1. česká hokejová liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Poruba 2011 - 20. února 2021   16:00

Havířov
Havířov
31:25' O. Procházka  • 63:46' Mrva (Rašner, O. Procházka)
2:1
(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Poruba 2011
28:54' Korkiakoski  (T. Jáchym, Szathmáry)
Havířov
Dědek, Šudoma – V. Hanzlík, Měkýš
Gascontrol Aréna, Havířov
Poruba 2011

To je ode mě pro dnešek vše a u příštího zápasu zase na počtenou!
Ve třetí třetině mohli strhnout zápas na svou stranu oba týmy, ale ani jeden z nich své šance proměnit nedokázal. Rozhodující branka utkání tak padla až v prodloužení, kdy se parádní individuální akcí prosadil Mrva. AZ tak dneska bere další body a stále ještě žije jejich šance zahrát si předkolo play off.
63:46'
Havířov právě vstřelil branku!
JAKUB MRVA šel sám do pásma proti trojici protihráčů, po křídle objel obránce a skvěle zakončil bekhendem pod horní tyčku. Asistence Alex Rašner a Ondřej Procházka.
63:24'
Rašner zaváží puk do útočné třetiny.
62:57'
Slavíkovu střelu blokuje Doktor. Vhazuje se po pravici Stezky.
62:30'
Slavíkova střela šla mimo a vyhání Porubu z pásma.
62:19'
Jáchym se zjevil v obrovské šanci, ale ani nadvakrát zblízka Stezku nepřekonal. Ten předvedl famózní zákroky
61:56'
Poruba opět drží puk. Kozák pálil mimo.
61:34'
Nápor Poruby se pozastavuje po ztečované střele do ochranné sítě.
61:10'
Szathmáryho střela byla zblokována Marunou, ale AZet nedokázal vyhodit.
60:40'
Hosté vyhráli důležité vhazování a kombinují.
Oddechový čas pro hosty.
60:37'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Antonín Bořuta – 2 min., podrážení). Rozhodčí se po dlouhé debatě nakonec shodli, že Bořuta vyloučen bude
60:10'
Vhazování vyhráli domácí a Prokeš se rozjel do útočného pásma.
60:01'
Třetí třetina branku nepřinesla, takže utkání půjde za malou chvíli do prodloužení.
60:00'
59:54'
Korkiakoski se těsně před koncem třetiny ocitl v mezikruží v ideální pozici, ale netrefil bránu!
59:30'
Cihlář vjížděl do útočné třetiny, ale neměl komu přihrát a o puk přišel.
58:28'
Tentokrát vystihl rozehrávku Seman, ale neměl dostatečnou rychlost, aby se dostal do úniku.
57:24'
Korkiakoski vystihl přihrávku, ale v situaci dva na jednoho s Raškou úspěšní nebyli!
56:32'
Doktorovu ránu vyrazil Muštukovs jen před sebe, ale nikdo z jeho spoluhráčů už se k dorážce nedostal.
56:15'
Po icingu Havířova se vhazuje v obranném pásmu AZ.
55:40'
Urbance nahodil puk od modré čáry. Stezka přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
55:14'
Pořízek se téměř proháčkoval mezi obránci a mohl jet sám na Stezku.
54:16'
Procházka získal puk za bránou soupeře a předkládal ho volnému Doktorovi. Přihrávku na poslední chvíli zblokoval Muštukovs.
53:32'
Prokeš vyhrál vhazování před sebe a ihned přihrával před bránu, tam si ale puk nenašel žádný z jeho spoluhráčů.
53:28'
Hosté se provinili dalším zakázaným uvolněním a nedokázali tak vystřídat.
53:19'
Prokeš aktivním napadáním donutil obránce vyhodit až za Stezku.
52:42'
Špaček vyslal pouze slabou střelu, kterou Stezka vyráží do rohu.
51:32'
Seman najížděl z boku sám na Muštukovse, udělal kličku, ale puk poslal těsně mimo!
51:02'
Prokeš se probíjel k hostující bráně. Nakonec zvolil zpětnou přihrávku, která spoluhráče nenašla.
50:25'
Mrva kvalitním napadáním získal puk, ale poté špatně přihrál
49:57'
Stezka vyjel za pukem nahozeným po mantinelu, ale nezastavil ho. Útočící hráč Poruby toho využít nedokázal.
49:21'
Rašner v útočné třetině puk jen nahodil na Muštukovse a odjel střídat.
48:13'
Korkiakoski střílel z levého kruhu jen těsně mimo levou tyč Stezkovy brány!
47:06'
Rašner vyhazuje hned po vhazování puk přes celé hřiště.
47:00'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jaroslav Mrowiec – 2 min., podrážení).
46:32'
Szathmárova dělovka proletěla nad bránou Stezky.
45:49'
Kozák nahazoval na Stezku, ale trefil jen svého spoluhráče.
45:28'
Doktor udělal velkou chybu v rozehrávce a Pořízek se řítil sám na Stezku, ten mu střelu vyrazil betonem!
45:15'
Mrva nahodil puk ze středního pásma. Muštukovs ho nakonec musel přidržet a bude se vhazovat po jeho levici.
44:52'
Brána za Stezkou se uvolnila a rozhodčí tak musel přerušit hru.
44:36'
Obránci Poruby drží puk za svou bránou a čekají na kvalitní nabídku spoluhráčů.
43:42'
Urbance předkládal puk před bránu, ale jeho spoluhráč tečoval střelu mimo.
42:57'
Doktorovu střelu vyráží Muštukovs jen před sebe.
42:11'
Maruna střílel v dobré pozici z levého kruhu, ale Muštukovs vyrazil jeho pokus vyrážečkou
41:37'
Stloukal tvrdou ranou jen vyprášil Stezkovy betony.
41:18'
AZet po lehkém tlaku Poruby vyhazuje na zakázané uvolnění.
41:00'
Kachyňa rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.
40:33'
Semanova střela byla zblokována Szathmárym.
40:01'
Ani začátek druhé třetiny nepřinesl větší vzrušení. To se dostavilo až při pěstním souboji Voráčka s Kachyňou. To jakoby oba týmy nestartovalo a začalo se hrát ve větším tempu. Střelecký účet utkání otevřel parádní akcí Korkiakoski. Vedení ale Porubě dlouho nevydrželo a z trestného střílení vyrovnal Procházka. Zápas tak zůstává po dvou periodách vyrovnaný. Oba týmy mají šanci strhnout vedení ve třetí třetině na svoji stranu a získat tížené 3 body. Třetí třetina začíná zhruba v 17:37.
40:00'
39:52'
Poruba ještě zkoušela zaútočit, ale tuhle třetinu už se jim to nepovede.
39:30'
O puk se bojuje za brankou Havířova.
38:42'
Prokeš zkoušel dostat puk na bránu, ale nepodařilo s mu to přes hlouček těl.
38:19'
O kotouč se bojuje v rohu za bránou hostí.
37:42'
Seman nezpracoval přihrávku v útočném pásmu a puku se zmocňuje obránce Poruby.
37:14'
Doktor střílel po vhazování jen těsně mimo.
37:02'
Rudovský vystihl rozehrávku Poruby, ale jeho následný pokus byl zblokován obráncem.
36:25'
Marunovi se nepovedla klička za bránou hostů a přichází o puk.
35:54'
Ani další přesilovka nepřinesla nebezpečnou příležitost. Poruba se, ale krátce po trestu osvobozuje a vyhazuje na icicng.
35:10'
Procházka nahrával před bránu, ale brankář Poruby záměr vystihl.
34:32'
Prokeš vybídl na teč Chrobočka. Muštukovs vytahuje střelu vyrážečkou.
33:49'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., držení).
33:32'
Havel nahodil puk ze střední třetiny na Muštukovse, který předvedl nejistý zákrok lapačkou.
33:17'
Rozhodčí signalizuje přihrávku rukou. Hra je tak přerušena a následuje komerční přestávka.
32:18'
Sikora byl sám před Stezkou, ale bekhendový pokus byl příliš slabý aby výrazně ohrozil domácího gólmana
32:10'
Stezka odvážně skočil po odražené puku po nahození a ukryl ho pod lapačkou.
32:04'
Korkiakoski v obrovské šanci pálil nad Stezkovu bránu! Jeho střela byla ještě ztečována a vhazovat se tak bude v obranném pásmu AZetu
31:25'
ONDŘEJ PROCHÁZKA využívá trestné střílení krásným blafákem do bekhendu.
31:23'
Cihlář ujížděl sám na Muštukovse, ale byl faulován a bude z toho trestné střílení!
30:47'
V útočném pásmu teď i první havířovská řada.
29:55'
Další dobré příležitosti Poruby, ale Stezka další branku nedostává.
29:44'
Poruba po gólu výrazně aktivnější. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
28:54'
Poruba právě vstřelila branku!
MARKUS KORKIAKOSKI si krásně vybruslil na střed hřiště kolem obránce a nedal Stezkovi šanci. Asistence: Tomáš Jáchym a Šimon Szathmáry
28:04'
Pro Havířov to byla další přesilová hre, ve které se nedostal k výraznější možnosti.
27:22'
Puk opět až za Stezkovou bránou.
26:56'
Havířov má tedy přesilovou hru, ale Szathmáry vystihl přihrávku na modré čáře a vyhazuje puk.
26:00'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Voráček – 2 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost).
26:00'
Po střetu u střídaček se do pěstního souboje pustil Voráček s Kachyňou.
25:27'
Kotouč je v rohu za havířovskou bránou, kde o něj bojuje hned několik hráčů.
24:53'
Slavík nezpracoval puk na modré čáře a Poruba se tak sama připravila o útočné pásmo.
24:19'
Hudeček se ihned po vhazování dostal ke střele v dobré pozici, ale Stezka výborně zmenšil střelecký úhel a se střelou si poradil.
24:13'
Po nepřesné přihrávce následuje icing Havířova.
23:55'
Stezka musel vyjet z brány a pomoc při rozehrávce svého týmu.
22:48'
Stloukal se dostal k odraženému puku před bránou Stezky, ale trefil jen obránce.
21:50'
Doktor vyvezl kotouč až za bránu Poruby.
21:23'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Antonín Bořuta – 2 min., hákování).
21:22'
Korkiakoski byl už sám před brankářem, ale Bořuta situaci zachránil faulem.
20:08'
Chvíli po vstupu do třetiny to zkoušel svou střelou Szturc, ale obránce ji ztečoval mimo bránu
20:01'
První třetina moc nebezpečných příležitostí nepřinesla. Jedinou vážnější šanci měli domácí, a to když Doktor předkládal puk Semanovi, který ale odkrytou klec netrefil. Poruba začala být nebezpečnější hlavně ke konci třetiny. Nejvíce z jejich týmu byl vidět Korkiakoski. Druhá třetina, která začne přibližně v 16:44, snad přinese více zajímavých okamžiků.
20:00'
19:34'
Korkiakoski si kličkou položil obránce, ale zakončit už nedokázal.
18:42'
Bořutovi se nepodařil zpracovat puk na modré čáře a AZ tak přichází o útočné pásmo.
18:00'
Havířovu se stále nedaří získat útočné pásmo.
17:30'
Slavík vyhazuje puk až za Stezku.
17:21'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Markus Korkiakoski – 2 min., nedovolené bránění).
16:54'
Korkiakoski si krásně vyměnil puk s Jáchymem, ale střela byla zblokována mimo.
16:16'
Korkiakoski vypálil ihned po vhazování, ale Stezka opět kryje betony
16:13'
Havel nenašel spoluhráče ve středním pásmu a je z toho icing.
15:40'
Znovu dlouhá rozehrávka Poruby
14:44'
Špaček vystřelil nebezpečně mezi nohama bránícího hráče. Stezka měl ale připravené betony
14:10'
Kachyňova střela zblokována Slavíkem
13:53'
Poruba se osvobozuje jen díky zakázanému uvolnění.
13:22'
Žovincovi se odkryl prostor a ten toho využil, jeho střela však byla opět zblokována.
12:34'
Rašner objel hned přes dva protihráče a získal pro svůj tým pásmo
11:55'
I přes problémy s rozehrávkou Poruba nakonec zakládá útok.
11:39'
Havlovo ostré nahození vyráží Muštukovs do ochranné sítě.
10:53'
Velký závar před Stezkou řeší domácí vyhozením přes všechny čáry
10:26'
Bořutovu ránu od modré zastavil Muštukovs betonem
10:13'
Dobrý rychlý protiútok Poruby končí jen zblokovanou střelou.
09:33'
Prokešovi sjel kotouč z čepele ve vyložené střelecké pozici
08:58'
Doktor předkládal přihrávku Semanovi, který byl před odkrytou klecí, ale puk netrefil!
07:52'
Ani čtvrtá lajna AZetu se v útočném pásmu neusadila.
06:56'
Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu. A stále se čeká na větší příležitost na jedné či druhé straně.
06:38'
Žovinec zkoušel prověřit Stezkovu pozornost z rohu, ten měl ale beton na správném místě.
05:45'
Kozák si dělal prostor na modré, ale jeho střela minula pravou tyč.
04:46'
Prokeš pálil z levého kruhu, ale obránce předvedl výborný blok.
04:05'
Havel rozehrál špatně, ale gólman Muštukovs nakonec puk přidržel
03:03'
Mladý Becher se teď nechal lacině připravit o puk, ale Klíma z toho střelu nakonce nevyprodukoval.
02:24'
Mrva zaváží kotouč do útočné třetiny.
01:08'
Kachyňa dlouhou příhrávkou našel Doktora, který prověřil Muštukovse.
00:30'
Hráči Poruby vyhodili puk pouze na střídačku, bude se tak vhazovat v jejich třetině.
00:16'
Muštukovs si připisuje první úspěšný zákrok po střele Rašnera.
00:01'
Hráči už jsou na ledové ploše, utkání tak za okamžik začne.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Štipčák) – Chroboček, Rašner, Kachyňa, Bořuta (A), Mrowiec, R. Havel, Kočí – Rudovský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Mrva, Maruna (C), Cihlář – Petriska, Kořenek, Becher.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Slavík, T. Voráček, Kozák (A), Urbanec, Žovinec, Szathmáry – Kanko, Klíma, Špaček – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Sikora (C), Hudeček, Pořízek – Endál (A), Raška I, Žolobov – Häring.

Rozhodčí: Dědek, Šudoma – V. Hanzlík, Měkýš.
AZet zvládl po reprezentační přestávce těžký duel s Jihlavou a získal tak pro ně velmi cenné 3 body. To Porubě se naopak nedařilo a v Litoměřicích dokonce nevstřelila ani branku. Havířov do utkání s Porubou opět vstupuje s tím, že musí bodovat, aby měl ještě reálnou šanci se porvat o postup do play off. Ostravský tým se zase snaží probít do nejlepší čtyřky, která zaručuje přímé čtvrtfinále ve vyřazovacích bojích, na tu aktuálně Poruba ztrácí dva body.

Aktuální forma
U Azetu stále platí to, že se jim daří více v domácím prostředím, což potvrdili i proti Jihlavě. Z posledních 5 zápasů mají tedy 3 porážky a 2 vítězství. Obě vítězství si připsali havířovští hokejisté v domácí aréně a naopak všechny porážky na hostujících kluzištích. Poruba je na tom s Havířovem shodně. 3 porážky a 2 vítězství z posledních pěti duelů. Z čehož vítězství zaznamenali Porubané pouze doma. V celkovém pohledu na tabulku venku na tom však Poruba není tak špatně, když uhrála 20 bodů z 13 zápasů.

Vzájemné zápasy
V minulé sezóně se oba mančafty po 30 kolech dostaly do Části vítězů, a tak spolu odehrály hned 6 zápasů. Z toho čtyřikrát putovaly 3 body do Havířova a dvakrát do Poruby. V aktuálním ročníku se sehrál jeden zápas, a to těsně před reprezentační pauzou. V divokém zápase, který nakonec skončil 6:5, se radovala z vítězství domácí Poruba. Hosté totiž nedokázali udržet slibný dvougólový náskok, který měli ještě na konci druhé třetiny.