Měli jsme možnost sledovat vyrovnaný duel, ve kterém nakonec rozhodla jedna chyba. Po dvou třetinách měli chomutovští zápas skvěle rozehraný a do kabin se šlo za stavu 1:1, po brankách Michala Kempného a Davida Hrušky. V poslední třetině se však štěstí usmálo na hosty. Tomáš Svoboda své šance chladnokrevně využil. Z SD ARÉNY je to ode mě vše, přeji vám hezký zbytek večera.
Na straně Komety Brno byl nejlepším hráčem zápasu zvolen Vojtěch Němec, na té chomutovské pak David Hruška.
60:00
59:45
Piráti se již zřejmě do útoku nedostanou, brněnští dobře napadají.
59:30
Tomáš Žižka již opustil ledovou plochu na nosítkách.
59:30
Žižka stále jen sedí. Evidentně bude potřebovat pomoc nosítek.
59:30
Vypadá to, že se Tomáš Žižka zvedne a odejde po svých. Mezitím Tomáš Malec dostal trest na pět minut plus do konce utkání, překvapivě za sekání.
59:30
Tomáš Malec následně na mantinel připevnil Tomáše Žižku, který teď leží na ledě a musel mu přijít na pomoc i týmový lékař.
59:30
Brno mohlo skórovat, puk šel však mimo.
58:55
Růžička opuští svou bránu, Piráti budou hrát v šesti!
57:42
Straka jel sám na Čiliaka, ale atakující obránce ho o puk obral čistým způsobem.
56:45
Bomersback vyslal své spoluhráče dopředu a na Čiliaka vystřelil jeden z domácích útočníků. Ještě se Piráti mohli dostat k dorážce, ale puk se ideálně neodrazil.
55:40
Zmatek před vlastním brankářem nakonec zvládla chomutovská obrana uhasit. Chomutov může přejít do útoku.
54:30
Teď jsou u slova chomutovští. Mohlo dojít k dobré příležitosti, ale přihrávka ani jednou svého adresáta nenašla. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
53:40
Chomutovská obrana teď přitlačila k mantinelu dva hostující útočníky a svádí spolu boj o kotouč. Nakonec hru přerušil hlavní rozhodčí.
52:57
Michal Kempný obdržel přihrávku z druhé vlny a zkusil vystřelit. Brankář jeho pokus vyrazil nad plexisklo.
52:20
Chomutov je u puku, došlo však pouze na nahození. Piráti potřebovali střídat.
50:40
Jan Káňa pronikl do útočné třetiny a zkusil přihrát z druhé vlny. Jeho pas byl však nepřesný a sám svůj tým vyhodil ze třetiny.
50:15
Další nepovedený přechod do útoku Pirátů. Rozhodčí odpískávají postavení mimo hru.
49:56
3158 diváků sleduje dnešní zápas.
49:25
48:55
Pirátům se podařilo usadit v pásmu. zatím se nedostali ke střele, ale kombinují jistě.
48:36
Kometa se zatím v pohodě brání.
47:25
Vojtěch Němec dostává dvě minuty za vysokou hůl.
45:54
Kometa právě vstřelila branku!
Po chybě Bartečka ve svém pásmu se TOMÁŠ SVOBODA prosazuje! Vojtěch Němec Bartečka obral o kotouč a přihrál právě Sovobdovi, který sám před brankářem nezaváhal. Asistence: Vojtěch Němec.
45:10
Piráti se něco snaží vymyslet před Čiliakem. Nakonec z toho nic nebude. Obránce odevzdal kotouč a střídá.
44:05
Tvrdá střela Millera brankou neskončila, Piráti vyráží do brejku.
43:20
Tomáš Žižka vystřelil tahem na Růžičku, ten svůj beton nastavil správně a puk se po něm jen sklouzl.
43:16
Domácí radši vyhazují na zakázané uvolnění.
42:35
Kubinčák chtěl dopředu vysunout Davida Hrušku, přihrávka na něj byla ale moc dlouhá. U puku jsou brněnští.
41:41
41:35
Až teď domácí vyhazuje do bezpečí.
40:56
Piráti ale teď nemohou vyhodit a Kometa ostřeluje branku Růžičky.
40:15
Trefný ihned po zavezení puku brněnskými hráči vyhazuje.
40:01
V této třetině se diváci konečně dočkali i branek. Nejdříve poslal Kometu do vedení Michal Kempný, který bekhendem dorazil puk až do klece. Následně se Piráti pokusili o tlak a padly i dvě tyčky. Chomutov vyrovnal až ve čtyřicáté minutě, kdy se přesně trefil nejlepší střelec domácích David Hruška. I po druhé třetině se tedy oba týmy odporoučeli do kabin za smírného skóre.
40:00
39:41
Luboš Bartečko je ještě na konci třetiny vyloučen za podražení.
39:10
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovští se přeci jen dočkali vyrovnání! Štěpán Hřebejk hledal za brankou soupeře DAVIDA HRUŠKU, který se střelou z první nemýlil. Asistence: Štěpán Hřebejk, Tomáš Malec.
39:00
Piráti teď kombinují kolem Čiliaka.
37:40
Po pravé straně vyvážel Jan Hruška, byl však zastaven chomutovskými obránci.
36:45
Straka nestihl modrou čáru a přihrávku od Kubinčáka obdržel až ve středním pásmu. Píská se ofsajd.
36:30
A další icing. Rozehrávka Pirátů hodně skřípe.
35:52
Teď zas ohrožují branku hosté. Hráči Komety domácí Piráty točí. Chomutov byl nucen vyhodit jen na zakázané uvolnění.
35:13
Tak z této přesilovky Piráti nevytěžili ani jednu střelu. Kometa mohla být v klidu.
35:13
34:10
Chomutov se znovu nemůže dostat dopředu. Navíc sami ztrácejí ve vlastní třetině.
33:13
Jakub Svoboda je vyloučen na dvě minuty za napadení.
33:04
32:20
Piráti zakládají nový útok, Luboš Bartečko ale v útočné třetině nepřihrál přesně a připravil tím svůj tým o čas.
31:04
Kometa nestíhá a je tu další vyloučení. Leoš Čermák je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry, když vyhovil puk mimo hřiště.
30:50
Piráti teď neuskutečně tlačí hosty z Brna.
29:05
Vojtěch Kubinčák ihned z trestné lavice ve velké šanci! Sám před Čiliakem však zaváhal a nenašel žádnou mezeru ve výstroji hostujícího brankáře.
29:03
27:03
Kubinčák je v témže čase vyloučen za držení. Přesilovka Komety nekončí.
27:03
Branka byla ještě ověřována videorozhodčím, ale v zápaětí byla uznána. Tomáš Svoboda ostře vystřelil na Růžičku a MICHAL KEMPNÝ už jen dorazil za bezbranného gólmana. Asistence: Tomáš Svoboda, Jozef Kováčik
26:50
Tato přesilovka vypadá o poznání lépe.
26:21
Piráty na dvě minuty oslabí Štěpán Hřebejk za hákování.
24:45
Radek Havel ještě tvrdě napřhl od modré čáry a publikum už se začalo radovat! Jednalo se však pouze o tyč.
24:40
23:45
Piráti právě kombinují v útočném pásmu, Balej nastřelil jen hostujícího obránce. Puk jde do bezpečí od brabky Marka Čiliaka.
23:05
Hostující obránce zachytil přihrávku na křídlo a ihned z první vyhazuje do bezpečí, pryč ze třetiny.
22:40
Vyloučeným bude Jakub Koreis za podražení.
21:05
Chomutov se nemůže usadit v útočné třetině, Kometa znovu vyhazuje.
20:31
Čiliak zasahuje, vhazuje se po jeho levici.
20:20
Kometa po nahození Malce vyhazuje z pásma.
20:01
Hráči obou mužstev se již rozbruslují, druhá třetina za několik vteřin začne.
Po dvaceti minutách zápasu mezi Chomutovem a Brnem je stav bezbrankový. Obě mužstva měla velké problémy s rozehrávkou a řada nepřesných přihrávek také stála za tím, že jsme neměli možnost vidět mnoho šancí. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:57
Velký zmatek před Čiliakem! Rozhodčí nakonec přerušují hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
19:49
Jan Káňa vyloučen na dvě minuty za držení hole.
19:25
Nepřesná rozehrávka hostů posílá puk pouze na hole chomutovských obránců.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:39
Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti domácích.
18:25
Bartečko puk vybojoval v rohu kluziště, ale ne na dlouho. Hosté ihned zahajují protiútok.
17:24
Chomutov se několikrát chtěl vydat do ofenzívy, ale obránci Komety jim nic nedovolují.
16:20
Kubinčák odevzdal kotouč za brněnskou klec a jde střídat.
15:30
Štěpán Novotný měl obrovskou šanci skórovat! Martin Růžička v leže musel zasahovat proti jeho pokusu.
14:25
Piráti jsou u puku, ale nedaří se jim jej zavést. Hosté do své třetiny nikoho nepouštějí.
13:35
Hanzlík jen nahodil puk do útočného pásma, kde ho však odklízí domácí Kubinčák.
14:00
12:10
Piráti se zatím bez problémů brání, Brněnští mají co dělat, aby se dostali do chomutovské třetiny.
11:26
Piráti se po odražené střele rychlým vyhozením osvobozují.
11:00
Tomáš Malec je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
10:45
Hosté opět neúspěšně zakládali útok a je z toho ztráta ve středním pásmu.
10:19
Hostující se ocitli v ofsajdu.
09:45
Kometa nemůže vyhodit. Piráti sice brankáře Čiliaka nijak neohrožují, ale zatím úspěšně forčekují.
08:50
Račuk pronikl do útočného pásma, ale puk ztratil po nepovedené kličce.
08:11
07:24
Tomáš Svoboda (KOM) se dostal až k Růžičkovi, mohl však zakončit jen bekhendem, což pro chomutovského gólmana nebyl žádný problém.
06:30
Jan Hruška měl obrovskou příležitost, ale Růžičkovu klec míjí.
06:11
Trefný na dvě minuty oslabí Piráty za hrubost.
05:56
Petr Kuboš jen nastřelil kotouč na brankáře Růžičku, ten si ho radši nechává u sebe.
04:55
Riley Miller od modré nastřelil pouze chomutovského Šagáta, který ihned jel s pukem dopředu. Čiliak proti jeho střele zasáhl spolehlivě.
04:20
Jan Hruška (KOM) nahodil puk do útočného pásma, Piráti ho však zachycují a vyvažují hru.
03:25
Bomersback mohl jít do protiútoku, Petr Kuboš mu však na poslední chvíli kotouč vypíchl.
02:10
O puk se teď bojuje v chomutovské třetině, po schrumáži u mantinelu nakonec domácí vyhazují do středního pásma.
00:51
David Hruška (CHO) zachytil kotouč a mohl jít dopředu, v cestě mu však stál jeden z hostujících obránců, který ho čistým způsobem odzbrojil.
00:24
Chomutov špatně rozehrává a puk končí v zákázaném uvolnění.
00:01
Obě mužstva jsou již na ledě, utkání zanedlouho začne.

Piráti Chomutov: Růžička (Strmeň) – Havel, Malec, Lojek, Trefný, Krstev, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko (C), Bomersback – David Hruška, Sikora, Hřebejk (A) – Šagát, Straka, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Račuk.

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka (A), Kuboš, Dujsík – Jakub Svoboda, Jan Hruška, Zohorna – Káňa, Němec, Tomáš Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Čermák (C), Jenyš.
HC Kometa Brno se nachází na šesté příčce tabulky. Tedy na posledním místě zajišťující přímou účast ve vyřazovacích bojích. S dvoubodovou ztrátou se v těsném závěsu za Kometou nachází sedmý Zlín a rozdíl šesti bodů se snaží snížit i osmá Slavia. Brno si pochopitelně snaží svou pozici udržet. Z posledních čtyř zápasů si Kometa vydobyla pět bodů. Naplno bodoval tým z Moravy s Kladnem, následně dvakrát kapituloval výsledkem 2:3 s Karlovými Vary a Pardubicemi. V prozatím posledním utkání se svěřenci Vladimíra Kýhose utkali s pražskou Slavií. V zápase dlouho vedli, ale sešívaní nakonec zvládli obrat Kometu o bod. Důležité body do tabulky si budou chtít Moravané přidat i ze zápasu proti Pirátům. Zda se jim bodový zisk povede se dozvíme v 17 hodin a 30 minut kdy zápas začíná.
Piráti Chomutov jsou v nelehké pozici. Letošní ročník nevychází podkrušnohorskému týmu podle představ a po mnoha prohrách se nacházejí na dně extraligové tabulky. Zde ztrácejí na předposlední Kladno již 18 bodů. V posledních zápasech museli zkousnout nepříjemné porážky, kdy po samostatných nájezdech padli právě s Kladnem, následně 1:2 s karlovarskou Energií a v posledním zápase nezvládli utkání se Spartou, přičemž lídr extraligy zvítězil 9:0. Trápící se Piráty převzal pod trenérská křídla zkušený trenér Jaroslav Beck, jehož úkolem je připravit tým na téměř neodvratnou baráž. Nedělní utkání přinese duel s neoblíbeným soupeřem a uvidíme, jak se k němu Chomutovští postaví a zda zlomí smolnou a dlouhotrvající sérii proher.
Zdravíme všechny příznivce extraligového hokeje. V rámci 42. kola nejvyšší hokejové soutěže budeme svědky utkání mezi domácími Piráty a brněnskou Kometou. Oba týmy se v letošním ročníku Tipsport extraligy střetli již třikrát a pokaždé se z vítězství radoval moravský tým. Celkové skóre ze všech tří vzájemných utkání je 10:2 pro Kometu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.