Třebíč dnešní zápas zvládla a připisuje si tak první 3 body do tabulky WSM ligy. Zápas rozhodla nejspíše druhá třetina, kdy domácí vždy dokázali odskakovat od dotahujícího se Zubru. Do závěrečné třetiny tak šli domácí s náskokem, který dokázal zvýšit Radim Zohorna. Závěr zápasu pak už byl velmi nervózní, což se projevilo na množství vyloučení. Zubr dokázal ještě dvě minuty před koncem snížit, ale závěr si pokazil vyloučením na 5 minut a Třebíč si tak už výsledek pohlídala. Děkuji Vám za pozornost a těším se opět na počtenou u dalších zápasů.
60:00
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Necelou vteřinu před koncem se prosazuje do prázdné branky JAN ZDRÁHAL. Bez asistence.
59:30
Zubr se dostává do pásma.
58:50
Hosté se nyní brání. Horčička opět v brance.
58:33
Třebíčští nyní měli dvě šance trefit odkrytou branku, ale neuspěli.
58:21
Konec zápasu je velmi nervozní z obou stran. Hosté to zkoušejí bez brankáře.
58:21
Oddechový čas pro hosty.
58:06
Třebíč tak bude nejspíš dohrávat zápas v přesilové hře.
57:36
Nebezpečný zákrok na Romana Erata. A ten se jen těžce zvedá z ledu. Ale vypadá nakonec v pořádku. Vyloučen Matouš Kratochvíl na 5 minut plus do konce utkání.
57:08
Přerov právě vstřelil branku!
Zubr dramatizuje konec utkání. Střelou do horní poloviny branky se prosazuje MATOUŠ KRATOCHVÍL. Asistence: Milan Procházka.
56:14
Oba hračí vyloučeni na 4 minuty za hrubost – předcházející bitku. Pokračuje se ve 5 na obou stranách.
56:14
56:14
A nyní nefalšovaná bitka. Václav Čejka dokázal dostat své soupeře na zem. Oba si odsedí 2 minuty.
55:17
Přerov i v oslabení ujel do brejku, ale střelu Vejmelka dobře viděl a ukryl ji do výstroje.
54:26
Po kombinaci v útočném pásmu se domácí sami vyhnali pryč z pásma. Musejí tak útok zakládat znovu.
53:19
Další trest pro Zubry. Lukáš Chmelíř vyloučen na 2 minuty za podražení.
52:46
A Třebíč využívá přesilovku. Střelou do růžku branky se prosadil RADIM ZOHORNA. Asistence: David Dolníček, Roman Erat.
51:49
Po dlouhé debatě u rozhodčích si tresty odpykají Tomáš Vondráček (TRE) a Novotný a Ferenc (PRE) všichni na 2 minuty za hrubost. Třebíč bude hrát přesilovku.
51:49
51:49
51:49
Nyní je hra přerušena a hráči se postrkují. Ale nic vážnějšího z toho nebude.
51:16
Utkání graduje. Přerov napadá rozehrávku domácích stále odvážněji.
Dnešní utkání sleduje 1640 diváků.
50:16
Domácí v plném počtu. Ale ještě předtím tam byla šance Přerova, kterou vykryl Vejmelka.
50:00
Chyba v rozehrávce mohla nyní stát Třebíč vedení. Střela Vágnera však byla ztečovaná mimo hřiště.
49:23
Hosté v plném počtu. A bude tak pokračovat jejich klasická přesilovka.
48:35
Už se hraje ve čtyřech na obou stranách.
48:20
15 sekund bude hrát Přerov 4 na 3.
48:16
A další vyloučení. Jan Wasserbauer si odpyká 2 minuty za podražení.
47:53
Nyní zůstal na zemi ležet jeden z Přerovských – Jukub Ferenc. Zdá se však že bude v pořádku. Vylučovat se nyní nebude.
47:19
Poměr sil na hřišti se vyrovná. Vyloučen Matouš Kratochvíl na 2 minuty za podražení. Pokračovat se tak bude v 4 na obou stranách.
47:03
Přerov dobře kombinuje v útočném pásmu. Střely však domácí obránci dobře blokují.
46:31
Stejný hráč si nyní odsedí 2 minuty za vysokou hůl. Šance pro Přerov.
46:02
Dymáček se nyní dostal k odraženému kotouči a jeho střela prověřila Horčičku.
45:27
Hosté už se radovali z vyrovnání, rozhodčí však viděli vysokou hůl a branka tak nemohl být uznána.
45:02
Kombinace Vondráčka a Dolníčka končila střelou druhého jmenovaného. Horčička zasahuje.
44:14
Zubr nyní dlouho bojoval o puk v obranném pásmu domácích, ti však nakonec dokázali vyhodit do středního pásma.
42:46
Vzápětí na druhé straně šli dva na jednoho Třebíčští. Střela Vondráčka však šla vedle a s dorážkou od modré už si Horčička poradil. Tempo utkání se nyní výrazně zvedlo z obou stran.
41:53
Úplně sám zůstal před Vejmelkou Michal Popelka, jeho pokus však domácí brankář až zázračně chytá.
41:19
Domácí mají nyní puk pod kontrolou a rozjíždí další útok.
40:25
To při dalším zákroku se zapotil. Po odražené střele, musel na zem a rychle přikrýt puk, který se snažilo dorazit hned několik domácích borců. Horčička však těžkou situaci zvládl.
40:10
Třetí třetina začala lehkým nahozením od modré čáry se kterým Horčička neměl žádný problém.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:25.
Druhá třetině skončila nakonec smírným skóre 2:2. Zubrům se podařilo dvakrát vyrovnat, ale domácí vždy odskočili. Naposledy využili přesilovku 5 na 3 a Jan Zdráhal tak poslal domácí opět do vedení. Podaří se Třebíči odskočit na rozdíl více branek a nebo Přerov vyrovná a nebo dokonce otočí tento zápas. Uvidíme v závěrečné třetině. Zůstaňte s námi.
40:00
39:32
Nyní ofsajd. Třebíč si nepohlídala přechod modré čáry.
39:22
Zakázané uvolnění Třebíče.
38:17
Vejmelka vyhodil puk přímo na hokejku hostů, stihl se však rychle vrátit a navíc obrana Třebíče šanci rychle přerušila.
37:55
Nahození přes celé hřiště si Horčička s přehledem pohlídal a následuje komerční přestávka.
36:46
Zubr nyní napadá rozehrávku Třebíče už její obranném pásmu. Domácí s tím mají poměrně problémy.
36:24
Icing hostů.
36:01
35:17
I v oslabení se Zubr dostal do zajímavé situace dva na jednoho. Tu však vyřešili špatnou finální přihrávkou a nebyla z toho ani střela.
34:29
Třebíč ještě pokračuje v klasické přesilovce. Vyloučení nyní Zubr přišlo draho.
34:03
Třebíč využívá dvojnásobnou přesilovku. Tečovanou střelou se prosazuje JAN ZDRÁHAL. Asistence: Martin Lojek.
33:46
Dvojnásobná přesilovka pro Třebíč. Vyloučen Lubomír Kovařík na 2 minuty za hákování.
33:15
Třebíč však zatím přesilovku nezvládá. Není zatím ani v pásmu.
32:31
Vyloučen Jakub Ferenc (PRE) na 2 minuty za faul kolenem.
31:51
A ten přichází s vyrovnáním. Zmatku před Vejmelkou dokázal využít MAREK SIKORA. Asistence: Karel Plášek.
31:20
Třebíč se nyní stáhla mírně do obrany a čeká s čím přijde Přerov.
30:53
Zubři se snaží o rychlou odpověď. Ale Vejmelka si nyní střelu z úhlu pohlídal.
29:30
A domácí to dokazují také vstřelenou brankou a opět se ujímají vedení. Po střela Zohorny se k dorážce dostal TOMÁŠ HAVRÁNEK a posílá Třebíč opět do jednobrankového vedení. Asistence: Radim Zohorna.
29:01
Třebíč se zdá se dostala z lehkého šoku a už opět útočí. Hra se opět vyrovnává.
28:35
Nyní však Třebíč zabrala a dostala se do tlaku. Několik závarů před Horčičkou však gólem neskončilo.
27:54
Hned dvě šance po sobě musel řešit Vejmelka. S první střelou si poradil a vyrazil ji, dorážka šla vedle, pokud by však mířila do černého domácí gólman by asi moc šancí neměl.
27:15
Třebíči se nedaří nyní dostat ani přes střední pásma. Zubři jsou rychlejší na bruslích a dostávají se více a více do hry. Nahození od modré Vejmelka pohlídal.
26:42
Následuje komerční přestávka.
26:25
Další nebezpečný puk na Vejmelku, odraz šel však vedle jeho branky.
25:34
Po delší době Třebíč v útočném pásmu. Ale kombinace vázne, je to spíše boj o puk.
25:08
Další nebezpečná střela od modré. Vejmelka měl zakrytý výhled a střelu lapil na poslední chvíli.
24:31
Zohorna se nyní pere u puk za brankou Horčičky, ale do Zubři jej získávají a ženou se opět do útoku.
23:12
Hosté jsou nyní lepším mužstvem na hřišti, branka je nakopla. Uvidíme jak odpoví domácí.
21:46
A zubři přesilovku rychle využívají a srovnávají stav utkání. Střelou z velkého úhlu se prosazuje VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Lukáš Chmelíř.
21:38
Vyloučen Radim Zohorna na 2 minuty za vysokou hůl.
21:24
Nyní také domácí zahrozili, ale Horčička si s nebezpečnou situací také poradil.
21:00
Zubr se tlačí do útoku za vyrovnáním, ale obrana domácích je zatím pozorná.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:27.
Po první třetině, ve které jsme viděli spíše opatrný hokej. Po efektivní teči střely od modré čáry se Třebíč ujala vedení. O což se postaral Silvester Kusko. Třebíč pak ke konci třetiny přežila oslabení 5 na 3 a tak si do kabin odnáší jednobrankový náskok. Podaří se hostům z Přerova srovnat? Uvidíme po přestávce. Zůstaňte s námi.
20:00
19:41
A navíc mohlo udeřit na druhé straně,. v dobré pozici byl Erat, ale Horčička chytá.
19:05
Domácí v plném počtu. Třebíč toto kritické oslabení zvládla. Kromě dvou střel Pály se Zubři k větší šanci nedostali.
18:34
Domácí dostávají puk do středního pásma.
18:16
A další dobrý zákrok tohoto muže. Třebíč ještě 50 sekund ve čtyřech.
17:53
Domácí už jsou ve 4. Dvakrát střílel Pála, ale jednou minul a podruhé střelu vyrazil Vejmelka vysoko nad branku.
17:05
Další vyloučení Třebíče. Bude se tak hrát celých 47 sekund v poměru 5 na 3. Vyloučen Tomáš Bartejs.
16:46
Nyní puk v ochranné síti. Bude se vhazovat před Vejmelkou.
16:14
Dostálek byl nyní úplně sám před Vejmelkou, s rychlou přihrávkou si však neporadil dobře a puk tak rychle schoval do rukavice domácí gólman.
15:52
Vyloučen Václav Čejka na 2 minuty za podražení.
15:45
A hned z trestné lavice o puk zabojoval Novotný, jeho nahození si Vejmelka s klidem pohlídal.
15:34
14:55
A další nepovedené překonání modré čáry v podání domácích. Tato přesilovka se nedaří.
14:16
Třebíč byla sice dlouho v útočném pásmu, ale do dobré pozice ke střele se nedostala. Přerov vyhazuje.
13:30
Vyloučen Martin Novotný (PRE) na 2 minuty. Další příležitost pro Třebíč.
13:09
Havránek se dostal až před Horčičku, ale z dobré pozice netrefil.
12:38
Přihrávka rukou v podání domácích, následuje komerční přestávka.
12:30
12:21
Konec přesilovky však přinesl hezkou kombinace a dvě nebezpečné střely na Horčičku, s jednou si brankář Zubrů poradil, druhá byla zblokovaná obránci.
11:51
Procházka už nic nevymýšlel a po překonání modré čáry poslal puk na Horčičku. Ten si však poradil.
11:07
Špatná rozehrávka zatím brzdí přesilovku Třebíče. Žádná výraznější šance ani tlak nepřichází. Naopak Zubři opět utekli do rychlého protiútoku a Vejmelka musel opět zasahovat.
10:43
Po hezké kombinaci Třebíče se do protiútoku rychle pustili Zubři, střelu z úhlu však Vejmelka zkontroloval.
10:30
Přesilovka pro Třebíč. Vyloučen Lukáš Chmelíř na 2 minuty za hákování.
10:12
Dlouhá přihrávka na útočnou modrou hostů skončila ofsajdem.
09:51
Po nahození puku na Vejmelku se nyní strhala docela solidní mela před gólmanem domácích. Pěsti šli vzhůru, ale nic vážného. Vylučovat se nebude.
09:12
Vejmelka nyní vyhazuje šikovně až do útočného pásma, ale tak aby to nebyl icing. Hosté však budou opět útočit.
08:22
Po dobré kombinaci Zubrů, musel Vejmelka řešit několik nebezpečných situací, ale se všemi si dokázal poradit.
08:00
Icing Třebíče.
07:28
Následuje komerční přestávka. Utkání je zatím z obou stran dost nervózní.
07:03
Nyní sledujeme poměrně neurovnanou pasáž hry, nepřesnost střídá nepřesnost.
06:51
06:01
Třebíč má k dispozici krátkou přesilovku, ale zatím se jí moc nedaří dostat se do pásma.
05:48
05:38
Dobrou akci Třebíče nyní přerušuje ofsajd domácích.
04:48
A poměr sil na ledě se vyrovná. Vyloučen Lukáš Wágner na 2 minuty za držení.
03:38
Vyloučen Jan Wasserbauer (TRE) na 2 minuty za hákování.
03:08
Z nenápadné akce se domácí prosazuji. Nahození od modré čáry tečoval šikovně SILVESTER KUSKO. Asistence: Ján Milfajt.
02:53
Ofsajd Třebíče.
02:27
Po jednoduché kombinace se do velké šance dostali hostující Zubři. Vejmelka však podržel svůj tým a skóre se tak nemění.
01:58
Zatím se hraje opatrně, žádný z týmu nechce udělat chybu.
01:30
Také domácí se odhodlali k prvnímu útoku, ale ani oni nebyli úspěšní.
00:39
Nyní vzhazování obranném pásmu Zubrů.
00:22
První se do útoku dostávají hosté, ale obrana Třebíče je nikam nepouští.
00:01
SK Horácká Slavia Třebíč
Domácí nastupují do nové sezony se změnou na trenérské lavici, kam usedli nový trenér Martin Sobotka společně se svým asistentem Jaroslavem Barvířem a podle jejich slov chce Třebíč hrát především atraktivní hokej, aby mu diváci mohli zatleskat. Také kádr prošel výraznými změnami, který postupně krystalizoval během celkem devíti odehraných přípravných zápase. V nich si Třebíč připsala celkem 4 výhry a 5 porážek z toho tu nejvýraznější utrpěla na Kladně v poměru 5:1. V generálce na ligu Třebíč zajížděla do blízké Jihlavy, kde až v prodloužení hraném 3 na 3 prohrála 3:2.
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v posledním přípravném zápase:
Vejmelka – Zdráhal, Lojek, Bartejs, Niko, Čejka, Koch, Schejbal, Chrapak – Erat, Dolníček, Zohorna, Kusko, Milfait, Psota, Wasserbauer, Havránek, Dymáček, Čech, Juráň, Paták.
HC ZUBR Přerov
Nováček minulého ročníku si v něm vedl nadmíru dobře. V základní části skončili na krásném šestém místě a to čekal málo kdo, ale z minulosti Zubři jen žít nemohou. A tak se pojďme podívat na přípravné zápasy letošního ročníku.
V přípravě Zubři odehráli celkem osm zápasů, ze kterých byli čtyřikrát úspěšní, a to proti celkům Krakov (6:2), dvakrát proti Prostějovu (5:2 a 4:6) a poté na ledě Vsetína (5:3). Zvítězit se jim nepovedlo proti silné Kometě Brno (1:5), dvakrát proti nováčkovi letošního ročníku Frýdku – Místku (4:2 a 2:6) a pak právě na třebíčském ledě v poměru 2:1.
Nejnovějšími posilami jsou z Nového Jičína Jakub Ižacký, z Popradu Lubomír Malina, a potom si Přerov pojistil služby svého odchovance Mikuláše Zbořila.
Sestava HC Zubr Přerov v poslední přípravném zápase:
Klimeš – Chmelíř, Grof, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Pala, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Školoud, Král, Ižacký.
Začátek WSM Ligy je tady! Začíná první kolo dalšího ročníků a v rámci něj se utkají domácí SK Horácká Slavia Třebíč a hosté HC ZUBR Přerov.