21. března 2021 • 20:21

SESTŘIH: Slavia - Opava 4:0. Smršť i v deseti, český lídr vyrovnal rekord

18
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 24. kole první ligy nad Opavou 4:0. V nejvyšší soutěži neprohráli už 36 utkání po sobě a vyrovnali vlastní rekord z období v letech 2016 až 2017. Obhájce titulu hrál od 22. minuty bez vyloučeného Abdallaha Simy, přesto v nastavení první půle otevřel skóre Jan Kuchta. Po změně stran dostal červenou kartu také hostující Jiří Kulhánek a Nicolae Stanciu z penalty zvýšil. Poté se prosadili ještě Tomáš Holeš a Oscar Dorley. Český lídr vyrovnal svůj vlastní rekord v počtu ligových záapasů bez porážky, zatím se zastavil na čísle 36.

Slavia jako jediná v ligové sezoně dál drží neporazitelnost a neúplnou tabulku vede už o 16 bodů před Spartou, která jen remizovala v Českých Budějovicích. Letenští mají dva zápasy k dobru. Opava nebodovala na půdě Slavia podeváté za sebou a zůstala na sestupové předposlední příčce.

Pražané tři dny po postupu přes Glasgow Rangers do čtvrtfinále Evropské ligy nastoupili v brance s osmnáctiletým Vágnerem, který už ve Skotsku musel po hodině hry zaskočit za zraněnou jedničku Koláře a dnes si odbyl ligovou ligovou premiéru.

Talentovaný gólman moc práce neměl, v úvodu kontroloval Řezníčkovu střelu vedle. Ve 20. minutě Sima trefil mimo vápno ostrým šlapákem hostujícího brankáře Digaňu a sudí Cieslar ho místo původně udělené žluté karty po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace vyloučil.

SESTŘIH: Slavia - Opava 4:0. Dvě vyloučení, sešívaní vyrovnali rekord

Slávisté i v oslabení ještě do pauzy otevřeli skóre. Slezané ve čtvrté minutě nastavení zbytečně odevzdali míč, Stanciu si narazil s Van Burenem a po Digaňově zákroku dotlačil balon vleže do branky Kuchta. Skóroval podvanácté v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

V 53. minutě domácí zvýšili. Kuchta se natlačil před Kulhánka, upadl ve vápně a Cieslar nařídil penaltu, navíc hostujícího stopera po druhé žluté kartě vyloučil. Z pokutového kopu nezaváhal Stanciu, byť Digaňa vystihl směr střely. Rumunský záložník se trefil poosmé z posledních šesti soutěžních duelů a v ligovém ročníku má na kontě už 10 branek.

"Červenobílí", kteří mají nejlepší ofenzivu v nejvyšší soutěži, se prosadili ještě dvakrát. V 64. minutě se dostal do brejku Van Buren, našel volného Holeše a ten sám před Digaňou s přehledem zakončil. V 78. minutě pak akci dvou střídajících hráčů a Teclově přihrávce nezaváhal Oscar.

Slavia doma v lize bodovala ve 45 zápasech za sebou. V nejvyšší soutěži naposledy prohrála vloni v březnu na půdě Slovácka. Předchozí rekord, na který dosáhla ještě pod vedení předešlého trenéra Šilhavého, může překonat po reprezentační pauze v utkání v Brně.

Trpišovský: Vyloučení nám pomohlo. U Kúdely jsme neváhali

Vágnerova ligová premiéra: Už jsem se cítil lépe. Jednou jsem blbě nahrál

Kováč: Chtěli jsme být odvážní, zbytečná červená. Koho chválí?

Domácí: 45+4. Kuchta, 54. Stanciu, 64. Holeš, 78. Oscar

Hosté:

Domácí: Vágner – Masopust, Kúdela (81. Deli), Zima, Bořil (C) – Holeš – Van Buren (68. Tecl), Stanciu (68. Lingr), Provod (81. Júsuf Hilál), Sima – Kuchta (58. Oscar).

Hosté: Digaňa – Hrabina, Didiba, Kulhánek, Žídek (C), Helešic – Jan Řezníček (46. Rataj), Nešický (66. Večerka), Tiéhi – Lukáš Holík (66. Kania), Čvančara (66. Mondek).

Domácí: Kovář, Deli, Bah, Lingr, Júsuf Hilál, Tecl, Oscar

Hosté: Šrom, Večerka, Smola, Rataj, Mondek, Kania, Březina

Domácí: Sima (č), Oscar, Júsuf Hilál

Hosté: Kulhánek, Čvančara, Jan Řezníček, Kulhánek, Hrabina, Žídek

Cieslar – Hrabovský, Mokrusch (Szikszay)

Slavia - Opava: Penalta jako zvon! Stanciu nedal Digaňovi šanci, 2:0

Slavia - Opava: Kulhánek fauloval Kuchtu. Druhá ŽK a penalta!

Slavia - Opava: Mick van Buren hlavičkoval nedůrazně

Slavia - Opava: Gól do šatny! Střelu Stancia dorazil v pádu Kuchta, 1:0

Slavia - Opava: Vágnerovi vypadl Helešicův centr

Slavia - Opava: Sima zajel do gólmana a po zásahu VAR byl vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.