Stadion po dvou brankách Davida Švagrovského a jedné trefě Adama Chlapíka slaví vydřené vítězství nad Jihlavou. Připisují si tak další tři body do tabulky a celkem jich mají šest. Já se s Vámi tímto loučím a u dalšího online přenosu na přečtenou.
60:00
59:36
Po střetu se soupeřem se z ledu těžce zvedá Martin Ondráček a museli mu pomoci spoluhráči.
59:19
Vyloučení hostů. Dvě minuta za sekání dostává Filip Seman.
59:07
Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Angel Krstev.
58:42
58:22
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
57:24
Jihlava se snaží zvrátit záporné skóre a tak i v oslabení se ke střele dostal Čáp, ale trefil pouze připraveného Krále.
56:42
Vyloučení hostů. Dvě minuty za hrubost dostává Ondřej Malec.
55:24
Litoměřice právě vstřelily branku!
Litoměřice využívají přesilovou hru. Míka poslal kotouč na teč DAVIDU ŠVAGROVSKÉMU, který jej zvedl nad Kacetlův levý beton. Asistence: Radek Míka, Martin Novák.
54:48
Další nepřesná přihrávka komplikuje domácím přesilovou hru a znovu tak zakládají z poza branky.
53:57
Vyloučení hostů. Dvě minuty za podražení dostává Marek Melenovský.
53:09
Jihlava se usadila v útočném pásmu.
51:28
Novák vybruslil z poza branky, ale jeho nepřesná střela skončila v rohu kluziště.
50:30
Domácí ubránili pernou dvouminutovku a hrají v plném počtu.
49:50
Po pohledné kombinaci střílel Čáp, kotouč se následně dostal k Zemanovi, který jej z poza brankové čáry poslal skrz brankoviště, ale kotouč nedoputoval k žádnému ze spoluhráčů.
49:01
Stadion zatím odolává.
48:30
Dvojnásobné vyloučení domácích. Dvě minuty za hákování dostává Martin Ondráček a za podražení dostává menší trest Karel Plášil.
47:59
47:43
Čachotský z pravého kruhu pálil mimo, kotouč se dostal na modrou čáru ke Schejbalovi, který vypálil a Král našel kotouč ve své lapačce.
46:52
Dobrovolný střílel mimo tři tyče, k odraženému kotouči se dostal Zeman, který jej poslal před bránu a Král jej schoval pod své tělo.
46:06
Čáp střílel od modré čáry a před Králem stojící Seman nebezpečně tečoval kotouč mezi betony domácí brankáře.
45:59
Vyloučení domácích. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Zdeněk Doležal.
44:43
Švagrovský nahodil kotouč na Kacetla, který jej vyrazil před sebe a v následné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval ADAM CHLAPÍK, který procedil kotouč za Kacetlova záda. Asistence: David Švagrovský, Martin Novák.
44:25
Dnešnímu utkání přihlíží 1050 diváků.
44:00
Král vyrazil střelu Semana do rohu kluziště.
42:47
42:40
Chlapík z pravého kruhu minul hostující branku.
41:45
Stadion se osvobozuje.
41:23
Melenovský se pokoušel z velkého úhlu překvapit Krále, bez úspěchu.
40:47
Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává Jaroslav Kalla.
40:01
Ve druhé třetině se hra na obou stranách zklidnila a není to tak vyhrocené jako v první třetině. Největší šanci si vypracoval Čachotský, kterého zastavil výborným zákrokem Král.
Třetí třetina začne přibližně 18:47.
40:00
39:02
Střelu Z. Doležala od pravého mantinelu kryje Kacetl.
37:59
37:52
Čápovu střelu od modré čáry zblokoval V. Bílek.
36:56
Šidlík pouze vyprášil betony Krále.
35:59
Vyloučení domácích. Dvě minuty za hrubost dostává Tomáš Král. Trest odpykává Adam Chlapík.
34:56
Rys nabil Krstevovi na modrou čáru a jeho střelu z první chytá Kacetl.
34:00
Hostující hráči zašlápli kotouč v rohu obranné třetiny a vhazovat se bude po pravé ruce Kacetla.
33:20
Vyloučení hostů. Dvě minuty za napadení dostává Petr Štěpánek.
32:43
Stadion se dostává do velkého tlaku a vytváří si jednu šanci za druhou.
31:05
Čachotský vyjel z rohu až před bránu, kde famózním zákrokem hokejkou na brankové čáře zastavil kotouč Král.
30:18
Král vyráží střelu Čápa do ochranné sítě.
29:50
29:42
Melenovský vracel kotouč před bránu, kde si málem srazil kotouč do vlastní branky Novák.
29:01
Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli.
28:43
Opět Krstev. Tentokrát mířil mimo branku.
28:04
Kacetl vyráží střelu Krsteva.
27:50
Stadion má obrovskou příležitost, jelikož Jihlava jde do tří. Dvě minuty za sekání dostává Filip Seman.
27:01
Vyloučení hostů. Dvě minuty za držení dostává Zdeněk Čáp.
26:56
Nebezpečnou střelu Čápa vyrazil Král.
26:14
Prokš pálil mimo branku.
24:45
Z. Doležal pálil z vrcholu kruhů, ale Kacetl byl pozorný.
24:25
Kotouč nebezpečné poskakoval před Králem, ale žádný z hostujících hráčů nedokázal kotouč zasunout za domácího brankáře.
23:31
Jihlava si nevytvořila pořádnou šanci a domácí hrají v plném počtu.
22:10
T. Doležal velmi dobře napadal a Jihlava měla velké problémy s rozehrávkou.
21:31
Vyloučení domácích. Dvě minuty za vysokou hůl dostává David Švagrovský.
20:01
Na začátku utkání byl Stadion lepším týmem a také z toho vytěžil zatím jedinou branku utkání, o kterou se postaral Švagrovský. Po polovině první třetiny dostaly Litoměřice šanci zvýšit náskok, když se Martin Novák rozjel ke trestnému střílení, ale neproměnil. Konec první dvacetiminutovky se nesl v duchu přesilových her. Velkou měrou k tomu dopomohl Urbanec, který dostal trest ve hře za velmi tvrdý zákrok na Kallu.
Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
20:00
19:48
19:36
Zeman jel osamocen na Krále, jenže na poslední chvíli mu kotouč vypíchl Krstev.
18:48
Hosté vyhazují kotouč až za branku Stadionu.
18:05
17:09
Král s ledovým klidem lapil střelu Jarůška z pravého mantinelu.
16:27
Kacetl ukryl v náručí střelu Mikliše, který se pak dostal do slovní přestřelky s jedním z bránících hráčů.
16:05
Vyloučení na obou stranách. Na straně Jihlavy Jiří Dobrovolný čtyři minuty za hrubost. Za domácí Martin Ondráček čtyři minuty hrubost a dvě minuty za sekání.
16:05
T. Doležal na dvakrát pálil na Kacetla, který kotouč ukryl. Následně se strhla šarvátka mezi Martin Ondráčkem a Jiřím Dobrovolným.
15:29
Švagrovský z pravého kruhu pálil mimo branku.
14:48
Kalla po velmi tvrdém úderu odešel do šatny s krvavým šrámem v oblasti oka.
14:48
Vyloučení hostů. Trest ve hře za úder do oblasti hlavy a krku dostává Patrik Urbanec.
14:30
Kacetl s přehledem kryje střelu Z. Doležala.
14:12
Zakázané uvolnění hostů.
12:32
11:30
Domácí se mohli znovu dostat do samostatného úniku, ale přihrávka Procházky na Chlapíka byla nepřesná.
10:47
Martin Novák nedokázal proměnit trestné, jelikož nastřelil pouze horní tyč.
10:47
Bylo nařízeno trestné střílení. Martin Novák ujížděl sám na Kacetla a při zakončení byl faulován.
10:32
Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Dominik Bílek.
09:34
Jihlava se usadila v útočném pásmu, ale po chybné přihrávce se dostala opět do své třetiny.
08:04
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:01
Ihned po buly se kotouči dostal DAVID ŠVAGROVSKÝ a propálil Kacetla. Asistence: Adam Chlapík.
06:04
Vyloučení na obou stranách. Za hosty Jakub Schejbal a na domácí straně Martin Ondráček, dvě minuty hrubost.
05:00
Důras dostal kotouč před odkrytou klec, bohužel pro hosty nedokázal zakončit přesně.
04:06
První útočná formace ve složení V. Bílek, Kalla, Rys kombinovala v útočném pásmu a V. Bílek mohl doklepnout kotouč do prázdné branky, ale kotouč letící ve vzduchu nedokázal usměrnit.
02:34
Do přečíslení dva na jednoho se dostal Procházka s Ondráčkem, prvně jmenovaný se pokusil dostat kotouč na Ondráčka, jenže kotouč u vypíchl obránce.
02:04
Prokš prošel mezi obránci a pokoušel přihrát kotouč na Březinu, ale přihrávka byla nepřesná.
01:00
Plášilovo nahození od modré čáry kryje Kacetl. Ihned po buly si hostující brankář připsal další zákrok.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Krstev, Bílek D., Míka, Plášil, Šulc, Mikliš, Špelda, Kolář – Bílek V., Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Schwamberger, Antončík.

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Šidlík, Urbanec, Čáp, Štebih, Dobrovolný, Zadražil, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Štěpánek, Prokš – Jarůšek, Malec.
Letní posily v jihlavském týmu

Ke kádru týmu z Vysočiny se připojil čerstvý majitel mistrovského titulu ze Zlína – Marek Melenovský. Jedná se bezesporu o největší posilu Dukly. Melenovský se vrátil na domácí led po dlouhém působení v nejvyšší hokejové soutěži. Na svém kontě zatím má dvě asistence ze dvou utkání.

Další posilnění Jihlava hlásí v brankovišti. Ritticha v brance Dukly nahradil Ondřej Kacetl, talentovaný mladík který se vloni představil v brankovišti hradeckého Mountfieldu. Kacetl bude patřit bezesporu mezi nejlepší brankáře první ligy. V dosavadních dvou zápasech za svá záda pustil pouze jeden gól.

Do obrany se opět vrátil Zdeněk Čáp, který na Vysočině bude působit formou hostování z Hrádce Králové. Dalším talentem v defenzívě Dukly je Petr Šidlík, jihlavský odchovanec a loňský kapitán reprezentačního výběru do dvaceti let. Šidlík se do Česka vrací z kanadské juniorské soutěže.

Dukla zblízka

Jihlava patří tradičně jíž k nejsilnějším týmům soutěže. Mužstvo Petra Vlka pravidelně obsazuje přední příčky tabulky a loni hokejistům z Vysočiny patřila pomyslná bronzová příčka. Letos Jihlava bude opět v roli jednoho z favoritů soutěže a po dvou odehraných kolech jí zatím patří první dělená příčka. Dukla si v hned v prvním kole vyšlápla na posilněný Motor a na ledě soupeře dokázala zvítězit rozdílem tří branek 4:1. Ve druhém kole, které Jihlava hrála na domácím ledě si domácí poradili s nováčkem soutěže z Prostějova. Jestřábi z Jihlavy odjeli s porážkou 0:3.

Hokejisté Stadionu Litoměřice sehrají první domácí utkání, ve kterém hostí soupeře z Vysočiny. Na sever Čech přijede momentálně první celek prvoligové tabulky, který zatím stoprocentně bodoval v obou ligových kolech. Stadion na svém kontě má jednu výhru a jednu porážku, a tak se před domácím publikem bude chtít poprat o cenné body proti silnému soupeři. Utkání se hraje v sobotu 13. září od 17:00 v litoměřické Kalich Areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.