Pro dnešek se s Vámi loučím. Přeji Vám hezký sobotní večer.
Československá stopa

Lukáš Krajíček (MIN) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 21:17
Utkání nakonec končí 5:3. I když to pro domácí po první třetině nevypadalo nijak barevně, dokázali nepříznivý stav čtyřmi brankami ve druhé třetině otočit, a tak, nutno říci, zaslouženě zůstanou všechny tři body v Minsk aréně.
59:45
Od pravého mantinelu to ještě zkoušel Ugarov, ale jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla.
59:25
Krajíček už je na ledě a vypadá to, že domácí už tento duel zvládnou.
58:50
Koltsov teď měl na hokejce šestý gól, ale odkrytou klec od útočné modré minul!
58:18
Booth přihrával na modrou, kde však kotouč Lisovovi přeskočil čepel a vyhnal hráče Admiralu z pásma.
57:37
Booth to zkoušel od levého mantinelu, střela mířená na zadní tyč však po mantinelu míří ven z obranného pásma Dinama!
56:48
Hosté to zkoušejí bez Bobkova v bráně!
55:54
Cheechoo se vymanil ze sevření obránců a Lukáš Krajíček musel zatáhnout za záchrannou brzdu a odsedí si dvě minuty za podražení!
55:22
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Hosté opět snižují na rozdíl dvou branek! ALEXEJ VORONIN se dostal do samostatného úniku a precizně provedenou bekhendovou kličkou překonává Lalanda! Asistence: Arťjom Podšendjalov.
53:31
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Domácí svou přesilovku opět využívají. Matt Ellison vyhrál buly, poslal kotouč na modrou, kde byl Gunderson, ten přihrál NICKU BAILENOVI a Američan s běloruským pasem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ryan Gunderson, Matt Ellison.
52:29
Za nedovolené bránění putuje na trestnou Nikita Lisov (VLD)
51:56
Voronin se protáhl kolem obránce, najel před bránu a snažil se kotouč zasunout mezi betony Lalanda. Běloruský reprezentant mu to znepříjemnil svoji brankářskou hokejkou, a poté zaúřadoval jeho levý beton.
51:05
Přečíslení dvou proti jednomu vyřešil Lalande, který kotouč vyrazil ramenem.
48:58
Od modré nejprve poslal kotouč směrem k brance Dinama Rafikov a po několika zvláštních odrazech kus černé gumy do branky dopravil DMITRIJ SAJUSTOV. Branku ještě musel posvětit videorozhodčí. Asistence: Rushan Rafikov
47:44
Rafikov nahodil od modré puk na Lalanda. O vzruch v jeho brankovišti se ještě postaral Gorškov, který však běloruského brankáře nepřekonal.
47:35
46:23
Teď se hosté na chvíli v pásmu usadili, ale nepřesný pas do mezikruží překazil Pavlovič, který vyhazuje.
45:56
Dinamo se opět osvobozuje.
45:17
Hostům se však nedaří usadit se v pásmu Dinama a začínat musí znovu od Bobkova.
44:35
Přestože se to domácímu trenérovi příliš nelíbí, na trestnou lavici míří Nikita Komarov (MIN), který jde odsedět dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
43:31
Bartulis zavezl kotouč do pásma, kde našel Ugarova, který posílal kotouč na modrou, odkud pálil Booth. Střela však skončila na chráničích jednoho z obránců Dinama.
42:36
Ljugin to zkoušel nebezpečně blízko Lalanda z otočky, ale domácí gólman nakonec zasahovat nemusel.
40:47
Ellison si teď s jedním z obránců zahrál volejbal, a to, když se jeden z nich snažil kotouč za každou cenu vyhodit z pásma a druhý jej chtěl zase dostat do pásma. První jmenovaný byl však u pomyslného míče dříve a kotouč míří mimo obrannou třetinu Dinama.
40:01
Na posledních 20 minut základní hrací doby se mezi třemi tyčemi branky Vladivostoku objevuje Igor Bobkov.
40:01
Vše je připraveno, třetí dějství za pár chvil začíná.
Druhá třetina je za námi a domácí v ní dokázali vstřelit čtyři branky. Vše začal Vesce, který doklepl kotouč za Nalimova, následoval jej Nick Bailen, který švihem poslal kus černé gumy za brankáře Vladivostoku. Dalším úspěšným střelcem byl Jonathnan Cheechoo, který v prostředním dějství hýřil energii a byl také u dalšího gólu Matta Ellisona, který bekhendem překonal Nalimova. Na střídačce už po trenérovi pokukoval Igor Bobkov, ale Nalimov v brankovišti setrval.

Třetí třetina začne zhruba v 16:45
40:00
38:55
V dobré šanci se ocitl Pavlovič, ale Nalimov se nyní vyznamenal a nepustil další kotouč za svá záda.
37:13
Dinamo odskakuje do tříbrankového vedení. Jonathan Cheechoo poslal kotouč na hranici pravého kruhu, kde byl MATT ELLISON a nejlepší střelec Minsku poslal bekhendem kotouč k bližší tyči Nalimovovy svatyně! Asistence: Jonathan Cheechoo
36:21
Diváci se už opět zvedali ze sedadel, ale puk po střele Komarova skončil jen na boční síťce Nalimovovy klece.
35:04
Bailen teď řádně proškolil Davida Bootha, kterému nasadil parádní jesličky, až z toho bek Admiralu upadl.
34:03
Booth to na Lalanda zkoušel prakticky z nulového úhlu. Brankář Dinama se nachytat nenechal.
33:09
U kotouče po delší době hokejisté Vladivostoku, kteří si druhou třetinu takhle určitě nepředstavovali.
32:10
Michaljov rozezvučel horní tyč nad Nalimovem!
29:08
Další využitá přesilová hra v podání Dinama! Gunderson si několikrát vyměnil na modré kotouč s JONATHANEM CHEECHOOEM, který nakonec směrem k Nalimovovi vyslal ránu jako z děla. Před brankářem Admiralu byl ještě clonící Vesce, který to Nalimovovi zrovna dvakrát nezjednodušil a forvard s indiánskými kořeny tak dokázal rozvlnit síťku za gólmanem Vladivostoku. Asistence: Ryan Gunderson, Ryan Vesce
28:35
Nyní uvidíme přesilovku 4 na 3. Jegor Jakovlev se provinil hákováním a domácí mají možnost odskočit do dvoubrankového vedení.
27:50
Na trestnou nyní po vzájemných neshodách míří Matt Ellison (MIN) a Michail Fišenko (VLD). Oba za nedovolené bránění.
27:50
27:48
Před odkrytou bránou nyní zklamal Stěpanov, kterého bravurně vychytal Nalimov! Brankář Vladivostoku se roztáhl, jak nejvíce to šlo a pravým betonem jeho střelu vytěsnil!
27:29
Stěpanov s Kaljužnym nyní udělali pořádný průvan v útočném pásmu a domácí aréna bouří.
26:51
Koněv vyslal na zteč Bootha, toho ale čistě odzbrojili domácí obránci.
26:22
Od modré to zkoušel Krajíček, ale jeho zblokovaná střela končí v ochranné síti.
25:17
Filičkin v útočném pásmu přenechal kotouč NICKU BAILENOVI, ten švihl zápěstím a podruhé rozjásal Minsk arenu! Asistence: Andrew Filičkin.
23:41
Přečíslení tří proti dvěma zakončoval Makarov, ale Kevin Lalande byl na místě.
23:29
Krajíčkovo nahození od modré tečoval Stěpanov, ovšem mimo tři tyče.
22:30
Bělorusové znatelně ožili a vrhají se do jednoho útoku za druhým. Nyní je však zastavilo zakázané uvolnění.
20:52
A Dinamo výhodu pěti proti čtyřem náležitě využívá! Jonathan Cheechoo si nabruslil před Nalimova, jeho střela ještě v brance neskončila, ale následná dorážka RYANA VESCEHO už byla gólová! Asistence: Jonathan Cheechoo
20:01
Oba týmy jsou již na ledě, druhá třetina za chvíli začíná.
V první třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral Sajustov, kterému se podařilo skórovat ve vlastním oslabení. Domácí však také nezaháleli. Po nádherné kombinaci Kaljužneho a Stěpanova, kde byl už Nalimov překonán chybělo jen málo a mohlo být vyrovnáno. Počítají se však jen kotouče, které přejdou brankovou čáru, a tak odcházejí do šatny šťastnější hosté. Dinamo však druhé dějství začne v pěti proti čtyřem, takže uvidíme, zda se jim podaří vyrovnat.
20:00
19:10
Hosté se v přesilovce dostali jen k několika střelám, které příliš nebezpečné nebyly, nicméně Dmitrij Ljugin (VLD) si vyšlápl na jednoho z domácích a poměr sil se na tři vteřiny vyrovná, a poté bude následovat přesilovka domácího týmu.
17:58
Lalande schoval Kuzněcovovu střelu do lapačky a přerušuje hru.
17:13
Na trestnou si míří odpočinout Ilja Šinkevič (MIN) – 2 minuty za krosček.
17:01
Domácí v plném počtu, přesto tlak Admiralu pokračuje.
16:32
Hosté teď Bělorusy zamkli v jejich obranném pásmu. Nebezpečně od modré pálil Rafikov, který trefil Lalanda do masky. Poté z pravého kruhu pálil Koltsov a ani následná dorážka Podšendjalova za brankovou čárou neskončila.
15:01
Dvě minuty od Vjačeslava Bulanova obdržel také Sergej Drozd (MIN)
12:57
Tak to byl hokejový zákusek, kterému chyběla jen třešnička v podobě gólu! Kaljužnyj zavezl puk do pásma, poté přenechal kotouč Stěpanovovi, který si elegantně dokázal poradit s jedním z obránců a poté přihrál před zcela odkrytou klec. Jeho spoluhráč však na kotouč nedosáhl.
12:42
I přes nepříznivý stav Minsk arena neutichá a věří, že se jejich týmu podaří nepříznivý výsledek zvrátit. Hokejisté se zubrem na prsou však také nenechávají nikoho na pochybách, že by měli dnešní zápas odmakat do poslední minuty. Dalším důkazem budiž střela Pavloviče, která Nalimovovi dala pořádně zabrat.
11:10
10:12
Admiral jde do vedení ve vlastním oslabení. DMITRIJ SAJUSTOV se zjevil za obranou domácích, poté se k němu dostal kotouč, který zúžitkoval maximálně, a to když z pravé strany tváří v tvář Lalandovi nezklamal. Bez asistence.
9:22
Gundersen si to s kotoučem namířil přímo před Nalimova, jeho beton, který byl pečlivě přikovaný k pravé tyči však nepřetlačil.
9:10
Za katr putuje hostující jedenáctka Michail Fišenko, který obdržel dvě minuty za držení.
07:57
Ugarov nebezpečně pálil z mezikruží, jeho střelu však skvěle vytěsnil Lalande, který si poradil i s nepříjemnou dorážkou Bootha.
07:32
Nalimov raději přikryl nahození až téměř z vlastního obranného pásma, a tak se bude vhazovat v obranné třetině Vladivostoku.
04:51
Po levém křídle unikl Michajlov. Nalimov jeho střelu lehce škrtl lapačkou a kotouč končí v rohu kluziště.
04:18
Ljugin poslal střílenou přihrávku před Lalanda, ten jej však vyrazil před dojíždějícím útočníkem Admiralu, který byl připraven dorážet.
03:59
Nahození od modré sráží Nalimov do ochranné sítě.
03:58
Na hranici levého kruhu obdržel kotouč Cheechoo, ale útočník s indiánskými kořeny jej nezpracoval zrovna dvakrát ideálně a Nalimov si tak do statistik připíše další zákrok.
03:28
Zatím k vidění nebyla žádná pořádná šance. Na puku jsou více domácí, ale nedaří se jim prodrat k zakončení.
02:01
Bailenovu střelu má v lapačce brankář Nalimov.
01:48
Kotouč za bránou Lalanda, do útoku mohou jít domácí hokejsité se zubrem na hrudi.
00:28
První zákrok si připisuje brankář Nalimov, bude následovat buly po jeho levici.
00:01
Po vyslechnutí hymen obou dnešních soupeřů je vše připraveno na úvodní hvizd. Utkání za malou chviličku začíná.
Minsk arena, v níž během MS 2014, což je poměrně nedávno, mezi uličkami poskakoval běloruský maskot – zubr Volat, je již poměrně slušně zaplněná a hráči pomalu vycházejí z kabin na ledovou plochu.

Lukáš Krajíček (MIN) – 31 zápasů (0 + 7)
Vzájemné zápasy
Tito soupeři se letos utkali pouze jednou a šťastnější z tohoto střetnutí vyšli hokejisté Vladivostoku, kteří zvítězili poměrem 5:2.
Předchozí zápas, ještě v loňské sezóně, vyšel lépe opět Vladivostoku, který zvítězil 6:3. Minsk Vladivostok porazil naposledy 29. října, taktéž v loňské sezóně, kdy zvítězili Bělorusové hubeným vítězstvím 1:0.
Admiral Vladivostok
Vladivostok se nachází na osmém místě Východní konference, kdy má osmibodový náskok na Jugru. Poslední bod přidal tým kolem lotyšského kapitána Bartulise ve čtvrtek, kdy po nájezdech udolal Čerepovec.
Nejvíce bodů, konkrétně 19 (11 + 8) dokázal nasbírat Konstantin Makarov a na záda mu s osmnácti body dýchá Alexander Kuzněcov.
HC Dinamo Minsk
Domácí se nachází na desátém místě tabulky Západní konference o tři body za Petrohradem a určitě vzhlíží výše, konkrétně směrem k osmé příčce, na kterou ztrácí 4 body. Důvodem je prohra v posledním zápase s bratislavským Slovanem 4:1, která poslala slovenský celek na osmou příčku.
V posledních čtyřech zápasech mají poloviční úspěšnost, a to, když dokázali dvakrát uspět s Vityazem.
Nejlepším střelcem Bělorusů je kanadský forvard Matt Ellison. Rodák z Duncanu dokázal v tomto ročníku KHL nasbírat 28 bodů, což mu činí průměr bod na zápas. V těchto zápasech přidal celkem 16 přesných zásahů.
Na marodce Dinama jsou mimo jiné i útočníci Gavrus s Lingletem. Další červený křížek svítí u beka Olega Goroška.
V dnešním utkání přivítá běloruské mužstvo Dinamo Minsk na svém ledě Admiral Vladivostok. Papírově jsou na tom hosté, kteří momentálně okupují osmou příčku v tabulce Východní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.