Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Stuttgart - 17. dubna 2021   15:30

Union Berlin
21' Prömel (Trimmel) • 43' Musa (Trimmel)
2:1
(2:0)
Stuttgart
50' Förster  (Kalajdžić)
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C) (86. Ryerson), Andrich, Prömel (86. Griesbeck), Lenz – Musa (71. Teuchert), Gentner (63. Ingvartsen), M. Kruse.
Stuttgart
Kobel – Mavropanos, Anton, Kamiński – Stenzel (46. Förster), Endo (C), Karazor, Thommy (59. Čurlinov) – Didavi (46. Klimowicz), Coulibaly (46. Massimo) – Kalajdžić.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:12.
Je konec! Union Berlín nakonec zvládl domácí duel a poráží Stuttgart 2:1. Domácí celek se do vedení dostal po dvaceti minutách, kdy se z první šance prosadil Grischa Prömel. Poté jsme dlouho sledovali bojovné utkání, ale ještě před přestávkou přidal druhou branku Petar Musa. Po změně stran byl aktivnější Stuttgart, který se rychle dočkal snížení Forstera. Ve zbytku utkání si hosté stále hledali prostor na vyrovnání, ale Union už těsný náskok ubránil.
90+4'
90+3'
Mavropanos za předchozí faul vidí žlutou kartu.
90+3'
Christopher Lenz si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a Konstantinos Mavropanos jej faulem poslal k zemi. Union tak nasbírá další cenné sekundy.
90+2'
Domácí drží míč na polovině Stuttgartu a získávají cenné sekundy k dobru. Hostům už moc času na vytoužené vyrovnání nezbývá.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Stuttgart v závěru zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale Mavropanos v pádu hlavičkovat mezi tři tyče nedokázal.
89'
Ani tato standardní situace se hostům moc nepovedla. Pobídka skončila na hranici velkého vápna, kde se nestačil otočit Wataru Endo.
88'
Nico Schlotterbeck si v souboji na levé straně podle rozhodčího pomohl nedovoleným způsobem a nabídl Stuttgartu rozehrávu dalšího přímého kopu.
87'
Andreas Luthe si zakřičel na obránce, aby k němu pustili nepřesnou přihrávku z levé strany. Domácí v posledních minutách kontrolují hru.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Sebastian Griesbeck.
85'
Následný přímý kop se hostům vůbec nepovedl. Centrovaný míč byl příliš prudký a skončil v rukavicích domácího brankáře Lutheho.
84'
Trimmel fauloval na vlastní polovině a dostává žlutou kartu.
83'
Domácí postupovali ve dvou proti jedinému obránci Stuttgartu, ale Waldemar Anton prokázal skvělé čtení hry a akci odkopem na tribunu zmařil.
82'
Andreas Luthe si pohlídal přihrávku za obranu domácího celku a nechal míč propadnout až do zámezí. Rozehrávat se bude od svatyně Unionu.
81'
Cedric Teuchert se tlačil do rychlého protiútoku, ale obránce Waldemar Anton si jeho náběh pohlídal a odhlavičkoval míč do zámezí.
80'
Stuttgart se nastěhoval na polovinu Unionu a stále si hledá cestičku do zakončení. Defenziva celku z německé metropole působí pevným dojmem.
78'
Cedric Teuchert se hnal za nákopem na polovinu soupeře, jenže Waldemar Anton se s ním skvěle vrátil a získal míč pro Stuttgart.
77'
Andreas Luthe dlouho otálel s rozehrávkou od vlastní branky, což se hráčům Stuttgartu vůbec nelíbilo. Jeho následný nákop skončil až u Kobela.
76'
Wataru Endo znovu táhl akci Stuttgartu po pravém křídle, ale včas proti němu vystoupil Nico Schlotterbeck, který zmařil akci hostů vypíchnutím do autu.
75'
Waldemar Anton poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Wataru Endo. Druhý jmenovaný prošel na polovinu Unionu, ale dloubáčkem za obranu odevzdal míč domácím.
74'
Marcus Ingvartsen vlétl do hlavičkového souboje na polovině hřiště a doslova vyšplhal na záda jednoho ze soupeřů. Rozehrávat bude Stuttgart.
73'
Andreas Luthe se znovu musel zapojit do rozehrávky Unionu Berlín. Domácí brankář před dobíhajícím soupeřem odkopl míč na tribunu.
72'
Philipp Förster se hnal za přihrávkou za obranu domácího mužstva. Hostující střelec se dokonce dostal do zakončení, ale levačkou v pádu poslal míč nad břevno.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Cedric Teuchert.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a domácí Union Berlín si stále drží těsné vedení. Hosté však vrhají všechny síly do útoku.
69'
Saša Kalajdžić dostal přihrávku na hranici velkého vápna, nicméně domácí obránci mu nenechali ani kousek prostoru pro zakončení z otočky.
68'
Mateo Klimowicz se ve vápně natahoval po centru z pravé strany, nicméně pobídka letěla příliš vysoko a skončila u obránců v červeném.
67'
Konstantinos Mavropanos se při další akci vydal podpořit útok Stuttgartu, jenže před centrem z pravé strany už mu míč utekl do autu.
66'
Konstantinos Mavropanos si dal pozor na střílený centr z pravé strany hrací plochy, jenže jej odkopl jen k hráčům domácího mužstva.
65'
Grischa Prömel se hnal za pobídkou na levou stranu hrací plochy, nicméně si míč zpracoval jen špičkou kopačky a předkopl si míč do zámezí.
64'
Petar Musa spěchal za pobídkou na hranici velkého vápna, ale obránce Waldemar Anton před ním na poslední chvíli skluzem odehrál míč do bezpečí.
63'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Marcus Ingvartsen.
62'
Marvin Friedrich prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna soupeře, nicméně centrem do šestnáctky neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
61'
Stuttgart zahrával přímý kop na polovině soupeře. Philipp Förster poslal krásnou pobídku do pokutového území, ale na pobídku nedosáhl nikdo v bílém.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Union si stále drží těsné vedení. Aktivita Stuttgartu navíc v posledních minutách lehce opadla.
59'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Darko Čurlinov.
58'
Marvin Friedrich dostal prostor na pravé straně, jenže si balón nakonec předkopl daleko před sebe a už jej neudržel na hrací ploše.
57'
Grischa Prömel ustál souboj na polovině hrací plochy, nicméně míč dlouho neudržel a odevzdal jej soupeři. Union se po změně stran prakticky jen brání.
56'
Andreas Luthe přečetl další průnikovou přihrávku za obranu, vyrazil na hranici velkého vápna a ukryl míč do rukavic. Stuttgart je v úvodu druhé půle mnohem aktivnější.
55'
Saša Kalajdžić si naběhl na průnikovou přihrávku mezi obránce, jenže si nepotykal se zpracováním a míč si předkopl až do zámezí.
54'
Gregor Kobel se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Brankář poslal přihrávku na pravou stranu, ale hosté se daleko nedostali.
53'
Atakan Karazor si v souboji na polovině pomohl loktem a vidí žlutou kartu.
52'
Philipp Förster se po další akci znovu dostal do pokutového území, jenže tam nedostal moc prostoru a ještě upadl. Penalta se pískat nebude.
50'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Stuttgartu se jeho aktivita v úvodu druhého poločasu vyplatila. Po krásném nákopu na hranici velkého vápna sklepl míč do volného prostoru Kalajdžič a střídající PHILIPP FÖRSTER rozvlnil sít!
49'
Gregor Kobel se vydal na hranici velkého vápna a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Gólman Stuttgartu nakopl míč na pravou stranu.
48'
Wataru Endo poslal přihrávku po levé straně na polovinu soupeře, nicméně balón proskákal mimo hrací plochu. Vhazovat bude Union.
47'
Stuttgart vstoupil do druhého poločasu mnohem aktivněji než do půle první. Hosté se hned v úvodu vydali do útoku a požár musel hasit defenzivním zákrokem Nico Schlotterbeck.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Roberto Massimo.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Mateo Klimowicz.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Philipp Förster.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Unionu Berlín. Domácí celek se do vedení dostal po dvaceti minutách, kdy se z první šance prosadil Grischa Prömel. Poté jsme dlouho sledovali bojovné utkání, ale ještě před přestávkou přidal druhou branku Petar Musa. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Gregor Kobel se z velkého vápna vydal hluboko do hrací plochy a pomohl spoluhráčům rozehrávkou na levou stranu.
43'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Domácí Union ještě před koncem prvního poločasu přidává druhou branku! Hosté nedokázali odkopnout míč z blízkosti velkého vápna. Z pravé strany poslal do vápna prudký přízemní centr Christopher Trimmel a PETAR MUSA z malého vápna doklepl míč do sítě!
42'
Tanguy Coulibaly sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, jenže pobídka byla příliš prudká a míč se po vlhkém trávníku svezl do zámezí.
41'
Marcin Kamiński dostal přihrávku na levou stranu, jenže míč potáhl jen do prostoru, kde jej o míč obrali dva zadáci soupeře.
40'
Grischa Prömel kouzlil s míčem u nohy na pravém křídle, nicméně si jej nedokázal přehodit na levačku a odcentrovat. Stuttgart teď brání pozorně.
39'
Petar Musa se v pokutovém území natahoval po centru z levé strany, ale obránce Anton před ním míč na poslední chvíli přizvedl mimo šestnáctku.
38'
Stuttgart po další akci zkusil ohrozit branku Unionu Berlín centrem z pravé strany, nicméně přihrávka na Kalajdžiče byla moc prudká.
37'
Marcin Kamiński vhazoval na levé straně hrací plochy. Jeho pobídka přiletěla na hranici velkého vápna, ale tam nebyl nikdo v bílém dresu.
36'
Erik Thommy se individuálním průnikem prosmýkl na polovinu Unionu Berlín, jenže Marvin Friedrich jej zatažením za dres fauloval.
35'
Erik Thommy dostal přihrávku na levou stranu a zkoušel poslat přihrávku naslepo na hranici velkého vápna. Nico Schlotterbeck jeho pobídku odkopl do bezpečí.
34'
Zadáci Unionu kombinují s míčem na vlastní polovině, nicméně nikdo v červeném dresu zrovna nehýří pohybem. Tempo hry v posledních minutách lehce opadlo.
33'
Pascal Stenzel fauloval Kruseho na polovině hostujícího celku a nabídl domácím fotbalistům rozehrávku přímého kopu. Do vápna už míří vysocí hlavičkáři.
32'
Nico Schlotterbeck prošel po levém křídle na polovinu Stuttgartu, nicméně si netroufl na odcentrování do velkého vápna a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.
31'
Tanguy Coulibaly u postranní čáry dojel Schlotterbecka a za ostrý skluz vidí žlutou kartu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a domácí Union Berlín stále drží těsné vedení. Nikdo v bílém dresu Stuttgartu se zatím nedostal do šance.
29'
Saša Kalajdžić poslal kolmici mezi obránce Unionu Berlín, nicméně Robin Knoche zaujal správné postavení a nepustil hosty do úniku.
28'
Petar Musa se v pokutovém území natahoval po prudkém přízemním centru z levé strany, jenže vzrušení před brankou bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
27'
Wataru Endo napadal rozehrávku Unionu na jeho polovině. Domácí obránce Nico Schlotterbeck zariskoval malou domů, ale Andreas Luthe těžkou situaci zvládl.
26'
Gregor Kobel se musel znovu zapojit do rozehrávky Stuttgartu. Jeho pobídka směřovala na pravou stranu, kam si pro míč dokráčel Marvin Friedrich.
25'
Konstantinos Mavropanos poslal nákop na levou stranu, kam sprintoval Waldemar Anton, ale druhý jmenovaný míč na hřišti neudržel.
24'
Christopher Lenz odcentroval z levé strany, nicméně jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce v bílém dresu Stuttgartu.
23'
Konstantinos Mavropanos dostal přihrávku na levou stranu, nicméně neprošel s míčem do blízkosti velkého vápna. Jeho následný centr skončil v rukavicích brankáře.
21'
Domácí celek se z první velké šance dnešního souboje dostává do vedení! Dlouhou přihrávku na pravou stranu udržel na hřišti Christopher Trimmel, který odcentroval do vápna a dobíhající GRISCHA PRÖMEL hlavou překonal brankáře!
20'
Nico Schlotterbeck odkopl míč z vlastní poloviny, jenže napadající Endo míč zastavil a rozehrál akci Stuttgartu. Ani hosté na míči dlouho nezůstali.
19'
Hostující celek zahrával přímý kop. Přetažený centr propadl na pravou stranu, ale Pascal Stenzel pravačkou napálil balón vysoko na tribunu.
18'
Saša Kalajdžić se prosmýkl na polovinu soupeře, kde si dobře pokryl míč a byl faulován. Stuttgart bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna.
17'
Daniel Didavi se dostal na hranici velkého vápna k odraženému míči, jenže jeho dělovka levačkou skončila vysoko nad břevnem Unionu Berlín.
16'
Knoche poslal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně na jeho pobídku si nenaběhl nikdo v červeném. V úvodu sledujeme spoustu nepřesností.
15'
Petar Musa si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, natlačil se v souboji před obránce a pomohl si sklepnutím míče na Andricha.
14'
Konstantinos Mavropanos poslal dlouhý nákop na levou stranu, nicméně Erik Thommy si pod tlakem musel pomoci zpětnou přihrávkou do zadních řad.
13'
Robin Knoche se jako stoper vydal na polovinu Stuttgartu, nicméně přihrávkou na levou stranu nenašel svého spoluhráče. Stuttgart zatím brání skvěle.
12'
Gregor Kobel se vydal na hranici velkého vápna a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Brankář Stuttgartu rozehrál na levou stranu.
11'
Marcin Kamiński poslal přihrávku na levou stranu, jenže pod nohy se mu položil Marvin Friedrich, který skluzem srazil míč do autu. Vhazovat budou hosté.
10'
Grischa Prömel sestřelil soupeře ostrým skluzem a vidí žlutou kartu.
9'
Tanguy Coulibaly si naběhl na přihrávku na levou stranu, nicméně u rohového praporku už se nedokázal zbavit obránce a odcentroval do obránce.
8'
Gregor Kobel se musel zapojit do rozehrávky Stuttgartu. Hostující brankář poslal oblouček na levou stranu, kde nebyl nikdo v bílém dresu.
7'
Daniel Didavi prošel s míčem na levou stranu, jenže domácí obránce Marvin Friedrich se k němu stáhl a vybojoval balón pro Union Berlín.
6'
Robert Andrich udržel míč na pravé straně, jenže následným centrem poslal míč mimo hrací plochu. Rozehrávat se bude od branky Stuttgartu.
5'
Robin Knoche diriguje rozehrávku Unionu na polovině hřiště. Jeho pobídka směřovala na levou stranu, ale Nico Schlotterbeck si nepotykal se zpracováním.
4'
Petar Musa uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy. Chorvatský fotbalista sklepl míč na levou stranu, kde kralovali zadáci Stuttgartu.
3'
Andreas Luthe se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Brankář Unionu poslal pobídku na levou stranu, kam si pro míč naběhl Nico Schlotterbeck.
2'
Marvin Friedrich poslal přihrávku na levou stranu, nicméně jeho pobídka skončila u prvního obránce v dresu Stuttgartu.
1'
Hostující Stuttgart obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se hned vydali do útoku, ale nákop skončil u brankáře.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Union bude hrát v červeném, zatímco Stuttgart oblékne bílou sadu.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Andrich, Prömel, Lenz – Musa, Gentner, M. Kruse.
Náhradníci: Karius – Bülter, Endo, Griesbeck, Hübner, Ingvartsen, Pohjanpalo, Teuchert, Ryerson.

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kamiński – Stenzel, Endo (C), Karazor, Thommy – Didavi, Coulibaly – Kalajdžić.
Náhradníci: Bredlow – Ahamada, G. Castro, Cissé, Förster, Klement, Klimowicz, Massimo, Čurlinov..
Vzájemný zápas

V podzimním duelu Stuttgart doma uhrál s Unionem remízu 2:2.
1. FC Union Berlín

Domácí Union prožívá ještě o něco vydařenější ročník. Union letos odehrál dvacet osm zápasů a získal v nich čtyřicet bodů. S tímto získem drží sedmou pozici, jenže na šestý Leverkusen zatím ztrácí čtyři body. Zejména na domácí půdě však Union body zrovna nerozdává. Poslední dva duely Unionu navíc skončily remízy. Berlínský celek v derby remizoval 1:1 s Herthou a poté uhrál stejný výsledek na hřišti Bayernu.
VfB Stuttgart

Hostující Stuttgart v letošním ročníku odehrál dvacet osm zápasů a získal v nich třicet devět bodů. S tímto ziskem patří hostům průběžná devátá pozice němeké Bundesligy. Na pohárové pozice ztrácí před startem tohoto kola jen pět bodů a stále může pomýšlet na účast v evropských pohárech. V posledním duelu pořádně trápil Dortmund, se kterým doma padl výsledkem 2:3.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi 1. FC Union Berlín a VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.