16. prosince 2020 • 15:55

SESTŘIH: Liberec – Opava 2:0. Trefili se Rabušic a Kačaraba, chytal 16letý rekordman

Autor: iSport.cz
1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 12. kole první ligy 2:0 nad Opavou, které chyběla řada hráčů kvůli koronaviru. Domácí Slovan rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili Michael Rabušic z penalty a Taras Kačaraba. Severočeši naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na osmé místo tabulky, navíc mají zápas k dobru. Opava z posledních šesti ligových duelů získala jen bod a zůstala poslední.

Opavští navzdory většímu počtu nakažených nemuseli z rozhodnutí krajské hygienické stanice do karantény a mohli nastoupit. Oproti víkendovému duelu s Mladou Boleslaví hráli Slezané s třemi změnami v základní sestavě a dva mladíci si připsali první ligové starty.

Brankář Kubný se v 16 letech a třech měsících stal nejmladším gólmanem, který kdy nastoupil v nejvyšší soutěži. Premiéru si odbyl i sedmnáctiletý obránce Blažej a nezačal dobře. Hned v první minutě ve vápně fauloval Rabušice a ten s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Domácí útočník šestým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

SESTŘIH: Liberec - Opava 2:0. Trefili se Rabušic a Kačaraba, chytal 16letý rekordman

Opavští pak i v oslabené sestavě chvílemi drželi s letošním účastníkem skupiny Evropské ligy krok. V 16. minutě si na zadní tyč naběhl Harazim, kterého při zakončení na poslední chvíli rozhodil vracející se Mosquera. Na opačné straně Kubný vychytal Hromadu.

Chvíli před pauzou Severočeši udeřili podruhé. Rabušicovu hlavičku ještě Kubný vytáhl na roh, ale po něm a Mikulově prodloužení zvýšil ve 39. minutě na zadní tyči hlavičkující Kačaraba. Hostující gólman vzápětí zasáhl proti Sadílkovi.

Po změně stran Liberec kontroloval hru. Třetí trefu mohl v 57. minutě přidat Rabušic, ale patičkou těsně minul. Po hodině hry se neprosadil střídající Matoušek, kterého vychytal Kubný.

V 74. minutě po rohu hlavičkoval střídající Rondič jen do gólmana a z následné dorážky mířil vysoko nad Kačaraba. Závěr se už jen dohrával a Liberec doma v lize porazil Opavu počtvrté z posledních pěti zápasů.

Domácí: 2. Rabušic, 39. Kačaraba

Hosté:

Domácí: Nguyen – Fukala, Jugas, Kačaraba, Mikula (C) – Pešek, M. Sadílek, Hromada (79. Mara), Mosquera (54. Beran) – Júsuf Hilál (54. Matoušek, 79. Koscelník), Rabušic (61. Rondić).

Hosté: Kubný – Blažej (83. Vrána), Didiba, Večerka, Hrabina, Harazim (83. Janjuš) – Tiéhi, Dordić (76. Smilek), Helešic, Rataj (62. Kramář) – Juřena (C).

Liberec - Opava: Matouškovu ránu na přední tyč vyrazil Kubný

Liberec - Opava: Rabušic to zkoušel patičkou, mohl však míč přenechat lépe postavenému Beranovi

Liberec - Opava: Kubný šikovně vystihl skákavou střelu Sadílka

Liberec - Opava: Mosquerův roh přizvedl Mikula, Kačaraba na zadní tyči měl už snadnou práci, 2:0

Liberec - Opava: Hlavičku Rabušice famózně vytáhl Kubný

Liberec - Opava: Hromadu fantasticky vychytal debutující Kubný

Liberec - Opava: Po centru Helešice nebezpečně zakončoval Harazim

Liberec - Opava: Rabušic při penaltě poslal gólmana na druhou stranu a otevřel skóre, 1:0

Liberec - Opava: Blažej šlápl ve vápně na Rabušice, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905