SESTŘIH: Slavia - Slovácko 3:0. Jasná výhra a krásný gól Plavšiče

25
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté pražské Slavie ve třetím kole ligové nadstavby ve skupině o titul vyhráli nad Slováckem 3:0. Pražany poslal do vedení v 29. minutě dalekonosným lobem do opuštěné branky Srdjan Plavšič a v závěru se prosadili Ibrahim Traoré a střídající Ondřej Lingr. Vršovický obhájce trofeje v nadstavbě poprvé zvítězil a z druhého místa v tabulce nadále ztrácí dva body na vedoucí Plzeň. Slovácko v lize se Slavií popáté za sebou nebodovalo a prohrálo dvě z posledních tří kol.

Slavii ze zdravotních důvodů vypadlo několik důležitých hráčů. Na marodku přibyli nemocný Olayinka a zranění Provod s Bahem, místo něhož hrál na pravém beku ofenzivní univerzál Schranz. Slovácko vyrukovalo na favorita s třemi stopery a bez veterána Petržely.

Tým z Uherského Hradiště, který ve středu kvůli průtrži mračen a nezpůsobilému terénu nenastoupil k finále domácího poháru proti Spartě, nastoupil v Edenu s vědomím konečného čtvrtého místa v tabulce. Hosté mohli hrát v klidu a v první půli drželi s Pražany krok. Moravané dobře kombinovali a favorita vůbec nepouštěli k obvyklému tlaku.

Slávisté se nemohli dostat do tempa, ale po necelé půlhodině hry jim Slovácko nabídlo vedení. Gólman Nguyen vyběhl za nákopem daleko před vápno, míč ale hlavou odvrátil jen k Plavšičovi, který úchvatným lobem z necelých 40 metrů trefil přesně prázdnou branku. Srbský záložník si připsal první soutěžní trefu po loňském příchodu do Edenu ze Sparty. O chvíli později nečekaně dopadl Sorův centr z pravé strany na břevno.

Domácí trenér Trpišovský udělal o poločase hned tři změny. Stáhl Juráska, Oscara a Sora a místo nich nasadil Lingra, Ševčíka a Traorého. V 51. minutě Nguyen vyrazil na roh pokus Schranze z hranice vápna. Slovácko se za nepříznivého stavu snažilo o vyrovnání a v druhém dějství se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách.

V 56. minutě Pražany výrazně podržel brankář Mandous. Domácí gólman nejprve vykopl střelu Jurečky, který tak nedosáhl na 18. trefu v ligovém ročníku a o vedení v tabulce kanonýrů se dělí s plzeňským Beauguelem. Mandous si pak po nedůrazu mezi stopery poradil i s Ciciliaovou dorážkou.

Zaskvěl se i na opačné straně Nguyen, jenž v 64. minutě reflexivně vyrazil Traorého hlavičku zblízka. O osm minut později po rohu hlavičkoval Cicilia a Kadlec na zadní tyči ve skluzu o kousek nezasáhl míč. Slovácko vycítilo šanci, ale srovnat nedokázalo. Naopak v 75. minutě si na Ševčíkův centr naskočil Traoré a hlavičkou k tyči zvýšil.

Hosté pak úplně otevřeli hru. Traoré ještě v úniku z další šance Nguyena nepřekonal, ale v 84. minutě už domácí slavili potřetí. Po Plavšičově centru z levé strany se hlavou prosadil střídající Lingr a 14. gólem potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce v ligové sezoně. Slovácko venku potřetí za sebou nebodovalo a inkasovalo tři branky, naopak Slavia v nejvyšší soutěži prohrála jediné z posledních 67 domácích utkání.

Domácí: 29. Plavšić, 75. Traoré, 84. Lingr

Hosté:

Domácí: Mandous – Schranz, Ousou, Kúdela, Oscar (46. Ševčík) – Hromada (77. Kačaraba), Holeš – Sor (46. Lingr), Plavšić, Jurásek (46. Traoré) – Tecl (C) (66. Fila).

Hosté: Nguyen – Tomič (70. Kalabiška), Hofmann, Kadlec (C), Ljovin (70. Vecheta) – Daníček, Havlík, Sadílek – Holzer (89. P. Juroška), Jurečka (89. Divíšek), Cicilia (81. Kohút).

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:1. Góly z penalt a červená pro Köstla

SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 4:3. Zápas sezony, přestřelka vrátila do čela Plzeň

Sestřihy zápasů Slovácka ve skupině o titul:

SESTŘIH: Slovácko - Baník 3:1. Jurečkův hattrick za poločas, domácí mají jistou Evropu

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 3:1. Beauguel byl u všeho, zářil i Staněk

25

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905