43:33
Ullströmův pokus nadělal Taylorovi starosti.
42:50
Perkovichova střela donutila Bespalova vybruslit a odrazit kotouč mimo nebezpečí.
42:33
Nával před branou Bespalova nakonec přerušili rozhodčí, ruský gólman má puk v moci.
41:56
Taylor si poradil se střelou z blízka a ještě stihl rozehrát.
41:30
Genoway obral protihráče o puk a střílel těsně mimo.
40:55
40:15
Medveščak v plném počtu, Taylor byl sražen aktivním Kopějkinem.
40:01
Druhá třetina končí. Záhřeb sice navýšil, ale Novosibirsk krátce po sobě vstřelil dvě branky. Ve třetí periodě nás tedy čeká dramatický souboj.
40:00
39:26
Střela od modré nadělala Taylorovi starosti, puk i nadále drží hosté.
39:05
Monja (SIB) si posedí taktéž za hákování, síly na ledě se srovnají.
38:59
Tečovaný puk změnil před Taylorem trajektorii.
38:46
Morrisson (ZAG) je vyloučen za hákování.
38:10
Kvapil s ostatními záhřebskými Čechy dlouho kombinovali za Bespalovem, avšak nedostali se ke střele.
37:27
Nebezpečná střela Menšikova končí v lapačce Taylora.
37:12
Kolem Bespalovovi brány letělo několik střel, nyní ale Novosibirsk obrací hru a míří do protiútoku.
36:16
Záhřeb zastavil ofsajd.
36:02
Okulovova střela měla zajímavé parametry, leč nezamířila mezi tři tyče.
35:24
Hosté nyní napadají rozehrávku domácích. Snaží se co nejvíce držet na puku.
34:45
Sibir právě vstřelil branku!
Tak pozor, je zaděláno na drama! Dva hráči Sibiru unikli a po křižné přihrávce se za Taylora trefil MAXIM ŠALUNOV. Asistence: Dair Žafjarov, Oleg Gubin.
34:11
DAVID ULLSTRÖM se protáhl kolem obránců a nádherně zavěsil puk do horního rohu branky! Asistence: Rinat Ibragimov, Ivan Věrešagin.
33:49
Záhřebu se daří držet puk daleko od brány. Po poslední brance navíc došlo ke střídání gólmanů. Branku opustil Salák a nahradil jej Bespalov.
32:45
Po komerční pauza započne oslabení Medveščaku.
32:38
A další úder Záhřebu! Po střele Smoleňáka se puk odrazil k volnému GEOFFREYI KINRADEOVI, jenž ostrou ranou dostal kotouč do brány. Asistence: Andreas Jamtin
32:05
Icing Novosibirsku.
31:35
Velký závar před Salákem nakonec přerušují rozhodčí. Hráči pokračovali ve strkanici, ale sudí vše v poklidu vyřešili.
31:09
I nadále se hraje v pásmu Novosibirsku, Záhřebu se nedaří vystřelit.
30:27
29:20
Hosté vyhodili puk mimo pásmo.
29:10
Mertl znovu střílel, tentokrát mimo.
28:51
Mertl z nebezpečné blízkosti prověřil Saláka.
28:26
Hosté vyhazují puk.
28:16
Na ledě zůstal po střetu s Menšikovem otřesený hráč Záhřebu. Hra se přerušila, zdá se že sražený na led byl Genoway, který za aplausu opustil kluziště po svých. Menšikov dostal dvě minuty za své počínání.
Komerční pauza.
27:48
Tvrdá střela od mantinelu Bjökstranda končí v náruči Saláka.
26:58
Hedbergův pokus zcela minul bránu.
26:15
Kvapil střílel z velkého úhlu jen do Saláka. Následné dorážky Mertla a Smoleňáka nebyli účinné.
25:20
Butozovovu střelu vyrazil gólman do rohu kluziště.
24:54
O puk se sváděl tvrdý boj ve střední třetině, nakonec ho získal Sibir.
24:27
Záhřeb zastavuje ofsajd.
23:52
Hosté napadají domácí seč můžou, puk ale stále nezískali.
23:04
Naumovova střela nenašla správný cíl, následný pokus Šumakova zastavil Taylor.
22:23
Novosibirsku se nepodařilo udržet v pásmu a tak se vrací pro puk k Salákovi.
21:43
Hedberg pálil z kruhu pro vhazování. Salák opět tečoval kotouč až do ochranné sítě.
21:38
Smoleňák pravděpodobně tečoval střelu od modré. Puk následně změnil trajektorii o betony Saláka a zamířil do ochranné sítě.
21:15
Ofsajd Záhřebu.
21:03
Šumakov dostal puk na hokejku a z první pálil. Taylor všem ukázal jak hezky jeho lapačka vypadá, když v ní má puk, který zachytil.
20:22
Medveščak kontroluje puk a pomalu rozehrává ze svého pásma.
20:01
Dva góly během několika málo vteřin. To zvládli domácí a zaslouženě vedou 2:0. Uvidíme, jak s nadějným vedením naloží v následujících třetinách.
20:00
19:41
Další icing Novosibirsku.
19:12
Taylor musel čelit osamocenému střelci Šalunovovi. Jeho pokus krásně chytil do lapačky.
18:42
17:50
Björkstrand tečoval střelu spoluhráče z otočky. Kotouč se poroučel do Salákovo náruče. Český gólman přerušil hru.
17:32
Domácí dvakrát mířili na bránu Saláka. Ani jedna ze střel nebyla dostatečně přesná.
16:54
Domácí gólman zalehl kotouč a přerušil hru.
16:41
Taylor si poradil se střlou Okulova.
16:13
Sibiru nyní nevyšel průnik do pásma, naopak se hosté museli vracet bránit svojí třetinu.
15:42
Střela z úhlu minula Salákovu bránu jen o pár čísel.
15:12
Zakázané uvolnění Sibiru.
15:00
Oba týmy v plném počtu.
14:40
Monjova střela nebyla pro Taylora nebezpečná, Medveščak následně vyhazuje.
14:11
Další vyhození kotouče.
13:51
Domácí se osvobozují vyhozením puku.
13:19
Rothova táhlá střela minula zamýšlený cíl. Hosté stále drží útočné pásmo.
13:00
Morrisson (ZAG) se ohnal po soupeři holí a trefil ho do obličeje. Dostává za to dvouminutový trest. Záhřeb bude hrát ve třech.
12:56
Ignatovič zakončil a obtěžoval Saláka, který měl puk v moci. Za to dostal od Perkoviche za vyučenou. Oba následně míří na trestnou lavici, bude se hrát na obou stranách ve čtyřech.
12:44
Gimajev ostře atakoval protihráče, což rozdmýchalo vášně. Ty museli rozhodčí zkrotit.
12:38
Nahození od modré raději přikryl Taylor.
12:22
Povzbuzený Medveščak hraje nyní velmi ofenzivně.
11:05
A další gól! Po rozehrání vystřelil od modré SIMON GYSBERS a puk prolétl Salákovi, který nic neviděl, nad ramenem. Asistence: Gilbert Brule.
10:57
Jamtin našel zpoza brány kapitána týmu MIKA GLUMACA. Ten vystřelil a Salák si nohou srazil puk do brány. Asistence: Andreas Jamtin.
10:10
Hra se zklidnila a týmy pouze bojují o puk. Střely nejsou k vidění.
09:34
Šumakov za sebou nechal puk, jinak by stál proti Taylorovi zcela sám.
08:45
Úmyslný ofsajd Novosibirsku.
08:38
Genoway hledal Bruleho, ale druhý jmenovaný nezpracoval puk. O pár vteřin později se situace opakovala, tentokrát Brule tečoval kotouč do Salákovo připravené lapačky.
07:56
Bruleho střela propadla Salákovi a zamířila těsně vedle brány. Ta po srážce hráčů opustila své postavení a hra je tudíž přerušena.
07:20
Výtečný Taylor! Sannikov překvapil všechny když obešel obránce a prudce zakončil. Ani následná dorážka se nedostala za záda domácího brankáře.
06:49
Mertl byl nachytán v ofsajdu.
06:38
Obrana domácích uklidňuje hru za bránou a s poklidem rozehrává.
05:53
šalunov si vzal puk v rohu a přijel před bránu. Střelu zblízka zlikvidoval gólmana Medveščaku.
05:35
Perkovich vystřelil a o pár centimetrů míjel klec. Následně se Sibir dopustil ofsajdu.
05:14
Gimajev vystřelil mimo.
04:38
Mertl z blízka netrefil puk, který jeho tým následně ztratil.
03:59
Puk často mění majitele, domácím se nedaří přejít přes půlící čáru. Znovu a znovu začínají akce od Taylora.
03:07
Jamtin pálil z mezikruží. Puk neprošel přes hradbu těl a hosté následně dostali puk do střední třetiny.
02:35
Butuzova zastavila důrazná obrana. Ta následně nahodila puk na zakázané uvolnění.
02:03
Domácí zavezli puk za Saláka. Kombinují a snaží se dostat do střelecké pozice.
01:21
Monja vlétl do pásma, byl však tísněn a tak urychleně vyslal puk na Taylora. Ten puk podržel v lapačce a hra se opět přerušuje.
00:48
Sraženou střelu Šalunova lapil do lapačky Tylor. Vhazování po levé straně gólmana domácích.
00:25
Z úvodního buly se radovali domácí, ti drželi puk na svých hokejkách, ale nezvládli se probojovat do pásma.
00:01
První formace se sjíždějí na úvodní vhazování, zápas bude každou chvílí zahájen.
Týmy jsou již na ledě, následují hymny Chorvatska a Ruské federace.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Heeter) – Mantyla, Gysberg, Kinrade, Morrisonn, Larkin, Katic, Glumac, Jamtin – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Genoway, Giliati, Brule – Hedberg, Björkstrand, Saarinen – Perkovich.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Věrešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov – Monja, Kopějkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Bobrov, Sannikov, Butuzov – Žafjrov, Gubin, Šalunov.

Rozhodčí: Bukin, Rogašjov – Kuchava, Novikov.
HK Sibir Novosibirsk je po dvou odehraných zápasech na třetím místě Východní konference. V úvodním utkání podlehl sibiřský celek moskevskému Dinamu v prodloužení. V dalším utkání, a to v Podolsku, zvítězil tým Alexandra Saláka 5:1.
Medvěščak Záhřeb má po odehrání dvou zápasů 4 body a je na sedmém místě Západní konference. V prvním utkání sezóny narazil chorvatský celek na Chabarovsk, se kterým prohrál po nájezdech 2:3 a bral z utkání pouze bod. V dalším zápase si ovšem poradil s celkem Vladivostoku v základní hrací době poměrem 3:1.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Na programu dne je zápas třetího kola Kontinentální hokejové ligy mezi domácím Medvěščakem Záhřeb a Sibirem Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.