To je pro tuto chvíli z Litvínova ode mě všechno, mějte se fajn.
Zápas končí, Litvínov porazil Karlovy Vary. Domácí byli po většinu utkání lepším týmem a mohli zkraje třetí třetiny přidat uklidňující třetí branku. Místo toho ale sami inkasovali, když se v přesilové hře trefil Vlach. Závěrečné minuty tak byly hodně krušné, branka v nich však už nepřišla. Litvínov si připisuje důležité tři body do tabulky.
60:00
59:59
Bičánek pálil zcela sám na mezikruží, ale jeho střela byla přizdvižena nad branku, je konec.
59:40
Stříteský zapracoval dobře, nepustil Vary do pásma, čas se jim už krátí.
59:21
Buly po levici brankáře Litvínova.
59:21
Zaťovič se snažil došťourat kotouč za Francouze, ale marně.
59:00
Rozhodnout mohli Hübl a Jánský, ani jeden z nich ovšem netrefil prázdnou branku.
58:43
Hosté hrají bez brankáře!
58:43
Odpískaný ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu. Karel Mlejnek si vybral oddechový čas.
58:36
Díky Hanzlovi je teď kotouč daleko od Francouze, čas se chýlí ke konci.
58:02
Tvrdý projektil vyslal od modré čáry Dresler, ale branku minul.
57:28
Pouze do boční sítě vystřelil Vlach, Vary tlačí, ale nemají ideální střelecké pozice.
56:56
Kotouč skončil v ochranné síti, hra se stále kouskuje.
56:28
Hovorkovu střelu zastavil Francouz. Ten přikryl puk.
56:12
Doležalovu střelu se pokoušel tečovat Vlach, ale netrefil puk.
55:28
Nebude to zakázané uvolnění Litvínova, Pohl tečoval dlouhou přihrávku.
54:40
Litvínov se ubránil, hra plyne ve středním pásmu.
53:19
Rýgl vypálil od modré čáry, Francouz jeho střelu pokryl.
52:58
Nepřesné rozehrávky Karlových Varů využil Piroš, který zavezl kotouč do pásma a Verva střídá.
52:20
Dresler na ledě, začíná přesilovka Energie.
52:04
Rosa poslal k zemi Dlouhého, jenž vyvážel puk do bezpečnějších zón a rozhodčí celou situaci posoudil jako nedovolenou z hlediska pravidel.
51:40
Šlégrovo nahození zkoušel v kooperaci dvou olympijských vítězů z Nagana dorazit Ručinský, ale netrefil.
51:02
Jánský měl na holi třetí gól Litvínova! Dlouhý totiž vyhodil puk přímo na hůl litvínovského forvarda, který byl úplně sám před Závorkou, ale nepřekonal ho.
50:37
Zemanovu střel chtěl tak trochu znebezpečnit Trávníček clonící před Závorkou. Nepříčetný Bičánek si už na brankovišti zjednává prostor.
50:17
Před Závorkou bylo pořádně rušno. Před ním byl totiž sražený k zemi Martynek a Dresler dostane menší trest.
49:19
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Přece jen se Energii povedlo přesilovku využít! Domácí sice vehementně reklamovali ofsajd, ale není jim to nic platné. Puk se nakonec dostal k ROMANU VLACHOVI, který zřejmě s pomocí některého z karlovarských beků dostal puk za Francouze. Asistence: Michal Gulaši a Marek Hovorka.
48:50
Tentokrát už Zaťovič vystřelil, ale zamířil těsně nad branku.
48:24
Zajímavé kombinace teď předvedli Zaťovič, Hruška a Hovorka, jenže Zaťovič místo střely do poloprázdné branky volil přihrávku na Hovorku a ten ji nečekal.
47:54
Derby sleduje celkem 3 352 diváků.
47:54
Litvínov jde do tří, naděje Varů ještě žije. Hosté sice nehráli přesilovku bůhvíjak dobře, pak ale Šlégr poslal kotouč pouze za plexi.
47:12
Zeman si v oslabení udělal útočný výlet do pásma, hledal Hübla, jenže přihrávku na něj nedostal.
46:35
Přesto si Energie zahraje alespoň přesilovku. Kousalík dostal dvě minuty po hře vysokou holí do Zuckerova obličeje.
46:10
Hosté měli velkou šanci. Po zkažené rozehrávce Kousalíka se chopil puku Doležal, vystřelil příklepem, ale pouze nechal vyniknout brankáře Francouze.
45:51
Na druhé straně se nijak nerozpakoval Hovorka, plácl do kotouče, který nakonec směřoval na vzdálenější tyč, ale branku minul.
45:20
Rosa s Pirošem drželi hráče Karlových Varů v útočném pásmu, Gulova tvrdá střela šla mimo.
44:42
Ručinský ujížděl po levé straně, nabízel ho před branku Hanzlovi, ale ten už puk zasáhnout nedokázal.
44:10
Hodně dlouho se hraje bez přerušení, domácí v pohodě brání vlastní modrou čáru i svůj náskok.
42:50
Pohl nahazoval před Francouze, dorážka Hrušky neprošla.
42:02
Dost možná mohlo být definitivně rozhodnuto. Sám na Závorku spěchal Černý, hostující brankář ho ale vychytal.
41:22
Vyloučený Šlégr je zpět na ledě, dělenou přesilovku Vary nevyužily.
40:57
Dohrává se karlovarská přesilovka, hosté jsou však od Francouze hodně daleko.
40:01
Všechno se v Litvínově šikuje na začátek třetí třetiny, domácí do ní vstupují s dvoubrankovým náskokem.
Domácí ve druhé třetině vstřelili dvě branky a dá se říci, že zaslouženě vedou 2:0. První branku vstřelil po hezké kombinaci Peter Jánský, druhou branku přidal v přesilové hře Pavel Rosa. Vypadá to tedy, že derby vyzní lépe pro domácí tým.
40:00
39:28
Ručinský podržel kotouč a Zeman ho vyhodil přes všechny čáry.
39:12
Je tu poslední minuta druhé třetiny, Šlégr zastavil Zuckera a půjde si na dvě minuty odpočinout na lavici hanby.
38:22
Po dobré práci Koblasy mohl vystřelit Vlach, ale byl z úhlu a trefil pouze Francouze.
37:51
Nahození teď létají na Francouze ze všech stran. Bičánkův pokus ale zastavil právě on, nikoliv síť jeho branky.
37:39
Rohan dostal nabídku od Bičánka, vystřelil z první, leč trefil pouze litvínovskou gólmanskou jedničku.
37:29
Nepřesná přihrávka na Martynka zhatila rychlý přechod Litvínova směrem vpřed. Je z toho pouze icing.
36:47
Litvínovskou halou se nese bouřlivý potlesk, ostrý zákrok totiž slízl u mantinelu Vachovec.
36:12
Zucker to udělal dobře. Zbavil se Šlégra a pokoušel se zakončit zpoza branky, Francouz stihl napasovat beton k tyči.
35:22
Kytnárův pokus o rychlou protiakci byl zastavený dříve, než vůbec stihl vzniknout.
34:42
Stříteského ránu od modré vyrazil Závorka. Hanzl následně zajímavě clonil před karlovarským brankářem, ale netečoval přesně.
34:12
Francouz si nadvakrát poradil s nahozením Pohla. Takovými střelami však Energetici výsledkem zápasu nepohnou.
33:28
Šance pro Hübla. Po odrazu od zadního mantinelu se k němu odrazil puk přímo na dorážku, ale ta mu nesedla.
33:11
Na první pohled je patrné, že na Karlovarských zanechala stopy ta četná vyloučení. Najednou jejich akcím chybí šťáva.
32:24
Koblasa byl s pukem o chloupek pomalejší než jeho spoluhráči, z litvínovské akce rezultuje ofsajd.
31:49
Litvínov právě vstřelil branku!
V době, kdy už byly Karlovy Vary ve čtyřech našel Hanzl na brankovišti chvilku volného PAVLA ROSU, který ranou na vzdálenější tyč navýšil náskok svého týmu. Asistence: Robin Hanzl.
31:20
Šlégrovu střelu Závorka vyrazil před sebe, začíná krátká přesilovka Vervy pět na tři.
31:07
Domácí hrají v početní výhodě čtyř proti třem.
31:07
Hübl vybojoval další karlovarský faul! Neohroženě totiž vnikl mezi dva hráče hostujícího mužstva a byl nedovoleně zastavený Radkem Dlouhým.
30:32
Trávníček se sice vyhnul Kytnárovi, ale nerozehrál přesně, Hüblův pokus mířil mimo branku Závorky.
30:09
Kytnár je zpět na ledě, pokračuje se ve čtyřech.
29:42
Zeman napřáhl od modré, Černý dorážel u tyče. Závorka i tentokrát odolal.
29:24
Litvínov navíc měl na ledě v jeden okamžik šest hráčů. To se v hokeji smí pouze při power-play a Karlovy Vary budou zdá se na chvíli z nejhoršího venku. Trest odpyká Juraj Majdan.
29:03
Další Ručinského střela bez přípravy k Závorkovi neprošla. Litvínov hraje přesilovku trochu naivně.
28:30
Ručinského střelu Závorka viděl. Pak zachyboval Lukeš a málem se vyřítil do brejku Zaťovič, toho ale stihl Ručinský.
27:58
Tak to je pro Karlovy Vary krutá situace! Ručinský rozehrával ve středním pásmu, ale byl podražen Kytnárem! Dvě minuty přesilové hry pět na tři pro Litvínov!
27:38
Gulaši dostává nakonec trest. Trochu nešikovně totiž udeřil Jánského do obličeje a musí se smířit s vyloučením na 2+2 minuty.
27:26
Gulaši to teď moc takticky neprovedl. Společně se svými spoluhráči byl už hodně unavený, ale nahodil za červenou čárou, a tak je z toho icing.
26:50
Trávníček narazil do Dreslera a ocitl se na ledě. Hra ovšem pokračuje.
25:50
Někteří diváci už teď slavili gól. Po kombinaci s Hanzlem totiž vystřelil Ručinský a rozvlnil síť. Jenže tu boční, takže veškerá radost byla zbytečná.
25:36
Domácí se ocitli po vstřelené brance pod velkým tlakem, Rýglův pas ovšem nezachytil Vlach.
25:02
Pohl připravoval v dalším tlaku Karlových Varů střeleckou pozici pro Hrušku, který ale tísněn nezakončil přesně.
24:35
Pohlovo nahození nebylo ani přesné, ani nebezpečné.
24:02
Doležalovo nahození nadělalo brankáři Francouzovi velké problémy, ten ale nakonec udržel beton u tyče.
23:35
Také Zuckerovi utekl kotouč od hole a Francouz vyhodil. Domácí už jsou v plném počtu.
23:03
Zaťovič opět musí ven z pásma, hostům se nedaří usadit v pásmu.
22:30
Také tuto přesilovku zatím brání Verva úplně v pohodě.
21:37
Druhá přesilovka pro Vary, na trestnou lavici míří za sekání Piroš. Velkou šanci měl předtím Dlouhý, který spěchal ve dvojici společně s Kytnárem, ale puk mu sjel z hole tváří v tvář Francouzovi.
21:08
Koblasa trefil brusli Guly, puk se však odrazil vysoko nad branku.
20:34
Teď to ale domácí sehráli parádně. Lukeš zavezl kotouč do útočné třetiny, našel Hübla, který si všiml úplně volného PETERA JÁNSKÉHO a ten doklepl puk do sítě. Asistence: Viktor Hübl a František Lukeš.
20:20
Zeman rozehrával na Jánského, tomu puk přeskočil hůl.
20:01
První třetina branku nenabídla. Upřímně řečeno, ani mnoho šancí ke vstřelení gólu k vidění nebylo. Domácí začali aktivně, ale Vary pozorně bránily. Hosté se osmělili až s přibývajícími minutami, ale ani oni s bezbrankovým skóre nijak nepohnuli. Výsledek 0:0 lze tedy považovat za spravedlivý. Druhá třetina začne zhruba v 18:20.
20:00
19:59
Poslední nebezpečnou situaci první třetiny má na svědomí Jánský, jeho rána však šla těsně vedle.
19:22
Hostům přece jen narostla křídla, domácí se ocitli pod tlakem a v nouzi vyhazují jen na zakázané uvolnění.
19:00
Hovorka s Vlachem opět zle zatopili litvínovským zadákům. Nakonec střelu Vlacha pokryl Francouz.
18:12
Na druhé straně se Francouz zaskvěl proti pokusu Zuckera. Zasahoval špičkou lapačky, ale poradil si.
18:00
Piroš si zaútočil ve dvojici s Černým, ale střela k Závorkovi neprošla.
17:25
Stříteského střela se odrazila zpoza branky, puk se nebezpečně vracel před Závorku.
17:10
Domácí už jsou kompletní, měli v oslabení asi o malinko větší starosti než Vary.
16:25
Teď se Karlovým Varům povedlo zamknout soupeře v útočném pásmu. Rýglovo nahození se pokusil tečovat Vlach, ale letící puk netrefil.
15:40
V oslabení vystřelil Zeman, ale trefil pouze před brankou stojícího Drtinu.
15:10
Zaťovič byl na pravém kruhu na chvilku osamocený, ale trefil pouze Francouzův beton.
14:59
Posmyk si proti Zuckerovi pomohl faulem a přesilovku si zahrají také hráči Karlových Varů.
14:33
Závorka měl následně štěstí i proti pokusu Kousalíka.
14:22
Konečně zajímavý moment. Lukeš vystřelil v útočném pásmu, jeho střela Závorkovi vypadla, ale nakonec karlovarský gólman stihl kotouč zalehnout před dojíždějícím Hüblem.
13:52
Stříteský vystihl nepřesnou rozehrávku Dreslera, ale opět o kotouč rychle přišel.
12:51
Hruška s Pohlem ve středním pásmu zajímavě zakombinovali, ale bylo to v podání Pohla přece jenom těsně nepřesné.
12:28
Kousalíkovo nahození sice dojel Černý, který následně obkroužil branku, ale nevymyslel nic.
11:54
Zeman má kotouč za brankou, první třetina je i nadále hodně opatrná.
11:06
Martynek při přechodu do pásma v těsném ofsajdu. Litvínovským se málem otevírala šance k rychlému postupu vpřed.
10:43
Šlégr hodil puk Lukešovi, který si opět cestičku do útočného pásma neproklestil.
10:21
Trávníček se dostal při rozehrávce do komplikací, ale nakonec z toho vyšel poměrně dobře. Čároví rozhodčí odpískali ofsajd.
09:35
Hanzl se zkoušel před Závorku prokličkovat individuálně, ale na poslední chvíli o kotouč přišel.
09:00
Pomalu ani není o čem psát, pokusy o založení útoku se tříští už před útočnou modrou čárou.
08:02
Koblasa s Vlachem se snažili zatopit litvínovské defenzivě, střela prvně jmenovaného z ostrého úhlu ovšem neprošla.
07:12
Trávníček se prokličkoval do pásma, Černého nahození ovšem až k Pirošovi nedoletělo.
06:35
Vary se v poklidu ubránily, Litvínov vystřelil v početní převaze snad pouze jedinkrát.
06:17
Opět Karlovy Vary v oslabení úspěšné. Drtinův původní neúspěšný pokus o výhoz napravil Gulaši a rychle dostal kotouč ze třetiny.
05:40
Lukeš dostal na pravý kruh těžkou přihrávku a Energie se už dnes poněkolikáté osvobozuje.
05:07
Jánský si sice nerozuměl s Hüblem, Závorka však musel být pozorný proti střele Ručinského.
04:37
Zemanovu střelu po vyhraném buly zastavil Závorka.
04:35
Rosa při přechodu do útočného pásma byl faulován a je tu litvínovská přesilovka. Na trestnou lavici usedl Radek Dlouhý.
04:20
Zeman teď trochu váhal za brankou s rozehrávkou, čehož málem využil Kytnár. Rychlejší byl Francouz, který puk zalehl.
04:00
Ručinský přišel o kotouč a ihned se dopředu vyřítili hráči Energie. Na pravém křídle dostal prostor ke střelbě Hovorka, ale Francouz si povyjel a střelu lapil.
03:34
Jánský bekhendovým nahozením hledal Hübla, který však na puk čekal marně. Ten se totiž dotkl ochranné sítě a hra je přerušena.
02:46
První větší šanci zápasu měli Litvínovští. Trávníček se pokoušel prostřelit chumel těl na brankovišti z dobré pozice, ale nakonec se Bičánkovi povedlo vyhodit.
02:20
Útočným manévrům po vyhraném buly vedl Stříteský, jeho nahození směrem na branku ale bylo tečováno mimo.
02:03
Černý nastřelil kotouč o zadní mantinel a ten málem zaskočil Závorku. Karlovarský gólman však stihl přikrýt kotouč.
01:52
Nakonec se buly přemisťuje do středního pásma, odražený kotouč šel na tribuny od Zuckera.
01:24
Hra se trochu uklidnila, kotouč na hokejce mají hráči Karlových Varů.
00:32
Domácí začali aktivně, Lukeš s Jánským už operovali za Závorkou. Hosté se však osvobodili.
00:01
Týmy už jsou na ledě, utkání za malý moment začne.
Dá se očekávat, že domácí tým bude přece jenom favoritem. V posledních zápasech vykazuje vzestup formy a proti pražské Spartě dokonce dlouho pomýšlel nejen na bodový zisk, ale také na tříbodové vítězství.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Zeman, Stříteský, Šlégr, Gula, Kousalík, Posmyk, Kokeš – Lukeš, Hubl, Jánský – Martynek, Ručinský, Hanzl – Černý, Piroš, Rosa – Trávníček, Jurčík, Majdan.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Rohan, Gulaši, Dressler, Schusser – Zaťovič, Hruška, Pohl – Koblasa, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Kytnár, Zucker – Doležal, Vachovec, Tomeček.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Barvíř, Blümel.
Karlovy Vary – Zlín 3:4
Derby číslo 79 je zároveň dalším soubojem o šest bodů na dně tabulky. Proti domácí VERVĚ se dnes představí Energie Karlovy Vary. Hosté jsou v tabulce o bod před Litvínovem a v neděli získali na domácím ledě skalp Třince, čímž protrhli šňůru 5 prohraných zápasů v řadě a hlásí konec krize. Domácí naopak v neděli neudrželi slibné vedení 2:0 nad Spartou a poprvé po 6 zápasech nebodovali.

I pohled na tabulku nejproduktivnějších hráčů obou týmů je vzácně vyrovnaný. Té karlovarské vévodí Roman Vlach, jako nejlepší nahravač – 16 (6+10), následovaný nejlepším střelcem Zaťovičem (7+5) – 12 a Hovorkou – 10.

Na domácí lavičce je lídrem Viktor Hübl – 15 (5+10), jako nejlepší nahravač a následují ho vzácně vyrovnaní Lukeš – 12 (6+6) a Hanzl – 10 (5+5).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.