Litvínov - Kometa Brno: Kubát vystřelil Litvínovu bod navíc, 3:2

Karel Kubát rozhodl dnešní utkání gólem z přesilovky v prodloužení. Litvínov si připisuje velmi cenné vítězství. Porazit vedoucí tým ligy se jen tak někomu nepodaří. Domácí odevzdali přesvědčivý výkon a nikdo se nemůže divit, že Kometa odjede ze severu Čech poražená.
Hvězdy týmu: Martin Hanzl – Martin Erat
63:36
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov to sehrál parádně! Lukeš skvělou přihrávku našel na vrcholu kruhů volného KARLA KUBÁTA, který se trefil přesně a rozhoduje tak o vítezství svého týmu. Asistence: František Lukeš a Robin Hanzl.
63:15
Kometa se však drží. Vervě se nedaří dostat se do tlaku.
62:43
Obrovská šance pro domácí. Rozhodnout mohou v hře 4 na 3.
62:35
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Matěj Novák– 2 min., příliš mnoho hráčů).
61:52
Jakub Černý se snažil prchnout do brejku. Obrana hostů zůstala pozorná.
60:59
Tomáš Pavelka sestřelen pukem mezi nohy.
60:34
Karel Kubát si skvěle sjel pro střelu. Jeho pokus však jen orazítkoval mantinel.
60:01
Brno si vzalo puk pro sebe. První formace hostů bude chtít rozhodnout.
60:01
Začalo prodloužení.
V poslední části jsme se dočkali pouze vyrovnání stavu Martinem Nečasem. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky budeme svědky prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:20
Robin Hanzl se nedokázal přes les těl prosadit.
58:16
Hosté v plném počtu. Domácí výhodu využít nedokázali.
57:35
Nepříliš povedená početní výhoda Vervy. Viktor Hübl se musí pro puk vracet do vlastní obranné třetiny.
56:53
Těžká přihrávka přišla Tomáši Pavelkovi. Kotouč nakonec špatným zpracováním skončil na střídačce Komety.
56:08
Litvínov neudržel puk před modrou čárou, a tak se musí domácí borci vracet. Naskýtá se před nimi však velká šance utkání rozhodnout.
56:02
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Erat – 2 min., faul loktem).
55:19
Miloslav Hořava musel odevzdat puk, jeho spoluhráči odjeli střídat.
54:50
Kováčikova střela ze středního pásma nemohla Jara Januse vylekat.
53:52
Ondřej Jurčík vyslal pumelici na bránu soupeře. Jeho pokus však nebyl vůbec přesný.
53:21
Rychlá bomba Karla Kubáta skončila v lapačce Karla Vejmelky.
53:04
Rozhodčí nesprávně posoudili zakázané uvolnění, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.
52:42
Zakázané uvolnění odsuzuje hru do pásma Karla Vejmelky.
52:04
Vracející se Trávníček perfektně nabil spoluhráči, jenž jen těsně minul bránu.
51:09
Litvínov si drží soupeře na odstup. Janus zatím může být v klidu. Další vyhození domácích následuje.
50:27
Další kotouč mimo kluziště. Kameraman chytil puk do ruky.
49:55
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., vysoká hůl).
49:55
Vincour se dostal do nebezpečného zakončení. Jaroslav Janus si se situací poradil.
48:38
Kotouč skončil na střídačce Komety. Vhazování ve střední třetině.
48:05
Filip Pavlík vyzkoušel svou ránu od modré. Karel Vejmelka nemusel zasahovat, jelikož střela byla zblokována.
47:28
Jeden z hráčů domácích na střídačce dostal pukem do hlavy. Následuje komerční přestávka.
46:42
Jaroslav Janus vytáhl lahůdkový ''semafor'' proti střele nejproduktivnějšího borce extraligy Marku Kvapilovi.
46:15
Verva se snaží nedostat v pokračující přesilovce další gól.
45:06
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté dvojnásobnou přesilovku bleskově využili. Martin Erat nabil mezi kruhy zcela volnému MARTINU NEČASOVI. Nečas se nemýlil a srovnává stav utkání. Asistence: Erat Martin a Ondřej Němec.
44:47
Verva se bude muset bránit ve třech. Proti Kometě se jedná o mission imposible.
44:29
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jakub Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
44:25
Na začátku přesilovky se Litvínov osvobozuje.
44:20
Dnešní utkání sleduje 5235 diváků.
44:19
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min. – hákování).
42:42
Třetí lajna domácích prověřila Karla Vejmelka. Vhazování následuje v útočné třetině.
42:01
Domácí v plném počtu. Jaroslav Janus na závěr oslabení vychytal tutovku Komety.
41:23
Brno zavřelo svého soupeře. Litvínov ale situaci brání výborně.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Livínov si do další třetiny odveze oslabení, ale také si odveze vedení 2:1 proti nabitému Brnu. Domácím se povedlo utkání otočit brankami Hübla a Martina Hanzla. Brno bude muset zabrat, aby si odvezlo nějaké body.
40:00
39:59
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., nedovolené bránění).
38:02
HC VERVA Litvínov otáčí vývoj utkání! V přesilovce se po přihrávce Tomáše Pavelka prosazuje dorážející MARTIN HANZL. Útočník domácích zažívá opravdu snové období. Asistence: Tomáš Pavelka.
37:14
Jedná se pouze o běžné podražení, nikoliv o faul kolenem, což by znamenalo trest vyšší.
37:14
Situace s faulem se bude přezkoumávat u videa.
37:14
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jozef Kováčik – 2 min., podražení).
36:06
Šance střídá šanci ze strany domácích. Výborná přesilovka graduje v obrovský tlak.
35:37
Jakub Černý se probíjel do zakončení zuby nehty. Puk nakonec skončil za Vejmelkou, ale až po odpískání.
34:57
Tomáš Pavelka se neprobil do útočného pásma. Litvínov musí začít znovu od Januse.
34:30
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
34:18
Haščák schytal tvrdý hit do obličeje. Přesilová hra to nebude, jelikož si to útočník udělal o svou vlastní hokejku.
33:24
Sledujeme hru nahoru dolů. Poslední akce skončila Pavelkovo nebezpečnou střelou do šibenice. Vejmelka drží nerozhodný stav.
32:16
Další ofsajd od hostů. Podobně jako v první třetině má Kometa velmi těžký přechod přes střední pásmo. Ofsajd byl nakonec posouzen jako úmyslný.
31:47
Robin Hanzl si vyjel z pravého kruhu. Karel Vejmelka puk ukryl do výstroje.
30:29
Pěkná kombinace mezi Františkem Lukešem, Viktorem Hüblem a zakončujícím Ondřeje Jurčíka. Stav zápasu se ale nemění.
29:58
Litvínov je ve varu a hráči by rádi otočili utkání hned v následující přesilovce.
29:50
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., vysoká hůl).
29:22
A máme tu vyrovnání utkání! František Gerhát bruslil podél mantinelu, předal puk VIKTORU HÜBLOVI, který tvrdou bombou do pravé šibenice nedal Karlu Vejmelkovi šanci. Stav utkání 1:1! Asistence: František Gerhát.
28:49
Domácí v plném počtu. Verva oslabení zvládla, i když k konci to byly krušné chvíle.
27:56
Martin Zaťovič to z útočného pásma nestihl. Brno se vystavilo do ofsajdu.
27:18
Tomáš Vincour ve slušné palebné pozici střílí hodně vedle. Litvínov se následně osvobozuje.
26:46
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).
26:15
Martin Kokeš vjel do pásma příliš brzy a zavinil tak ofsajd. Brno je již v plném počtu.
25:02
Litvínov byl vyhnán ze třetiny. Kometa zvládá oslabení s přehledem.
24:29
Viktoru Hüblovi se nepodařilo udržet modrou lajnu. Dopředu spěchal Martin Zaťovič.
24:07
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., krosček).
23:55
Nyní se i Brno dostalo do zakončení. Druhá formace hostů ale Janusovi příliš vrásek nenadělala.
23:38
Rána Tomáše Pavelka byla pro Vejmelku velmi snadná. Něco podobného jsme mohli vidět také o pár chvil později.
23:05
František Lukeš měl na hokejce vyrovnání zápasu! Brankář domácích nakonec ani nemusel zasahovat, když Lukeš poslal svůj pokus mimo bránu.
22:22
Válek připravil palebnou pozici pro Ondřeje Jurčíka. Střela útočníka domácích skončila ve výstroji Vejmelky.
21:16
Zbyněk Sklenička vyslal od modrý bombu na Vejmelku. Gólman hostů lapačkou včas zasáhl.
20:27
František Gerhát se se štěstím dostal do zakončení. Karel Vejmelka ale mohl zůstat v klidu.
20:01
První buly druhé třetiny ovládli domácí. Brno ale převzalo kontrolu nad kotoučem a žene se dopředu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:17.
V první třetině jsme viděli atraktivní hokej. Domácí se snažili být aktivnějším mužstvem, což se jim dlouhou dobu dařilo a svého soupeře nepouštěli do ofenzivních výpadů. Na konci první části ale ujel Haščák, kterého fauloval Janus a útočník Komety proměnil trestné střílení.
20:00
19:23
MARCEL HAŠČÁK se z nájezdu nemýlil. Jaroslav Janus se snažil neuvolnit forvardovi příliš prostoru, ale přesto si Haščák skulinku našel.
19:23
Jaroslav Janus skočil pod nohu unikajícímu útočníkovi. Uvidíme trestné střílení.
18:55
Brno má problémy s přechodem přes střední pásmo. Verva výborně vykrývá tuto část kluziště. Domácí se dostávají do útoku pouze zakázaným uvolněním.
17:41
Ani díky nahození se nedostali hosté do tlaku v útoku. Kotouč sbírají domácí a jedou před Vejmelku.
17:01
Elitní formace domácích nedokázala vystřelit, za to vybojovala zakázané uvolnění.
16:09
Daniel Sorvik to také zkusil od modré čáry. Projektil norského beka letěl těsně mimo tři tyče.
15:29
Domácí v plném počtu. Ani Brno nedokázalo využít početní výhodu.
14:54
Další osvobození domácích. Kometě už nezbývá mnoho času.
14:26
Ondřej Němec vypustil bombu na Jaroslava Januse. Gólman domácích si s tím poradil.
13:35
Domácí se ihned vyhozením osvobozují. Verva to ale bude mít těžké, proti ní se postavila elitní formace pro přesilovky.
13:29
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jakub Černý – 2 min., naražení zezadu).
12:42
František Gerhát spálil obrovskou šanci, když se v poklekzu sám ocitl před Vejmelkou. Střela litvínovského forvarda skončila na mantinelu.
12:17
Schovaná střela Jana Štencela brankáře Januse vylekat nemohla.
11:21
Teď ale Miloslav Hořava vyslal jedovatou pumelici na Karla Vejmelku. Kometa se ocitá pod tlakem. Domácí fandové by chtěli vidět gól.
10:49
Hosté v plném počtu. Litvínov možnost využít nedokázal. Nutnou podotknout, že k tomu měl poměrně daleko.
09:46
Brno se zatím drží v oslabení. Větší šanci zaznamenal pouze od modré střílející Karel Kubát.
08:49
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jozef Kováčik – 2 min., hákování).
08:17
Brno se nedokázalo usadit v pásmu. Hosté se sami vyhnali nepřesnou přihrávkou.
07:40
Domácí nepouští svého soka do útoku. Hráči Vervy solidně vykrývají prostory ve středním pásmu.
07:06
Martin Hanzl vjel později do útočného pásma než Jakub Černý. Píská se ofsajd.
06:28
Nový člen první pětky František Gerhát chytře protečoval puk do pásma. Litvínov se snaží být aktivní a nenechává soupeře v klidu.
06:15
Kometa se nyní dostala do slušného tlaku. Jaroslav Janus byl pod velkým tlakem, ale vše nakonec vyřešila jeho lapačka.
05:48
Ondřej Jurčík nahodil puk do pásma a celý jeho útok spěchá za kotoučem.
04:45
Kristian Reichel zabojoval ve vlastním obranném pásmu, poslal puk pro svého kapitána a ještě ho stihl dojet. Nebezpečná střela švihem pořádně vystrašila Vejmelku.
03:57
Reprezentant Robin Hanzl nevymotal soupeře a domácí ztrácejí kotouč. Brno se ale zatím nedokáže dostat do zakončení.
03:10
Nejproduktivnější forvard hostů Marek Kvapil nepotvrdil dobrou formu a nabídku spoluhráče bekhendovou ranou zužitkovat nedokázal.
02:52
Úmyslný ofsajd odkázal hru před brněnského gólmana.
02:24
Lukáš Válek výborně zachytil rozehrávku hostů ve středním pásmu. Pro Vervy to ovšem ohrožení Karla Vejmelka neznamenalo.
01:39
Káňa dostihl kotouč, ale nic pro své spoluhráče nevytvořil. Litvínov může spěchat na druhou stranu.
01:13
Kováčik jen protečoval do útočného pásma. Cheza může vyrazit na bránu soupeře. Martin Hanzl spálil první šanci utkání.
00:32
První útok Litvínov skončil na zadním mantinelu za Vejmelkou. Kometu přebírá iniciativu.
00:01
Brno vyhrálo úvodní vhazování a Moravané se ženou o útoku.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.

Rozhodčí: Bulanov, Hribik – Hynek, Rozlílek.
HC VERVA Litvínov – 3. místo, 39 bodů, 56:46
Aktuální forma: V,V,V,V,P
Litvínov prožívá zatím skvělou sezónu. 3. místo v lize je pro tento klub famózní. Chemici by chtěli zastavit i rozjetou Kometu, i když v Brně se jim to zrovna nepovedlo(1:7). Podaří se jim to dnes?
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 16. místo, 93,78% úspěšnost
Hvězdy týmu: František Lukeš, Viktor Hübl, Robin Hanzl
HC Kometa Brno – 1. místo, 44 bodů, 81:45
Aktuální forma: V,V,V,PV
Vedení Komety Brno udělalo v létě několik velmi povedených kroků. Manažeři se činili a přivedli několik vskutku parádních hráčů. Posily o sobě dávají vědět a znát je to především na produktivitě. 81 vstřelených gólů. Takovou statistikou se nemůže chlubit žádný z ostatních klubů.
Brankářská jednička: Karel Vejmelka – 11 zápasů, 91,72% úspěšnost
Hvězdy týmu: Martin Erat, Martin Zaťovič, Marek Kvapil
Krásný podvečer u dnešního utkání ELH. V tomto zápase se dočkáme boje o ty nejvyšší pozice tabulce. Na sever Čech totiž přijede vedoucí celek ligy Kometa Brno. Domácí se ale jistě nebudou chtít nechat zahanbit, jelikož také drží slušnou pozici, konkrétně 3. místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.