Nejlepší hráči zápasu jsou Lauris Bajaruns (KLA) a Daniel Přibyl (SPA). Sparta podruhé v sezoně poráží Kladno, tentokráte to byl jasnější výsledek, než v zápase v Praze. Obě mužstva se loučí s tábory svých fanoušků. Vše je to také ode mne, hezký zbytek dne.
60:00
59:49
Sparta právě vstřelila branku!
A hosté díky jeho skvělé práci mohli pečetit výsledek zápasu. V přečíslení dva na jednoho našel Ivan Rachůnek nesobecky TOMÁŠE ROLINKA, který dává poslední branku dnešního zápasu. Asistence: Ivan Rachůnek.
58:08
Dvě minuty za držení dostává Lukáš Klimek (SPA).
57:40
Patera chtěl faul, ale rozhodčí vylučovat za zákrok na něj nebudou.
57:04
Tenkrát rozjíždí z vlastního pásma.
56:31
Hlaváč poslal na blind před branku. Hostující brankář přerušil hru.
56:12
Rudovský si nahodil, ale šel sám napadat. Pöpperle tak rozehrál.
55:17
Mohl to být ještě hodně zajímavý závěr zápasu.
54:35
Petr Hořava nahodil na branku. Pöpperle neudržel, ale Bajaruns ani Dragoun nedokázali poslat puk do poloprázdné branky.
53:53
Dragoun vyprášil beton hostujícího brankáře.
53:13
Kladno právě vstřelilo branku!
Dnes se Kladno v přesilových hrách trápilo, ale nakonec v jedné přeci jen skóruje. Patera nadvakrát protlačil puk na MILOSLAVA HOŘAVU, který zacílil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Pavel Patera.
53:02
Růžička dobře tečoval střelu Patery.
52:40
Jan Švrček (SPA) se však zapomněl v útočném pásmu a při cestě zpět se provinil faulem. Dvě minuty za nedovolené bránění.
52:31
Švrčkovu dělovku Chábera vyrazil.
51:27
Hlaváč hezky posunul do šance Bajarunse, jehož pěknou střelu bekhendem vyrazil Pöpperle.
51:15
Zakázané uvolnění hostů.
50:57
Hra je přerušena pro vysokou hůl Dragouna.
50:18
Třetí třetina ubíhá hodně rychle, rozhodčí ani nepřerušují, byť pár kontroverzních zákroků už bylo.
49:29
V rohu kladenského obranného pásma probíhá další souboj o kotouč.
48:19
Střela Sičáka skončila v rohu hřiště.
47:40
Bajaruns trefil pouze obránce Švrčka, který odkulhal na střídačku.
47:03
Těžce se teď sbíral z ledu Sacha Treille.
46:21
Puk se zajímavě od mantinelu odrazil do střelecké pozice Tenkrátovi, jehož střelu ale chytil Pöpperle.
45:36
Machač vystřelil zpoza obránce nepřesně.
44:51
Na domácích je vidět snaha s výsledkem něco udělat, ale dnes to prostě není jejich den.
44:09
Treille nemohl hrát, protože mu přidržel hokejku jeden z hostujících obránců. Vylučovat se ale nebude.
43:27
Hosté disponovali dalším přečíslením, které zakončil Buchtele. Chábera byl s lapačkou včas připraven.
42:50
Růžička rychle poslal puk na Miloslava Hořavu, který z úhlu nepřekonal Pöpperleho.
42:28
Tomáš Rachůnek se dobře vrátil a zajistil spoluhráče, kterým už ujížděl Strnad.
41:47
Hosté by chtěli potěšit své fanoušky minimálně ještě jednou trefou.
41:04
Chábera teď chytil jasný gól Pechovi.
40:36
Sražená střela Hlinky skončila za brankou.
40:01
Po 199 minutách a 51 sekundách vstřelilo Kladno v extraligovém zápase branku. Jenže euforii po ní rychle vystřídalo další zklamání, když Daniel Přibyl poslal hosty rychle zpátky do dvoubrankového vedení. Třetí třetina začne v 19:43.
40:00
39:49
Ještě jedna dobrá šance pro Rolinka, který minul branku.
39:27
Po střele Treilleho končí puk někde na síti Sparty.
39:00
Startuje poslední minuta druhé třetiny.
37:56
Kumstát se rychle přemístil na bližší tyč, Chábera zasáhl, aniž by nevěděl jak.
37:16
Bajaruns v leže doslova dotlačil puk k Pöpperlemu.
36:42
Hlinka v další dobré pozici promáchl.
35:30
Domácím se smůla lepí na hokejky. Černošek odehrál puk před Přibylem, jenže od hokejky hostujícího útočníka se odrazil puk do jízdy Ivana Rachůnka, který vrátil před prázdnou branku na DANIELA PŘIBYLA a ten rychle vrací hostům komfortní náskok. Asistence: Ivan Rachůnek.
34:23
Dalecký se prosmýkl kolem obránce a domácí se dostali do přečíslení. Dalecký nadvakrát procpal puk před branku a JAN HLAVÁČ ho poslal za Pöpperleho. Asistence: Jan Dalecký.
33:52
A znovu bylo zapotřebí, aby zasáhl domácí brankář.
33:40
Buchtele dostal dobrou nahrávku od Tona a Chábera měl co dělat.
32:43
32:26
M. Hořava dlouho zpracovával mezi kruhy a hosté ho obrali o puk.
31:59
A domácím fanouškům se to přestává líbit.
31:33
Kladnu se nedaří ani přesilové hry, kámen úrazu.
31:04
Dragoun nepropálil hostujícího brankáře a Sparta vyhodila.
30:43
Poprvé ve druhé části Kladno svého soupeře zatlačilo a také si vybojovalo faul. Zdeněk Bahenský (SPA) dostává dvě minuty za podražení.
29:58
Hlaváč vysunul do šance Daleckého. Jeho střelu přes obránce Pöpperle zastavil.
29:32
Chábera kryje střelu od mantinelu.
29:21
Černošek měl napřaženo, ale zlomil hokejku.
28:46
Pöpperle nadvakrát krotil střelu Miloslava Hořavy.
27:54
Růžička namazal hostům a Rolinek byl rázem ve výborné šanci. Branku ale přestřelil.
27:30
Hlaváč už šel střídat, zatímco jeho Petr Hořava ho přihrávkou hledal. Domácí útočník ale stihl jen tečovat.
27:05
Sparta už je kompletní, neměla větší problémy s ubráněním této přesilové hry.
26:39
A hosté tak v klidu kombinují až k Cháberovi.
26:13
Domácím se zkrátka nedaří.
25:43
Hosté dostávají puk až k Cháberovi.
25:14
Patera dorážel před brankou. Jeho pokus ale stihli hosté ještě srazit do rohu.
24:55
Přibrzdit je může vyloučení. Hosté hráli v šesti a Kladno čeká přesilovka.
24:40
Pöpperle si dovolil hrát před Treillem s pukem, hosté jsou při chuti.
23:14
Domácí jsou kompletní.
22:42
Spartě ještě zbývá trochu času z druhého trestu Růžičky.
22:13
Těžká rána pro domácí, kteří se musí vyrovnat s hodně nepříznivým výsledkem.
21:14
Hlinka zlomil hokejku, dojel si na střídačku pro druhou a poté křížem přesně našel PETRA TONA, který trefil přesně pod břevno. Asistence: Jaroslav Hlinka, Karel Pilař.
21:03
Hosté si navíc zahrají přesilovou hru. David Růžička (KLA) dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí.
20:25
První minuty dnes domácím jdou. Ton krásně prostrčil přes dva hráče na TOMÁŠE ROLINKA a ten po krátké bekhendové kličce poslal puk mezi nohy Chábery. Asistence: Petr Ton, Jaroslav Hlinka.
20:01
Utkání poznamenala rychlá branka hostů, kteří se už v první minutě dostali do vedení zásluhou Petra Kumstáta. Ten se po otočce trefil přesně. Utkání je to vyrovnané, ale s minimem vyložených šancí. Druhá třetina začne cca v 18:51.
20:00
18:40
Dobrá teč jednoho z hostů v prostoru mezi kruhy. Puk však branku minul.
18:07
17:51
Rudovský si připisuje úspěšný blok proti další střele.
17:32
Hosté dlouho vymýšleli kombinaci. Nakonec ale po nahrávce Pilaře vypíchl puk Doudera.
16:36
Hra v oslabení by zatím Kladnu šla.
16:07
Sacha Treille (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
15:27
Majeský schytal tvrdou ránu do kotníku. Ton se díky tomu dostal k dorážce, se kterou si však Chábera poradil.
14:34
Dalecký uspěchal přihrávku na Bajarunse. Rýsující se akci dva na jednoho šlo zahrát lépe.
13:40
Nečekaně snadno se dostal před kladenskou branku Rolinek. Chábera byl připraven.
12:55
Hezká akce Bajarunse, který se natlačil před Pöpperleho. Na přesnější zakončení už mu chyběl čas.
12:22
Hokeji zatím nechybí důraz, což se ale od derby dalo očekávat.
11:33
Tenkrát si rychle všiml Miloslava Hořavy, který nezpracoval.
10:45
10:38
Přerušení před brankou Pöpperleho, 7 sekund do návratu jednoho z Kladenských.
10:25
Domácí mají kotouč ve své moci, dobrá práce Doudery.
10:10
Sparta se sama vyhnala z útočné třetiny.
09:47
Oslabení začínají domácí úspěšným vyhozením.
09:20
09:13
Treille trefuje prvního obránce.
08:45
Je po dvojnásobné výhodě. Domácí hráli v šesti a dostávají dvě minuty.
08:33
Nepřesná rozehrávka Patery, Sparta vyhodila.
08:12
Tenkrát znovu provětral betony hostujícího brankáře.
08:02
Patera měl výbornou pozici, ale puk mu sjel z hokejky a Pöpperle tak neměl těžkou práci.
07:56
Tenkrát minul vzdálenější tyč.
07:44
Domácí rozestavění v útočném pásmu.
07:20
Hosté se provinili dvěma fauly zároveň! Karel Kubát (SPA) dostává dvě minuty za hákování a Jan Švrček (SPA) dostává dvě minuty za faul loktem.
06:29
Majeského střela se odrazila od několika těl, Pöpperle byl bez práce.
05:52
Sparťané jsou zatím důraznější ve vlastním pásmu, takže Kladno nepouštějí do velkých šancí.
05:14
Do hry se vinou Philippova trestu dostává Karel Kubát, dnes psaný jako sedmý obránce.
04:48
Dalecký sprintoval do brejku, ale Pilař zasáhl na poslední chvíli.
03:52
Dobře zasáhl před Cháberou Majeský, protože Ivan Rachůnek už by se dostal sám před Cháberu.
03:19
Tenkrát přestřelil z kruhu.
03:06
Radek Philipp (SPA) dostává osobní desetiminutový trest.
03:06
Pöpperle neudržel kotouč po přiťuknutí Miloslava Hořavy. Branka ale byla posunutá a Patera nemohl dorážet.
02:29
Do hry se dostává sedmý bek domácích Marek Černošek.
01:42
Domácí se rychle snaží o odpověď, jenže Sparta byla v obranném pásmu dostatečně důrazná.
00:59
Hosté poprvé v pásmu a hned se mění skóre. PETR KUMSTÁT dostal příliš mnoho prostoru pro otočku a poté poslal puk za Cháberu. Asistence: Daniel Přibyl.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Doudera, Kaberle, Růžička, Majeský, P. Hořava, Procházka, Černošek – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Hlaváč, Dalecký, Bajaruns – Havlíček, Machač, Strnad.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Král) – Piskáček, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Sičák, Kubát – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – T. Rachůnek, Bahenský, Simon.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek.
Do známého prostředí se vrací sparťanský obránce Jan Piskáček, který si to před sezonou namířil do hlavního města právě z Kladna, kde se s vedením nedohodl na prodloužení smlouvy.
Pražané jsou v laufu a nic na tom nemění ani v médiích neustále probíraná křivda v Třinci. Hosté navíc vedou tabulku a jedna podobná prohra by s nimi neměla nic udělat. První vzájemný zápas vyhrála Sparta doma 3:2, když rozhodla trefa Lukáše Pecha pouhých 20 sekund před koncem.
Domácím se po porážce s Libercem vzdálilo 10. místo a Rytíři potřebují zabrat, protože tým mají na své poměrny nabitý kvalitními hráči, ale výsledky tomu neodpovídají. Dnes je navíc čeká lídr tabulky, ovšem zápasy Kladna a Sparty lze těžko předem předvídat, momentální forma se při podobných utkáních maže.
Dobrý večer z kladenského ČEZ Stadionu. Dnes se zde odehraje již 20. kolo Tipsport extraligy a v tradičním derby se domácí Rytíři utkají s pražskou Spartou.