Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Bayern - 17. dubna 2021   15:30

Wolfsburg
35' Weghorst (X. Schlager) • 54' Philipp (Otávio)
2:3
(1:3)
Bayern
15' Musiala  (A. Davies) • 24' Choupo-Moting   • 37' Musiala  (T. Müller)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Gerhardt – Baku (55. Brekalo), Philipp (78. Białek), Joao Victor (60. Roussillon) – Weghorst.
Zwayer – Achmüller, Foltyn
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Bayern
Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Lucas Hernández (90+6. Kouassi), A. Davies – Kimmich, Alaba – Musiala (73. Coman), T. Müller, Sané (87. Javi Martínez) – Choupo-Moting.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:9.
Bayern dnes udělal zřejmě klíčový krok k zisku dalšího mistrovského titulu, napravil zaváhání ze zápasu s Unionem Berlín z minulého týdne a vrátil svůj náskok na Lipsko na sedm bodů, do konce ročníku přitom zbývá už jen pět kol.

Wolfsburg zůstává třetí o bod před Frankfurtem, Dortmund může stáhnout svoji ztrátu na Ligu mistrů zítra, kdy hostí Brémy, v případě výhry bude na Wolfsburg ztrácet pět bodů.

Bayern v příštím kole přivítá šestý Leverkusen, Wolfsburg zamíří na trávníku jedenáctého Augsburgu.
Bayern už si závěr zápasu pohlídal a vítězí ve Wolfsburgu 3:2, čímž dosáhl osmnácté výhry z posledních dvaceti vzájemných zápasů s Vlky, vskutku neuvěřitelná bilance.

Bavoři vstřelili všechny tři branky už během prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Musiala a jednou Choupo-Moting, za Wolfsburg postupně snižovali na 1:2 Weghorst a na 2:3 Philipp, na víc už ale domácí neměli.
90+7'
90+7'
Otáviův centr odhlavičkoval Javi Martínez, domácí se ještě snaží o závěrečný nápor.
90+6'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Tanguy Kouassi.
90+6'
Bayern připravuje ještě jedno střídání, Hernándeze na závěrečné sekundy nahradí Tanguy Kouassi.
90+5'
Zatímco je Hernández ošetřován, tak stále probíhá diskuze Müllera a Alaby s rozhodčím Zwayerem.
90+4'
Mbabu tvrdě vletěl do souboje s Hernándezem, ten zůstává ležet na trávníku a hosté se mocně dožadují druhé žluté karty pro domácího beka, ovšem marně.
90+3'
Eric Choupo-Moting si našel zajímavou palebnou pozici, ze střední vzdálenosti však výrazně míjí domácí branku.
90+1'
Bayern hraje s míčem na vlastní polovině, domácí se zatím jen nesměle pokoušejí o napadání.
90+1'
Rozhodčí Zwayer oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Také proti Wolfsburgu se píská na útočné polovině, Weghorst podkopl Lucase Hernándeze.
89'
Hostům byl odpískán útočný faul, rozehrávky se ujme brankář Koen Casteels.
87'
Kimmichův střílený centr z volného kopu tečoval Thomas Müller do boční sítě, míč pak byl zřejmě ještě tečován i bránícím Mbabuem, což rozhodčí ale nepostřehli, Müller se tak marně dožadoval rohu.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Javi Martínez.
86'
Alphonso Davis byl při průniku po levém křídle ostře sražen Mbabuem, ten dostává žlutou kartu.
84'
Jerome Roussillon se protáhl po levé straně hřiště do zajímavé příležitosti, jeho křižná přízemní střela ale míří za vzdálenější tyč hostující branky.
82'
Centr Mbabua postrádal přesnost, míč proletěl kolem branky Bayernu za brankovou čáru, odkopu se ujme Manuel Neuer.
81'
Comanovi u hranice pokutového území nevyšla souhra s Alabou, Wolfsburg se pak znovu snažil marně o založení rychlé útočné akce. V držení míče už je znovu Bayern.
79'
Žlutou kartu dostává Joshua Kimmich (Bayern Mnichov).

Kimmich je potrestán za podražení Weghorsta ve středu hřiště.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Bartosz Białek.
78'
Po ubráněném rohovém kopu se Wolfsburgu nepovedlo založit rychlý protiútok, volného míče se zmocnil Manuel Neuer.
77'
Daviesovi při průniku po levé straně vypíchl míč Lacroix jen za cenu dalšího rohu Bayernu.
77'
Bayern ještě dohrál akci k Boatengově střele bez přípravy zpoza pokutového území, hostující stoper však přízemní střelu nasměroval přímo k brankáři Casteelsovi.
76'
Rohovému kopu Bayernu se Vlci ubránili, Pavard se k hlavičce neprotlačil.
75'
Pavardův přetažený centr Mbabu odhlavičkoval na rohový kop.
73'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Kingsley Coman.

Jamal Musiala je po dnešku nejmladším hráčem v historii bundesligy, který vstřelil šest branek. Musialovi se to povedlo v 18 letech a 50 dnech.
72'
Brekalovi se nepovedlo proniknout kolem bránícího Kimmicha, ten vybojoval míč pro Bayern.
71'
Brekalův pas proletěl předbrankovým prostorem, domácí se marně dožadovali údajné teče Manuela Neuera, po niž by se zahrával rohový kop, je z toho jen odkop od branky.
70'
David Alaba se při netradičním útočném výpadu snažil individuálně proniknout do pokutového území a zdálo se, že těsně před ním byl podražen, k nevoli hostujících hráčů ale rozhodčí Zwayer nechal svoji píšťalku v klidu.
69'
Kimmichově rohu se Wolfsburg ubránil, Bayern bude vhazovat.
68'
Bayern podnikl rychlý přechod do útoku, Alphonso Davies si parádně obhodil Mbabua a svoji slabší pravačku pak vyslal pořádný projektil, který Casteels vyráží na rohový kop.
66'
Wout Weghorst dostal kolmici mezi hostující stopery, ve velké šanci pak nevyzrál na Manuela Neuera, jenž Weghorstovu ránu vyrazil. Domácímu útočníkovi byl následně odmáván ofsajd, ovšem s velkou pravděpodobností nepřesně a případná Weghorstova trefa by tak patrně byla regulérní.
65'
Philipp směroval svůj roh k bližší tyči, kde číhal Maxence Lacroix, domácí stoper se ale k hlavičce nedostal.
64'
Otávio dostal vzdušný pas na levé křídlo, bránící Sané odehrál míč na rohový kop.
62'
Centr Mbabua před číhajícím Weghorstem odvrátil Jerome Boateng.
61'
Rohový kop pro Wolfsburg, po Philippové centru se ale domácí neprosadili.
60'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Joao Victor, přichází Jérôme Roussillon.
59'
Jamal Musiala se šikovně uvolnil na levém křídle, pak se ale k jeho střílené přihrávce před branku neprotlačil Thomas Müller.
57'
Pavard byl u postranní čáry podražen Otáviem, ten si prohlíží první žlutou kartu zápasu.
56'
Bayern pokračuje v zahazování šancí! Choupo-Moting přihrál do běhu Sanému, ten to měl na zakončení levačkou, přízemní střela mu však nesedla dobře a mířila poměrně výrazně vedle domácí branky.
55'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Josip Brekalo.
54'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolfsburg poměrně jednoduše snižuje! Při Otáviově centru zleva Boateng zcela propadl při bránění MAXIMILIANA PHILIPPA, ten zblízka zavěsil míč pod břevno!
53'
Neúspěšný průnik Alphonsa Daviese po levé straně hřiště, bude se kopat od domácí branky.
51'
Domácí trestuhodně ztratili míč před vlastním pokutovým územím, Thomas Müller pak pronikl před branku, kde jeho střela byla zablokována, při dorážce se Musiala snažil o hattrick, míč však vykopl z brankové čáry Maxence Lacroix!
49'
Pavardův centr doletěl jen na hlavu Yannicka Gerhardta, v držení míče už je ale zase Bayern.
48'
Úvodní minuty druhého dějství se odehrávají výhradně ve středu hřiště.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi velmi atraktivní první poločas, v němž jsme viděli čtyři branky i další příležitosti. Úspěšnější je zatím Bayern, jenž vede ve Wolfsburgu 3:1, dvěma góly se o to zapříčinil Jamal Musiala, velkou chybu Koena Casteelse potrestal Eric Choupo-Moting. Aktivní je i Thomas Müller, jenž připravuje šance spoluhráčům, Leroy Sané jimi promrhal, Musiala však Müllerův centr využil ke své druhé dnešní trefě.

Wolfsburg se prosadil po půlhodině hry, kdy Weghorst po výborné práci Schlagera snížil na 1:2, Bayern však bleskově odpověděl třetí brankou a má zápas pod svoji kontrolou.
45+2'
45+2'
John Brooks se po Gerhardtově centru dostal k hlavičce, mířil však nad břevno mnichovské branky.
45+2'
Na Philippův centr si naskakoval Lacroix, po odrazu míče za hostující branku se bude zahrávat další roh, tentokrát z pravé strany.
45+2'
Po rychlém přechodu do útoku budou rohový kop zahrávat také Vlci.
45+1'
S centrem Kimmicha od rohového praporku si domácí defenziva poradila.
45+1'
Rozhodčí Zwayer k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Bayern na levém křídle vybojoval rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Koena Casteelse.
44'
Philippův centr proletěl až za branku, bude se kopat od Manuela Neuera.
44'
Boateng srazil Ridleho Bakua a Wolfsburg bude zahrávat standardní situaci, na přímou střelu je to však stále příliš daleko.
43'
Neúspěšná souhra domácích u postranní čáry, po odrazu míče do zámezí vhazuje Benjamin Pavard.
41'
V souboji dvou hráčů s číslem sedmnáct Jerome Boateng podkopl Maximiliana Philippa, po rychlé rozehrávce domácích však je máván ofsajd Weghorstovi.
39'
Otáviův centr postrádal přesnost, letěl zcela mimo dosah nabíhajícího Wouta Weghorsta.
37'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern znovu odskakuje na rozdíl dvou branek! Thomas Müller přesným centrem našel před brankou JAMALA MUSIALU, jenž hlavou přeloboval brankáře Casteelse.
36'
Hraje se v obrovském tempu, Musiala už se znovu dral před branku Wolfsburgu a v pokutovém území padl k zemi, ani v tomto případě rozhodčí Zwayer nechal pokračovat ve hře.
35'
Domácí se vrací zpět do zápasu! Xaver Schlager vypíchl míč na polovině Bayernu, přihrál do pokutového území WOUTU WEGHORSTOVI, jenž přízemní střelou ke vzdálenější tyči obstřelil Manuela Neuera!
34'
Centr Ridleho Bakua přeletěl spoluhráče nabíhající před branku Bayernu.
33'
A další souhra Müllera se Saném přinesla obrovskou příležitost pro druhého jmenovaného! Ten byl tentokrát osamocen na hranici pokutového území, míč však při střele z první netrefil dobře a nasměroval jej výrazně mimo domácí branku.
31'
Už to mohlo být o tři branky! Thomas Müller si v pokutovém území rychle narazil míč s Choupo-Motingem a připravil tutovku pro Saného, ten přestřeluje wolfsburgskou branku!
29'
Před Saného akcí došlo k nešťastnému momentu ve středu hřiště, kde bez cizího zavinění spadl k zemi Weghorst a zdálo se, že by mohl mít svalové problémy, domácí útočník by však měl z tohoto nedobře vyhlížejícího momentu vyjít bez úhony.
29'
Leroy Sané se probíjel do pokutového území, kde po souboji s Brooksem padl k zemi, penalta se však nepíská.
28'
Joshua Kimmich běžel středem hřiště směrem k vlastní brance a dostal se pod tlak napadajícími hráči Wolfsburgu, hostující fotbalista však byl faulován, čímž získal klid na rozehrávku.
27'
Leroy Sané se snažil probít kolem Otávia do samostatného úniku, pomohl si však sražením brazilského obránce a píská se proti Bayernu.
26'
Hosté jsou při chuti a do dalšího zakončení se dostal Leroy Sané, ten nasměroval skákavou ránu z dálky vedle vzdálenější tyče domácí branky.
25'
Ještě se prověřovalo postavení Alaby v momentu Musialovy přihrávky, bylo však v pořádku a pokračuje se za dvoubrankového vedení Bayernu.
24'
Bayern se s velkým štěstím ujímá dvoubrankového vedení! Musiala na levém křídle posunul míč do běhu Alabovi, jeho nepřesný centr se pokusil zachytit Koen Casteels, domácímu brankáři však míč vypadl z rukavic a ERIC CHOUPO-MOTING snadno zaznamenal druhou trefu mnichovského celku!
23'
Gerhardtův nákop ke vzdálenějšímu rohu pokutového území na Otávia postrádal přesnost, Pavard ale odhlavičkoval míč zpět na kopačky zelených.
21'
Mbabu se snažil proniknout mezi Daviesem a Musialou, ovšem neustál svoji kličku a nevybojoval ani nedovolený zákrok.
19'
Na levém křídle domácích se míč šťastným odrazem dostal k Joau Victorovi, ten však nedokázal procedit svoji přihrávku před branku na číhajícího Weghorsta.
18'
Po nakrátko rozehraném rou se Wolfsburg nedostal ani do pokutového území a u míče už jsou Bavoři.
17'
Po souhře Otávia s Weghorstem se míč dostal k Bakuovi, jeho střílená přihrávka před branku je sražena na rohový kop.
16'
Joao Victor sice měl velké množství prostoru u postranní čáry, především však byl přistižen v postavení mimo hru.
15'
Bayern se ujímá vedení! Alphonso Davies se prokličkoval do pokutového území, kde předal míč JAMALU MUSIALOVI, jenž po další individuální akci dokázal prostřelit brankáře Casteelse!
13'
Hosté už se přesunuli na útočnou část hřiště, zatím ale hrají spíše do šířky, než aby se přibližovali brance Wolfsburgu.
12'
Bayern hraje s míčem na vlastní polovině, Wolfsburg tam má mnoho hráčů, zatím ale domácí spíše jen stínují rozehrávce Bayernu, než aby ji výrazněji napadali.
10'
Alphonso Davies byl ve středu hřiště podražen Philippem, Bayern už rychle rozehrál z místa přestupku.
9'
Musiala se snažil prostrčit míč do běhu na Choupo-Motinga, ten byl pokryt domácími zadáky.
8'
Benjamin Pavard si na pravém křídle nedokázal převzít dlouhý pas přes Otávia, tomu se pak povedlo zamezit rohovému kopu a odehrál míč na autové vhazování.
6'
Po rohu se do vzduchu zavěsil Kevin Mbabu, jeho hlavička však byla příliš vysoká.
5'
Při útočném výpadu domácích Maximilian Philipp posunul míč do běhu Ridlemu Bakuovi, jeho přízemní střelu ke vzdálenější tyči Manuel Neuer vyráží na rohový kop.
4'
Do prvního střeleckého zakončení se dostal Eric Choupo-Moting, ránu z hranice pokutového území však nasměroval přímo do Koena Casteelse, ten dostal míč nadvakrát pod svoji kontrolu.
3'
Leroy Sané se před pokutovým územím Wolfsburgu neúspěšně snažil obhodit Brookse, Bayern pak zůstal u odraženého míče, ten se však dostal až k brankáři Neuerovi.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Wolfsburg tedy oblékl zelenou sadu, Bayern červenou.
1'
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše, utkání bude brzy zahájeno.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Gerhardt – Baku, Philipp, Joao Victor – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Białek, Brekalo, Bruma, Pongračić, Ginczek, Mehmedi, Roussillon, Siersleben.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba – Musiala, T. Müller, Sané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Nübel – Dantas, Coman, Kouassi, B. Sarr, Scott, Javi Martínez, Zaiser, Stanišić..
Bayern Mnichov

Bayern se v roli obhájce titulu v úterý rozloučil s letošním ročníkem Ligy mistrů, kdy bez mnoha zraněných hráčů vypadl ve čtvrtfinále se svým loňským finálovým soupeřem, Paris-Saint-Germain.

V bundeslize si Bayern vede podstatně lépe, ovšem po domácí remíze s Unionem Berlín se jeho náskok na druhé Lipsko přeci jen snížil na současných pět bodů a úplně vyskakovat si Bayern nemůže, dnešní zápas ve Volkswagen Areně navíc bude nesmírně náročný.

Může za to i zdravotní situace v kádru, neboť zraněna je celá řada hráčů v čele s jasně nejlepším střelcem soutěže Robertem Lewandowskim, mimo hru jsou například i Diego Costa, Leon Goretzka, Niklas Süle, Corentin Tolisso nebo covidem stále nemocný Serge Gnabry.
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg letos útočí na návrat do Ligy mistrů po pěti letech. Naposledy se v ní představil v sezóně 2015/16, kdy postoupil až do čtvrtfinále, v němž navíc senzačně porazil Real Madrid v prvním zápase 2:0, v odvetě na Santiago Bernabeu ale prohrál 0:3 a byl vyřazen.

V letošní bundesligové sezóně Wolfsburg v dosavadních 28 kolech uhrál 54 bodů díky bilanci 15-9-4 a na pátou Borussii Dortmund má náskok osm bodů, přičemž do konce sezóny zbývá jen šest kol. Minulý týden se Vlci v dalším atraktivním souboji střetli ve Frankfurtu s místním Eintrachtem, kde po obrovské bitvě prohráli 3:4 a při vyhlídce dnešního zápasu s Bayernem stále ještě nemají situaci v boji o Ligu mistrů jistou.

Kromě zraněných Guilavoguie se Steffenem se domácí trenér Glasner musí obejít také bez Maximilana Arnolda, jenž se ve Frankfurtu vykartoval, po dlouhém čtyřzápasovém trestu se ale vrací brazilský obránce Otávio.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu velkého šlágru devětadvacátého kola bundesligy, Wolfsburg ve Volkswagen Areně přivítá Bayern Mnichov a můžeme se těšit na souboj třetího týmu tabulky s prvním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.