28. září 2019 • 18:20

SESTŘIH: Olomouc - Slovácko 2:2. Remízu v závěru vystřelil Zajíc

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali v 11. kole FORTUNA:LIGY se Slováckem 2:2. V prvním poločase otevřel skóre hostující Ondřej Šašinka. Hned na začátku druhé půle rozjel obrat domácích Martin Nešpor. Následně zkomplikoval situaci hostí Patrik Šimko, který v 62. minutě uviděl červenou kartu. Deset minut před koncem zužitkoval přesilovku Šimon Falta, ale oslabení hosté zásluhou Tomáše Zajíce ještě dokázali v 87. minutě vyrovnat.

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Dobrým pohybem narušovali obranu Slovácka, využívali křídelních prostor pro řadu centrů, z nichž vznikaly nebezpečné situace v hostující šestnáctce. Ke gólu však měl v úvodu blízko jen Faltův přímý kop z 15. minuty.

Tým z Uherského Hradiště v první půli ukazoval, že jeho venkovní výhry na Spartě a v Plzni nebyly náhodné. Slovácko hrálo vzadu bez chyb a směrem dopředu využívalo každou možnost k rychlému protiútoku.

Ve 25. minutě potáhl míč středem Petržela, posunul jej napravo na Havlíka, jehož centr našel na hranici šestnáctky Šašinku. Jeho první pokus obrana Sigmy zblokovala, ale z dorážky už hostující útočník slavil.

Slovácko mělo dvě šance na pojištění náskoku. Havlík ovšem mířil vedle a Hofmann po rohu nedosáhl ve slibné pozici na míč. Hanáci ještě do poločasu posílili ofenzivu o Nešpora. V závěru půle měl šanci Zahradníček, který ovšem mířil nad.

Po přestávce naskočil do domácí sestavy zkušený Pilař a hned se podepsal pod vyrovnání. Ve 47. minutě poslal zprava prudký centr před branku Slovácka, kde jej usměrnil do sítě Nešpor.

Hosty ale inkasovaná branka nerozhodila a brzy si mohli vzít vedení zpět. Nejprve střílel zblízka Hofmann a následně Navrátil, ale gólman Reichl pokaždé zasáhl.

Olomouc se postupně vzpamatovala a navíc dostala výhodu přesilovky. Šimko v 62. minutě stáhl unikajícího Faltu a viděl rovnou červenou kartu. V 73. minutě dostal míč do šestnáctky Slovácka González, ale jeho střela neměla důraz.

O sedm minut později už Sigma přesilovku využila. Falta dostal pas za obranu a tvrdou střelou propálil Trmala. Hosté ovšem i v oslabení srovnali. Střídající Kalabiška v 88. minutě našel Zajíce a ten střelou zblízka překonal Reichla.

Domácí: 47. Nešpor, 80. Falta

Hosté: 25. O. Šašinka, 87. Zajíc

Domácí: Reichl – Zahradníček, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Greššák (37. Nešpor) – Texl (46. Pilař), Houska (90. Yunis), P. González, Falta – Plšek.

Hosté: Trmal – Divíšek, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko – M. Petržela (90. J. Krejčí), Havlík, V. Daníček (C), Navrátil (84. Sadílek) – O. Šašinka (67. Kalabiška) – Zajíc.

Olomouc - Slovácko: Šok pro Sigmu. Po pasu Kalabišky srovnal Zajíc, 2:2

Olomouc - Slovácko: Úchvatná souhra Plška s Faltou. Druhý jmenovaný dává Sigmě vedení, 2:1

Olomouc - Slovácko: Ostrou standardku Nešpora vytáhl Trmal

Olomouc - Slovácko: Šimko zatáhl Faltu za dres, sudí tasí červenou kartu!

Olomouc - Slovácko: Falta získal míč a oslovil Plška, ten trefil tyč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Slovácko: Pilař pronikl do vápna a našel Nešpora. Ten zblízka nezaváhal, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905