To je vše, přeji vám příjemný zbytek první adventní neděle.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni třinecký útočník Martin Adamský a brankář hostí Daniel Dolejš.
V samotném závěru utkání rozhodly Vítkovice o tom, že si z Třince přivezou domů tři body za výhru v základní hrací době. V čase 57:57 se prosadil obránce Tomáš Pastor a vsítil rozhodující gól zápasu. Definitivně pak přidal pojistku na výhru hostí do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Vladimír Svačina. Po prohrané první dvacetiminutovce tak vítkovičtí hokejisté dokázali zápas otočit ve svůj prospěch.
60:00
59:51
Ještě jedno zakázané uvolnění Třince.
59:42
Utkání se už dohrává, o vítězi je jasno.
59:30
Vítkovice právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto. K puku se v obranném pásmu dostal VLADIMÍR SVAČINA, udělal pár rychlých temp a od modré čáry poslal puk do opuštěné branky Ocelářů Třinec. Bez asistence.
59:18
Domácí mají slušný tlak, powerplay zatím hrají velmi dobře.
59:04
Růžičkovo nahození nedokázal nikdo tečovat.
58:50
Teď už to ale Třinec zkouší v šesti.
58:38
Hrubec ještě zůstává v brance.
58:38
Poté, co Třinec musel kvůli hře vysokou holí vyklidit útočné pásmo si Jiří Kalous vybírá oddychová čas.
57:57
Rána do vazu třineckým nadějím na tři body. TOMÁŠ PASTOR napřáhl u modré čáry a těsně před Hrubcem ještě změnil dráhu letu puku jeden z domácích obránců. Na to už nemohl třinecký gólman zareagovat a hodně smolně tak inkasuje. Asistence: Roman Szturc.
57:33
Na druhé straně se snažil o střelu Rákos, přistoupil k něm ale Pastor a jeho ránu zablokoval.
57:11
Romanova střela skrz bránícího beka Třince skončila jenom na vyrážečce Hrubce.
56:35
Pouze ruku Josefa Hrabala trefila Húževkova rána po mocném nápřahu. Toto muselo třineckého beka hodně zabolet.
56:08
Znovu pálil Václav Varaďa, tentokrát končí puk v lapačce brankáře Vítkovic.
55:47
Po rychlé narážečce s Martinem Růžičkou pálil z otočky Varaďa, jeho rána ale prosvištěla jenom okolo branky Dolejše.
54:53
Svačinova jedovatá rána z pravého křídla prosvištěla nad břevnem branky Šimona Hrubce.
54:11
Hra je hodně rozkouskovaná, puk se teď dotkl kostky nad ledem a bude se vhazovat v obranném pásmu Ocelářů.
54:02
Strápačovu střelu přizvedají domácí zadáci do ochranné sítě za Hrubcem.
Dnešní utkání sleduje 4426 diváků.
53:39
Utkání zdá se pomalu spěje do prodloužení. Hře chybí větší spád.
53:24
Kucserova prudká střela z otočky donutila Hrubce k bleskovém rozkleku.
52:49
Třetí vítkovický útok držel za brankou Třince, nedokázal se s ním ale dostat před ni.
52:16
51:51
Roman dostal nabito na volej z levého kruhu, pálil ale z poměrně velké dálky a Hrubec se stačil přesunout.
51:34
Navíc si hosté neporozuměli při dalším přechodu útočné modré a je z toho ofsajd.
51:21
A znovu se daří Ocelářům držet Vítkovice daleko od Hrubcovy branky.
51:04
Stehlíkova prudká bomba od modré čáry skončila jenom na zadním mantinelu.
50:39
I tato vítkovická přesilovka musí začít až od Dolejše.
50:16
Útočného faulu se dopustil Martin Adamský, dvě minuty si odsedí za držení hole.
49:52
Svačinův křížný bekhendový pas zamířil k levé tyči přesně na Romanovu hokejku, vítkovický útočník ale nedokázal ideálně zpracovat a poslal puk jen mimo tři tyče.
49:19
Rozjetého Martina Růžičku zastavuje ofsajd.
49:03
Hra je teď poměrně hodně opatrná, pomalu už přichází fáze zápasu, kdy hlavně nikdo nechce chybovat.
48:08
Vítkovicím sudí odpískali úmyslný ofsajd, hra se tedy stěhuje opět před Dolejše.
47:26
Varaďa se proháčkoval až do nebezpečného bekhendového zakončení z levého kruhu, které jen těsně minulo vzdálenější tyčku.
46:53
První formace Vítkovic krouží v útočném pásmu, nedostává se však s pukem do palebných pozic.
46:24
Na druhé straně si Hrubec připisuje snadný zákrok, po komerční pauze se ale bude vhazovat po jeho pravici.
46:19
Adamskému se při pokusu o střelu zamotal puk mezi nohy a nakonec z toho nic nebylo.
45:58
Puk na třinecké střídačce, následuje vhazování ve středním pásmu.
45:34
O dorážku Květoňovy střely se pokoušel Rákos, netrefil ale ve vzduchu letící puk.
45:12
Čtyři minuty přesilovky domácím nestačily. Vítkovice už hrají v plném počtu.
44:28
Přeci jen zase další vzruch před Dolejšem. Martin Růžička vypálil prudce z velké dálky a vítkovický gólman vykopl puk na hůl Josefu Hrabalovi, který ale také pálil z poměrně velké vzdálenosti a Dolejš jeho střelu lapil.
44:17
Vítkovice nadále v pohodě kontrolují puk.
43:36
Nyní už opět pokračuje třinecké trápení v přesilovce, ke střele se naopak dostal hostující Szturc.
43:14
Teď už ale slušná šance Ocelářů. Orsava si od levého mantinelu sjel před branku, do jeho rány ale na poslední chvíli vložil hůl jeden z beků v modrém.
42:41
Sloboda obstaral další vyhození puku až k Hrubcovi. Domácí diváci jsou z této přesilovky poněkud roztrpčení.
42:01
Stále se domácím nedaří opět dostat puk do útočného pásma. Přesilovky od druhé třetiny váznou oběma celkům.
41:35
Svačinovi se povedlo vyvézt puk a vypálit na Hrubce, čímž pro Vítkovice získal buly v útočné třetině.
41:24
Dlouhou přesilovku začíná Třinec kombinací v útočném pásmu.
41:12
Šance pro domácí. Na čtyři minuty je totiž vyloučen Michal Barinka, který je trestán nejprve za hrubost a i za následné podražení.
40:18
Do útoku se na startu třetí dvacetiminutovky vrhají domácí Oceláři.
40:01
Zrcadlovým výsledkem oproti první periodě skončila druhá dvacetiminutovka moravskoslezského derby. Vítkovicím se povedlo vyrovnat skóre zápasu poměrně rychle. Ve dvacáté třetí minutě se prosadil Vladimír Svačina, o tři minuty později ho následoval Michael Vandas. Poté se hra vyrovnala a byly to spíše obrany, které dominovaly utkání. Oběma celkům se příliš nedařilo ani v přesilových hrách.
Další třetina začne přibližně v 17:07.
40:00
39:54
Z velké dálky to zkusil vítkovický Němec. Pro Hrubce se nejednalo o těžkou práci.
39:48
Ještě jedno přerušení hry kvůli zašlápnutému puku ve středním pásmu.
39:24
V závěru třetiny ještě zvyšují aktivitu domácí hokejisté.
38:48
Hrabal dostal velký prostor na pravém křídle, nakonec ale jeho střela od mantinelu nezamířila přesně na branku.
38:16
Následně ale Oceláři posílají puk na zakázané uvolnění.
38:02
37:59
Hra je teď rozkouskovaná, tentokrát kvůli přihrávce rukou, které se dopustili útočníci Vítkovic.
37:34
Hostující akci zastavuje odpískaný ofsajd.
37:17
Další komplikaci v přesilovce Vítkovic znamená Rothovo vyhození puku.
36:38
Nakonec se ale hosté vlastní nepřesností posílají do středního pásma.
36:20
V této přesilovce se zatím Vítkovicím daří kombinovat v útočném pásmu.
36:02
Svačina obětavou rybičkou nahrál mezi kruhy Romanovi, kterého ale krátce zahákoval Radek Bonk, který tak zamíří na trestnou lavici.
35:43
35:38
Martin Růžička a Milan Hruška se do sebe lehce pustili. I když nešlo o nic hrozného, sudí oba kohouty vyloučí za hrubost. Ještě pět sekund bude pokračovat klasická přesilovka Ocelářů.
35:14
Stále se hraje hodně daleko od branky Dolejše, Vítkovice se v pohodě brání a Třinec nemá kudy projet s pukem do pásma.
34:37
Ani domácí letce zatím přesilovka vůbec nevychází podle představ.
34:16
Svačina získal puk, podržel ho a následně vyhodil až za Hrubce.
33:51
Po Linhartově nepřesném nahození musí Oceláři vyklidit útočné pásmo.
33:43
Nápor Ocelářů zatím přináší domácím aspoň početní výhodu. Rákose nedovoleně atakoval Pastor. Hůl faulovaného hráče, pak ještě trefila do obličeje Petera Húževku. Vyloučen bude ale jenom Tomáš Pastor a domácí si zahrají přesilovku.
33:24
Třinec ale pokračuje v aktivitě, zatím sledujeme jeho nejlepší pasáž ve druhé třetině.
32:58
Pokusy Varadi ani Martina Růžičky neproletěli k Dolejšovi skrz houf těl před ním.
32:15
Po delší době souvislejší tlak Třince, prvnímu útoku se ale zatím nedaří trefit branku.
31:45
31:23
Stále se hraje na obranné polovině týmu, který aktuálně hraje v početní převaze.
31:04
V oslabení prudce vypálil Adamský, jeho nepřesná rána se od zadního mantinelu ještě odrazila do brankoviště, Dolejš si ale puk pohlídal.
30:44
Rákos s Orsavou nyní výborně napadají rozehrávku hostí, tato přesilovka Vítkovicím nevychází.
30:18
Roman hledal zpoza branky Hunu, do jeho rány ale vložil hůl jeden z domácích beků.
29:49
Oceláři už jsou zase ve čtyřech bruslařích.
27:45
Na čtyři sekundy jdou domácí do tří. Varaďa totiž u mantinelu zahákoval Szturce.
29:39
Rákos vystihl Burgerovu přihrávku a znovu vyhazuje puk.
29:19
Stehlíkovu dalekonosnou táhlou ránu vyráží Hrubec do rohu kluziště.
28:57
Hosté se zatím nedokáží na delší čas usadit před Hrubcem v domácí brance.
28:29
Hunova jemná teč střílené přihrávky od mantinelu nakonec nezamířila mezi tři tyče.
28:06
Domácí chvíli podrželi puk na svých holích a následně se osvobozují.
27:49
Lukáš Galvas u mantinelu chvilku přidržel kapitána Vítkovic a jde si sednout na trestnou lavici.
27:28
Burger se ocitl úplně sám mezi kruhy, Hrubec si ale proti jeho prudké ráně stihl povyjet a drží puk ve výstroji.
26:51
Ruferova skákavá přihrávka našla Zagrapana, ten už ale pálil z poměrně složitého úhlu jen do výstroje Dolejše.
26:34
Další vítkovickou akci vedenou Húževkou zastavuje ofsajd.
26:26
Květoň poslal puk ze středního pásma mimo hrací plochu, bude se tedy vhazovat mezi modrými čarami. Ale až po komerční pauze.
25:58
Poslední vývoj zápasu rozehřál početný houf vítkovických fanoušků na třineckém stadionu.
25:20
Tak a hostům se daří bleskově srovnat stav zápasu. A opět se jednalo o dorážku. Hrubec vykopl Romanovu střelu na hůl trestuhodně osamoceného MICHAELA VANDASE, který už neměl problém s posláním kotouče do sítě. Asistence: Ondřej Roman, Jiří Burger.
25:07
Hrabalovo nahození nedokázal tečovat žádný z jeho spoluhráčů.
24:38
Po zajímavém startu druhé třetiny se nyní hra trochu uklidnila.
23:49
Teď už se ale ke slovu dostávají Oceláři, jejich čtvrtý útok si vytvořil solidní tlak. Zagrapan ani Rufer ale se svými střelami neuspěli.
23:05
Húževka mohl po Strapáčově pasu vyrovnat skóre, sám před Hrubcem ale skákavý puk promáchl.
22:09
Hned v úvodu druhé třetiny se hostům daří vsítit kontaktní gól. Hunovi moc nesedla rána z pravého kruhu, skákavý puk ale Hrubec vyrazil betonem jen před sebe a k dorážce se dostal VLADIMÍR SVAČINA, který dokázal dorazit puk do odkryté části branky. Asistence: Rudolf Huna, Ondřej Roman.
21:22
21:06
Hrabalovu prudkou ránu od modré likviduje Dolejš vyrážečkou.
20:36
Varaďův křížný pas našel ve výtečné pozici Martina Růžičku, tomu ale chviličku trvalo než zpracoval puk a Dolejš se proti němu stačil přesunout.
20:09
Ještě víc než minutu budou hrát domácí v přesilovce po Svačinově vyloučení.
20:01
Kvůli drobným problémům s ledem začne druhá třetina v Třinci s drobným zpožděním.
Máme za sebou zajímavou první třetinu, po které jsou veselejšími domácí hráči a fanoušci. V 16. minutě otevřel skóre přesnou střelou Martin Růžička a led pak zasypaly stovky plyšových hraček z rukou diváků. Hned o minutu a padesát vteřin později se síť za Dolejšem třepotala podruhé. Galvasovu střelu tečoval Adamský a poslal Oceláře do vedení 2:0. Tento výsledek vytrval až do konce úvodní třetiny. V Třinci se zatím hraje velmi pohledný hokej.
Další třetina začne přibližně v 16:08.
20:00
19:50
Huna udělal Hrabalovi kličku na středovou osu, ale pak vystřelil těsně vedle Hrubcovy branky.
19:35
Třinečtí útočníci si teď vyměnili své obvyklé pozice a Martin Růžička nabíjel Bonkovi. Rána třineckého kapitána bránu minula.
19:22
Rozhodčí ještě jednou v první části vylučují. Vladimír Svačina (VIT) se provinil útočným faulem na Bonka, kterého zahákoval.
19:05
Rozjetého Svačinu nepustil do samostatného úniku Hrabal, jenž si vítkovického útočníka čistým způsobem odstavil.
18:43
Nepřesná rána Burgera končí nad Hrubcovou svatyní.
17:34
Vítkovice mohly hned z další akce odpovědět, ale Húževka nedokázal dostrkat puk za Hrubce! Z protiútoku pak zahrozili domácí a Květoňovu ránu z první lapil dalším skvělým zákrokem Dolejš!
16:59
Třinec právě vstřelil branku!
Dolejš ale nemůže pochytat všechno a nyní už byl bezmocný! Galvas napřáhl na modré čáře a poslal před bránu nabídku na teč. Té využil MARTIN ADAMSKÝ a Třinec vede už o dvě branky – 2:0! Asistence: Lukáš Galvas, Tomáš Linhart.
16:43
Dolejš se musel znovu zaskvět. Nejprve likvidoval znovu pomocí betonů střelu Hrabala, bombu Adamského pak skryl do lapačky.
15:53
Rothovu střelu vyrazil Dolejš betony jen před sebe, ale třinecký Bonk pak v obrovské šanci nedokázal přehodit právě betony vítkovického brankáře!
15:35
Roth si překvapivou kličkou na útočné modré čáře povodil Szturce s Burgerem a následně byl faulován právě Romanem Szturcem (VIT), který si odsedí trest za podražení.
15:09
S úklidem plyšáků pomáhají četám sběračů také hráči obou mužstev. Za pár okamžiků už by se mělo hrát.
15:09
A na ledovou plochu létají stovky plyšových hraček, které poputují za dětmi do dětských domovů a podobných zařízení.
15:09
Oceláři otevírají skóre zápasu! Z vyhraného buly Bonka těžil Varaďa, jenž přiklepl puk MARTINU RŮŽIČKOVI, který se ranou z prvního doteku trefil přesně do horního rohu Dolejšovy brány – 1:0! Asistence: Václav Varaďa, Radek Bonk.
14:19
Burger viděl v nadějné pozici stojícího Szturce a nabídl mu puk. Szturc pak zkusil zakončit nečekanou bekhendovou zadovkou, ale na Hrubce si nepřišel.
13:42
Vítkovice teď měly velké štěstí, že Zagrapan nedosáhl na Ruferovu přihrávku. Tlak domácího Třince přerušuje komerční přestávka.
12:15
Největší šanci měl na holi Martin Růžička, jenž byl adresátem vynikající přihrávky Bonka. Martin Růžička byl před Dolejšem úplně sám, ale vítkovický brankář jeho střelu vyrazil!
12:01
Další střela Krejčího už na Dolejše prošla, ale brankář Vítkovic dokázal skrýt kotouč ve výstroji.
11:35
Třinečtí drží hosty pod tlakem, Peterkovu smrtící přihrávku před branku přečetl sám Dolejš a odrazil puk.
10:56
Třinecká formace dlouho kombinovala kolem brány, až se nakonec ke střele od modré odhodlal Krejčí, ale trefil jen Szturce.
10:21
Nejdříve Strapáčovu ránu obětavým zákrokem zlikvidoval Galvas a pak se puk odrazil přímo k rozjetému Varaďovi, kterého zastavil Tomáš Pastor (VIT) pouze za cenu vyloučení. Hákoval ho.
09:53
Hrubec si za brankou nepočínal příliš jistě a nabídl tlak Vítkovicím.
09:19
Kovář měl ruce v souboji s Květoněm hodně vysoko, přesto se nevylučuje. Odpískán ofsajd Ocelářů.
08:43
Prekérnosti v třinecké rozehrávce ukončil vyhozením puku do středního pásma Kania.
07:58
Kombinace Polanského s Adamským skončila střelou vysoko nad vítkovickou bránu.
07:30
Ostřejší střet Slobody s Bonkem se obešel bez vyloučení, o chvíli později střílel Sloboda jen do Hrubcova betonu.
06:50
Zagrapan vybojoval puk za Dolejšovou bránou, předal jej na modré čáře Foltýnovi a ránu třineckého obránce schytal do lýtek Strapáč.
06:11
Rákos nenahrál přesně Peterkovi a zkušený Ocelář byl pak nucen odevzdat kotouč Barinkovi.
05:33
Polanský předal ve středním pásmu puk Orsavovi, ten vjel do útočné třetiny, obhodil si Hrušku, ale v pádu už nestihl zakončit.
05:19
Po delší době se hra přesouvá před Dolejše, a to kvůli zakázanému uvolnění hostí.
04:51
Bezprostředně po buly se puk znovu odrazil ke Szturcovi, ale ten střelou z otočky minul třineckou branku.
04:31
Szturc volil v útočné situaci namísto přihrávky Vandasovi střelu, ale Hrubec byl pozorný a zasáhl.
04:10
Čtvrtá pětka Třineckých drží Vítkovice pod zámkem.
03:55
Na jedné straně jsme sledovali nepřesnou střelu Valčáka, na druhé zablokoval tu Ruferovu Barinka.
02:44
Květoň objel Stehlíka, obkroužil i bránu a z otočky chtěl pálit. Vítkovický bek se mu však po celou době plně věnoval a nakonec jeho ránu zablokoval.
02:14
Hrubec raději podržel Húževkovo nahození a bude se vhazovat po jeho levici.
01:23
V nadějné pozici před brankou Vítkovic sjel Adamskému puk z hole.
00:36
Bonk sice přihrál Martinu Růžičkovi nepřesně, ale druhý jmenovaný si našel odražený kotouč a poprvé zaměstnal Dolejše.
00:09
Úvodní buly konečně vhozeno, ale začíná se ve vlažném tempu. Galvas zahrál na zakázané uvolnění.
00:01
Ještě před začátkem utkání se vyskytly nějaké technické problémy, které neumožňují rozhodčím zahájit zápas.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Zagrapan, Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Málek) – Kovář, Sloboda, Pastor, Stehlík, Barinka, Hruška, Bail – Svačina, Roman, Huna – Húževka, Němec, Strapáč – Szturc, Burger, Vandas – Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Čech, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan.
Vzájemné zápasy:

První střetnutí obou slezských rivalů v aktuální sezoně uzavíralo úvodní čtvrtinu základní části. Do zápasu zasáhl poprvé v sezoně také třinecký útočník Květoň, který se vrátil z Finska, na poslední chvíli naskočil právě do zápasu s Vítkovicemi a také jej rozhodl. Před naplněnou ČEZ Arenou poslal domácí do vedení už ve 2. minutě Svačina, ale Oceláři zareagovali v 19. minutě brankou Zíba. Ve 39. minutě se dokonce zásluhou Adamského dostali do vedení, ale ve 48. minutě dorovnal svým druhým zásahem v utkání Svačina. Užuž se schylovalo k prodloužení, když rozhodl navrátilec Květoň. Běžela 58. minuta, když Květoň vystřelil pro třinecké mužstvo tři body za vítězství 2:3.

V minulém ročníku 2012/13 se ve vzájemných soubojích ocelářských týmů ze Slezska zrodila vyrovnaná bilance. Lépe začali Oceláři, když si z Ostravy přivezli vítězství 1:3 a v poklidu si s Vítkovicemi poradili i doma, kde vyhráli ještě jednoznačněji 5:2. Ve druhé polovině základní části už byly Vítkovice úspěšnější a nejprve na domácím ledě slavily výhru 4:1 a zvládly i nervy drásající souboj v Třinci, kde vedly už 1:4, ale nakonec se pořádně natrápily, aby uhájily vítězství 4:5.

Nejslavnější souboje obou rivalů se odehrály ve finálové sérii play-off 2011. Tehdy zvítězili Třinečtí 4:1 na zápasy a slavili svůj zatím jediný mistrovský titul v historii.
Zajímavosti:

Lídrem třineckého kanadského bodování zůstává i nadále centr druhé pětky Jiří Polanský (11+18). Svou produktivitu potvrdil Polanský i v posledním utkání v Pardubicích, kde byl autorem jediného přesného zásahu Ocelářů. V celkovém bodování soutěže je Polanský na 3. místě za dvěma sparťany Tonem a Hlinkou. Také pozice nejlepšího střelce Třineckých zůstává neměnná a stále ji zastává Martin Adamský (14+8). V pořadí střelců se Adamský dělí o 2. pozici s vítkovickým Hunou a Bílým Tygrem Bartekem. Lepší je pouze Pražan Ton.

Brankář Peter Hamerlík už své zranění ze začátku sezony definitivně vyléčil a v posledních zápasech Ocelářů už se objevil na střídačce. Vytlačit z brány Hrubce, který v zápase v Pardubicích inkasoval po 133 minutách, však bude pro Hamerlíka velmi těžký úkol. Do hry stále není připraven zasáhnout obránce Lukáš Zíb.

Vedení třineckého klubu nelení a i na zápas proti Vítkovicím si pro své příznivce připravilo zajímavou akci. Po prvním vstřeleném gólu Oceláři totiž mají diváci za úkol naházet na ledovou plochu co nejvíce plyšových hraček, které posléze poputují za dětmi do dětských domovů a podobných zařízení. Tato akce slavila úspěch už v lednu roku 2011, kdy se na třineckém ledě v zápase proti Kometě Brno octly tisíce plyšových hraček.

Vítkovice mají nejproduktivnějšího hráče v Ondřeji Romanovi (6+20), který sbírá především gólové asistence a zahrál si také v dresu české reprezentace na turnaji ve Finsku. Roman se se sparťanem Hlinkou dělí o vedoucí příčku nahrávačů Tipsport extraligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším kanonýrem vítkovické kabiny je Slovák Rudolf Huna (14+9). Tomu zase patří dělená 2. pozice v pořadí střelců. O stříbrnou příčku se dělí s Ocelářem Adamským a libereckým Bartekem, zaostává jen za Tonem ze Sparty Praha.

Na rozdíl od Třince se Vítkovice potýkají s početnější marodkou a trenér Oremus nemohl v několika posledních zápasech počítat s obránci Janem Štenclem a Tomášem Kudělkou. Zraněni jsou také útočnici Jan Káňa a Michal Hlinka.

Příjemným překvapením v kádru Ostravanů je určitě devatenáctiletý brankář Daniel Dolejš, jenž z brankoviště vytlačil zkušeného Málka a odchytal už jedenáct zápasů. Dolejš by se měl objevit také v kádru české hokejové reprezentace do 20 let na světovém šampionátu.

Mladý útočník Vítkovic Petr Strapáč byl největším bojovníkem v měsíci listopadu, co se týče nové statistiky Radegast index. Strapáč by tak měl obdržet speciální zelenou helmu a nastupovat v ní v dalších zápasech.
HC Vítkovice Steel:

Vítkovické mužstvo předvádělo v první polovině velice atraktivní hokej, o čemž svědčí hlavně o chloupek aktivnější skóre Ostravanů 82:81. Po pražské Spartě jsou Vítkovice vůbec nejproduktivnějším celkem Tipsport extraligy. Hra dozadu se naopak Vítkovicím tolik nedaří a více gólů inkasoval jen poslední Chomutov. Fanoušky ale musí vítkovický hokej bavit. Od začátku sezony se ostravské mužstvo pohybuje ve středu tabulky, na pozicích zajišťujících účast v předkole play-off. Nyní patří Vítkovicím 8. příčka se sedmatřiceti body, za největším rivalem z Třince tak zaostávají o dvě pozice a pět bodů.

Vítkovicím se daří hlavně venku, doma už to taková sláva není. Tento fakt ovšem hokejisté hájící modrou a bílou barvu v posledních kolech spíše vyvracejí. V Liberci se jim totiž příliš nedařilo a prohráli 5:2. Doma si pak s chutí zastříleli proti potácejícímu se Chomutovu a zvítězili jasně 8:3. V rámci 25. kola hostily Vítkovice litvínovskou Vervu a stejně jako před nedávnem Třinec, i ony měly velký problém tohoto soupeře na domácím ledě přetlačit. Nakonec z toho vyplynul alespoň bod za prohru 1:2 po prodloužení.

V posledním mači proti Litvínovu se ve vítkovické ČEZ Areně na gól čekalo velmi dlouho. Verva hrála svou tradiční hru na cizích stadionech a nikam se tedy příliš nehnala, dbala spíše na defenzivní hru. Ve 37. minutě pak přišla jako blesk z čistého nebe úvodní branka hostujícího Ručinského. Vítkovice byly pořádně zaskočené a ve třetí třetině se jim stále nedařilo skóre dorovnat. Povedlo se to až v 56. minutě Svačinovi, který dostal nabito od Romana a procedil puk za Francouze. V prodloužení ale měli více štěstí hosté, v 63. minutě skóroval Hanzl a rozhodl o exportu dvou bodů na severozápad Čech. Ve Vítkovicích zůstal bod jeden.
HC Oceláři Třinec:

Třinečtí hokejisté po třech porážkách v řadě zase zabrali a pokračují ve sběru cenných bodů. Domácí sérii tří zápasů po sobě zvládli nakonec celkem dobře a získali šest bodů. Ve 25. kole pak měli zápas v Pardubicích skvěle rozehraný, avšak závěr utkání jim nevyšel a odvezli si pouze jeden bod za porážku v prodloužení. V tabulce Tipsport extraligy se Oceláři drží už delší dobu v elitní šestce, kde jsou mezi týmy jen minimální bodové rozdíly. V současné době jsou konkrétně na 6. místě se ziskem dvaačtyřiceti bodů. Stejný počet bodů má také čtvrtá Kometa Brno a pátý Zlín, ti jsou v tabulce před Třineckými jen díky lepšímu skóre. Na třetí Plzeň ztrácejí Slezané tři body, naopak od desátého Litvínova si udržují odstup devíti bodů.

Předešlý týden nebyl pro Třinec příliš náročný, co se týče cestování, neboť hrál tři zápasy v řadě doma a až pak se vydal na cestu do Pardubic. Sérii porážek přerušili Oceláři v zápase proti Slavii Praha, kterou na domácím ledě přehráli 5:2. Následovalo další vítězství rozdílem tří branek, a to v utkání proti Kometě Brno, tehdy svěřenci trenéra Kalouse vyhráli 3:0. Naposledy se pak představili v Pardubicích, kde dlouho drželi těsné vedení, ale nakonec perníkářům podlehli 2:1 po prodloužení.

Ve východočeské metropoli poslal nejvýchodnějšího účastníka Tipsport extraligy do vedení Polanský, když ve 14. minutě překvapil střelou hned po buly. Předlouhou dobu pak diváci čekali na další gól a dočkali se až v 59. minutě. Ještě před tím neproměnil trestné střílení domácí Tybor. Radil už byl v 59. minutě úspěšnější a v početní výhodě a ve hře bez gólmana dotlačil puk za Hrubce. Radil připravil i vítězný gól Pardubic v 61. minutě, kdy obkroužil třineckou bránu a přichystal kotouč Noskovi. Nosek svým důrazem na brankovišti vybojoval bonusový bod pro domácí, kteří předvedli povedený obrat na poslední chvíli.
Dobré nedělní odpoledne vám přeji při sledování textového online přenosu z 26. kola hokejové Tipsport extraligy. Nejvyšší hokejová soutěž má dnes na programu celkem sedm zápasů, které uzavřou první polovinu základní části. Mezi těmito střetnutími najdeme i jedno prestižní derby, jemuž se právě budeme věnovat. V souboji dvou slezských týmů s ocelářským zázemím se před televizními kamerami utkají HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Steel. Hokejová veřejnost si pomalu zvyká na dřívější starty nedělních utkání, a tak určitě nebude překvapena, že se v Třinci začne už v 15:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.