KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Dynamo Moskva - 29. prosince 2017   15:00

Jekatěrinburg
02:17' Obidin (V. Popov) • 06:22' Golyšev  • 09:40' Torčeňuk (Ljamin, Michnov) • 25:33' Timašov (Kučerjavenko, Čajkovský)
4:3
(3:1, 1:0, 0:2)
Dynamo Moskva
03:28' Petunin  (Rylov) • 41:26' Ignatuškin  (Markovin, Tarasov) • 42:49' N. Komarov  (Hietanen)
Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Timašov, Jegoršev, Kuljaš – Chripunov, Krikunov, Kučerjavenko – A. Garejev, Michnov, Torčeňuk – Paré, Golyšev, Česalin – V. Popov, Obidin, Kuzněcov – King.
Fatějev, Lavrentjev – Stroganov, Galimov
Uralec Arena
5100 diváků
Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin, Kutějkin, Hietanen, Solovjov, Rylov, Korjagin – Anisin, Karsums, Boyd – Tarasov, Ignatuškin, Petunin – Brjukvin, Igumnov, N. Komarov – Alexejev, Markovin, Dm. Kazionov – Sopin.

Střely na branku 26:30
vyloučení 1:4
využití přesilových her 0:0
59:20'
Hosté uzamkli Jekatěrinburg v jejich obranném pásmu, vyrovnat se jim však nepodařilo. Domácí tak po dramatické koncovce vítězí.
58:30'
Hosté zkoušejí vyrovnat utkání hrou bez brankáře.
56:32'
Hosté celkem v pohodě ubránili své oslabení a pokračují v pěti proti pěti.
54:32'
Domácí mají ideální příležitost jak uklidnit domácí fanoušky a přidat další branku v přesilové hře. Zatím se jim to však nedaří.
54:28'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., vysoká hůl).
53:02'
Hosté měli vynikající příležitost k vyrovnání, Jakub Kovář však vynikajícím zákrokem podržel Jekatěrinburg.
52:10'
Dynamo Stupňuje svůj tlak, domácí prozatím odolávají i zásluhou zákroků Jakuba Kováře.
49:30'
Dynamo má od snižující branky více ze hry, čeká nás ještě zajímavý závěr utkání.
47:53'
Domácí ubránili oslabení a hrají již v plném počtu hráčů.
45:53'
Vitalij Popov Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. – příliš mnoho hráčů).
42:49'
Oddechový čas pro domácí.
Po kontaktní brance Dynama si Jekatěrinburg vyžádal oddechový čas.
42:49'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A hned vzápětí přidávají hosté další přesnou trefu a jsou domácím na dostřel jediného gólu. Mají tak velkou šanci s utkáním ještě něco udělat. NIKITA KOMAROV dokázal zužitkovat přihrávku od Hietanena a domácí se tak mohou o svůj výsledek začít obávat – 4:3. Asistence: Juuso Hietanen.
41:26'
Po přihrávce zpoza branky Markovinem se z předbrankového prostoru prosadil IGOR IGNATUŠKIN a snižuje na rozdíl dvou branek. Hosté jsou tak zpět ve hře – 4:2. Asistence: Dmitrij Markovin a Daniil Tarasov.
41:05'
Po nahození kotouče Dynamem se bude vhazovat před Jakubem Kovářem.
40:01'
Jekatěrinburg zahajuje třetí dějství v obranném pásmu Dynama.
40:01'
Za malou chvíli bude zahájena třetí třetina zápasu.
Střely na branku 10:7
40:00'
39:01'
Začala poslední minuta druhého dějství, ve kterém Jekatěrinburg vstřelil prozatím jednu branku.
36:50'
Domácí dokončují přesilovou hru před brankou Dynama, gólem však nekončí.
35:43'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michail Anisin – 2 min., podražení).
35:35'
Dynamo ubránilo své oslabení, pokračuje se ve hře 5 na 5
34:28'
Domácí mají v úvodu přesilovky tlak, branku se jim zatím vstřelit nepodařilo.
33:32'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).
29:35'
Po nepřesné rozehrávce domácího mužstva se píská zakázané uvolnění.
27:35'
Další vhazování v obranném pásmu Dynama, po kterém hosté přenášejí hru před branku Jekatěrinburgu.
25:33'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí zvyšují svůj náskok a pokračují v destrukci Dynama Moskva. NIKOLAJ TIMAŠOV tečoval před Jerjomenkem střelu od modré čáry a znovu se tak jeho tým raduje – 4:1. Pro hosty nyní bude velmi těžké dohnat tříbrankovou ztrátu. Asistence: Alexandr Kučerjavenko a Michal Čajkovský.
25:05'
Dynamo kombinuje ve vlastním obranném pásmu.
24:03'
Po tlaku domácích se Dynamo osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
23:02'
Útok Jekatěrinburgu končí úspěšným zásahem Jerjomenka.
21:15'
Zakázané uvolnění Dynama Moskva.
20:01'
Druhá třetina začala, Jekatěrinburg pokračuje v přesilovce, kterou přerušila první přestávka.
20:01'
střely na branku 11:9
20:00'
19:55'
Domácí končí první dvacetiminutovku přesilovkou, která bude pokračovat i v úvodu druhého dějství.
19:50'
Domácím se zatím přesilovka nedaří a zřejmě ji v této části hry nevyužijí. První třetina se blíží ke svému konci.
18:21'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., krosček).
15:21'
Po tečované střele hostí se bude vhazovat v obranném pásmu Jekatěrinburgu.
13:59'
Jekatěrinburg bez problémů kontroluje průběh první třetiny.
12:42'
Hosté po dlouhé době navštívili útočné pásmo domácích, jejich snaha byla však bez efektu.
09:40'
Domácí hokejisté do zápasu vlétli jako uragán a nyní jdou do dvoubrankového náskoku. Na pravé straně nechal kotouč Ljamin ALEXANDRU TORČEŇUKOVI, který si sjel na pravý kruh a odtud střelou švihem nedal Jerjomenkovi sebemenší šanci – 3:1. Asistence: Kirill Ljamin a Alexej Michnov.
08:24'
Domácí se opět usadili v obranném pásmu Dynama, to se však ubránilo.
06:22'
Podél levého mantinelu z vlastní obranné třetiny ujel všem ANATOLIJ GOLYŠEV, dostal se až za obranu Dynama a poté zblízka prostřelil brankáře Jerjomenka – 2:1. Hráči Avtomobilistu si tak vracejí své ztracené vedení zase zpátky. Bez asistence.
05:12'
Hosté zahráli vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.
05:02'
Hosté jsou po vyrovnávacím gólu aktivnější a mají více ze hry.
04:58'
Šance hostí zůstala po vynikajícím zásahu Jakuba Kováře nevyužita.
03:28'
A je vyrovnáno. Po akci na druhé straně se dokázal po dobré přihrávce prosadit ALEXANDER PETUNIN a hosté tak s domácími srovnávají stav tohoto utkání – 1:1. Asistence: Jakov Rylov.
02:17'
ANDREJ OBIDIN si sjel do blízkosti Furcha a dokázal ho prostřelit po bleskové akci domácího celku – 1:0. Avtomobilist se tak ujímá velmi brzy vedení. Asistence: Vitalij Popov.
00:53'
Týmy začaly svižně, zatím však žádný z nich neměl výraznou šanci.
00:01'
Za pár minut odstartuje utkání, ve kterém může zanechat stopu český brankář Jakub Kovář, který je pro dnešní zápas jedničkou Jekatěrinburgu.
Jekatěrimburg je v současné době na 4.místě východní konference KHL, se ziskem 80 bodů, s bilancí 21 výher, 11 porážek, 2 vítězství v prodloužení, 3 vítězství na samostatné nájezdy, 4 porážky v prodloužení a 3 porážky v samostatných nájezdech.
Posledních 5 zápasů: 27.12.2017 Jekatěrinburg – Petrohrad 4:3
23.12.2017 Slovan – Jekatěrinburg 4:5sn
21.12.2017 Jokerit – Jekatěrinburg 2:3sn
11.12.2017 Jekatěrinburg – Chanty Mansijsk 3:4sn
9.12.2017 Jekatěrinburg – Omsk 3:2
Dynamo Moskva okupuje v současnosti 6.místo západní konference KHL, se ziskem 69 bodů, s bilancí 17 výher, 19 porážek, 0 vítězství v prodloužení, 7 vítězství na samostatné nájezdy, 3 porážky v samostatných nájezdech.
Posledních 5 zápasů: 27.12.2017 Magnitogorsk – Dynamo Moskva 5:1
25.12.2017 Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3p
23.12.2017 Dynamo Moskva – Petrohrad 1:5
20.12.2017 Dynamo Moskva – Astana 5:3
11.12.207 Kazaň – Dynamo Moskva 6:2