KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Chabarovsk - 29. října 2018   17:30

Minsk
Minsk
32:33' Pulkkinen (Q. Howden, Kazjonov) • 35:54' Kovyršin (Znacharenko, Kitarov) • 50:29' An. Stěpanov (Chenkel, Kovyršin)
3:6
(0:2, 2:3, 1:1)
Chabarovsk
Chabarovsk
02:35' Ruděnkov  (Dědunov) • 11:46' Pjanov  (Gorškov, Fajzullin) • 27:21' Dědunov  (Fajzullin) • 34:48' Dědunov  (Rasskazov, Ruděnkov) • 35:07' Fajzullin  (Gorškov, Pjanov) • 48:45' A. Kuzněcov  (Filippi)
Minsk
Enroth (35. M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Znacharenko, Chochlov, Jevenko – Q. Howden, Kazjonov, Pulkkinen – Bujnickij, S. Kosticyn (C), A. Kosticyn – Kitarov, Kovyršin, An. Stěpanov – Litvinov, A. Volkov, Kogaljov.
Roman Ščenjov, Konstantin Olenin – Alexandr Černyšjov, Jurij Ivanov
Minsk Arena
8 686 diváků
Chabarovsk

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek pondělního večera!

Trestné minuty: 8 – 6
Utkání mezi Minskem a Chabarovskem zrovna nejlepší reklamu na hokej nepřineslo. Alespoň jsme ovšem mohli vidět celkem devět gólů.

Na výhře Amuru 6:3 se třemi kanadskými body podíleli útočníci Pavel Dědunov, Danil Fajzullin. Dědunov dva góly, asistence. Fajzullin gól, dvě asistence. Na straně domácích byl nejlepším hráčem autor jejich prvního gólu, Teemu Pulkkinen.
59:35'
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a s tou největší pravděpodobností také celého dnešního utkání.
58:27'
Jordán se postaral o vyhození, Amur může prostřídat svou bránící čtveřici.
58:02'
Stěpanov a jeho nebezpečná střela z levé strany, Alikin ale dokázal vyrazit.
57:35'
2 minuty a 25 vteřin do konce třetí třetiny. Podaří se domácím využít přesilovku?
57:35'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., sekání).
56:50'
Čas plyne velmi rychle. Alikin přitom může být ve své bráně stále naprosto v klidu.
55:56'
Dinamu se zatím nedaří dostat do nějakého závěrečného tlaku.
55:11'
Stěpanov napřáhl na levém kruhu ke střele, ta se mu ovšem vůbec nevyvedla.
54:46'
Amur se provinil icingem, vhazovat se bude opět v jeho obranné zóně.
54:30'
Pokus Pulkkinena ze středu útočného pásma, Alikin ale zasahuje.
54:01'
Podaří se domácímu Minsku ještě nějak zdramatizovat toto utkání?
53:31'
Střely na bránu: 23 – 23
53:12'
6 minut a 48 vteřin do konce třetí třetiny. Sergej Kosticyn a Rasskazov v souboji na vhazování po levici Karnauchova.
53:12'
Karnauchov má puk pod kontrolou, je tu poslední reklamní přestávka.
52:58'
52:50'
Nevyšlo to ani tentokrát a Dinamo se už v pohodě ubrání.
52:29'
Chabarovsku se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.
51:59'
Další vyhození od hokejistů Minsku. Zároveň začíná druhá minuta z Volkovova trestu.
51:16'
Běloruskému týmu se podařilo kotouč dostat do střední třetiny. Bránící čtveřice tak může alespoň částečně vystřídat.
50:58'
Čtvrtá přesilová hra pro Chabarovsk a vhazování po pravici Karnauchova.
50:58'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., sekání).
50:29'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Alikin neudržel Chenkelovu střelu od modré čáry, dorážkou z brankoviště se prosadil ANDREJ STĚPANOV. 3:6! Asistence: Kristian Chenkel, Jevgenij Kovyršin.
48:45'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
6:2 pro Amur! ALEXANDR KUZNĚCOV využil špatného střídání soupeře, přičemž následně prostřelil z levé strany Karnauchova mezi betony. Asistence: Tomáš Filippi.
48:03'
Střela Andreje Kosticyna byla zablokována vysoko nad, do ochranné sítě.
47:37'
Kitarov přihrával zleva mezi kruhy, žádného spoluhráče zde ovšem nenašel.
47:05'
Konec reklamní přestávky, vhazování ve střední třetině, před střídačkou Amuru.
47:05'
Hra je zase po delší době přerušena. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:26'
Střely na bránu: 19 – 19
45:30'
Filippi se dostal za obranu soupeře, samostatný únik ovšem nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Trefil pravou tyč Karnauchovy svatyně.
45:06'
Nahození Wiercioche od modré, Alikin má kotouč ve svém držení.
44:25'
Od začátku třetiny se nemuselo přerušovat.
43:59'
Na opačné straně kluziště vystřelil od modré čáry Chenkel, Alikin ale bez práce.
43:26'
Bekhend Zohorny z pravého kruhu pro vhazování, Karnauchov bez problémů vyráží do rohu.
42:50'
Pjanov se snažil dostat do střelecké pozice, přes dobře zorganizovanou obranu soupeře však neprošel.
41:55'
Obránci Minsku s toušem za vlastní bránou, oba trenéři zaveleli ke střídání.
41:33'
Sergej Kosticyn to zkusil z ostrého úhlu, minul ovšem Alikinovu svatyni.
40:02'
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

39:59'
Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.
39:51'
39:46'
Gorškov to zkoušel znovu z levého kruhu, avšak nyní jej zastavil Karnauchov.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:38'
Gorškov měl obrovskou šanci vstřelit šestý gól Chabarovsku, netrefil ale prázdnou bránu.
38:08'
Fajzullin to vzal na sebe, jeho střela z pravé strany ale Karnauchova neohrozila.
37:51'
Toto je v pořadí třetí početní výhoda Amuru.
37:51'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., sekání).
37:15'
Můžeme pokračovat. Vhazování po levici Alikina.
37:15'
Hra přerušena, 2 minuty a 45 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne reklamní přestávka.
36:01'
Čtyři góly dělily pouze 3 minuty a 21 vteřin.
35:54'
Máme tu další gól, tentokrát zase na straně domácích! Střelecký pokus Znacharenkoa od modré čáry dorazil za Alikinova záda JEVGENIJ KOVYRŠIN. 2:5 z pohledu Minsku! Asistence: Dmitrij Znacharenko, Alexandr Kitarov.
35:07'
Netrvalo dlouho a je tu pátý gól hostujících hokejistů! Karnauchov se mezi třemi tyčemi ani neohřál a už kapituluje po bekhendové střele DANILA FAJZULLINA z levé strany. Asistence: Alexandr Gorškov, Valentin Pjanov.
34:48'
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.
34:48'
Amur si bere zpět třígólový náskok! Autorem gólu je PAVEL DĚDUNOV, který se mezi kruhy chopil odraženého puku a poslal jej do brány. Jeho druhá trefa v zápase, 4:1! Asistence: Kirill Rasskazov, Igor Ruděnkov.
33:01'
Střely na bránu: 14 – 9
32:33'
Běloruské Dinamo využívá přesilovou hru a snižuje na 1:3! Howden sice ještě z těsné blízkosti neuspěl. Kotouč za brankáře Alikina ale následně dokázal dostat TEEMU PULKKINEN. Pro Fina sedmá trefa v této sezoně! Asistence: Quinton Howden, Denis Kazjonov.
32:23'
Jordánovi začíná běžet druhá trestná minuta.
31:25'
Ihned po vhazování napřáhl k prudké střele od modré Wiercioch, Alikin ale vyrazil.
31:22'
Druhá přesilová hra pro domácí. Podaří se jim konečně dostat na střeleckou listinu?
31:22'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., sekání).
30:38'
Fajzullin se snažil zleva rychle vytočit před Enrotha, avšak neuspěl.
29:55'
Jsme těsně před polovinou utkání a Chabarovsk vede na hřišti Minsku o tři góly – 3:0.
29:18'
Kovyršinova střela z pravé strany, Alikin ale vyráží svou vyrážečkou před sebe.
28:44'
Bujnickij nebezpečně dotíral na brankovišti, Alikin se musel mít na pozoru.
27:40'
Zpět do akce! Na vhazování po levici gólmana Amuru se staví Sergej Kosticyn a Filippi.
27:40'
Touš si to namířil do ochranné sítě za Alikinovými zády, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
27:31'
Zakázané uvolnění v podání Chabarovsku, vhazovat se tedy bude před Alikinem.
27:21'
Amur přidává třetí gól! Fajzullin přihrál bekhendem z předbrankového prostoru doprava na PAVLA DĚDUNOVA. Ten následně poslal puk do prázdné sítě. 3:0! Asistence: Danil Fajzullin.
26:16'
Střely na bránu: 8 – 7
25:55'
Ani další útočná snaha domácích střelu nepřinesla. Oba brankáři dnes zatím skutečně mnoho práce nemají.
24:30'
Také Sergej Kosticyn se na druhé straně do žádné šance nedostal.
24:15'
Útočná akce Gorškova neměla dlouhého trvání, kupředu mohou hokejisté Minsku.
23:58'
Puk na střídačce hostů, vhazovat by se následně mělo znovu v neutrální zóně.
22:50'
Žuravljov střílel od modré čáry, trefil ovšem hned prvního bránícího hráče.
21:56'
Kotouč si to namířil mezi střídačky, hra je tedy znovu přerušena.
21:43'
21:38'
Ofsajd běloruského mužstva.
21:20'
Amuru se podařilo vyhodit puk z obranné třetiny, do návratu Vorobjova zbývá ještě 23 vteřin.
20:50'
Následně to zkusil zleva Pulkkinen, trefil ale pouze připraveného Alikina.
20:36'
Střelecký pokus Wiercioche od modré z první byl zablokován soupeřem na zadní mantinel.
20:02'
Minsk začíná druhou třetinu na přesilové hře.
20:01'
Hokejisté Dinama a Amuru jsou zpět na ledové ploše Minsk Areny. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 7 – 5
Zablokované střely: 2 – 1
Vhazování (%): 52.38 – 47.62
Hity: 3 – 3
Trestné minuty: 4 – 2
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Minskem a Chabarovskem zrovna nejlepší podívanou nenabídla. Vidět jsme i přesto mohli dva góly. V obou případech se přitom radovali hosté. V 3. minutě skóroval Igor Ruděnkov, v 12. minutě poté využil přesilovku Valentin Pjanov.
20:00'
19:58'
V první třetině se ale už ničeho dalšího nedočkáme.
19:43'
17 vteřin do konce první třetiny a domácí si dnes zahrají první početní převahu. Vhazuje se po levici Alikina.
19:43'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Vorobjov – 2 min., nedovolené bránění).
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:53'
Gorškov se snažil zleva natlačit před bránu, obrana Minsku ale odvedla dobrou práci.
18:12'
Dinamu nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali ofsajd.
17:30'
Nahození Wiercioche od levého mantinelu postrádalo přesnost. Alikin mohl zůstat v klidu.
15:51'
První polovina z trestu Chochlova je minulostí.
15:32'
Nyní vystřelil z pravé strany Vjačeslav Ušenin a kotouč se otřel o levou tyč (z pohledu střelce).
15:12'
Prudká střela od Fajzullin z pravého kruhu, Enroth musel předvést dobrý zákrok.
14:50'
Bude i druhá početní výhoda Amuru úspěšná?
14:50'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Chochlov – 2 min., vysoká hůl).
14:30'
Chochlov to zkusil znovu od modré, nyní už Alikin musel zakročit.
14:18'
Střelecký pokus Chochlova od modré čáry Alikina nezaměstnal.
13:17'
13:17'
Alikin má kotouč ve své moci, po přerušení na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
12:52'
Zakázané uvolnění se ale pískat nemělo. Čároví uznali svou chybu a nyní vhazují ve středovém kruhu.
12:52'
Icing běloruského týmu, vhazovat se tak za malý moment bude před Enrothem.
11:46'
Využitá přesilovka hostů, 2:0! Po sérii přihrávek se ke střele z mezikruží odhodlal VALENTIN PJANOV. Trefil se přitom přesně do pravého horního růžku. Centr prvního útočného formace Amuru zaznamenal svůj třetí gól v letošní sezoně! Asistence: Alexandr Gorškov, Danil Fajzullin.
11:12'
Chabarovsk má tedy k dispozici první přesilovou hru dnešního utkání. Podaří se mu dostat do dvougólového vedení?
11:12'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., sekání).
10:52'
Bude se vylučovat na straně domácích. Amur má zatím ponechanou výhodu.
10:01'
Máme za sebou polovinu první třetiny, Chabarovsk vede na ledě Minsku 1:0. V 3. minutě se prosadil Ruděnkov.
09:41'
Znacharenko zkusil štěstí od modré, našel ale pouze připravenou lapačku Alikina.
09:10'
Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou hostů.
09:08'
Kotouč se dotkl ochranné sítě za Alikinovými zády, hra je znovu přerušena.
08:18'
Amur nahodil puk ze střední třetiny na Enrothovu bránu. Gólman Dinama jej podržel, a hru tak přerušil.
07:20'
Na obou stranách můžeme vidět hned několik nepřesností. Ani jeden z brankářů si navíc zatím nepřipsal ani jeden úspěšný zákrok.
06:21'
Střely na bránu: 0 – 1
06:14'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, před střídačkou Minsku.
06:14'
Útočnou akci Chabarovsku zastavil ofsajd. Proběhne první reklamní přestávka.
05:45'
Zakázané uvolnění nyní čároví pískají také běloruskému týmu.
05:16'
Nahození domácích od modré čáry na Alikinovu bránu neprošlo.
04:43'
Nepřesná rozehrávka a icing v podání Amuru.
04:06'
Hosté s pukem u vlastní brány, obě mužstva prostřídávají své formace.
03:52'
Potěchinova střela z pravého kruhu pro vhazování, Enroth ale zasahovat nemusel.
02:35'
Třetí minuta utkání, Amur otevírá skóre! IGOR RUDĚNKOV obkroužil bránu soupeře, přičemž následně puk poslal před bránu. Do vlastní brány si jej poté zde nešťastně srazil bránící Gotovec. Pro Ruděnkova je to šestý gól, desátý bod v sezoně 2018/2019, Chabarovsk vede 1:0! Asistence: Pavel Dědunov.
01:50'
Úvodní okamžiky utkání nabízejí na ledové ploše naprostý klid.
01:25'
Minsk se ještě chvíli udržel v útočném pásmu, Alikina ovšem nedokázal ohrozit.
00:52'
Bujnickij se snažil prosadit po levé straně, obrana Chabarovsku byla ale dobře zorganizovaná.
00:27'
Po 27 vteřinách hry je tu první přerušení. Píská se zakázané uvolnění domácího týmu.
00:03'
Úvodní buly vyhráli hokejisté Amuru.
00:01'
Ve středovém kruhu je vše připraveno na vhazování, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Minskem a Chabarovskem začne co nevidět.
Oba týmy už stojí na modrých čarách, v Minsk Areně zazní ruská a běloruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

MIN: Jhonas Enroth – 30 let, SWE
→ Z:19 V:3 OG:52 PR:2.91 %ÚS:90.5 SO:0

CHA: Jevgenij Alikin – 24 let, RUS
→ Z:16 V:6 OG:34 PR:2.28 %ÚS:92.5 SO:1

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Znacharenko, Chochlov, Jevenko – Q. Howden, Kazjonov, Pulkkinen – Bujnickij, S. Kosticyn (C), A. Kosticyn – Kitarov, Kovyršin, An. Stěpanov – Litvinov, A. Volkov, Kogaljov.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – D. Vorobjov, Kuzmin, Turbin, Korjagin, Jordán, Žuravljov, Alexandrov – Fajzullin, Pjanov, Gorškov – Potěchin, Filippi, T. Zohorna – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (C), A. Kuzněcov – Dědunov, Rasskazov, Ruděnkov – Popugajev.

Rozhodčí: Roman Ščenjov, Konstantin Olenin – Alexandr Černyšjov, Jurij Ivanov.
Příjemný pondělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy HC Dinamo Minsk a Amur Chabarovsk.

AMUR CHABAROVSK

Amur na druhé straně dnes otevírá na ledě běloruského Dinama dlouhý, sedmizápasový trip. V tabulce Východní konference mu v tuto chvíli patří se 14 body jedenáctá příčka.

Chabarovsk má z posledních pěti zápasů na svém kontě bilanci 2-2-1. Ve svém posledním utkání podlehl doma Ak Barsu Kazaň 2:4. V následujících zápasech tripu pak postupně narazí na HC Viťaz, SKA Petrohrad, Metallurg Magnitogorsk, Avangard Omsk, Barys Astana a na Sibir Novosibirsk.

HC DINAMO MINSK

Běloruské Dinamo v pondělí, 29. října, zahájí doma proti Amuru třízápasový homestand. (Homestand = počet zápasů doma v řadě.) V tabulce Západní konference se momentálně nachází se ziskem 12 bodů na posledním, dvanáctém místě.

Hokejisté Minsku prohráli deset zápasů v řadě – bilance 0-6-4. (Jejich poslední výhra se mimochodem datuje na 28. září.) V dalších zápasech homestandu běloruské mužstvo přivítá čínský Kunlun Red Star a kazašský Barys Astana.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová soutěž světa nabídne v pondělí, 29. října, celkem tři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy HC Dinamo Minsk a Amur Chabarovsk. Úvodní vhazování bude v Minsk Areně vhozeno v 17:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.