Pardubice - Hradec Králové: Schaus schytal ránu pukem

Je konec. I přes urputný tlak v závěrečné power play musí v osmnáctém derby vyprodaná pardubická Tipsport arena skousnout prohru svých miláčků. Dynamo ve dvaačtyřicáté minutě dokázalo zásluhou Petra Čáslavy sice vyrovnat na 3:3, ale šest minut před koncem na modré čáře k přesnému příklepu napřáhl bývalý pardubický obránce Blaž Gregorc a jeho trefa byla nakonec označena jako vítězná. Svěřenci Pavla Rohlíka potom zkusili avizovanou hru bez brankáře, ale vše vyvrcholilo faulem Nicholase Schause a Hradec si v přesilovce závěr zápasu pohlídal. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke a Robert Novotný.
Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Martin Pláněk.
59:45
Hradec si v pohodě hlídá své útočné pásmo a o dnešním vítězi je, zdá se, rozhodnuto.
59:34
Hradec si před početní výhodou taktéž vyžádal oddechový čas.
59:34
A to je zřejmě pro Dynamo konečná. Nicholas Schaus je šestadvacet vteřin před koncem vyloučen za držení protihráče.
58:50
Hosté se uvolňují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
58:46
Pardubice ze všech sil drží útočné pásmo a ostřelují Rybárovu klec.
57:56
Dynamo to bude zkoušet v šesti!
57:56
Trenér domácích Pavel Rohlík si vyžádal oddechový čas.
57:38
Pardubice se nemohou dostat z královéhradeckého sevření. Čápovu střelu teď musel likvidovat znovu Maxwell.
57:08
Maxwell první střelu vyrazil pouze před sebe, ale následně se senzačně přemístil a předvedl neuvěřitelný poziční zákrok proti dorážce Romana Kukumberga!
56:55
Dej s Bednářem stáli úplně osamocení na útočné modré čáře, ale do brejkové situace se díky včasnému obrannému zákroku Čáslavy nedostali.
56:42
Nicholas Schaus předával v útočném pásmu kotouč parťákovi v obraně Petru Čáslavovi, ale zkušený borec ostrým příklepem napálil pouze hradeckého obránce.
55:39
Jaroslav Bednář střílel z poměrně ostrého úhlu, a tak Maxwell jeho střelu vyrazil ramenem do ochranné sítě.
54:40
Bedřich Köhler se hnal do samostatného úniku, ale skvělým skokem mu puk vypíchl Karel Nedbal.
54:01
Dynamo se ze všech sil hnalo do dalšího útoku, ale ozvala se píšťalka sudího značící ofsajdové postavení jednoho z hráčů.
53:42
Hradec právě vstřelil branku!
Královéhradečtí se usadili v útočném pásmu a jejich tlak vyústil až ve vstřelenou branku! Jaroslav Bednář posunul puk na modrou na BLAŽE GREGORCE, který přesnou střelou příklepem poslal svůj tým do vedení. Asistence: Jaroslav Bednář.
53:01
Dietz to zkusil od modré čáry, ale do jeho střely obětavě padl Patrik Poulíček.
51:36
Jan Ščotka se zpoza hradecké brány snažil nahrávat dopředu na volné spoluhráče, ale jeho nabídku zpracoval až brankář Brandon Maxwell na druhé straně hřiště.
49:53
Oba týmy hrají v plném počtu.
49:50
Štajnoch pálil od modré čáry, ale střela letěla, jak se říká, pánu Bohu do oken.
49:00
Jaroslav Bednář pálil od modré čáry a Maxwellovi stál ve výhledu kupodivu spoluhráč Petr Sýkora, ale pardubický brankář si dokázal poradit.
47:53
Z pardubické přesilovky sešlo podobně rychle jako z té první, tentorkát ovšem díky útočnému faulu Lukáše Nahodila, jenž inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
Dnešní utkání sleduje 10194 diváků.
47:44
Dynamo víří v útočném pásmu.
47:26
Michal Dragoun (HKM) vyloučen na dvě minuty za hákování.
46:08
Nahozený kotouč se nebezpečně odrazil od zadního mantinelu přímo před odkrytou pardubickou bránu, protože Maxwell si chtěl pro nahozený kotouč sjet a všechno zachraňoval na poslední chvíli Jan Ščotka!
45:46
Petr Sýkora vlétl po křídle do útočného pásma a pokoušel se procpat kotouč mezi kruhy na Redenbacha, ale toho od kotouče odstavil čerstvý reprezentant Stanislav Dietz.
45:02
René Vydarený pálil bez přípravy od modré čáry, ale mířil přímo doprostřed brány, kde stál připravený Maxwell.
44:15
Odražený puk skončil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže pardubické modré čáře.
43:10
Nepovedený pokus o založení hradeckého útoku končí zakázaným uvolněním za Mawellovou brankou.
42:25
Tomáš Knotek se šikovně prodral až před Maxwella, zkusil forhendový blafák, ale pardubický gólman předvedl vynikající zákrok pravým betonem!
42:13
Rastislav Dej to zkusil z levého kruhu pro vhazování, ale mířil příliš vysoko.
41:48
Do Šimánkovy střely vložil hůl obránce Schaus a puk skončil v ochranné síti.
41:28
Patrik Poulíček byl před bránou Hradce velice aktivní, a to i pod odpískání, v čemž si ale udělali pořádek hostující obránci.
41:12
Dynamo právě vstřelilo branku!
Diváci na gól příliš dlouho nemuseli čekat ani ve třetí třetině. Patrik Rybár měl zakrytý výhled, čehož využil PETR ČÁSLAVA a po Klimentově přihrávce vyslal přesnou střelu od modré! Asistence: Tomáš Klimenta.
40:38
Nicholas Schaus se aktivně dožadoval odpískání zakázaného uvolnění, ale čároví nechali pokračovat ve hře a u brány Dynama byl trochu zmatek. Ten vyřešil Brandon Maxwell, který puk raději ukryl pod lapačku.
40:22
Hubáček hledal křižnou přihrávkou před branku Petra Sýkoru, ale pardubický útočník v rychlosti tečoval vysoko nad branku.
40:01
Čtyřicet minut je za námi, ani ve druhé třetině nechyběly góly. Podobně jako v první dějství se hrálo ve vysokém tempu a oba brankáři měli práce víc než dost. V devětadvacáté minutě Bedřich Köhler šikovnou tečí v chumlu před pardubickou brankou zvýšil hradecké vedení na dvoubrankové, aby mohl o tři minuty později v první početní výhodě dnešního zápasu důraznou střelou pod víko vstřelit kontaktní branku Lukáš Nahodil, jenž se dnes radoval již podruhé. Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:10
Domácí vyhazují puk po vyhraném vhazování až za prodlouženou brankovou čáru – zakázané uvolnění.
39:04
Štajnoch pálil od modré čáry, ale Maxwell měl odkrytý výhled, a tak puk schoval ve výstroji.
38:41
Redenbach se rozhodl nahodit puk na bránu Hradce, Rybár neměl s tímto pokusem žádný větší problém.
36:57
Po tomto momentu domácí raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.
36:50
Blaž Gregorc našel přihrávkou přes celé střední pásmo úplně volného Jaroslava Bednáře, ten se řítil sám na Maxwella, položil si ho, ale americký brankář se roztáhl jak široký, tak dlouhý a Bednářovo zakončení vykopl levým betonem!
35:10
Rastislav Dej se už už hnal do střely z mezikruží, ale na poslední chvíli do jeho rány vložil hůl Lukáš Nahodil.
33:54
Jan Ščotka a po něm David Tomášek měli teď na holi vyrovnání dnešního zápasu! Jan Ščotka nejprve jen těsně minul odkrytou branku a následnou dorážku druhého jmenovaného fantasticky zlikvidoval obránce Martin Pláněk!
33:17
Maxwell si teď připsal dva velice důležité zákroky. Nejdříve vyrazil střelu Jaroslava Bednáře a následně si poradil i s nebezpečnou dorážkou Romana Kukumberga.
32:43
Bednář posunul zadovkou puk na Kukumberga, ale puk si po jeho střele našel cestu pouze do ramene pardubického gólmana.
32:36
Domácí hokejisté trestuhodně zapomněli na Martina Pláňka, který pálil z horní hranice pravého kruhu pro vhazování, ale Maxwell jeho střelu vytěsnil do ochranné sítě.
32:00
Šimánek zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Michalu Dragounovi, ale ten mířil pouze doprostřed brány.
31:40
Pardubice nepohrdly a nabídnutou šanci využily doslova bleskurychle! LUKÁŠ NAHODIL se prostě a jednoduše dostal ke kotouči přímo před Rybárem a bez váhání napálil puk pod víko hradecké branky! Asistence: Tomáš Rolinek a Tyler Redenbach.
31:21
Zhruba v polovině zápasu jsme se dočkali dnešního prvního vyloučení. Tomáš Knotek inkasuje dvě minuty za podražení a směřuje na trestnou lavici.
30:45
Po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Zdeněk Čáp, ale puk skončil pouze na čepeli Maxwellovy hole, který puk vyrazil do rohu kluziště.
30:40
Po nepřesné přihrávce Bokroše odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
29:47
Tomáš Kaut obdržel přihrávku v útočném pásmu, ale z ostrého úhlu Rybára příliš neprověřil.
29:06
Po chybě Pardubic v rozehrávce hledal Šimánek Jarůška, ale obětavou rybičkou skočil do trajektorie přihrávky Lukáš Nahodil.
28:44
Jan Ščotka vypálil od modré čáry, Rybár puk vyrazil pouze před sebe, ale okamžitě si jej holí stáhl pod betony, a nedovolil tak žádné předbrankové komplikace.
28:34
Útočné snažení Hradce zastavuje jeden z čárových – ofsajd.
28:04
Hosté se usadili v útočném pásmu a nakonec je z toho odskok do dvoubrankového vedení! Tomáš Knotek vypálil od modré a v chumlu před Maxwellem se nejlépe zorientoval BEDŘICH KÖHLER, jenž hbitě umístil kotouč mezi betony pardubického brankáře! Asistence: Tomáš Knotek a Martin Pláněk.
27:55
Červený vybojoval puk v útočném pásmu a okamžitě jej poslal na Knotka, který střelou z mezikruží vyprášil pravý beton pardubického gólmana.
27:31
Reprezentační obránce Stanislav Dietz pálil od modré čáry, ale Maxwell měl odkrytý výhled a puk schoval ve výstroji.
27:12
Na Klimentu v útočném pásmu mířila střílená přihrávka, ale kotouč na poslední chvíli změnil směr a odletěl do rohu hřiště.
25:07
Bednář našel senzačním pasem na útočnou modrou rozjetého Romana Kukumberga, ale Maxwell předvedl ještě lepší zákrok lapačkou!
24:00
Petr Sýkora v útočném pásmu naznačil svou klasickou střelu příklepem, ale šikovně kotouč posunul do jízdy na Lukáše Nahodila, pardubický centr ovšem dostal kotouč na brusle a nedokázal jej zpracovat.
23:19
Tomáš Kaut se pokoušel o založení dalšího útoku domácích, ale kotouč skončil až za hradeckou brankou a je z toho zakázané uvolnění.
22:15
Vydarený pálil od modré čáry, ale zlomil hokejku. Puk se šoural po ledě směrem na pardubickou bránu, ale nikdo se nedostal k dorážce.
22:05
Knotek posunul puk ve středním pásmu na Köhlera, ten střílel zpoza pardubického beka, ale mířil přímo doprostřed brány.
21:10
Hradečtí se po nepřesné přihrávce sami vyhnali z útočného pásma a musí začít znovu.
20:27
I na začátku druhé třetiny se dopředu sprintem vydal Lukáš Nahodil, tentokrát už ale nebyl sám a hradecký obránce Pláněk jej dokázal odstavit od puku.
20:15
Do první akce ve druhé třetině se dostal Michal Dragoun, ale mířil přímo do lapačky Maxwella.
20:01
To jsme teda zvědaví, jak se toto utkání bude probíhat dále, protože už v první třetině byl k vidění parádní hokej a to se ani nemuselo vylučovat! Gólový účet utkání otevřel už ve druhé minutě Lukáš Nahodil, ale záhy vyrovnal Rudolf Červený. Ve čtrnácté minutě se poté hosté dostali do vedení, když se prosadil Richard Jarůšek.
20:00
19:06
Jarůšek je při chuti! Tentokrát si vzal puk ihned po vhazování v útočném pásmu a namířil si to rovnou před bránu, ale Maxwell jeho bekhendový pokus vyrazil pravým betonem.
18:58
Štajnoch střílel po přihrávce od Červeného od levého mantinelu, ale Maxwell na střelu viděl a puk schoval v lapačce.
17:55
To byla šance jako hrom! Bednář našel úplně volného Deje, který celou akci vyšperkoval krásnou přihrávkou na Kukumberga, kterému ale před odkrytou pardubickou bránou přeskočil puk přes čepel hole.
17:32
Pardubice se opět hnaly dopředu po předchozí akci soupeře, ale tentokrát je k velké nelibosti domácích příznivců zastavil ofsajd.
17:20
Jarůšek nejdříve naznačil střelu, čímž se šikovně zbavil pardubického obránce, následně objel bránu a snažil se najít některého z před bránou stojících spoluhráčů, ale puk doputoval až na modrou čáru, kde ovšem nikdo v černém dresu nebyl.
16:18
David Tomášek byl zcela sám před Rybárem, ale taktéž neuspěl se svou střelou z otočky!
15:18
Dynamo v další obrovské šanci! Rybár se nechal vylákat z brankoviště, ale nikdo z hráčů nebyl schopný procpat kotouč do odkryté branky!
14:35
Sýkora ze vzduchu tečoval střelu Jana Ščotky od modré čáry a Rybár zasáhl na poslední chvíli!
13:57
Královéhradečtí hokejisté se dostávají do vedení! Jiří Šimánek vybojoval puk za bránou Dynama a poté jej okamžitě naservíroval na hůl RICHARDU JARŮŠKOVI, který střelou švihem překonal Maxwella. Asistence: Jiří Šimánek, Michal Dragoun.
13:01
Puk se od hole Bedřicha Köhlera odrazil na střídačku domácích. Následuje komerční přestávka.
12:30
Bojovník Tomáš Rolinek nohou vybojoval kotouč u mantinelu a posunul jej na Lukáše Nahodila do výhodnější pozice, druhého jmenovaného ovšem pečlivě strážil hradecký obránce a nic z toho nakonec nebylo.
10:50
Zdeněk Čáp nahodil puk vysokým obloučkem na Maxwella, před nímž kotouč nebezpečně skočil, ale americký brankář si dokázal poradit.
10:39
Pardubičtí dobře napadali, ale jejich útočné snažení zastavil čárový Barvíř – ofsajd.
10:02
Pláněk to zkusil z takřka nulového úhlu a puk pouze prosvištěl pardubickým brankovištěm.
09:39
Domácí hráči jsou v polovině první třetiny hodně při chuti. Po sérii odrazů ke tvrdé střele na modré napřáhl Tomáš Klimenta, ale trefil pouze před sebou stojícího Kukumberga. To muselo štípat.
08:41
Hradečtí si málem dali vlastní gól! Zdeněk Čáp vyhazoval puk z rohu kluziště v obranném pásmu, ale trefil pouze před bránou stojícího Dragouna, od něhož se puk odrazil přímo na bránu! Rybár stál naštěstí pro Hradec ve správný čas na správném místě.
08:11
Patrik Poulíček se rozjel vstříc hradecké brance, ale jeho střílená přihrávka napříč útočným pásmem nenašla adresáta.
07:57
Červený to zkusil z naprosto stejného místa, ze kterého vstřelil první gól svého týmu, ale tentokrát puk skončil v lapačce Brandona Maxwella.
07:45
Po úspěšném zákroku Brandona Maxwella následuje komerční přestávka.
07:38
Dietz pálil opět od modré, ale znovu trefil pouze clonícího spoluhráče, kterým byl tentokrát Tomáš Knotek.
06:51
Volný Tomáš Rolinek dostal přihrávku na levé křídlo, ale pálil pouze do Rybára, ten vyráží kotouč do rohu!
05:34
Dynamo se následně z narůstajícího tlaku vymanilo vyhozením na zakázané uvolnění.
05:20
Dietz to zkusil od modré čáry, ale trefil pouze clonícího spoluhráče.
05:02
Hradec se usadil v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.
03:31
Lukáš Nahodil opět před hradeckou brankou, tentokráte už ale na Rybára nevyzrál a hra pokračuje.
02:21
Hra má v prvních minutách opravdu vysoké tempo. Další hradeckou akci ale zastavil ofsajd.
01:33
Ale Hradec záhy vyrovnává! RUDOLF ČERVENÝ nic složitého nevymýšlel a od levého kruhu pro vhazování vyslal na Maxwella jedovatou střelu zápěstím. Lapačka amerického gólmana selhala a puk zapadl do pardubické brány. Asistence: Martin Pláněk, René Vydarený.
01:10
Po minutě a deseti vteřinách domácí otevírají skóre osmnáctého derby! Kapitán Dynama Tomáš Rolinek dojel v rohu kluziště volný kotouč a poslal jej před hradeckou branku, odkud jej za Rybárova záda tečoval LUKÁŠ NAHODIL. Asistence: Tomáš Rolinek a Tomáš Klimenta.
01:00
Jaroslav Bednář vzal všechnu zodpovědnost na sebe, ale jeho střela z mezikruží postrádala potřebnou přesnost a razanci.
00:25
Dragoun nahodil kotouč od mantinelu na pardubickou bránu, Maxwell puk vyrazil, ale domácí obránci zabránili možné dorážce.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – Poulíček, T. Kaut, Panna – Rohlík.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, T. Knotek, Červený – R. Pavlík, Nedvídek, Bulík.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Barvíř, Blümel.

Derby? Záležitost domácích celků

Východočeské derby, to je akce, kterou očekávají hráči, vedení, ale zejména fanoušci. Ti svůj tým usilovně tlačí ke kýženému úspěchu a poslední vzájemné zápasy Pardubic a Hradce Králové potvrzují, že výhoda domácího prostředí není jen oprýskané hokejové klišé. Poslední vzájemné utkání odehrané 18.9. v Hradci Králové ovládl suverénním výsledkem (8:2) Mountfield. Na konci minulé sezóny vyhráli Královéhradečtí doma 4:1 a pardubické Dynamo v lednu taktéž doma 3:2. Naposledy dokázal hostující tým uloupit body na nehostinném ledě 23.10.2015. Podařilo se to Hradci, který Pardubice porazil 2:5.
Pevné nervy, překonat obranu Hradce bude oříšek

Pokud Hradec letos v něčem opravdu dominuje, pak v obranných činnostech. Je týmem s vůbec největším Radegast indexem (796), největším počtem zblokovaných střel (250) a jeho hráči rozdají soupeřům průměrně 13,42 hitů za zápas. Královéhradečtí se vyhýbají oslabením, poněvadž jsou čtvrtým nejméně vylučovaným týmem a když už je nějaké početní nevýhody potkají, z 82,50% si s nimi dokáží poradit.
Příjemný sportovní večer, dovolte mi, abychom vás dnes provedli osmnáctým východočeským derby, které se tentokráte bude po 290 dnech konat v pardubické Tipsport areně.