1. česká hokejová liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Jihlava - 1. prosince 2018   15:00

Slavia
Slavia
21:57' J. Veselý (Saňa) • 44:47' M. Ondráček (Šagát, Saňa)
2:4
(0:2, 1:1, 1:1)
Jihlava
Jihlava
04:56' Skořepa  (Harkabus, J. Pohl) • 19:06' Hrníčko  (Štebih, T. Havránek) • 26:42' Budík  (Dostálek) • 51:09' J. Pohl  (Dostálek, M. Hlinka)
Slavia
Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Hejda, Steinocher – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Šmerha, Kverka, Kubica – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Panna, Furch, Tejral.
Souček, Valenta – Votrubec, Ševic
Zimní stadión Eden
1113 diváků
Jihlava
Brož (Lundström) – J. Pohl, Budík, Štebih, Mareš, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Hrníčko – Půža, Harkabus, D. Čermák.

Já se s vámi tímto loučím, děkuji za pozornost a zase někdy u hokeje na počtenou!
I třetí třetina končí výsledkem 1:1, což znamená jediné – Jihlava vyhrává a po výsledku 4:2 odjede z Prahy s plným ziskem tří bodů. Klíčový výkon dnes podali brankář Jan Brož a obránce Jan Pohl, který se do statistik zapsal gólem a asistencí. Vítězný gól dal ve 27. minutě Vojtěch Budík, za domácí skórovali Jan Veselý a Martin Ondráček.
59:51'
Vhazování v útočném pásmu po levici Brože zřejmě dnešní zápas zakončí.
59:51'
Veselý se navíc zřejmě zranil a horko těžko odkulhal na střídačku.
59:36'
Veselý se nedohodl s Novákem na rozehrávce a tohle vypadá pro sešívané špatně.
59:23'
Kotouč skončil na střídačce hostů, vhazování ve středním pásmu.
59:12'
Jihlava vyhrála buly a Dostálek už měl políčeno na prázdnou branku domácích. Puk ale pouze nahodil do útočné třetiny.
59:05'
Oddechový čas pro domácí.
59:05'
Drtina pálil od modré, ale Brož na puk viděl a bez problémů střelu likviduje.
58:58'
58:43'
Další Saňova dělovka, která jen těsně prolétla kolem pravé tyče.
58:23'
Saňovu tvrdou střelu blokuje Anděl.
57:51'
Ondráček vjel do útočného pásma a nahodil puk na Brože. Vybojované vhazování pro sešívané.
57:32'
Vysoká hůl v podání domácích znamená vhazování v obranném pásmu, dost daleko od jihlavské branky.
57:12'
Postupný útok sešívaných přerušuje nepřesná nahrávka rezultující v zakázané uvolnění.
56:55'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., hákování).
56:55'
Hejdovu střelu od modré chtěl před brankou dorážet dobře postavený Ondráček, ale v dobré šanci byl faulován Skořepou. Pro slávisty škoda, tohle mohla být dobrá šance.
56:37'
Ofsajd zastavuje slávistický útok. Jihlava se už jenom soustředí na trpělivou obranu.
55:52'
Veselý střílí hned po vhazování a jen těsně míjí Brožovu klec!
55:15'
Převaha Slavia je teď nezpochybnitelná. Ostřelování první formace z modré Steinocherem a Hejdou ani pokusy o dorážky ale kýžené ovoce nepřinesly.
54:53'
Ondráček nahodil puk na Brože, který raději přerušuje hru.
54:15'
Kverka tečoval Drtinovu nabídku od modré, Brož ale zůstává ve střehu.
53:49'
Werbik ujížděl sám na Šorfa, překonat ho však nedokázal. Nepochodil ani dorážející Hrníčko.
53:29'
Puk znovu skončil mimo kluziště, vhazování tentokrát v útočném pásmu domácích.
53:09'
Puk končí mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.
52:39'
Drtinova nahrávka byla i na rychlého Šmerhu příliš dlouhá, rozhodčí píská akázané uvolnění.
52:21'
Potvrdil i právě nyní střílející Půža, jehož tvrdý projektil chytá Šorf. Následuje komerční přestávka.
52:15'
Jihlavu gól nabudil, hraje s mnohem větší vervou.
51:09'
Dukla právě vstřelila branku!
Gól v podstatě z ničeho nic, ale o to důležitější. Dostálek předal na levou stranu modré čáry JANU POHLOVI, který přesnou střelou vymetává horní část Šorfovy branky. Asistence: Vlastimil Dostálek a Michal Hlinka.
50:31'
Rychlá hra na obě strany, ale s mnoha chybami. Tak se dá popsat průběh nejen celého zápasu, ale i nynějšího úseku třetí třetiny.
49:33'
Harkabus sice zachytil chybnou rozehrávku sešívaných, ovšem dostal se do ofsajdové pozice, takže kotouč nechal.
49:03'
Hejdova střela od modré jen těsně míjí Brožovu branku.
48:49'
Šagát nahazuje puk a jde střídat.
48:25'
Budík se raději s pukem vrátil do svého obranného pásma, odkud bude v klidu rozehrávat Pohl.
48:06'
Komerční přestávka dává oběma týmům šanci se poradit, jak naložit s posledními necelými 12 minutami.
47:39'
Hlinka se mezi kruhy snažil dorazit odraženou Štindlovu střelu, proti bloku domácích hráčů ale neměl nárok.
46:41'
Slávisté rozehrávají od vlastní brány, Jihlava je ale velmi dobře postavená ve středním pásmu.
45:43'
Ondráček nahazoval puk na bližší tyč, Brož je ovšem pozorný.
45:03'
Šorfův zákrok přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
44:47'
Slavia právě vstřelila branku!
Není to klasický přesilovkový gól, ale počítá se. Šagát si vyjel na střed a shodil na úroveň brankové čáry na MARTINA ONDRÁČKA, který chtěl na druhé straně najít Krejčíka. Puk si ovšem do vlastní branky srazil jeden z bránících obránců. Asistence: Martin Šagát a Josef Saňa.
44:26'
Štindl podrazil Šmerhu, který se už už tlačil do samostatného úniku. Dvě minuty za podrážení.
43:50'
Kubica ztratil puk, Zeman ovšem pouze nahodil do útočného pásma a šel střídat.
43:19'
Novákova střela končí mimo nebezpečné prostory.
42:32'
Werbik se ocitl nikým nehlídaný před Šorfem a svižnou žabičkou chtěl slávistického gólmana překvapit. Neúspěšně.
41:52'
Šorf si šáhnul na Hrníčkovu střelu a vyráží ji do rohu.
41:20'
Šmerha našel mezi kruhy volného Kverku, jenž si ale nedokázal kotouč přesně zpracovat.
41:00'
Drtina chtěl dalekonosnou nahrávkou najít Šmerhu, puk ale zvedl až příliš a je z toho zakázané uvolnění.
40:29'
Drtinovu střelu od modré přibrzdilo hned několik hokejek, na branku proto nedoletěla.
40:13'
Anděl u mantinelu zachytil nahrávku Nováka, který hledal najíždějícího si Krejčíka.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, jeden na každé straně, a rozdíl ve skóre se tak nezměnil. První polovinu druhé dvacetiminutovky ovládli domácí, kteří byli aktivnější a po necelých dvou minutách se díky Janu Veselému dotáhli na rozdíl jediného gólu. Jihlava však zabrala a po zbytek prostřední periody byla hra vyrovnaná. Ve 27. minutě navíc v oslabení skóroval Vojtěch Budík a vrátil hostům dvougólový náskok.
40:00'
39:26'
Tři šance Jana Veselého skoro pramenily v druhý gól Slavie. Kanonýr domácích nejprve před brankou dorážel střelu Drtiny od modré, aby o chvíli později dobře namířenou hokejkou nebezpečně tečoval Šmerhovo nahození. Ve všech třech případech však narazil na Brože.
38:38'
Šagát přenechal puk na modrou na Saňu, jehož střelu se snažil před brankou ještě tečovat Kubica.
37:57'
Trend z první třetiny, totiž poměrně velký počet chyb na obou stranách, pokračuje i nyní, hraje se hodně nahoru dolů.
36:45'
Steinocherova střela na Brože nedoletěla, puk totiž zastavil jeden z bránících hráčů hostů.
36:18'
Několik střeleckých pokusů vyprodukovala také čtvrtá jihlavská formace, konkrétně pak především Půža.
35:22'
Slávistická obrana ztratila puk, Anděl se Skořepou ale nedokázali získaný kotouč proměnit v šanci na zakončení.
34:47'
Další Šmerhova rychlá střela, další přesný zákrok Brože.
33:41'
Drtinova první střela se odrazila od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, kde se puk snažil za brankovou čáru protlačit Krejčík.
33:02'
Stahovačka a rychlá střela. Takový byl postup Jiránka, narazil ovšem na připraveného Šorfa.
32:50'
Kverka našel najíždějícího Šmerhu, který první střelou jen o kousek míjí Brožovu branky, při druhé pak trefuje lapačku jihlavského gólmana.
32:18'
Štebih dvakrát v rozmezí několika sekund vystřelil a při druhé střele se některým fanouškům Slavie musel tajit dech, puk totiž skončil těsně mimo.
32:05'
Následuje krátká komerční přestávka.
31:06'
Na druhé straně se Budík s Havránkem znovu dostali do přečíslení, Havránek ovšem Budíkovu nabídku na střelu do odkryté branky nevyužil.
30:40'
Šmerha ujížděl sám na bránu, a přestože neměl rychlost, dokázal puk udržet a ohrozit Brože. Ten ovšem šanci pacifikuje.
29:56'
Na druhé straně kontroval s podobnou akcí Dostálek, jemuž se alespoň podařilo vystřelit na branku.
29:44'
Veselý se snažil objet obránce a vytvořit příležitost pro své spoluhráče, ovšem obrana hostů zafungovala bezchybně.
29:15'
Z urputného souboje v rohu obranného pásma vycházejí s pukem na holi sešívaní.
28:58'
Krejčíkovo nahození doputovalo až k Novákovi, jehož tvrdá střela orazítkovala zadní mantinel.
28:48'
Nahození na Brože a následuje komerční přestávka.
28:13'
Jen kousek chyběl Zemanovi, aby využil přesnou nahrávku Skořepy a znovu pohnul skórem. Puk končí těsně mimo.
27:56'
27:34'
Tuhle přesilovku si sešívaní za rámeček opravdu nedají, Jihlava brání bezchybně.
26:42'
Dva góly v přesilovce a teď jeden v oslabení. Dostálek ujel do přečíslení 2 proti 1 s VOJTĚCHEM BUDÍKEM, který nahrávku svého spoluhráče využívá a překonává Šorfa. Asistence: Vlastimil Dostálek.
26:13'
Skořepovu střelu z úniku kryje Šorf a ještě stíhá rozehrát.
25:54'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Anděl – 2 min., hákování).
25:38'
Tvrdá Drtinova střela hned po buly prověřila pozornost nejen Brože, ale i hlavního rozhodčího, kterého trefil odražený kotouč.
25:34'
... a tak vyhodili na zakázané uvolnění hosté.
25:26'
Už to vypadalo, že se bude pískat další icing, ale Panna prodloužil puk tak akorát, aby se nedostal přes brankovou čáru.
25:10'
Zakázané uvolnění slávistů vrací hru do jejich obranného pásma.
24:33'
Šmerha se snažil po levém křídle uniknout dosahu jihlavských obránců, hosté se ale rychle vrátili a jeho pohyb do středu přesně zachytili.
24:20'
23:38'
Ani se svojí druhou střelou Vlček nepochodil, trefil totiž před brankou clonícího spoluhráče.
23:19'
Skořepa vystoupil proti Vlčkově střele a zblokoval ji do rohu.
23:02'
Saňovu tvrdou střelu od modré doráželi před brankou Ondráček s Krejčíkem, kterému se podařilo vyšťourat puk, nikoli už ale překonat připraveného Brože.
22:35'
Jihlava vyhrává vhazování a vyhazuje až k Šorfovi.
22:19'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Vála – 2 min., držení).
21:57'
Slavia vstupuje do druhé třetiny na jedničku! Josef Saňa našel přesnou nahrávkou z vlastního obranného pásma najíždějícího si JANA VESELÉHO, který sice svojí první střelou na Brože neuspěl, ale z dorážky vyrovnává. Asistence: Josef Saňa.
21:36'
Hlinka našel volného Dostálka, ale jeho dalekonosná střela byla jednak příliš slabá, jednak nepřesná.
20:43'
Krejčík nedokázal ze své individuální akce nic vytěžit a Ondráčkova zpětná nahrávka skončila místo na holi Dudy v obranném pásmu domácích.
20:05'
Ondráček protečovává do útočného pásma puk a Slavia jde napadat.
20:01'
Je za námi úvodních 20 minut a prozatímní výsledek zřejmě není žádným velkým překvapením. Lídr Chance ligy z Jihlavy využil dvě přesilové hry a zásluhou branek Josefa Skořepy a Dominika Hrníčka vede 2:0. Hra je však poměrně vyrovnaná, i když Dukla má více střel i šancí.
20:00'
19:06'
Gól do šatny a další využitá přesilovka JIhlavy. Miha Štebih nahazoval od modré přímo do prostoru, kde stál připravený DOMINIK HRNÍČKO a tečí usměrnil puk mimo dosah Šorfa. Asistence: Miha Štebih a Tomáš Havránek.
18:35'
Výborný blok Kubicy proti střele od modré, Slavia se znovu osvobozuje.
18:18'
Kubica zachytil nepřesnou rozehrávku Jihlavy, místo střely ale zvolil nahrávku dozadu a ušetření času.
17:50'
Anděl nabil na kruhy Zemanovi, který ale trefuje jenom slávistického hráče. Sešívaní vyhazují.
17:30'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., podrážení).
17:30'
Pohl se vyhnul na modré čáře Hejdovi, který ho zezadu fauloval, a i v pádu dokázal vyprodukovat střelu směrem na bránu červenobílých.
16:41'
Jiránek si vyměnil puk s Pohlem, jehož pokus z mezikruží končí znovu u Šorfa. Slávistický gólman se rozhodně nenudí.
16:15'
Čermák našel mezi kruhy nehlídaného Půžu, který si ale musel puk zpracovávat a k dobré střele se nedostal.
15:09'
Hrníčko se pokoušel prosadit se individuálně, jeho střelu ovšem strážce slávistické svatyně bez problémů likviduje.
14:35'
Škořepova nebezpečná střela končí mimo, Šorf si ale musel dávat setsakramentský pozor.
14:05'
13:39'
Ondráček s Kverkou doráželi na brankovišti a druhý jmenovaný mohl vyrovnat! Ve skórování mu zabránil jen výborný zákrok Brože!
13:12'
Slavia už je dobrých 45 sekund zaparkována v útočném pásmu, nedaří se jí ale vypracovat si nějakou větší příležitost.
12:45'
Saňova pumelice už cestu na branku našla, Brož vyráží.
12:28'
Drtina napřahoval od modré, střela po bloku končí v rohu.
11:53'
Přesilovou hru dostanou k dispozici také slávisté, jak si s ní poradí?
11:53'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Vála – 2 min., podrážení).
11:02'
Werbik se nejprve šikovně uvolnil na modré čáře proti Saňovi a chtěl hledat spoluhráče. Nahrávku sice zablokoval Drtina, ale odrazil přímo k Marešovi, který měl na holi další dobrou šanci Dukly.
10:46'
Pohl nahazoval puk z úrovně brankové čáry a hledal před brankou si najíždějícího Zemana, puk ale skončil u gólmana sešívaných.
10:15'
Chyby vidíme na obou stranách, ani jeden z týmů se zatím nedokáže kontinuálně udržet na kotouči.
09:37'
Jiránek se stahovačkou uvolnil proti dvěma slávistům a zakončoval z levého kruhu, Šorf nepříliš jistým zákrokem vyráží.
09:12'
Hlinka znovu napřáhl ke střele, Šorf kryje.
08:33'
Šanci si v útočném pásmu chce vytvořit také čtvrtá slávistická obrana, ale po prohraných soubojích u mantinelů musela obrátit krok do obrany.
07:54'
Teď ale mohli sešívaní vyrovnat! Vlček se prosadil na pravém křídle a předložil puk Doležalovi, který ale narazil na připraveného Brože!
06:58'
Slávistická rozehrávka v úspěšný průnik do útočného pásma zatím nerezultovala, Veselý totiž nedokázal protečovat puk do rohu.
06:27'
Oba týmy dělají zatím poměrně hodně chyb, Dostálkovo chybné zpracování puku následovali ofsajdovým postavením slávisté.
06:02'
Komerční přestávka dá oběma týmům šanci na krátký oddych.
05:34'
Zakázané uvolnění vrací hru znovu před Šorfa.
04:56'
Velkou většinu oslabení odehráli sešívaní výborně, závěr se jim ale nevyvedl. Pohl shodil na úroveň brankové čáry na Harkabuse, který z první našel mezi kruhy nikým nehlídaného JOSEFA SKOŘEPU, jenž otevírá gólový výčet dnešního zápasu. Asistence: Tomáš Harkabus a Jan Pohl.
04:38'
Pohlovu střelu od modré před brankou nechtěně ve výskoku tečoval Harkabaus, nebezpečí zažehnáno.
04:06'
Ze souboje u trestné lavice, na které sedí Ondráček, nakonec vychází úspěšněji pražský tým, konkrétně pak Kverka.
03:37'
Hlinkova nepřesná střela rezultuje v další úspěšné vyhození domácích.
03:12'
Slavia vyhrála vhazování ve středním pásmu a osvobozuje se přes všechny čáry.
02:56'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., podrážení).
02:39'
Pohl zůstal osamocen na levé straně a tvrdou střelou protáhl Šorfovu lapačku.
01:41'
Veselý se vrátil a odebral puk Válovi, a i když to chvíli vypadalo, že by rozhodčí mohli odpískat trest, pokračujeme v pěti hráčích na obou stranách.
01:31'
Zakázané uvolnění hostů, vhazování po Brožově pravici.
01:23'
Pozornost Brože chtěl ověřit Kubica, ale jeho střela končí po bloku obránců v ochranné síti.
01:15'
Další nahození Dukly od modré končí po teči mimo nebezpečné prostory.
00:43'
Dostálek se uvolnil na pravém křídle a téměř otevřel skóre! Puk totiž Šorfovi proletěl mezi betony, ale mimo branku.
00:20'
První nahození do útočné třetiny bylo ale neúspěšné a Jihlava kontruje.
00:05'
Slavia vyhrála úvodní vhazování a rozehrává ve vlastním obranném pásmu.
00:01'

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, Saňa, Barák, Hejda – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Šmerha, Kverka, Kubica – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Panna, Furch, Tejral.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, Budík, Štebih, Mareš, Štindl, Vála, Půža – Anděl, Skořepa, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Hrníčko – Harkabus, D. Čermák..
Slavia se i letos zapojila do Charitativního týdne Chance ligy a i letos budou mít fanoušci v Edenu příležitost pomoci dětem z Klokánku. Pokud máte doma starší hračky nebo věci, které by dětem mohly udělat radost, určitě doražte na samotný zápas a pomozte dobré věci.
HC Slavia Praha
Slavia se pohybuje na hraně postupu do play off – momentálně ztrácí s 42 body na devátém místě bod na osmý Přerov – a nedaří se jí podávat konzistentní výkony. V posledních pěti zápasech střídají svěřenci Miloše Říhy prohry s výhrami a poté, co v pondělí na domácím ledě porazili třetí tým Chance ligy Vsetín, nestačili ve středu na Benátky. Lídrem domácích je útočník Jan Veselý, který je s 15 góly nejlepším střelcem slávistů a s 23 body nejproduktivnějším hráčem. V dobrém světle se ukazuje rovněž forvard Jaromír Kverka, který ve čtyřech duelech vstřelil tři góly a zaznamenal sedm bodů.
HC Dukla Jihlava
Jihlava se vrací do Edenu po dvou letech a bude chtít potvrdit pozici lídra Chance ligy. S 56 body se ambiciózní tým z Vysočiny vyhřívá na čele s šestibodovým náskokem před druhým Kladnem. Celkově vyhráli svěřenci Petra Vlka 13 z posledních 15 utkání, naposledy v pondělí zdolali na domácím ledě po nájezdech Benátky. Obrana sešívaných si bude muset dávat pozor především na útočníky Lukáše Anděla (s 26 body nejproduktivnější hráč) a Vlastimila Dostálka (s 15 góly nejlepší střelec).
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám všechny hokejové fanoušky u zápasu 30. kola Chance ligy mezi HC Slavia Praha a HC Dukla Jihlava. Úvodní buly je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.