SESTŘIH: 36. kolo extraligy, Vítkovice - Litvínov 0:5

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný večer a někdy opět napočtenou.
Šestatřicáté kolo je pro vítkovické již minulostí a je to pro ně jen dobře, protože dnešní zápas jim vůbec nevyšel. Dnes na vítkovickém ledě kralovali litvínovští a zcela zaslouženě si odvážejí všechny tři body. Gólman Pavel Francouz si po zásluze připisuje další čisté konto do svých statistik a také litvínovští věrní mohou být s výjezdem zcela spokojeni.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Vladimír Svačina¨
HC Verva Litvínov – Tomáš Frolo
60:00
59:51
Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu Vítkovic u mantinelu.
59:40
Vítkovičtí se snaží v pásmu bojovat o puk.
59:24
Szturc si najel zleva, ale Francouz jeho střelu vytěsnil ramenem.
59:02
Hra se přesunuje k hostující brance, ale jen na chvíli.
58:37
Litvínovští fanoušci mohou být spokojeni, tento výlet do daleké Ostravy se jim opravdu vydařil.
58:32
Hra u domácí klece.
58:00
"Romanovci" zaskočili Francouze, ale ne dostatečně.
57:42
Dlouhý puk poslaný na domácí branku Maxwell tlumí svou holí.
57:07
Kudělka zamířil od modré, ale hodně vedle.
57:00
Vhazování u Francouze, které se opakuje.
56:50
Pokus Olesze je tečován do ochranné sítě.
56:33
56:29
Skákající puk Francouz raději přikrývá pod lapačku.
56:11
Szturc obloučkem vyhazuje kotouč do pásma před Francouze.
55:43
Domácí již podruhé úspěšně poslali puk do bezpečí.
55:01
Po nahrávce Lukeše se snažil nadvakrát dostat puk do branky Ručinský, ale nepovedlo se.
54:33
Pastor je vyloučen za faul kolenem.
54:27
Vítkovičtí diváci skandují: "Aspoň jeden, aspoň jeden...".
54:14
Francouz se na nějakou chvíli ocitl mimo branku, ale vítkovičtí nedokázali dostat puk před branku.
53:56
Litvínovskému celku je odpískán ofsajd.
53:30
Vítkovice se dostaly do pásma, ale puk je zašlápnut v rohu.
53:04
Verva má puk pod kontrolou, nikam nespěchá, v poklidu se přesouvá do pásma.
52:34
Probíhá komerční přestávka.
52:30
Domácí fanoušci hromadně opouštějí vítkovickou arénu.
51:49
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté se dostali bez problémů k brance, po střele Jánského se puk odrazil k volnému VIKTORU HÜBLOVI, který z mezikruží prostřelil vše – 0:5. Asistence: Peter Jánský.
51:22
Hosté drží kotouč za brankou, uklidňují hru a pomalu střídají.
51:15
Hraje se rychle na obě strany.
50:32
Vítkovičtí v útoku, Vandasovi ale finta s pukem nevyšla.
50:08
50:00
Verva rozehrává od své klece.
49:32
Roman se dostal k puku, vyjel si až k Francouzovi, ale jeho branku přestřelil.
49:00
Burgerovi se podařilo dosáhnout na kotouč a vyhazuje k Francouzovi.
48:35
Hosté v pásmu, rozjeli přesilovkový kolotoč beze střel.
48:14
Vhazuje se ve středním pásmu.
48:08
Za podražení bude potrestán domácí Hlinka.
47:54
Nepřesná rozehrávka Vítkovic končí sice v pásmu, ale za brankou Francouze a hosté jsou u puku jako první.
47:40
Maxwell si dojel pro puk, bude se vhazovat po jeho levici.
47:06
Vítkovičtí si nabruslili do pásma, ale nestačili se do něj ani všichni přesunout a puk kontrolují hosté.
46:57
Roman se dostal do ofsajdu.
46:44
Vítkovický gólman lapá kotouč, probíhá komerční přestávka.
46:18
Puk obkroužil vítkovické útočné pásmo a hosté přesunují hru k Maxwellovi.
45:44
Hra u Francouze, ale vítkovičtí nejsou příliš sehraní.
45:01
Jurčík se napřáhl u kruhu, ale nastřelil jen obětavého domácího hráče, který si lehl do střely.
44:26
Na pozoru se musí mít vítkovičtí, litvínovští jsou usazeni v pásmu.
44:03
Domácí v pásmu, Roman ale končí za brankou Litvínova.
43:35
Hosté se stahovali k brance, ale puk kontrolovali domácí, Maxwell rozehrává.
43:05
Hra u vítkovické branky, Maxwell je ale přesně na svém místě.
42:28
Dnešní utkání sleduje 7 036 diváků.
41:46
Vítkovičtí to zkoušejí znovu, ale nepřesně.
41:08
Spíše nahození než střelu likviduje Maxwell a přikrývá kotouč.
40:49
K pravé tyči hostující klece se bleskově dostal Svačina, ale byl odstaven třemi hráči ve žlutém.
40:06
Olesz si okamžitě sjel před Francouzovu klec, ale ten byl pozorný, Olesz si ještě objel jeho branku, ale nikdo ze spoluhráčů mu nenajel.
40:01
Dvě branky během půlminuty vyhnaly ve druhé třetině vítkovickou jedničku z branky, domácí trenérské duo si v této fázi vybralo oddechový čas a dodat svému týmu nový impulz. Byli to ale hosté, kterým se podařilo v této části znovu vstřelit branku, tentokrát už Maxwellovi, a to po hrubce domácího hráče. Jestli se hostující fanoušci dočkají "bůra" nebo jestli to budou naopak domácí, kterým se podaří vymyslet fintu a překonat Francouze, tak to právě uvidíme v následující třetině.
Další třetina začne přibližně v 18:52.
40:00
39:57
Martynek vyslal před branku Gerháta, ale ten Maxwelův beton nepřekonal.
39:47
Hosté to ještě zkusí.
39:31
Vítkovičtí se prohnali do pásma, Huna vystřelil a hned si najel pro dorážku, ale té se nedočkal.
39:08
Petružálek práskl do puku, ten se od zadního mantinelu odrazil a vyjel mimo pásmo.
38:55
U branky stál dobře postavený Roman, ale jeho střela hned z první mezi Francouzovými betony neprošla.
38:47
Bude se vhazovat u Francouze.
38:30
Vítkovičtí se snažili poslat puk na hostující branku, ale Zdráhalovi se Štenclem se to nepodařilo.
38:08
Hosté jsou příliš nabuzeni, je z toho další ofsajd.
37:59
Hosté se příliš snažili, je z toho ofsajd.
37:30
Zhruba dvacítka aktivně fandících hostujících fanoušků nemůže být dnes spokojenější, snad jen, kdyby hosté dali pátou branku.
37:18
Vítkovičtí příliš spěchali s rozehrávkou, je z toho zakázané uvolnění.
37:05
Hosté hrají uvolněně, jejich další akci musel hasit Maxwell.
36:24
Martynek se jako štírek protáhl podíl mantinelu, ale byl z úhlu na to, aby zakončil přesněji.
36:00
36:00
Poměrně slušná akce v podání třetí domácí pětky, ale Francouz je ve střehu.
34:52
Chyba Burgera na modré a JAKUB ŠRÁMEK se dostává k puku, sám si sjel před branku a prostřeluje Maxwella – 0:4. Bez asistence.
34:25
Pavelka se vrací do hry.
34:04
Litvínovským se podařilo vyhodit kotouč k Maxwellovi.
33:38
Hráči v modrém se usadili před Francouzem, ale ten ustál zmatek před svou brankou v klidu.
33:20
Vítkovičtí musejí rozehrát od své branky.
32:48
32:25
Počet hráčů na ledě se srovná, Pavelka putuje za katr za nedovolené bránění.
32:14
Od modré nastřelil v pádu tyč Pavlík!!
32:07
Zmatky u domácí branky, ale vítkovičtí si nakonec poradili.
31:42
Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí a následují jej.
31:30
Litvínovští se drží u Maxwellovy klece, ten se ale nehodlá nechat nachytat na hruškách.
31:06
Od kruhu namířil na branku Kubát, Hübl byl připraven na dorážku marně.
30:48
Olezs si odpyká další dvě minuty za podražení.
30:18
Mezi kruhy se objevil Káňa, ale byl včas zpacifikován.
29:59
U mantinelu Zdráhal, ale jeho spoluhráči nikde.
29:38
Zmatky ve hře na obou stranách.
29:17
Domácí gólman lapil pokus Trávníčka.
28:57
Hosté u kotouče, přesouvají se k Maxwellovi.
28:44
Vítkovičtí míří na hostující branku, ale Francouz je v klidu.
28:13
Na trestné lavici se pokazila dvířka, hráči korzují po ledové ploše.
28:04
Tak tato přesilovka domácím vůbec ale vůbec nevyšla, hosté hrají v plném počtu.
27:47
Martynek následoval vyhozený kotouč a zašlápnul puk v rohu u domácí branky.
27:14
Domácí znovu musejí začít od své branky.
26:50
Kudělka nezachytil puk na modré, litvínovští mohou vystřídat.
26:28
Vítkovičtí se prodrali zpět před Francouze.
26:10
Hosté vyhazují kotouč s pomocí ochranného plexi.
26:04
Na trestnou lavici usedá hostující Jurčík za hru vysokou holí.
26:04
25:36
Do vítkovické klece se staví Brandon Maxwell.
25:36
Oddechový čas si vybírají domácí.
25:36
A je to tam – třetí branku hostujícího celku vstřelil s pomocí ležícího obránce domácích, od kterého se puk odrazil do Dolejšovy klece, ROSTISLAV MARTYNEK – 0:3. Asistence: Michal Trávníček, František Gerhát.
25:04
Tak tenhle gól si bude muset Dolejš asi po zápase prohlédnout. po nahrávce Ručinského se ke střele dostal TOMÁŠ FROLO, kotouč končí v horní části jeho branky – 0:2. Asistence: Martin Ručinský, Jakub Petružálek.
24:59
Hosté se drží u Dolejše.
24:39
Litvínovští se prodrali do pásma, Lukešova střela ale končí za brankou.
24:27
Pastor pálil dobře, ale jeho střela byla tečována mimo.
24:17
Domácí hráči se dostali do ofsajdu.
24:00
K vidění je spíše boj o kotouč a pásmo než hokej.
23:42
Hosté i nadále okupují Dolejšovu klec, ten je ale pozorný.
23:04
22:37
Puk putuje k Francouzovi.
22:24
Hosté znovu v pásmu, zkoušel to Martynek i Kubát, ale nepřesně.
22:04
Tam ale jen šetří cenné vteřinky.
21:54
Svačina se dostal k puku a sprintuje do pásma.
21:49
Hübl to zkoušel zleva marně.
21:36
Hosté usazeni v pámu.
21:15
Svačina se řítil na Francouze, ale nebyl přesný.
21:04
Za hru vysokou holí je vyloučen Burger.
20:55
Hosté kontrolují kotouč, ale domácí se drží u své útočné modré.
20:29
20:01
Domácí mají před sebou ještě 27 vteřin přesilovky.
20:01
Po první třetině vedou hosté, kteří otevřeli skóre již v šesté minutě nejlepším extraligovým střelcem Viktorem Hüblem. Vítkovičtí si připravili několik dobrých šancí, stejně jako v dalším průběhu litvínovští, ale žádná z nich se neujala. Uvidíme, jaký bude průběh další třetiny.
Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
19:56
Litvínovští vyhazují kotouč k Dolejšovi.
19:51
Svačina dostal dobrou přihrávku za kruh, ale Francouz byl na jeho pokus připraven.
19:42
Hra přerušena, sudí si musejí pro další kotouč.
19:28
Roman číhal u tyče, ale Pavlík jej připravil o puk.
19:14
Od pravého kruhu se rozmáchl Kovář, ale Francouz byl připraven.
18:51
Litvínov posílá puk do bezpečné zóny.
18:37
Od modré pálil Kovář, nikdo na dorážku se ale nenašel.
18:29
Vítkovičtí si znovu zkusí přesilovku, za hrubost pyká Pavelka.
18:01
Litvínovská klec je mimo svou pozici, zasloužil se o to jeden z hostujících borců.
17:48
17:32
Domácí se drží u branky Vervy, hosté se brání.
17:10
Roman naskakuje na led, vítkovičtí mají zkrácenou přesilovku.
17:03
Útok hostů končí ofsajdem.
16:29
Hosté momentálně u puku, hráči ve žlutém výborně cloní Dolejšovi, ale jejich další spoluhráči nemíří přesně.
15:48
Bude se hrát ve čtyřech, za nedovolené bránění bude pykat Ručinský.
15:43
Protiútok hostujících hráčů, ale Dolejš je přesně tam, kde má být.
15:20
Hned po vhazování se puku ujal Vandas, najel si podél mantinelu až k brance, rozvlnil síťku, ale jen tu boční.
15:10
A bude se vylučovat, za hákování jde za katr Roman.
14:54
Příliš laxní rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
14:41
Litvínovští se vrhli do útoku, ale domácí byli v rohu u puku rychlejší.
14:18
Zakázané uvolnění pro Vervu.
14:01
13:45
První vyhození Litvínova, hráči urychleně střídají.
13:24
Ručinskému se ani tentokrát nepodařilo vyhodit, domácí pokračují v ataku litvínovské branky.
13:08
Svoboda pálil nad branku hostů.
12:57
Vítkovičtí se stále drží u litvínovské klece, ale hosté se brání na výbornou.
12:01
Za držení protihráče je vyloučen hostující Chaloupka.
12:01
11:46
Na opačné straně se do dobré pozice dostal Kolouch, ale Francouz byl na místě.
11:33
Vítkovický gólman musel řešit nepříjemnou situaci, ale vybral si správného hráče, který už nenahrával, a tak vypálil jen do gólmana.
11:24
Před domácí brankou se mihnul Hübl, ale netrefil puk ideálně.
11:05
Hráči ve žlutých dresech opět u Dolejše, ten je však v pohotovosti.
10:29
Na opačné straně v akci "Romanovci", Huna ale zblízka Francouze nepřekonal.
10:04
Ručinský u vítkovické branky nebyl přesný.
09:42
Domácí teď okupovali Francouzovu klec, Burger však číhal u tyče marně.
09:21
Zakázané uvolnění Litvínova.
09:14
Burger si s Oleszem najel do pásma, druhý z vítkovických útočníků se v rychlosti prosmýkl kolem branky, ale zakončil jen do Francouze.
09:00
Hraje se ve středním pásmu.
08:40
Dolejš se má v brance co otáčet, hosté mají puk pod kontrolou.
08:13
Jeden z čárových signalizoval ofsajd hostů, ale bylo pokračováno ve hře.
08:01
07:39
Vítkovičtí v plném počtu.
07:29
Domácí znovu vyhazují.
07:20
Pavlík to zkoušel od modré, ale velmi nepřesně.
07:03
Vítkovičtí dvakrát v krátkém sledu vyhazují kotouč do bezpečí.
06:36
Kubát neudržel kotouč na modré, hosté musejí vycouvat.
06:25
Od modré vypálil v pozici klečícího střelce Kubát, ale Dolejš byl připraven.
05:50
Domácím se podařilo vyhodit kotouč až za litvínovskou klec.
05:39
Za velmi hlasitých projevů nevole usedá na trestnou lavici domácí Olesz za hru vysokou holí.
05:19
Frolo našel svou nahrávkou osamoceného VIKTORA HÜBLA, který poslal puk do horní části Dolejšovy klece – 0:1. Asistence: Tomáš Frolo.
04:51
Zdráhal jen nastavil hůl, kotouč letěl k brance, kde stál Káňa, ale minul.
04:35
Vandas s Kolouchem vtrhli do pásma, ale Francouz se vrhl po puku jako lev a zalehl jej.
04:02
Martynek se prosmýkl do rohu pro puk a byl rychlejší, Verva v pásmu u Dolejše.
03:33
Malec si nedokázal pohlídat útočníka Vervy, ten dokázal z rohu nakonec i vystřelit, i když nepřesně.
03:15
Hosté se rozjeli do pásma, ale přišli o kotouč.
03:03
Kovářova nevýrazná střela nemohla Francouze ohrozit.
02:50
Olesz si dobruslil nahozený kotouč, ale před brankou na něj už číhali hráči soupeře.
02:28
Menší závar u domácí branky, Hanzl na Dolejše ale nevyzrál.
02:10
Kubát střílel od modré,Dolejš toho moc neviděl, ale puk se odrazil na poslední chvíli jinam.
01:49
Další ofsajd pro vítkovické.
01:38
.. Dolejš měl ale dobrý výhled a střelu Frola od modré lehce polapil.
01:32
Trávníček s Martynkem se prosmýkli do pásma..
01:19
Hra je znovu přerušena, a vykázána do středního pásma.
01:00
Domácím hokejistům je odpískán ofsajd.
00:41
Vítkovická rozehrávka koní na zakázaném uvolnění.
00:29
Kotouč končí v ochranné síti za Dolejšovou klecí.
00:12
Kotouč končí na vítkovické střídačce, bude se vhazovat před útočnou modrou Litvínova.
00:01
Hráči obou mužstev na svých místech, můžeme začít.
Sudí už si zkoušejí hrací plochu, krouží po ní společně s malými vítkovickými hráči, kteří nesou vítkovické vlajky.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Maxwell) – Kovář, Kudělka, Zíb, Malec, Šenkeřík, Klok, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Zdráhal, Kolouch, Káňa

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Štindl, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Bláha, Lhotský.
V této sezóně mají navrch litvínovští, kteří oba zápasy vyhráli poměrem 3:2 – celkem tedy 6:4. Vítkovičtí jim byli dobrým soupeřem, ale na bod se jim i po dobře odehraném utkání na domácím ledě nepodařilo v poslední minutě, kdy inkasovali třetí branku v prodloužení, dosáhnout. Jak tomu bude tentokrát, to se dozvíte, když si od 17:00 zapnete náš textový onlajn přenos.
Litvínovský útočník Viktor Hübl vede se svými čtyřiceti body (14+26) nejen kanadské bodování svého celku, ale také celé extraligy. Nejlepším obráncem je s dvaadvaceti body Karel Kubát (6+16). Útočník Michal Trávníček si od sudích vykoledoval 66 trestných minut. Gólmanskou jedničkou je v tomto týmu Pavel Francouz s průměrem obdržených branek 2,29 a úspěšností 92,90%.
Nejvíce kanadských bodů si v týmu Vítkovic prozatím připsal Vladimír Svačina, má jich na svém kontě 30 (12+18). Stejný počet gólů si připsal také Ondřej Roman (12+15) a dělí se tak společně o post nejlepšího střelce. Lukáš Zíb i nadále drží pozici nejlepšího obránce se třinácti body (1+12). Osmatřicet trestných minut si na své konto připsal útočník Ondřej Roman. Statistiky a výkony neustále vylepšuje gólman Daniel Dolejš, jenž má momentálně úspěšnost 92,11% a průměr obdržených branek 2,29.
Domácím se v poslední době opravdu daří, z posledních pěti zápasů neprohráli po základní hrací době ani jeden. I díky tomu se vydrápali na výborné 8. místo v tabulce s bilancí 13-3-4-15, stále ještě pasivním skóre 91:100 a 49 body. Hostující Litvínov v posledních pěti zápasech dvakrát prohrál po základní hrací době, v tabulce si i přesto stojí výborně, s 67 body, bilancí 18-5-3-9 a skóre 112:88, jim patří krásné 2. místo.
Šlapající Vítkovice v šestatřicátém kole Tipsport extraligy změří na svém ledě síly s litvínovskou Vervou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.