Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Dortmund - 24. dubna 2021   15:30

0:2
(0:1)
Dortmund
12' Haaland   • 68' Haaland  (Dahoud)
Wolfsburg
Casteels – Mbabu (65. Białek), Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold (C) – Baku, Philipp (65. Brekalo), Gerhardt (81. Mehmedi) – Weghorst.
Stieler – Gittelmann, Unger
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Dortmund
Hitz – Ł. Piszczek, Akanji, Can, Guerreiro – Bellingham, Dahoud – Reyna (69. T. Hazard), Reus (C) (81. Meunier), Sancho (61. Delaney) – Haaland.
Bürki – Brandt, Delaney, Meunier, T. Hazard, Reinier, N. Schulz, Tigges, Morey.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 19:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:12.
Wolfsburg zůstává třetí, čtvrtý Frankfurt ale čeká zápas v Leverkusenu už zhruba za hodinu, přičemž mezi těmito dvěma celky i pátým Dortmundem jsou momentálně jednobodové rozestupy.

Los Wolfsburgu i Dortmundu je velmi podobný, oba celky budou v posledních třech kolech hrát dva domácí zápasy, přičemž se shodně utkají s Lipskem i Mohučí, Wolfsburg bude navíc hrát s Unionem Berlín, Dortmund s Leverkusenem.
Borussia Dortmund vítězí v naprosto zásadním zápase v boji o Ligu mistrů ve Wolfsburgu díky dvěma trefám fenomenálního Erlinga Haalanda 2:0 a v závěru sezóny uvidíme strhující souboj o účast mezi evropskou elitou.
90+4'
90+4'
Utkání už se jen dohrává, domácí zcela rezignovali.
90+2'
Do Arnoldova rohu se zavěsil Schlager, v záklonu ale hlavičkuje výrazně mimo branku.
90+2'
Z velké dálky střílel Maximilan Arnold, jeho rána je sražena na rohový kop.
90+1'
Haaland se pustil do akce jeden na jednoho proti Brooksovi, ten zasáhl velmi dobře.
90+1'
Rozhodčí Stieler, který dnes neměl moc práce, oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Thomas Meunier vybojoval míč u postranní čáry, pak ale adresoval příliš prudký centr před branku.
89'
Další nezdar Wolfsburgu ještě před pokutovým územím, hosté odkopávají míč až ke Koenu Casteelsovi.
88'
Meunier v hlavičkovém souboji zasáhl do tváře Brookse, za což si prohlíží žlutou kartu.
87'
Bartosz Bialek dostal příliš dlouhý pas na pravé křídlo, bude se rozehrávat od branky Marwina Hitze.
86'
Od druhé branky Borussie absolutně není na trávníku znát, že hosté hrají v deseti, Wolfsburg se nezmohl vůbec na nic.
85'
Na opačné straně střílel Xaver Schlager, jeho technický obstřel skončil za vzdálenější tyčí dortmundské branky.
85'
Po přetaženém centru Hazarda se k hlavičce dral Delaney, míč však v tísni nasměroval jen mimo branku.
84'
Haaland se po výměně míče s Guerreirem dral do dalšího zakončení, v něm mu stačil zamezit Otávio, následovat ale bude rohový kop.
82'
Schlagerův nepovedený centr hosté odkopávají až ke středové čáře, odkud začne další útočné snažení Wolfsburgu.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Thomas Meunier.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Admir Mehmedi.
80'
Borussia se teď nastěhovala před branku Wolfsburgu, na zpětnou hlavičku Reuse ale nedosáhl Erling Haaland.
79'
Brooks se průnikovou přihrávkou pokusil vysunout Otávia, míč ale zastavil bránící Lukasz Piszczek.
78'
Josip Brekalo byl zdvojen na pravém křídle, výborně se vrátil Marco Reus a Chorvatovi odebral míč od kopačky.
77'
Domácí jsou zase u míče, v těchto fázích zápasu si ale příliš nevědí s přechodem k pokutovému území.
75'
Wolfsburgu se teď vůbec nedaří, Baku nedokázal zpracovat jednoduchou přihrávku u postranní čáry a Borussia bude vhazovat.
74'
Ridle Baku napřáhl z pořádné dálky a jeho projektil zamířil zhruba půl metru vedle Hitzovy branky.
73'
Reusův centr ze standardní situace našel hlavu Erlinga Haalanda, ten míjí domácí branku.
72'
Marco Reus si u postranní čáry došel pro Otáviův faul, Brazilec navíc dostává i žlutou kartu.
71'
Paulo Otávio dostal od Schlagera příliš dlouhý pas na levé křídlo, míč už nedoběhl na hrací ploše.
69'
Wolfsburg bude muset vrhnout všechny síly do útoku, na druhou stranu by v konečném účtování mohla rozhodovat i každá branka ve skóre.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Thorgan Hazard.
68'
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussia střílí nesmírně důležitou druhou branku! Výbornou práci odvedl Mahmoud Dahoud, který vysunul ERLINGA HAALANDA do samostatného úniku, norský ostrostřelec obstřelil Casteelse a střílí svoji pětadvacátou branku sezóny!
66'
Wolfsburg disponoval už pátým rohem během druhého poločasu, znovu to ale bylo bez zakončení.
65'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Josip Brekalo.
65'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Bartosz Białek.
64'
Arnoldova nepřesná přihrávka doputovala k brankáři Hitzovi.
63'
Na Erlinga Haalanda ve středu hřiště nedovoleně naskočil Maxence Lacroix, Dortmund bude moci držet míč na svých kopačkách.
62'
Schlagerovu střelu zpoza pokutového území zablokoval Emre Can, pak se k centru dostal Otávio a našel Philippa, ten však zakončoval přímo k Marwinu Hitzovi.
61'
V závěrečné půlhodině nás čeká mimořádné drama, pro Wolfsburg by případná remíza měla takřka cenu vítězství a bude hrát proti oslabenému soupeři.
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Thomas Delaney.
59'
Jude Bellingham ve středu hřiště podrazil Kevina Mbabua, dostává druhou žlutou a posléze také červenou kartu!
58'
Dortmund teď propadl ve středu hřiště a domácí mohli ve dvou proti jedinému obránci, Ridle Baku ale nedokázal přihrát na naprosto osamoceného Maximiliana Philippa.
58'
Teď hraje Dortmund u pokutového území Wolfsburgu, Piszczekův centr se neujal, hosté se ale zmocnili odraženého míče.
56'
Čtvrtý roh Wolfsburgu ve druhém poločase rozehrál Arnold i z levé strany, po nepříliš povedeném centru se do odraženého míče opřel Xaver Schlager, ovšem neprostřelil klubko těl před brankou Borussie.
55'
Také dalšímu Arnoldově rohu se Borussia ubránila, brzy však bude následovat další rohový kop.
55'
Centr Ridleho Bakua srazil na rohový kop Raphael Guerreiro.
53'
Po Sanchově rohu hlavičkoval Akanji a míč letící do branky vyhlavičkoval Maximilian Arnold!
52'
Marco Reus pronikl po levém křídle, kde mu včasným skluzem ustřelil míč od kopačky na rohový kop John Brooks.
50'
Dortmund podnikl rychlý brejk, Haaland si při Sanchově přihrávce do volného prostoru pohlídal ofsajdové postavení a jeho prudkou ránu Casteels vyrazil.
50'
Arnold brzy mohl zahrávat další roh, Marwin Hitz nadvakrát zkrotil míč do svých rukavic.
49'
Arnoldův roh přeletěl všechny hráče před brankou a míč zamířil k protějšímu rohovému praporku, kde za brankovou čárou opustil hřiště a bude se kopat od dortmundské branky.
49'
Zelení na pravém křídle vybojovali rohový kop a domácí hlavičkáři tak míří před Marwina Hitze.
48'
Wolfsburg zatlačil soupeře do jeho pokutového území, nedaří se mu však dostat do přehuštěného prostoru před brankou.
46'
V závěru první minuta druhého dějství měl Dortmund pořádné štěstí, když hostující stopeři nepochopitelně nechali mezi sebou naprosto volného Weghorsta, ten po přihrávce Bakua v obrovské šanci přestřeluje branku!
46'
Oba týmy nadále hrají v zahajovacích sestavách.
46'
Fotbalisté se z útrob stadiónu vracejí zpět na trávník, utkání bude brzy pokračovat.
Wolfsburg měl v prvním poločase převahu, ovšem kromě šance Otávia z úvodu zápasu si další vyloženou příležitost nevypracoval, naopak na druhé straně po chybě Bakua udeřil Erling Haaland a stanovil poločasové skóre 1:0 pro Dortmund.
45+1'
45+1'
Po nakrátko rozehraném rohu se domácí do šance nedostali, tím také končí první poločas.
45+1'
Po velmi nepovedené malé domů Emreho Cana dostal Wolfsburg zadarmo možnost rohového kopu.
45+1'
Rozhodčí Stieler k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Tentokrát se do pohledné kombinace pustila Borussia, po souhře Bellinghama s Guerreirem se ale ke střele nedostal Jadon Sancho.
43'
Dortmund po zisku míče rozjel zajímavě vyhlížející protiútok, Haaland připravil zajímavou příležitost pro Reuse, tomu se v plném běhu nepovedlo dobře převzít míč, vyhnal se ze střeleckého úhlu, pak už se ani nedostal k zakončení.
43'
Wolfsburg sehrál pohlednou kombinaci na pravé straně hřiště, finální přihrávka Bakua před branku ale byla nepřesná, Emre Can odkopl míč do zámezí.
41'
Dahoud si na levém křídle našel prostor k centru, ten však nasměroval jen do náruče domácího brankáře Casteelse.
40'
Haalandova střílená přihrávka je odražena na autové vhazování Borussie.
38'
Ridle Baku výborným pasem vysunul do pokutového území Yannicka Gerhardta, ten zakončoval do boční sítě.
37'
Paulo Otávio potáhl míč po útočné polovině, pak střílel od rohu pokutového území, trefil však jen připraveného Manuela Akanjiho.
35'
Na střelecké pokusy už to je 6:1 pro Wolfsburg, ta jediná střela hostů ale skončila v síti.
34'
Z rohu se Wolfsburg nedokázal nijak prosadit, domácím je navíc pískán faul.
33'
Maximilian Arnold střílel zpoza pokutového území, střela domácího středopolaře byla sražena na rohový kop.
31'
Marco Reus vysunul na levé křídlo Reynu, ten se k centru nedostal přes Lacroixe a musel zahrát míč zpět směrem do středu hřiště.
30'
Po ubráněném rohovém kopu se Borussia pokusila o rychlý protiútok, Reus ale nepřešel přes Otávia, navíc si pomohl nedovoleným zákrokem.
29'
Emre Can si v souboji s Weghorstem zřejmě lehce podvrtl kotník, měl by ale být schopen pokračovat ve hře.
29'
Velká nepříjemnost pro Borussii, neboť zdravotní potíže má Emre Can, ten už nyní zastupuje na postu stopera vykartovaného Hummelse.
28'
Po Mbabuově dlouhém autu odkopl míč z pokutového území Manuel Akanji.
27'
Pro dlouhý nákop Johna Brookse si došel Marvin Hitz.
26'
Lukasz Piszczek centrem z pravé strany hledal před brankou Erlinga Haalanda, tomu chybělo zhruba půl metru, aby dosáhl na Polákův pas.
25'
Po souboji Weghorsta s Bellinghamem se píská proti domácím, Dortmund už se přesunul na soupeřovu polovinu.
23'
Giovanni Reyna byl u postranní čáry faulován Otáviem, Borussia rozehrává na útočné polovině.
21'
Gerhardt se teď dostal ke střeleckému zakončení, to nadvakrát zlikvidoval Marvin Hitz.
20'
Gerhardtův centr odhlavičkoval Jadon Sancho, jenž se zodpovědně vrátil do vlastního pokutového území.
18'
Weghorstova střela mířila jen do bránícího Manuela Akanjiho.
17'
Na Otáviův nebezpečně vyhlížející pas nedosáhl před brankou Wout Weghorst.
15'
Centr Mbabua velmi jemně tečoval Philipp, míč pak zamířil daleko vedle hostující svatyně.
14'
Jude Bellingham dostává žlutou kartu za nepříjemný zákrok na Maxmiliana Philippa.
13'
V současnou chvíli by tak Borussia ztrácela už jen dva body na Wolfsburg, k tomu tedy ještě bod na Eintracht Frankfurt, ten však bude svůj těžký zápas v Leverkusenu hrát až v podvečer.
12'
Borussia se ujímá vedení! Ridle Baku zahrál velmi nepovedenou zpětnou přihrávkou, kterou vystihl ERLING HAALAND, ten z pravé strany vnikl do pokutového území a prostřelil brankáře Casteelse!
11'
Po nakrátko rozehraném rohu a následném centru se k hlavičce dostal John Brooks, v těžké pozici však mířil vedle Hitzovy branky.
10'
Wolfsburg rozjel zajímavý protiútok, Gerhardtovu přihrávku do pokutového území stačil Emre Can srazit na rohový kop.
10'
Reus potáhl míč po levém křídle, pak se snažil přihrát Sanchovi, tomu se nepovedlo míč zpracovat.
9'
Dortmund se při autovém vhazování na vlastní polovině dostal pod tlak u rohového praporku, hosté to museli vyřešit jen odehráním míče na aut Wolfsburgu.
7'
První velká šance zápasu! Po dlouhém autu Mbabua se míč odrazil k naprosto osamocenému Otáviovi, ten v obrovské šanci netrefil balón dobře a nasměroval jej daleko vedle dortmundské branky!
5'
Emre Can dnes působí na pozici stopera místo vykartovaného Hummelse, přesto se vydal až k rohovému praporku, kde zdatně bojoval o roh, rozhodčí však nepřesně přisoudili domácím odkop od branky.
5'
Mbabu podruhé v rychlém sledu fauloval Reuse, tentokrát zatáhl za ruku dortmundského kapitána.
4'
Marco Reus byl sražen Mbabuem, Dortmund už rozehrál volný kop ve středu pole.
3'
Úvod zápasu se zatím odehrává ve středu hřiště, zatím čekáme na povedenější přechod středové čáry.
1'
Rozehráno! Oba celky nastupují v tradičních barevných kombinacích, Wolfsburg tedy v zelené sadě, Borussia ve žluto-černé. Pro někoho to nemusí být zrovna ideální barevná souhra.
1'
Fotbalisté už nastupují na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold – Baku, Philipp, Gerhardt – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Brekalo, Białek, Ginczek, Joao Victor, Pongračić, Roussillon, Mehmedi, Guilavogui.

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek, Akanji, Can, Guerreiro – Bellingham, Dahoud – Reyna, Reus, Sancho – Haaland.
Náhradníci: Bürki – Brandt, Delaney, Meunier, T. Hazard, Reinier, N. Schulz, Tigges, Morey.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Unger.
Borussia Dortmund

Borussia se na jaře trápí a na pátém místě aktuálně ztrácí čtyři body na čtvrtý Frankfurt a pět bodů na třetí Wolfsburg. Vzhledem k nedávnému vypadnutí z Ligy mistrů s Manchesterem City už Dortmundu jde jen mistrovský titul, či případně o vítězství v německém poháru, kde jsou BVB už v semifinále.

Dortmund v posledních pěti kolech prohrál jen v úvodu dubna doma s Frankfurtem, jednalo se však o důležitý zápas, v němž ale uspěl Eintracht 2:1. Borussia dosud objednala 29 bodů z 14 zápasů.

Hosté se musí obejít bez důležitého pilíře zadních řad, Mats Hummels nemůže hrát kvůli karetnímu trestu.
Vfl Wolfsburg

Wolfsburg letos útočí na návrat do Ligy mistrů po pěti letech. Naposledy se v ní představil v sezóně 2015/16, kdy postoupil až do čtvrtfinále, v němž navíc senzačně porazil Real Madrid v prvním zápase 2:0, v odvetě na Santiago Bernabeu ale prohrál 0:3 a byl vyřazen.

V letošní bundesligové sezóně Wolfsburg v dosavadních třiceti kolech uhrál 57 bodů díky bilanci 16-9-4 a na pátou Borussii Dortmund má náskok pěti bodů, přičemž do konce sezóny zbývají jen čtyři kola.

Na domácím trávníku byl Wolfsburg dlouho neporažen, jedinou domácí prohru utrpěl až v posledním zápase s Pittsburghem.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu mimořádně důležitého souboje o Ligu mistrů, třetí Wolfsburg přivítá pátou Borussii Dortmund, přičemž rozdíl mezi oběma celky je pět bodů, čtvrtý Eintracht Frankfurt, ten bude hrát od půl sedmé v Leverkusenu, který je aktuálně na šestém místě, čeká nás tedy ohromný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.