Dnes jsme byli svědky dramatického zápasu. Oba týmy chtěli jasně bodovat a přiblížit se tak udržení v extralize. Nejprve vedl Chomutov, poté Liberec a Chomutov dotahoval. Pirátům se podařilo vyrovnat v poslední minutě zápasu a vynutil si prodloužení. V něm se již schylovalo k samostatným nájezdům, ale devět sekund před koncem chyboval brankář Hanuljak a rozhodl o vítězství Liberce.
64:51
Liberec právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné. Liberec vítězí díky brance JAKUBA ČUTTY. Větší zásluhu ovšem nese brankář Miroslav Hanuljak, který nepochopitelně nechal za sebe propadnout čuttovo nahození. Asistence: Peter Nedvěd
64:30
Liberec drží puk ve svém obranném pásmu.
64:00
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:36
Chomutovští kombinovali za brankou. Káňa ovšem přišel o puk.
62:45
Nedvěd jel sám na Hanuljaka, ale ten předvedl skvělý zákrok.
61:55
Skvělý obraný zákrok Trefného, který se položil do střely Filippiho.
61:12
Na opačné straně to podobně zkoušel Pavlas. I on neúspěšně.
60:33
Čakojíkovu střelu vyráží Hanuljak betony.
60:01
Třetí třetina byla zatím nejdramatičtější. Nejprve šel do vedení díky Čakajíkovi, Chomutov se ovšem nevzdal a vyrovnal zásluhou Káni. To nebylo vše. Liberec opět strnul vedení na svou stranu zásluhou branky Radka Dudy. Vše již vypadalo u konce, ale 40 sekund před koncem dokázal ještě vyrovnat kapitán Milan Kraft a zařídil tak prodloužení.
60:00
59:18
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovská euforie! Domácí kapitán MILAN KRAFT tečoval za Schwarzova záda střelu při obrovském závaru před brankou. Asistence: Bratt Palin
58:54
Liberečtí vyhazují, ale Pulpán vrací puk hne do ohně.
Oddechový čas pro hosty.
58:24
Chomutovští se nemohou dostat přes dobře zformovanou libereckou obranu.
57:49
Chomutov hraje bez brankáře.
Oddechový čas pro domácí.
57:20
Piráti kazí přihrávky. Je na nich znát velký tlak.
56:28
Piráti mají problém s přechodem přes střední pásmo. Liberec kontroluje stav.
55:00
Víšek v rybě tečoval puk přímo do Hanuljaka.
54:18
Hanuljak pokryl střelu od modré ve své náruči.
52:58
Bílí Tygři jdou opět do vedení. Po úniku Dernera se z dorážky prosadil nehlídaný RADEK DUDA. Asistence: Lukáš Derner.
51:53
Další šance domácích. Šagát s Káňou Schwarze neprostřelili.
51:35
Ofsajd domácích.
50:49
David Hruška zkoušel překvapit Schwarze z dálky. Neúspěšně.
49:34
Rutta měl nabito! Úplně sám byl v mezikruží. Střílel těsně mimo.
49:02
Potyčka je rozřešena dvěma tresty. Káňa (CHO) dostane trest za napadení, Filippi (LIB) za sekání.
49:02
Chybná rozehrávka Pirátů končí potyčkou před Hanuljakovou brankou.
48:43
Icing domácí.
48:27
Liberecký útok zastaven odpískaným ofsajdem.
47:26
A Chomutovští také využívají přesilovou hru. Při mumraji před libereckou branku se TOMÁŠ KÁŇA na poprvé sice neprosadil. To ho ještě zastavili betony brankáře Schwarze. Na podruhé to již ovšem vyšlo. Asistence: David Hruška, Vojtěch Kubinčák.
46:52
46:21
Vylučuje se tentokrát na straně hostů. Za podražení je vyloučen Duda (LIB).
45:55
Pokračuje liberecké obléhání chomutovského pásma. Piráti zatím odolávají.
45:17
Po střetu zůstal na leže ležet Aleš Pavlas. Po svých opouští hrací plochu.
44:52
Další vyloučení na chomutovské straně. Hromas (CHO) je vyloučen za podražení.
43:41
Bílí Tygři bleskurychle využívají přesilovku a otáčejí skóre zápasu. Střelou od modré se prosadil MARTIN ČAKAJÍK. Asistence: Tomáš Pospíšil, Petr Nedvěd.
43:31
V chomutovském obranném pásmu se strhla potyčka. Potrestán je za ni ovšem jen Důras (CHO) za hrubost.
43:08
42:57
Hra se evidentně přiostřuje. Rozhodčí ji zatím pouští.
42:22
Dušek přebral přihrávku v mezikruží a vypálil. Hanuljak kryje betony.
41:43
Chomutov drží puk, přesto kupí chyby.
40:50
Třetí třetina začala ve vysokém tempu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:25.
Druhá třetina opět přinesla zajímavý hokej. Lépe do ní opět vstoupili domácí Piráti, kteří se prosadili hned zkraje ve dvaadvacáté minutě díky brance Karla Hromase. Liberec se ovšem nevzdal a naopak se probudil a během tří minut dokázal vyrovnat, když se nejprve v šestadvacáté minutě trefil Tomáš Pospíšil a ve devětadvacáté ho následoval Jaroslav Kudrna, který potrestal obrovskou chybu Lukáše Pulpána.
40:00
39:10
Poslední vteřiny budou ještě vyhrocené. Hruška i Bartejs střílejí mimo.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:52
Domácí si tlačí na libereckou branku. Obrana Tygrů ovšem drží.
37:26
Z blízka střílel Dušek. Hanuljak byl připravený.
36:39
35:33
Chomutov zatím odolává nátlaku a i napodruhé se mu daří vyhodit kotouč z pásma.
35:07
Piráti vyhazují.
34:39
Nyní se bude vylučovat na chomutovské straně. Sednout si jde Hromas (CHO) za nedovolené bránění.
34:15
33:18
Stejný scénář jako naposledy. Tentokrát ovšem střílel Bartejs.
32:43
Další Pulpánova střela, Schwarz vyráží betony a Liberec vyhazuje.
32:32
Pulpánovu střelu od modré kryje Schwarz lapačkou.
32:15
bude se hrát 5 na 3. Nedvěd (LIB) je vyloučen za nedovolené bránění.
32:03
Další přesilovka pro Chomutov. Za vysokou hůl je potrestán Kudrna (LIB).
32:00
Gajovského střelu kryje Schwarz.
36:-27
Icing hosté.
30:53
Liberec je na koni. Dostává se do útočného pásma a nepouští Piráty k puku.
30:09
28:42
Obrovská hrubka Lukáše Pulpána znamená vyrovnání Liberce. Pulpán se nechal obrat o puk a JAROSLAV KUDRNA tak mohl jet sám nikým neatakován přímo na chomutovskou bránu. Tváří tvář Hanuljakovi se nemýlil. Bez asistence.
28:09
Tohle nebylo hezké. Čutta (LIB) zasáhl Sikoru do svou hokejkou do krku. Je potrestán dvouminutovým trestem za krosček.
27:13
Duda mohl jít po dlouhém pasu do brejku. Na poslední chvílí k němu ovšem přistoupil Pulpán a zabránil tak ohrožení branky.
26:30
Liberečtí se nyní zvedli a atakují chomutovský tým.
25:02
TOMÁŠ POSPÍŠIL si zpracoval puk, najel si před Hanuljaka a blafákem mu prostrčil kotouč mezi betony. Asistence: Radek Duda.
24:40
Pěkná souhra Bílých Tygrů. Dušek s Fillipim ovšem narazili na Hanuljak.
23:39
Liberec se dostal do útočného pásma, ale Chomutov se rychle vysvobodil.
23:18
Nahození od modré chytá Schwarz pro jistotu do lapačky.
22:54
Chomutovský tlak pokračuje. Marek Račuk trefil tyč.
21:14
Štěpán Hřebejk za brankou vybojoval puk a nahrál před ní, kde se objevil volný KAREL HROMAS. Ten z první rány vymetl růžek liberecké brány. Asistence: Štěpán Hřebejk.
20:50
Druhá třetina začala podobně jako ta první. Chomutov opět aktivně napadá soupeře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:25.
První třetina nabídla velice atraktivní hokej. Především domácí Chomutov se prezentoval snahou o zajištění si udržení v nejvyšší soutěži. Jeho aktivita byla po zásluze odměněna v patnácté minutě, kdy se nenápadnou střelou prosadil Marek Sikora.
20:00
19:27
Hruška s Kubinčákem měli možnost navýšit skóre, ale puk se po střele prvního jmenovaného odrazil jen těsně vedle a Kubinčák již nedosáhl na teč.
19:00
Hraje se poslední minuta třetiny.
18:40
Čakajík střílí od modré tvrdou střelu. Nedvěd ovšem tečuje střelu vysoko nad chomutovskou branku.
18:00
17:24
Pulpán byl nedůrazný u modré lajny. Filippi mohl jeho minelu potrestat, ale Hanuljak předvedl dobrý zákrok.
16:43
Pulpánovo nahození se od bránícího hráče odrazilo až za modrou čáru. Chomutovský útok začíná nanovo.
16:00
A máme tu další vyloučení na straně Liberce. Čakajík (LIB) je potrestán za zdržování hry.
15:30
Liberečtí nyní tlačí na Piráty. Střelou se prezentoval Bulíř, ale Hanuljak opět vyrazil betony.
14:26
MAREK SIKORA se zmocnil puku u levého kruhu a vystřelil. Nenápadné střela proplula až za záda libereckého gólmana a Chomutov tak využívá přesilovou hru. Bez asistence.
14:05
Pulpán, Hruška, Kubinčák. Ti všichni se snaží prostřeli Schwarce. Neúspěšně.
13:28
Kubinčákovu střelu od modré opět kryje Schwarz.
13:07
Radek Duda (LIB) je vyloučen za sekání.
12:30
Oba týmy se nyní přetahují o puk. Hra se velmi přelévá ze strany na stranu.
10:06
Bílí Tygři drží útočné pásmo. Chomutov ovšem tvrdě napadá.
08:55
Filippi si našel cestu po pravé straně. I přes stísněný prostor dokázal vystřeli. Hanuljak ovšem zúřadoval.
08:22
Menší nedorozumění chomutovských obránců za brankou. Vše hasil Bartejs.
07:20
Liberečtí po delší době u puku, přesto jsou donuceni k rozehrávce od brankáře.
06:30
Další velká šance Pirátů! Gajovský si bravurně obešel obránce a nahrával úplně volnému Račukovi. Ten měl na zakončení čas, přesto ovšem těsně přestřelil libereckou branku.
05:35
Chomutovští nyní obléhali libereckou branku. Schwarc ovšem spršce střel odolal.
04:45
Martin Šagát vystihl libereckou přihrávku. Sám se ovšem proti třem protihráčům neprosadil.
04:19
Liberečtí z dálky nahazovaly puk na chomutovskou bránu. Hanuljak musel zasahovat.
03:30
03:10
Dušek vyvezl puk z pásma. Pohrál si přitom s dvěma chomutovskými obránci. Zasáhnout musel Hanuljak.
02:05
Dvě velké šance hned po sobě. Nejprve Kraft z metru dorážel pouze do betonů libereckého gólmana. Chvíli po něm se do gólové šance dostal Hruška. I jeho střelu vychytal dobrým zákrokem brankář Schwarz.
01:30
První vyloučení zápasu. Za držení protihráče je potrestán Bulíř (LIB).
00:41
Piráti dobře napadají rozehrávku Liberce. Ten se zatím u puku nezdržel.
00:17
Piráti se ihned tlačí do útočné třetiny a nahazují puk na libereckou branku. Schwarz má první zákrok.
00:01
na ledové ploše již zůstávají pouze elitní formace obou týmů.
Na led již najíždějí dnešní soupeři.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Rutta,Stehlík – Hromas, Krft, Káňa, Račuk, Hřebejk, Kůs, Kubinčák, Hruška, Šagát, Gajovský, Důras

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Čutta, Derner, Štich, Šimek – Dušek, Víšek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd

Rozhodčí: Hrubi, Šindler – Bádal, Pouzar.
Na Tygry boj o přežití teprve čeká. Pokud by totiž Liberečtí v Chomutově prohráli, tak ještě nemusejí skládat zbraně. V posledním zápase sezóny je čeká domácí zápas s Mladou Boleslaví, se kterou však v posledním vzájemném střetnutí prohráli 0:7. Tygrům momentálně patří druhá příčka s jednobodovou ztrátou na první Piráty. Třetí Boleslav na Tygry ztrácí též jeden bod.

Piráti mají výchozí pozici o trochu snazší. Chomutovským stačí v jedenáctém kole skupiny o udržení zvítězit plným bodovým ziskem. Pokud by se to Pirátům povedlo, vybojovali by účast v tuzemské elitní soutěži i pro příští sezónu. Vše tedy mají ve svých rukách.
Baráž se blíží do svého konce a na Piráty čeká nejdůležitější zápas letošního ročníku. Do Chomutova přejede druhý tým čtyřčlenné tabulky – Bílí Tygři Liberec. Právě s Tygry mají Piráti v této sezóně nejbohatší zkušenosti. V baráži se tyto dva týmy střetly zatím třikrát, na libereckém ledě dvakrát zvítězili Piráti, v Chomutově pak jednou Tygři. Zápas je na programu v úterý, 15. dubna a úvodní vhazování je naplánováno na tradičních 17 hodin a 30 minut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.