Hvězdami zápasu se stávají Pavel Kantor (CEB) a Michael Frolík (CHO). Střely na branku: 10:8 (celkově 25:27)
60:00
Oddechový čas pro domácí.
59:39
Zakázané uvolnění domácích.
59:16
Zálešák s Frolíkem drží kotouč v útočném pásmu.
58:19
Piráti právě vstřelili branku!
Souhra Duda - Hruška přinesla další ovoce. Radek Duda vyslal do brejku DAVIDA HRUŠKU, který se stává druhým dvougólovým střelcem zápasu díky preciznímu bekhendovému blafáku. Kantor se snažil hodně, ale marně. Asistence: Duda, Procházka.
57:30
Českobudějovickou ofenzívu přerušuje výpadem Frolík, střelu mezi betony si Kantor pohlídal.
56:39
Šimánek před ležícím Kostúrem přestřeluje branku!
56:12
Hosté se do pásma musí dostávat nadvakrát, utkání se blíží ke svému vrcholu.
55:54
V obranném pásmu Chomutova zůstal ležet Martin Rýgl, ale na střídačku nakonec odjíždí po svých.
Utkání sleduje 3683 diváků.
55:42
54:58
Po dlouhém boji u mantinelu ve vlastním pásmu Brett Palin uklidňuje hru a obě formace střídají.
53:52
Soudek s Pavlasem sprintovali za kotoučem marně, píská se zakázané uvolnění.
53:10
Procházka mohl vyrazit dopředu, ale jen nahazuje a odjíždí střídat.
52:38
David Hruška vystihl rozehrávku hostů a naservíroval kotouč Dudovi, Kantor provětral svůj pravý beton.
52:03
Kostúr chytá nahození lapačkou a přerušuje hru.
50:40
Mountfield právě vstřelil branku!
Tentokrát letí pravice sudího Homoly směrem k jedné z klecí. RASTISLAV DEJ se raduje poté, co získal kotouč po levici chomutovského gólmana a protlačil ho kolem tyče. Zápletka tím dostává nový rozměr. Asistence: Frühauf, Soudek.
50:40
A hned o vypršení druhého trestu domácích si hlavní sudí opět bere sluchátka, Kostúr zachraňoval kotouč lapačkou až na brankové čáře.
49:31
Tak přeci jen hosté přesilovou hru využivají. Na konci skvěle sehrané kombinace byl kapitán domácích JIŘÍ ŠIMÁNEK, který pokořil do té doby bezchybného Kostúra. Asistence: Knotek, Martínek.
49:07
Piráti získali trochu času ve středním pásmu, teď jim ale motá hlavy Martínek a spol.
48:35
Další přesilová hra 5 na 3. Jaroslav Mrázek (CHO) - 2 minuty za zdržování hry - vystřelení puku mimo hřiště.
48:21
Hosté jsou kompletní a vrhají se do útoku.
47:41
Dobrá zpráva je, že se Karel Hromas (CHO) vrátil na led. Svému týmu ale moc nepomohl, proviňuje se hákováním.
47:11
Chomutov stále drží soupeře pod tlakem, stále hraje přesilovou hru. Hosté teď ale vyhodili.
46:03
Domácí využívají také dvojnásobnou přesilovku. Po přihrávce Pulpána vyslal pumelici od modré BRETT PALIN a kotouč někudy propadl Kantorovi. 4:0! Asistence: Pulpán, Zálešák.
45:46
Mountfield vyhazuje.
Rozhodčí rozpažuje! Skóre je stále 3:0 pro domácí.
Telefonát sudího trvá už nějakou tu minutu, diváci na stadionu se baví mexickou vlnou.
45:34
Hosté sice vyhodili, Michael Frolík se ale rychle vrátil do útočného pásma a vystřelil na Kantora, který měl velké problémy zkrotit puk. Rozhodčí se šel poradit s kolegou u videa, zda kotouč nepřekročil brankovou čáru.
44:46
Po opakovaných pokusech o dorážku vytahuje Kantor překrásný semafor proti Zálešákově střele.
44:38
Palin střílel pouze do změti těl.
44:21
František Ptáček (CEB) sekl holí za vlastní bránou Karla Hromase. Na ledu je spousta krve, českobudějovický obránce dostává 4 minuty za vysokou hůl.
44:05
Kolarz (CEB) - 2 minuty za podražení.
43:57
Milan Procházka si vychutnal trojici bránících hráčů a zavezl puk, hlavy teď hostující obraně motá Duda.
43:23
Piráti jsou v plném počtu a Duda nestihl prudkou rozehrávku - zakázané uvolnění.
42:35
Po dlouhém tlaku musí hosté vyklidit pásmo, Kostúr si může oddechnout.
41:05
Piráti Propadli i ve třech a hosté jeli tři na jednoho! Rastislav Dej ale spálil tutovku ranou do skvěle se vracejícího Kostúra!
40:44
Dvojnásobnou přesilovku jsme dnes už viděli, Mountfield si jí zahraje poprvé. Mrázek (CHO) - 2 minuty za nedovolené bránění.
40:15
Piráti zahajují třetí část ve čtyřech, kotouč je ovšem za Kantorem.
40:01
Střely na bránu: 10:8
Na branku jsme ve druhé třetině museli čekat až do samého závěru, radost domácích tribun ovšem propukla hned dvakrát během třinácti sekund hry. Na 2:0 zvyšoval svou druhou trefou Michael Frolík, rozdíl tří branek zařídil David Hruška. Vytáhněme taká výkon domácího gólmana Matúše Kostúra, který stále drží čisté konto. Slovenský brankář ve svých dvou odehraných zápasech vždy odvedl skvělou práci, obdržel pouze po jedné brance a v obou utkáních měl před 98 % úspěšnosti zákroků, kterých si připsal 102. Třetí třetina začne v 19:11.
40:00
39:50
Piráty ale přibrzďuje vyloučení z vlastních řad. Pulpán (CHO) - 2 minuty za sekání.
39:26
Před Kantorovou svatyní teď úřadují Polák s Frolíkem, hostující gólman situaci hlídá.
37:26
Další brejková situace Hrušky s Dudou už skončila úspěchem. Oba si to prakticky zopakovali, Radek Duda přihrával a DAVID HRUŠKA přidává další gól do své bohaté sbírky střelou k levé tyči Kantorovy brány. Asistence: Duda.
37:13
Domácí využívají přesilovku. A opět je to zámořská posila. Lukáš Pulpán vyslal jednoduché nahození na bránu, které MICHAEL FROLÍK bezpečně sklepl mimo dosah hostujícího gólmana. Asistence: Pulpán.
36:44
Zálešák s Frolíkem si skvěle rozumí. Teď si vyměnili přihrávku za bránou, druhý jmenovaný pak vyzkoušel prostřelit Kantora mezi betony. Gólman hostů byl pozorný.
36:04
A piráti si v tlaku vynutili přesilovou hur. Vyloučen Frühauf (CEB) - 2 minuty za vražení na hrazení.
35:27
Duda byl vyslán do brejku s Hruškou, dobrým bráněním byl donucen objet bránu, ale stihl ještě přihrát Hruškovi, jehož střela orazítkovala břevno!
34:03
Hřebejk poslal před bránu zadovku Frolíkovi, který trefuje pouze tyč!
33:36
Lušňák z poloviny hřiště poslal puk na Kantora, čímž pro svůj tým vybojoval po dlouhém bránění vhazování v útočném pásmu.
33:03
Icing Pirátů.
32:53
Martínkova dělovka od modré se opět nevešla mezi tyče.
32:33
Knotkovo nahození chytá Kostúr a přerušuje hru.
31:50
Pavlasovo nahození udělalo Kantorovi problémy, zvlášť když před ním dotíral Hromas.
31:04
Duda v útočném pásmu jen lacino odevzdal Ptáčkovi a hosté zakládají akci.
29:36
Polák si obhodil obránce a poslal skvělou přihrávku do jízdy Frolíkovi, toho vychytal Kantor.
28:25
Kotouč za Kantorem, Piráti kompletní.
27:57
A domácí po vyhraném vhazování vyhazují přes všechny čáry.
27:46
Proti Ptáčkově střele se stihl rychle přemístit Kostúr.
27:20
Janko pálil od modré mimo, náraz kotouče na mantinel byl hodně slyšet.
26:52
Hřebejk s Dudou odvádějí skvělou práci při napadání rozehrávky hostů.
26:25
Domácí nabyli plného počtu, ale to už měl sudí zdviženou pravici znovu. Vyloučen Sikora (CHO) - 2 minuty za vysokou hůl.
25:25
Dej byl volný na levé tyči, přihrávku mu ale vypíchl Mrázek.
24:36
Kostúr uklouzl za bránou a mohly z toho být problém pro Piráty, Hřebejk ale zapracoval na modré a hosté musí vyklidit pásmo.
24:20
Hosté vykázáni z pásma kvůli Knotkovu postavení v brankovišti Kostúra.
24:05
Mountfield byl dlouho v útočném pásmu a domácí navíc faulují. Martin Lučka (CHO) - 2 minuty za držení hole.
23:15
Kotalík uvolnil Šimánka který si najel až před Kostúra, ten mu ale jeho kličky nezbaštil a s klidem vyráží střelu betonem.
21:31
Martínek zkušeně podržel puk a už nezbývá moc ani z početný výhody jednoho muže.
20:56
Hosté vyhazují.
20:24
Zálešák ze opět zjevil osamocený před Kantorem, ten zasahoval lapačkou až za zády.
20:01
Střely na branku: 5 - 11
V první třetině měli mírně navrch hosté, ale skóre po Frolíkově gólu mluví pro domácí. Závěr třetiny byl velmi divoký, rozhodčí rozdal v krátkém sledu tři tresty pro hostující hráče, a tak budou mít ještě hodně starostí s bráněním ve druhé části, zbývá jim ještě minuta a dvě sekundy dvojnásobného oslabení. Následující dějství začne zhruba v 18:21.
20:00
19:59
Zálešák měl dva střelecké pokusy, první překazila příliš prudká přihrávka, druhý nepřesné zakončení. Michael Frolík měl na hokejce největší příležitost přesilovky, impozantní rozštěp ale vytáhl Kantor.
19:26
A další trest pro hosty. Ptáček (CEB) - 2 minuty za držení Hřebejka.
19:03
České Budějovice hrály v pěti. Jakub Marek (CEB) - 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
18:35
Piráti se až teď dostávají do pásma.
18:11
Piráti si ještě v první třetině zahrají přesilovku. Kolarz (CEB) - 2 minuty za hákování.
17:33
Zálešák vypíchl kotouč na modré a najížděl Frolíkovi, tomu ovšem kotouč vůbec nesedl a přihrál soupeři.
16:55
Opakovaná rozehrávka se jim ale nepovedla, zakázané uvolnění.
16:39
Piráti již v plném počtu začínají za Kostúrem.
15:45
Až teď Jihočeši kombinují, Dejova střela sražena těsně nad bránu.
15:14
Kostúr pro jistotu zkrotil kotouč který se k němu odrazil zpoza brány, vhazuje se po jeho pravici.
14:47
Domácí opět vyhazují a střídají.
14:27
Piráti hned vyhodili kotouč a Mountfield si s rozehrávkou neporadil nejlépe - zakázané uvolnění.
14:07
Karel Hromas (CHO) - 2 minuty za hákování.
13:16
Miroslav Zálešák si nebráněný před Kantorem rukavicí položil odražený puk a přihrál před prázdnotou zející klec MICHAELU FROLÍKOVI, který při své domácí premiéře otevírá skóre! Asistence: Zálešák, Pulpán.
13:00
Zálešák hrál v postavení mimo hru, vhazování v neutrální zóně.
12:27
Mertlovu střelu vyráží Kostúr mimo nebezpečí.
11:41
Další ofenzivní snaha domácích ztroskotala na modré čáře.
09:52
Rýgl střílel od modré, Kantor ale opět nemusel zasahovat. Na druhé straně chytá Kostúr Sujův pokus lapačkou.
09:26
Zakázané uvolnění po vyhození Pirátů.
08:52
Hosté se usadili v útočném pásmu. Kolarz objel bránu a snažil se procpat kotouč pod Kostúrovým betonem, ale bez gólového úspěchu.
07:49
Vydarený v situaci 3 na 2 volil střelu, těsně minul Kostúrovu klec.
06:53
Kantor si připisuje jednoduchý zákrok, mezitím hosté kompletní.
06:16
Palin vyslal prudkou ránu od modré čáry, puk ale skončil v některém z clonících hráčů.
05:23
Před brankou opět volný Hruška, tentokrát se vyznamenal Kantor.
04:51
Rudolf Červený (CEB) protestoval za potrestání jeho faulu loktem, proto inkasoval dalších 10 minut navrch za nesportovní chování.
03:57
Radek Martínek byl volný na kruhu po Kostúrově levici, razantní střelu si chomutovský gólman pohlídal lapačkou.
03:49
Vydareného střela od modré čáry sražena do ochranné sítě.
02:56
Jankovi přeskočil kotouč hůl a Mountfield ztratil pásmo.
01:58
Duda posílal samotnému Hruškovi před bránu, přihrávka byla přizvednuta vysoko do vzduchu.
01:04
Šimánek přihrával v útočném pásmu rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:36
Za hostující bránou selhala spolupráce Hřebejka a Zálešáka.
00:11
Na začátek zakázané uvolnění domácích.
00:01
Domácí vjíždí na led, na rozdíl od minulého utkání i při funkční ohňové show.
zimní stadion dnes nebude zdaleka tak zaplněn, jako na utkání proti Kladnu, nicméně přítomní fanoušci se těší hlavně na Michaela Frolíka, který sice za Piráty odehrál už dvě utkání, ale žádné z nich na domácím ledě.
Základní sestavy:
Chomutov: Kostúr (Řehoř) - Palin, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Lučka, Pavlas, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Důras - Hruška, Polák, Duda - Procházka, Sikora , Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Gajovský, Frolík.
Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Kolarz, Frühauf, Vráblík, Martínek, Prokop, Jank, Vydarený - Mertl, Kotalík, Šimánek - Soudek, Polodna, Švihálek - Marek, Suja, Knotek - Červený, Dej.
Utkání bude obklopeno spoustou nostalgie. V sezóně 2004/05, kdy shodou okolností také probíhala výluka NHL, měly oba celky prvoligovou příslušnost a střetly se v semifinálové sérii play-off. Všech pět zápasů této série (hrané na tři vítězné zápasy) skončilo rozdílem jediné branky, přičemž pouze druhý zápas byl rozhodnutý už v základní hrací době. Mezi mnohými chomutovskými fanoušky získaly tyto souboje statut nekrásnější série všech dob, které se přibližuje snad až loňské extraligové tažení.
Dobrý podvečer z úpatí Krušných hor. Dnes proti sobě v rámci osmého kola Tipsport Extraligy nastoupí sedmý proti desátému týmu tabulky. Rozdíl tří míst skrývá ovšem pouze jediný bod rozdílu, takže se prakticky jedná o přímý souboj o postavení v tabulce. O bod lépe jsou na tom domácí Piráti, v rámci výluky posílení o Michaela Frolíka, České Budějovice využívají služby Radka Martínka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.