31. července 2021 • 18:02

SOUHRN, 8. den LOH: Další české stříbro, Jamajčanky ovládly stovku

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobota přinesla sedmou medaili pro Česko! Tenistce Markétě Vondroušové patří snakonec tříbro, ve finále podlehla Švýcarce Belindě Bencicové. O naději na postup ze skupiny přišli basketbalisté, s hvězdným týmem USA prohráli 84:119. Play off se nebude týkat ani plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Sleduje dění na Hrách ONLINE!



ČESKÉ VRCHOLY 8. DNE LOH

- Nikola Šarounová nadějně rozjetou soutěž v třípolohové střelbě z malorážky k postupu do osmičlenného finále na OH nedotáhla a obsadila 24. místo.

- Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem prohráli na OH s Rusy Stojanovským a Krasilnikovem 1:2 a v Tokiu vypadli ve skupině. Více čtěte ZDE >>>

- Tenistka Markéta Vondroušová má stříbro. Ve finále dvouhry podlehla světové dvanáctce Belindě Bencicové ze Švýcarska 5:7, 6:2, 3:6.. Více ZDE>>>

- Čeští basketbalisté podlehli USA 84:119 a přišli o naději na účast ve čtvrtfinále. Ze 3. místa nepostoupí vinou nejhoršího skóre. Více ZDE>>>

Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 13. 8. 2021
14:29
13. 8. 2021
 

MODERNÍ PĚTIBOJ: Týden po dramatu při parkuru moderních pětibojařek na olympijských hrách v Tokiu podal Německý svaz na ochranu zvířat žalobu na závodnici Anniku Schleuovou a reprezentační trenérku Kim Raisnerovou. Podle svazu se ženy dopustily při soutěži týrání zvířat. „Je samozřejmé, že na olympijské zlato fixovaná sportovkyně je v takovém okamžiku v mimořádném stresu. Ale to není ani v nejmenším omluva pro týrání zvířat. Ve výkonnostním sportu lidí nemají zvířata co pohledávat. Naše oznámení slouží také k principiálnímu řešení tohoto problému,“ uvedl prezident Německého svazu na ochranu zvířat Thomas Schröder.

Německý svaz na ochranu zvířat podal žalobu na závodnici Anniku Schleuovou a reprezentační trenérku Kim Raisnerovou. Německý svaz na ochranu zvířat podal žalobu na závodnici Anniku Schleuovou a reprezentační trenérku Kim Raisnerovou. Německý svaz na ochranu zvířat podal žalobu na závodnici Anniku Schleuovou a reprezentační trenérku Kim Raisnerovou.
Zprávy ze dne 12. 8. 2021
20:26
12. 8. 2021
 

ATLETIKA: Člen stříbrné britské štafety v běhu na 4x100 metrů z olympijských her v Tokiu Chijindu Ujah měl pozitivní dopingový test a má zastavenou činnost.

Zprávy ze dne 12. 8. 2021
16:56
12. 8. 2021
 

ATLETIKA: Běloruská sprinterka Kryscina Cimanouská chce v aletické kariéře pokračovat v Polsku, kde našla azyl po olympijských hrách v Tokiu, odkud ji nutili předčasně odletět běloruští funkcionáři. Agentuře AP čtyřiadvacetiletá běžkyně řekla, že se ve Varšavě cítí bezpečně a už požádala polské funkcionáře o pomoc při zajištění tréninku. „Život se nám ze dne na den změnil a nyní začínáme znovu od začátku v nové zemi. Plánujeme tu zůstat a pokračovat v našich kariérách," řekla Cimanouská za sebe a svého manžela Arsenije Zdaneviče, jenž je atletickým trenérem.

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská na tiskové konferenci ve Varšavě Běloruská atletka Kryscina Cimanouská na tiskové konferenci ve Varšavě
Zprávy ze dne 10. 8. 2021
11:51
10. 8. 2021
 

Od některých se úspěch čekal, jiní dokázali překvapit. Na Hrách v Tokiu sbírali medaile, trhali rekordy, přepisovali historické tabulky. Představujeme vám desítku sportovců, kteří během uplynulého svátku sportu svými výkony převyšovali zbytek světa.

 

Hrdinové LOH v Tokiu: sprinter Jacobs, tenistka Bencicová, plavec Dressel i český judista Krpálek
Zprávy ze dne 9. 8. 2021
14:08
9. 8. 2021
 

ATLETIKA: Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, kterou nutili funkcionáři k předčasnému odjezdu z olympijských her v Tokiu, věnovala do aukce svou medaili z Evropských her 2019. Výtěžek dražby půjde na podporu běloruských sportovců, kteří jsou perzekvováni režimem autokratického prezidenta Alexandra Lukašenka.

Čtyřiadvacetiletá Cimanouská dala do aukce stříbrnou medaili z běhu na 100 metrů na Evropských hrách v Minsku. Částka nabízená za medaili na portálu ebay.com už překonala hranici 20 tisíc dolarů (400 tisíc korun). Peníze půjdou organizaci podporující sportovce vězněné či perzekvované Lukašenkovým režimem, jako jsou basketbalistka Jelena Levčenková či bývalý desetibojař Andrej Kravčenko.

Kryscina Cimanouská dává cennou medaili do dražby Kryscina Cimanouská dává cennou medaili do dražby
Zprávy ze dne 9. 8. 2021
13:35
9. 8. 2021
 

ATLETIKA: Její maximum patří mezi nejdéle držené ženské světové rekordy vůbec. Helena Fibingerová je jednou z nejvýznamnějších osob historie československé atletiky. Legendární koulařka si nenechala ujít tokijské hry a pustila se bez servítek do svých nástupkyň. „Čekala jsem, že půjdou jinou cestou..." začala dnes již 72letá olympijská medailistka. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 9. 8. 2021
5:00
9. 8. 2021
 

Olympijské zkoušky dopadly skvěle, tenhle ročník měl vážně úroveň. K premiantovi Lukáš Krpálkovi se přidali hned čtyři jedničkáři, kteří rozsvítili rekordní medailovou sbírku. Strhující příběhy však psali i další. Třeba plavkyně Barbora Seemanová, která na výstavní kraulařské dvoustovce skončila hned za největšími esy. Nebo atletka Kristiina Mäki. Před sedmi měsíci porodila a teď běžela historické první finále. Zázrak? Téměř ano. Deník Sport na školní stupnici tedy s chutí oznámkoval českou výpravu. Více ZDE>>>

Překvapení
Zprávy ze dne 8. 8. 2021
19:55
8. 8. 2021
 

ATLETIKA: Jak stříbrný oštěpař Jakub Vadlejch dojal manželku? 

 

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
18:31
8. 8. 2021
 

ATLETIKA: Americká běžkyně Allyson Felixová se v pětatřiceti letech zapsala do historie. Žádná atletka nebyla na Hrách dekorovaná častěji, je před ní pouze legendární Paavo Nurmi. Stejně výrazný je však i její odkaz mimo atletické ovály. „Můžeme mluvit o medailích, ale raději bych mluvila o tom, jak a čím tato žena inspirovala tolik lidí. Aby vsadili sami na sebe a věřili si,“ napsala na Twitter trojnásobná olympijská medailistka Carmelita Jeterová. Více čtěte ZDE >>> 

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
16:28
8. 8. 2021
 

Poslední Signály se loučí z Tokia. Podívejte se na záběry, jak oštěpaři senzačně urvali dvě placky v poslední účasti českých sportovců na olympijských hrách a jak si Vítězslav Veselý přebíral medaili v trenkách Martina Doktora. A Jakub Vadlejch se stal vlajkonošem při závěrečném ceremoniálu.

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
16:26
8. 8. 2021
 

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) posílil pravomoci svého vedení v čele s prezidentem Thomasem Bachem. Na dnešním zasedání byly odhlasovány změny v olympijské chartě, díky nimž bude moci od nynějška exekutiva vyřazovat sporty z olympijského programu bez nutnosti potvrzení na valném shromáždění. Dosud mohla výkonná rada MOV vyřazení sportu z programu jen navrhnout. Nyní bude moci rozhodnout sama v případě, že „nebudou dodržována rozhodnutí exekutivy MOV nebo bude příslušná mezinárodní sportovní federace jednat způsobem, který bude poškozovat pověst olympijského hnutí.“

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
15:16
8. 8. 2021
 

Právě zhasl i olympijský oheň, pochodeň se uzavřela zpět do bílého květu... Nad stadionem ještě práská ohňostroj a Tokio 2021 se definitivně loučí, už brzy ale přivítá paralympijské hry.

Olympijský oheň v Tokiu dohořel Olympijský oheň v Tokiu dohořel Olympijský oheň v Tokiu dohořel
Zprávy ze dne 8. 8. 2021
15:10
8. 8. 2021
 

LOH Tokio oficiálně končí! Prezident MOV Thomas Bach poděkoval všem sportovců, organizátorům i sportovcům a konstatoval, že olympiádě se po pandemii podařilo spojit svět. „V souladu s tradicí pak vyzývám mládež celého světa, aby se v roce 2024 sešla v Paříži,“ zakončil své poselství.

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
15:02
8. 8. 2021
 

S olympiádou se rozloučila japonská ministryně pro olympiádu, bývalá rychlobruslařka Seiko Hašimotová: „Naděje, kterou jsme zde rozsvítili, nezhasne...“

Sportovci na slavnostním zakončení sledují olympijský oheň
Zprávy ze dne 8. 8. 2021
14:53
8. 8. 2021
 

Paříž se představila působivou instrumentální verzí francouzské hymny či netradičními pohledy na město, pořadatelství také oslavila v přímém přenosu od Eiffelovy věže.

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
14:43
8. 8. 2021
 

Olympijskou vlajku převzali z rukou tokijských představitelů a prezidente MOV Thomase Bacha zástupci Paříže jako pořadatelského města pro rok 2024.

Olympijská vlajka na tokijském stadionu klesá, štafetu přebírá Paříž Anne Hidalgová, starostka Paříže, mává olympijskou vlajkou, kterou převzala při závěrečném ceremoniálu v Tokiu
Zprávy ze dne 8. 8. 2021
14:22
8. 8. 2021
 

Během ceremoniálu byli představeni i noví členové MOV. Důvěru dostala španělská basketbalová legenda Pau Gasol, Italská plavkyně Federica Pellegriniová, která závodila dokonce ještě na této olympiádě nebo japonský šermíř Yuki Ota. 

Zprávy ze dne 8. 8. 2021
14:18
8. 8. 2021
 

Po hymnách Japonska a Řecka dvakrát zazněla také hymna Keni. Závěrem bylo třeba ještě dokončit medailový ceremoniál maratonců a maratonkyň, kde v obou případech kralovali právě Keňané. Zlato mezi muži bral Eliud Kipchoge a mezi ženami Peres Jepchirchirová.

Eliud Kipchoge obhájil maratonské zlato z Ria Peres Jepchirchirová z Keni získala zlato v maraton žen
Zprávy ze dne 8. 8. 2021
14:05
8. 8. 2021
 

Vlajku Japonska a MOV doplňuje za zvuku státní hymny vlajka Řecka, kolébky moderní olympiády.

Vlajku MOV a Japonska doplnila za zvuku řecké hymny i vlajka
Zprávy ze dne 8. 8. 2021
14:03
8. 8. 2021
 

Ceremoniál doprovodil také nejlepší DJ světa v roce 2019 Matsunaka a Tokyo Ska paradise Orchestra i tanečníci. Stovky sportovců si atmosféru uvnitř olympijského stadionu užívají, někteří se ještě chlubí získanými medailemi.

Američtí medailisté na závěrečném ceremoniálu Ceremoniál obohatil i koncert a tanečníci Ceremoniál obohatil i koncert a tanečníci

Atletika:

Finále:

Muži:

Disk: 1. Stahl 68,90, 2. Pettersson (oba Švéd.) 67,39, 3. Weisshaidinger (Rak.) 67,07, 4. Denny (Austr.) 67,02, 5. Čeh (Slovin.) 66,37, 6. Gudžius (Lit.) 64,11, 7. Ortega (Kol.) 64,08, 8. Mattis (USA) 63,88.

Ženy:

100 m (vítr -0,6 m/s): 1. Thompsonová-Herahová 10,61, 2. Fraserová-Pryceová 10,74, 3. Jacksonová (všechny Jam.) 10,76, 4. Ta Louová (Pobř. slon.) 10,91, 5. Del Ponteová 10,99, 6. Kambundjiová (obě Švýc.) 10,99, 7. Danielsová (USA) 11,02, 8. Neitaová (Brit.) 11,12.

Smíšená štafeta 4x400 m: 1. Polsko (Zalewski, Kaczmareková, Świetá-Erseticová, Duszyński) 3:09,87 , 2. Dom. republika (Feliz, Paulinová, Medinaová Venturaová, Ogando) 3:10,21, 3. USA (Stewart, Ellisová, Whitneyová, Norwood) 3:10,22, 4. Nizozemsko 3:10,36, 5. Belgie 3:11,51, 6. Británie 3:12,07, 7. Jamajka 3:14,95, 8. Irsko 3:15,04.

Rozběhy a kvalifikace:

Muži:

100 m (vítr +0,6 m/s): 1. De Grasse (Kan.) 9,91, 800 m: 1. Rotich (Keňa) 1:43,75, tyč: 1. Lita Baehre (Něm.) a Nilsen (USA) oba 575, dálka: 1. Echevarría (Kuba) 850.

Ženy:

100 m př. (+0,3): 1. Camachová-Quinnová (Portor.) 12,41, 400 m př.: 1. Muhammadová 53,97, disk: 1. Allmanová (obě USA) 66,42.

Semifinále:

100 m (+0,3): 1. Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,73, 800 m: 1. Muová (USA) 1:58,07.

Badminton:

Muži:

Čtyřhra:

Finále: Li Jang, Wang Č'Lin (Tchaj-wan) - Li Ťün-chuej, Liou Jü-čchen (Čína) 2:0 (18, 12),

o 3. místo: Chia, Soh (Malaj.) - Ahsan, Setiawan (Indon.) 2:1 (-17, 17, 14).

Dvouhra - čtvrtfinále:

Cordon (Guat.) - Ho Kwang-hi (Korea) 2:0 (13, 18), Axelsen (Dán.) - Š' Jü-čchi (Čína) 2:0 (13, 13), Ginting (Indon.) - Antonsen (Dán.) 2:1 (18, -15, 18), Čchen Lung (Čína) - Čchou Tchien-čchen (Tchaj-wan) 2:1 (14, -9, 14).

Ženy:

Dvouhra - semifinále:

Čchen Jü-fej - Che Ping-ťiao (obě Čína) 2:1 (16, -13, 12), Tchaj C'-Jing (Tchaj-wan) - Pusarlaová (Indie) 2:0 (18, 12).

Čtyřhra - semifinále:

Poliiová, Rahayuová (Indon.) - I So-hi, Sin Sung-čchan (Korea) 2:0 (19, 17), Čchen Čching-čchen, Ťia I-fan (Čína) - Kim So-jong, Kong Hi-jong (Korea) 2:0 (15, 11).

Baseball:

Muži:

Skupina A:

Japonsko - Mexiko 4:7.

Konečná tabulka:

1. Japonsko 2 2 0 100
2. Dominikánská republika 2 1 1 50,0
3. Mexiko 2 0 2 0

Skupina B:

USA - Jižní Korea 4:2.

Konečná tabulka:

1. USA 2 2 0 100
2. Korea 2 1 1 50,0
3. Izrael 2 0 2 0

Basketbal:

Muži:

Skupina A:

ČR - USA 84:119 (18:25, 43:47, 60:82)

Body ČR: Schilb 17, Balvín 15, Veselý 13, Satoranský 12, Jelínek, Palyza oba 7, Auda 6, Sehnal 5, Bohačík 2, Peterka, Šiřina, Vyoral všichni 0.

Nejvíce bodů USA: Tatum 27, Durant 23, LaVine 13.

Fauly: 14:17. Trestné hody: 13/8 - 12/9. Trojky: 8:20. Doskoky: 29:36.

Írán - Francie 62:79 (17:22, 27:46, 47:62)

Nejvíce bodů: Haddádí 18, Kazemí a Jakchalí oba 11 - Heurtel 16, Luwawu Cabarrot 12, De Colo a Poirier po 10.

Konečná tabulka:

1. Francie 3 3 0 259:215 6
2. USA 3 2 1 315:233 5
3. ČR 3 1 2 245:294 4
4. Írán 3 0 3 206:283 3

Skupina B:

Itálie - Nigérie 80:71 (29:17, 40:39, 56:63), Austrálie - Německo 89:76 (18:22, 44:40, 66:59).

Konečná tabulka:

1. Austrálie 3 3 0 259:226 6
2. Itálie 3 2 1 255:239 5
3. Německo 3 1 2 257:273 4
4. Nigérie 3 0 3 230:263 3

Fotbal:

Muži - čtvrtfinále:

Španělsko - Pobřeží slonoviny 5:2 po prodl. (2:2, 1:1)

Branky: 90.+3, 117. a 120.+1 Mir, 30. Olmo, 98. Oyarzabal z pen. - 10. Bailly, 90.+1 Gradel.

Japonsko - Nový Zéland 0:0, na pen. 4:2

Brazílie - Egypt 1:0 (1:0)

Branka: 37. Cunha.

Korea - Mexiko 3:6 (1:3)

Branky: 20. a 51. I Tong-kjong, 90.+1 Hwang U-čo - 12. a 54. Martín, 39. z pen. a 63. Córdova, 30. Romo, 84. Aguirre.

Golf:

Muži - po 3. kole: 1. Schauffele (USA) 199 (68+63+68), 2. Macujama (Jap.) 200 (69+64+67), 3. Ortiz (Mex.) 201 (65+67+69) a Casey (Brit.) 201 (67+68+66), 5. Muňoz 202 (67+69+66), McIlroy (Sev. Ir.) 202 (69+66+67), Pereira (Chile) 202 (69+65+68) a Straka (Rak.) 202 (63+71+68), ...60. Lieser (ČR) 222 (72+77+73).

Házená:

Ženy:

Skupina A:

Angola - Japonsko 28:25 (15:13), Černá Hora - Jižní Korea 28:26 (13:11), Norsko - Nizozemsko 29:27 (16:13).

Tabulka:

1. Norsko 4 4 0 0 133:98 8
2. Nizozemsko 4 3 0 1 139:114 6
3. Černá Hora 4 2 0 2 110:112 4
4. Japonsko 4 1 0 3 99:113 2
5. Jižní Korea 4 1 0 3 116:134 2
6. Angola 4 1 0 3 99:125 2

Skupina B:

Rusko - Francie 28:27 (15:17), Brazílie - Švédsko 31:34 (13:15), Maďarsko - Španělsko 29:25 (14:11).

Tabulka:

1. Švédsko 4 3 1 0 129:107 7
2. Rusko 4 2 1 1 114:118 5
3. Španělsko 4 2 0 2 104:108 4
4. Brazílie 4 1 1 2 111:112 3
5. Francie 4 1 1 2 110:113 3
6. Maďarsko 4 1 0 3 116:126 2

Jachting - RS:X:

Muži: 1. Badloe (Niz.) 37, 2. Goyard (Fr.) 74, 3. Pi Kchun (Čína) 75, 4. Cohen (Izr.) 76, 5. Camboni (It.) 76, 6. Myszka (Pol.) 79, 7. Squires (Brit.) 82, 8. Sanz Lanz (Švýc.) 100.

Ženy: 1. Lu Jün-siou (Čína) 36 b., 2. Piconová (Fr.) 38, 3. Wilsonová (Brit.) 38, 4. Maggettiová (It.) 66, 5. De Geusová (Niz.) 72, 6. Spychaková (Izr.) 85, 7. Buhlová-Hansenová (Dán.) 93, 8. Hei Man H V Chan (Hong.) 95.

Judo - smíšená družstva:

1. Francie, 2. Japonsko, 3. Německo a Izrael, 5. Nizozemsko a Rusko, 7. Mongolsko a Brazílie.

Lukostřelba:

Muži:

Finále: Gazoz (Tur.) - Nespoli (It.) 6:4,

o 3. místo: Furukawa (Jap.) - Tchang Čch'-čchun (Tchaj-wan) 7:3,

další pořadí: 5. Unruh (Něm.) a Kim U-čin (Korea), 7. Ellison (USA), 8. Li Ťia-lun (Čína).

Pozemní hokej:

Ženy:

Skupina A:

Indie - JAR 4:3 (2:2), Německo - Nizozemsko 1:3 (1:2), Irsko - Velká Británie 0:2 (0:1).

Konečná tabulka:

1. Nizozemsko 5 5 0 0 18:2 15
2. Německo 5 4 0 1 13:7 12
3. Velká Británie 5 3 0 2 11:5 9
4. Indie 5 2 0 3 7:14 6
5. Irsko 5 1 0 4 4:11 3
6. JAR 5 0 0 5 5:19 0

Skupina B:

Čína - Nový Zéland 3:2 (1:1), Japonsko - Španělsko 1:4 (1:1), Argentina - Austrálie 0:2 (0:0).

Konečná tabulka:

1. Austrálie 5 5 0 0 13:1 15
2. Španělsko 5 3 0 2 9:8 9
3. Argentina 5 3 0 2 8:8 9
4. Nový Zéland 5 2 0 3 8:7 6
5. Čína 5 2 0 3 9:16 6
6. Japonsko 5 0 0 5 6:13 0

Ragby:

Ženy:

Finále: Nový Zéland - Francie 26:12 (19:5),

o 3. místo: Fidži - Velká Británie 21:12 (14:5),

o 5. místo: Austrálie - USA 17:7 (10:0),

o 7. místo: Čína - Rusko 22:10 (7:10),

o 9. místo: Kanada - Keňa 24:10 (12:5),

o 11. místo: Brazílie - Japonsko 21:12 (14:12).

Semifinále: Nový Zéland - Fidži 22:17 po prodl. (5:7, 17:17), Británie - Francie 19:26 (12:21),

o 5. až 8. místo: Rusko - Austrálie 7:35 (7:14), USA - Čína 33:14 (21:7).

Sportovní gymnastika - skoky na trampolíně:

Muži:

1. Litvinovič (Běl.) 61,725 b., 2. Tung Tung (Čína) 61,235, 3. Schmidt (N. Zél.) 60,675, 4. Gončarov (Běl.) 60,565, 5. Ušakov 59,600, 6. Judin (oba Rus.) 58,235, 7. Kiši (Jap.) 57,815, 8. Clarke (Austr.) 24,955.

Sportovní střelba:

Ženy:

Sportovní malorážka 3x40: 1. Christenová (Švýc.) 463,9, 2. Zykovová 461,9, 3. Karimovová (obě Rus.), 4. Duestadová (Nor.), 5. Maddalenová (USA), 6. Beerová (Něm.), 7. Dvoršaková (Slovin.), 8. Arsovičová (Srb.), ...v kvalifikaci 24. Šarounová (ČR).

Smíšená družstva:

Trap:

Finále: Fernández, Gálvezová (Šp.) - Berti, Perilliová (San Mar.) 41:40,

o 3. místo: Burrows, Bernauová (USA) - Varga, Rehák Štefečeková (SR) 42:42, v rozstřelu 3:2.

Další pořadí: 5. Ojama, Nakajamová (Jap.), 6. Grice, Smithová, 7. Willett, Scanlanová (všichni Austr.), 8. Kovačócy, Špotáková (SR).

Šerm:

Ženy - šavle družstva:

Finále: Rusko (Nikitinová, Pozdňakovová, Veliká, Ševelevová) - Francie (Balzerová, Berderová, Brunetová, Lembachová) 45:41,

o 3. místo: Korea (Kim Či-jon, So Či-jon, Jun Či-so) - Itálie 45:42,

další pořadí: 5. Japonsko, 6. USA, 7. Čína, 8. Maďarsko.

Tenis:

Muži:

Dvouhra - o 3. místo:

Carreňo (6-Šp.) - Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:7 (6:8), 6:3.

Ženy:

Dvouhra - finále:

Bencicová (9-Švýc.) - Vondroušová (ČR) 7:5, 2:6, 6:3.

O 3. místo:

Svitolinová (4-Ukr.) - Rybakinová (15-Kaz.) 1:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Čtyřhra - o 3. místo:

Pigossiová, Stefaniová (Braz.) - Kuděrmětovová, Vesninová (Rus.) 4:6, 6:4, 11:9.

Smíšená čtyřhra - o 3. místo:

Bartyová, Peers (Austr.) - Stojanovičová, Djokovič (Srb.) bez boje.

Vodní pólo:

Muži:

Skupina A:

USA - Maďarsko 8:11 (1:2, 3:3, 0:3, 4:3), Itálie - Japonsko 16:8 (5:0, 3:3, 3:1, 5:4), JAR - Řecko 5:28 (1:7, 2:5, 1:7, 1:9).

Tabulka:

1. Itálie 4 3 1 0 55:27 7
2. Řecko 4 3 1 0 54:29 7
3. Maďarsko 4 3 0 1 59:30 6
4. USA 4 2 0 2 54:39 4
5. Japonsko 4 0 0 4 41:57 0
6. JAR 4 0 0 4 11:92 0

Skupina B:

Černá Hora - Kazachstán 19:12 (5:3, 6:3, 3:3, 5:3), Austrálie - Španělsko 5:16 (2:4, 1:4, 2:5, 0:3), Chorvatsko - Srbsko 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4).

Tabulka:

1. Španělsko 4 4 0 0 53:27 8
2. Chorvatsko 4 3 0 1 58:38 6
3. Srbsko 4 2 0 2 57:40 4
4. Černá Hora 4 2 0 2 48:43 4
5. Austrálie 4 1 0 3 34:53 2
6. Kazachstán 4 0 0 4 28:77 0

Plážový volejbal:

Muži:

Skupina B:

Krasilnikov, Stojanovskij (2-Rus.) - Perušič, Schweiner (11-ČR) 2:1 (-19, 13, 8), Gaxiola, Rubio (23-Mex.) - Plavinš, Točs (14-Lot.) 2:0 (18, 16),

Konečná tabulka:

1. Krasilnikov, Stojanovskij 3 2 1 5:4 5
2. Plavinš, Točs 3 2 1 4:3 5
3. Gaxiola, Rubio 3 1 2 4:4 4
4. Perušič, Schweiner 3 1 2 3:5 4

Volejbal:

Ženy:

Skupina A:

Dominikánská republika - Keňa 3:0 (19, 18, 10), Srbsko - Brazílie 1:3 (-20, -16, 23, -19), Japonsko - Jižní Korea 2:3 (-19, 19, -22, 15, -14).

Tabulka:

1. Brazílie 4 4 0 12:3 359:281 11
2. Srbsko 4 3 1 10:3 306:263 9
3. Jižní Korea 4 3 1 9:7 324:340 7
4. Dominikánská republika 4 1 3 7:9 317:329 5
5. Japonsko 4 1 3 5:9 301:301 4
6. Keňa 4 0 4 0:12 208:301 0

Skupina B:

USA - Rusko 0:3 (-20, -12, -19), Argentina - Turecko 0:3 (-23, -20, -18), Čína - Itálie 3:0 (21, 20, 24).

Tabulka:

1. Itálie 4 3 1 9:4 313:266 9
2. Rusko 4 3 1 9:5 316:277 8
3. USA 4 3 1 9:5 307:305 8
4. Turecko 4 2 2 9:6 333:310 7
5. Čína 4 1 3 5:9 299:329 4
6. Argentina 4 0 4 0:12 219:300 0

Vzpírání:

Muži:

Do 81 kg: 1. Lü Siao-ťün (Čína) 374 kg (trh 170 + nadhoz 204), 2. Bonnat (Dom. rep.) 367 (163+204), 3. Pizzolato (It.) 365 (165+200), 4. Maurus (USA) 361 (161+200), 5. Rodallegas (Kol.) 359 (163+196), 6. Suharevs (Lot.) 358 (163+195), 7. Müller (Něm.) 354 (159+195), 8. Mata (Šp.) 347 (158+189).

Do 96 kg: 1. El-Bach (Katar) 402 (177+225), 2. Vallenilla (Ven.) 387 (177+210), 3. Plesnoj (Gruz.) 387 387 (177+210), 4. Santavy (Kan.) 386 (178+208), 5. Chen Po-Jen (Tchaj-wan) 381 (176+205), 6. Rasulbekov (Kyrg.) 374 (166+208), 7. Adamus (Pol.) 360 (163+197), 8. Ju Tong-ču (Korea) 360 (160+200).

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud