Šlágr kola v Budvar aréně šest tisíc diváků rozhodně nenudil. Piráti vedli na jihu Čech už o dva góly, ale branky mladíků Roba a Prokeše poslaly zápas do prodloužení. V tom gól nepadl a rozhodnout tak musely až nájezdy. V nich domácím nepomohl ani kapitán Josef Straka, který se do hry vrátil po odstoupení v první části. O jediný úspěšný nájezd se postaral Marek Hovorka. S diváky se loučí i Roman Bernat, který strávil zápasový den s Motorem a absolvoval i rozbruslení a na střídačce i první třetinu. Loučím se s vámi i já, hezký zbytek předvánoční soboty.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
Autorem vítězné branky je MAREK HOVORKA, který jako jediný skóroval.
Tomáš Nouza s kličkou do bekhendu a střelou mezi betony Kopřivy neuspěl a je rozhodnuto.
Jan Chlouba si nepřišel na domácího brankáře.
Josef Straka se vrátil do hry a rozvlnil pouze boční síť.
Marek Hovorka našel skulinku mezi Kůdelovými betony.
Luboš Rob branku netrefil.
Štěpán Hřebejk na Kůdelu nevyzrál.
Samostatné nájezdy začínají.
Nájezdy začnou Piráti Chomutov.
Krásný šlágr první ligy najde se rozuzlení až v penaltovém rozstřelu. V prodloužení měli navrch domácí, Švihálek ale svou šanci nevyužil. Naopak Chomutov nevystřelil ani jednou na branku. Uvidíme, co přinesou nájezdy, na které je zpět domácí kapitán Josef Straka.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Duel směřuje do nájezdů, ani jeden z týmů nechce udělat chybu. A Josef Straka už se protahuje...
62:44
Duel je v závěru hodně hektický a vyhrocený. Vráblík se tlačil do zakončení, ale byl zastaven na hraně pravidel.
61:45
Heřman našel před brankou úplně volného Švihálka, který zblízka hostující svatyni přestřelil.
61:33
Kotouč se dotkl ochranné sítě, proto je hra znovu přerušena.
60:55
Kopřiva před Nouzou raději přikryl kotouč, vhazovat se bude po jeho levici.
60:14
Na střídačku domácích se vrátil Josef Straka! Že by trumf domácích na případné nájezdy?
60:01
Nouza prohrál vhazování, proto už se nestane nic. Utkání po právu bude pokračovat v prodloužení, Jihočeši si za bojovnost a vůli po vítězství minimálně bod zaslouží. A o ten druhý navíc se teď bude hrát.
60:00
59:55
Motor si ještě vybral oddechový čas a chystá závěrečný smrtící úder.
59:55
Ještě jedno vhazování před Kopřivou.
59:32
České Budějovice právě vstřelily branku!
Budvar aréna na nohou, je vyrovnáno! Při hře bez brankáře se dostali Jihočeši do obrovského tlaku, od modré čáry vypálil Luboš Rob a jeho střelu tečoval do branky RADEK PROKEŠ. Asistence: Luboš Rob a Roman Vráblík.
59:15
Motor je v šesti.
59:00
Už se rozběhla poslední minuta základní části.
58:10
Suchánek se po své střele dral k dorážce, ale byl zablokován.
56:59
Takový klid před bouří. Motor se chystá k závěrečnému náporu, Chomutov se nikam nehrne.
55:29
Chmelířovo nahození bylo nadějné, Kopřiva na něj vůbec nereagoval.
54:50
Nouza je na ledě, domácí mají pět minut na vyrovnání.
54:42
Hovorka pálil tvrdě z levého kruhu, Kůdela byl včas na svém místě.
53:41
Motor se brání přesilovce, ale při tom Kuchejda s Přibylem šetří čas v útočné třetině.
52:50
Tomáš Nouza (CEB) – 2 minuty za hákování. Domácí forvard se tlačil za dorážkou, ale blokoval ho obránce. Za vzájemný souboj pak dostal Nouza dvouminutový trest, kterému se celkem pochopitelně diví.
Dnešní utkání sleduje 6079 diváků!
52:14
Nouza je na ledě, domácí se ženou za vyrovnáním.
51:04
Vladimír Růžička (CHM) – 2 minuty za hákování. Bude se hrát sedmdesát vteřin ve čtyřech, pak začne zkrácená přesilovka Motoru.
51:04
Rozhodčí signalizoval trest a z branky ujížděl Kopřiva. Jenže trest byl pro hráče hostí, proto musel hostující gólman mazat do branky. Přečíslení Motoru tři na jednoho zakončil Kuchejda střelou mimo.
50:40
Semrádovi se podařilo nadvakrát vyhodit a domácí střídají.
50:14
Tomáš Nouza (CEB) – 2 minuty za hákování. Přesilovka pro Chomutov.
49:13
Chmelířův bekhend byl chvilkovou nadějí Motoru na vyrovnání, ale po zákroku Kopřivy se z hlediště ozvalo standardní "jééé."
48:16
Suchánek zkusil překvapit Kopřivu z úhlu, na druhé straně byl ve střehu i Kůdela.
46:51
Po úmyslném ofsajdu se hra přesune opět před Kopřivu, kde se hraje pochopitelně víc v posledních minutách.
45:46
Že by další zranění? Michal Švihálek byl zasažen hokejkou do obličeje a zatím ho v první formaci nahrazuje Přibyl.
44:32
Po svém návratu z trestné lavice mohl Hovorka skórovat, ale když mu David Květoň připravil šanci, tak se proti němu vytáhl Kůdela.
44:01
Mucha střílel po ledě mimo tři tyče, hosté se znovu osvobozují.
43:10
Motoru se zatím přesilovka nedaří, hosté vyhazují.
42:15
Marek Hovorka (CHM) – 2 minuty za zdržování hry. Hostující forvard vyhodil kotouč do hlediště a nabídl domácím početní výhodu.
41:42
V sestavě Motoru je zpět Vaniš, ale pro dnešek už jistě dohrál Josef Straka.
41:08
Úvod závěrečné periody je trošku rozháraný, nepřesná Suchánkova přihrávka končí zakázaným uvolněním.
40:01
Ve druhé třetině už se domácí fanoušci druhého gólu nedočkají, ale před závěrečnou částí je vše otevřené. Motor totiž hraje s lídrem tabulky i přes řadu absencí vyrovnanou partii. V závěru druhé části snížil Luboš Rob, když mu kotouč připravil Nouza. Třetí třetina začne v 18.45.
40:00
38:54
A rozdováděná Budvar aréna si pochopitelně žádá vyrovnání...
38:24
I když nemá u sebe Josefa Straku, tak si Tomáš Nouza dokáže poradit. Českobudějovický kanonýr se uvolnil v rohu, připravil kotouč na brankoviště pro LUBOŠE ROBA, který poprvé dnes překonal Kopřivu. Asistence: Tomáš Nouza a Martin Heřman.
37:35
Kuchejdova rána byla hodně nepřesná. Kotouč se však vracel od mantinelu zpět před branku, proto ho hostující muž s maskou raději přikryl.
35:53
Hodně hektické minuty zažíváme v Budvar aréně, ale stav zůstává nezměněný.
34:40
Z protiútoku se sám na Kůdelu řítil Růžička, ale trefil tyč!
34:25
Domácí už křičeli "góóól," když Švihálek z úhlu prostřelil Kopřivu. Ale hostující obránci stačili odpálit kotouč do bezpečí.
33:34
Kadlec je na ledě, pokračuje klasická početní výhoda.
33:26
Nouza s Muchou ostřelovali Kopřivu, ten odolal.
32:54
Brett Skinner (CHM) – 2 minuty za sekání. Je tu znovu přesilovka 5 na 3 pro Motor, tentokrát osmatřicet vteřin!
32:45
Domácí byli blízko snížení! Nouza nahodil kotouč do útočné třetiny, puk se ale díky nečekanému odrazu vrátil k domácímu ostrostřelci, kterému do gólové střely skočil brankář Kopřiva, který si původně jel pro kotouč za branku.
32:15
Dálnice před Kopřivou znamenala, že si hostující gólman v klidu našel střelu Chmelíře.
31:32
Martin Kadlec (CHM) – 2 minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka Jihočechů.
31:32
Vaniš odešel do kabiny. To se to Rosolově partě pěkně sype...
30:59
Na ledě zůstává po jednom ze soubojů Vaniš. Měl by být ale v pořádku, vrací se na střídačku po svých.
29:52
Kuchejdův objezd branky Kopřiva očekával, proto byl připraven u své pravé tyčky a situaci ohlídal.
28:41
Suchánek s Nouzou pálili sice tvrdě, ale svatyni hostí netrefili.
26:46
Mucha je na ledě, pokračuje se v pěti na obou stranách.
26:10
Oba vyloučení Piráti jsou na ledě, hosté hrají chvilku klasickou přesilovku.
25:49
A znovu nepovedená kombinace domácích. Straka hodně chybí...
25:19
Vráblíkovu dělovku Kopřiva vyrazil a Hřebejk vyhazuje.
24:46
Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za podražení. Jihočeši budou pokračovat v přesilovce čtyři na tři.
24:10
Milan Toman (CHM) – 2 minuty za krosček a Tomas Sinisalo (CHM) – 2 minuty za faul loktem. Motor bude hrát dvě minuty pět na tři!
23:45
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti odskakují Motoru na dvoubrankový rozdíl. Rozhodčí pustili hraniční situaci na modré čáře, Gajovský poslal kotouč před branku na ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, který nadvakrát dostal kotouč do sítě. Asistence: Nikola Gajovský a Marek Hovorka.
23:14
Rob nastupuje ve dvou formacích a teď se pokusil od mantinelu překvapit Kopřivu, zkušený gólman byl však ve střehu.
21:50
Chmelířovu střelu od modré Kopřiva trošku nejistě vyrazil a domácí pokračovali v akci. Do mezikruží si sjel Bárta, ale neatakovaný trefil jen Kopřivovu náruč.
20:49
Na ledě chybí zatím ve druhé části Josef Straka. To by byla vážná absence pro Motor, kdyby se už domácí kapitán nemohl vrátit do utkání.
20:01
První třetina je u svého konce. Šlágr první ligy se hraje před zaplněnou arénou ve vysokém tempu. Piráti měli v úvodu navrch, vstřelil branku, ale pak převzal otěže hry Motor. Žádný z náznaků šance se však nepovedlo Jihočechům přetavit ve vyrovnání. Uvidíme, co nabídne druhá část, která začne zhruba v 17:52.
20:00
19:37
Kůdela podržel kotouč ve své lapačce a necelou půlminutu před koncem první periody se bude vhazovat v obranné třetině domácích.
19:17
Bídná. Takové přízvisko by snesla přesilovka Jihočechů, která právě skončila.
18:15
Robovo nahození od modré tečoval několik centimetrů vedle pravé tyče Pajič.
17:17
Jan Rutta (CHM) – 2 minuty za podražení. Domácí mají možnost před odchodem do šaten vyrovnat.
16:26
Hosty pochopitelně nejvíc zlobí druhá formace Motoru. Teď Nouza připravil pozici pro Heřmana, který těsně minul.
15:52
Motor odehrál oslabení výtečně, Semrád je na ledě.
15:01
Hřebejkova střela z úhlu Kůdelu nepřekvapila a Mucha znovu vyhazuje.
14:15
Suchánkovi se podařilo vyhodit a domácí střídají.
13:52
Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za podražení. Záhy po skončení domácí přesilovky si početní výhodu zahrají i Piráti.
13:45
Přesilovka Motoru je pryč, příliš povedená nebyla.
12:32
Vrchol levého kruhu, to je palebná pozice pro Tomáše Nouzu. Teď proti jeho dělovce musel vyletět semafor Kopřivy.
12:06
Hřebejk vyvezl kotouč a jeho ofenzivní akci zabrzdil netrpělivý spoluhráč na modré čáře.
11:45
Vladimír Růžička ml. (CHM) – 2 minuty za držení. První přesilovku dnešního šlágru si zahrají Jihočeši.
10:48
Z pravého kruhu vypálil švihem Veselý, proti druhé brance byla Kůdelova lapačka.
09:09
Domácí se dostali do přečíslení a Prokeš zkusil přihrát přes brankoviště na Roba, ale Kopřiva kotouč vypíchl.
08:24
Po delší době si na puk sáhl Kůdela, ale Hřebejkovo nahození bylo pro něj jen takovou pochoutkou.
07:59
Domácí v posledních minutách přidali a tlačí soupeře. Semrád od modré vypálil, ale Kopřiva kotouč viděl.
06:55
Hned po buly pohotově vypálil Nouza, ale hostující gólman byl na místě.
06:47
Hosté chybovali v rozehrávce a toho chtěla využít druhá formace Motoru. Heřmanův pokus však Kopřiva lapil a další střely zblokovaly obránci Pirátů.
05:22
Kopřiva raději podržel kotouč před dotírajícím Bártou, vhazovat se bude po jeho pravici.
04:29
Další ofenzivní akci lídra první ligy zastavilo postavení mimo hru.
03:24
Hosté se dostávají do vedení. Nahození Davida Květoně ve skrumáži před brankou šikovně tečoval ŠTĚPÁN HŘEBEJK a kapitán Pirátů posílá svůj celek do vedení. Asistence: David Květoň.
02:38
Štěpán Hřebejk objel branku a pokusil se překvapit Kůdelu. Jeho zákrok nebyl úplně jistý, ale celou situaci zvládl.
02:17
Zatímco se na ledě vystřídaly všechny čtyři formace obou týmů, předvedl domácí pěkné choreo "Město hokeje."
00:59
Motor předvedl první pěknou akci. Heřman hledal před brankou Nouzu, ten v tísni mířil mimo.
00:01
Na led dorazil už i Roman Bernat, kterého potleskem ve stoje vítá celá aréna.
Hlavní aktéři utkání už jsou na ledě, Budvar aréna je hodně slušně zaplněná a další diváci přicházejí.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Pechek) – Vráblík, Škopek, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Matoušek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Bárta, Trummer, Přibyl – Bernat.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Stehlík, Rutta, Skinner, Koma, Toman, Bartejs – Gajovský, Šťovíček, McGregor – Hovorka, Chlouba, Sinisalo – Vl. Růžička ml., L. Květoň, Kadlec – Hřebejk, D. Květoň, Veselý.

Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Kajinek, Zavřel.
Kromě toho, že se jedná o šlágr kola, v němž se představí první s druhým celkem tabulky, tak se chystá ještě jedna sláva. S Motorem totiž podepsal smlouvu na jeden zápas hendikepovaný Roman Bernat, který v létě 2012 přišel o dolní končetinu. Jednadvacetiletý mladík stráví s týmem celý zápasový den včetně rozbruslení a první třetinu stráví na střídačce. U vchodů do Budvar arény budou připraveny kasičky, kam diváci budou moci přispívat na sbírku pro Romana Bernata. Do ní věnovala Nadace ČEZ 100 000 Kč.
ČEZ Motor je v tabulce druhý s dvoubodovým náskokem na duo Třebíč-Kladno. V posledním duelu Jihočeši urvali cenné dva body za výhru 2:1 na nájezdy v Havířově. V tomto zápase podal dobrý výkon Hynek Kůdela, který nastoupí v brance i v sobotu. Motoru se však rozrostla marodka, na níž přibyl Punčochář. V obraně tak nastoupí mladíci Škopek a Matoušek. I přes řadu absencí touží svěřenci trenérů Rosola a Bělohlava uspět.
Piráti Chomutov se po nepříliš povedeném rozjezdu v druhé nejvyšší soutěži dostali do formy a aktuálně suverénně vládnou tabulce. V ní mají 82 bodů a náskok čtrnácti bodů na druhý Motor, který má však o zápas navíc. Piráti jako exligový celek má k dispozici široký kádr, jelikož úzce spolupracuje s kadaňskou farmou. Trenér Kopřiva se však musí obejít bez tří mládežnických reprezentantů – Kämpf a bratři Kašové.
Vítejte při sledování šlágru 37. kola první ligy. V něm se v sobotu od 17 hodin utká domácí ČEZ Motor České Budějovice s Piráty z Chomutova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.