KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Riga - 13. listopadu 2018   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
49:31' E. Galimov (Padakin, Bryncev) • 53:53' Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek) • 59:29' Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen)
3:4
(0:0, 0:2, 3:2)
Riga
Riga
24:58' Meija  (Videll) • 35:54' Clark  (McMillan) • 44:51' Meija  (Džerinš, Gegeris) • 49:03' Marenis  (Myttynen)
Nižněkamsk
I. Ježov (An. Makarov) – Polášek, Ogurcov, Bryncev, Timašov, Šaripzjanov (A), Volgin – Jo. Nättinen, Ruohomaa (A), Puustinen – Nestrašil, Padakin (C), E. Galimov – P. Kulikov, Zdunov, Chajrullin – Arkalov, Avcin, Jakimov – Šarifjanov.
Gusev, Sergejev – Goljak, Děďulja
Neftěchim Arena
3 026 diváků
Riga
Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Sotnieks (A), Zanetti, Ališauskas, Šulenin, Maione, Gimajev – Gillies, Clark, McMillan – Gegeris, Džerinš, Meija – M. Redlihs (A), Darzinš (C), Videll – Marenis, Myttynen, Berzinš – Pavlovs.

On-line přenos je u konce, u některých z dalších se na vás zase budeme těšit. Na shledanou.
Česká stopa

Adam Polášek (NIZ) – (0+1), 2 střely, čas na ledě: 27:05 (suveréně nejvyšší ze všech)
Andrej Nestrašil (NIZ) – (0+0), 4 střely, čas na ledě: 18:01
Uf, to byl teda heroický zápas. Přitom to po bezgólové úvodní třetině vypadalo na pěknou nudu. Po změně stran už se díky dvěma trefám dostalo do hry Dinamo, které v úřadování pokračovalo i v závěrečné tercii. O luxusní čtyřgólový náskok však lotyšský klub málem přišel, když v poslední desetiminutovce úplně vypadl z tempa a dovolil soupeři zabojovat o bodový zisk.
59:53'
Až nyní se hosté definitivně osvobozují a už je jasné, že zápas v Nižněkamsku opravdu vyhrají.
59:45'
Buly v útočné třetině sice vyhráli domácí, ale posléze ztratili puk. Soupeř se ho pokusil vyhodit, což se nepovedlo. Situaci zachránil na modré čáře Polášek.
59:35'
Domácí rozjeli další útok. Zakončoval ho Galimov. Naštěstí pro bránící se tým byl Biljalov připraven.
59:29'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hala bouří! Mocně dotahující Neftěchimik se půl minuty před sirénou dostává na dostřel! Jiskřičku nižněkamské naděje vykřesal tradičně silný finský trojzubec Puustinen – Ruohomaa – JOONAS NÄTTINEN. Asistence: Mikael Ruohomaa a Juuso Puustinen.
58:52'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podrážení).
58:35'
Ježov je odvolán z brankoviště! Logické rozhodnutí, Nižněkamsk nemá co ztratit.
58:00'
Nižněkamsku se čím dál rychleji začíná krátit čas, ohlášeny jsou poslední dvě minuty.
56:32'
Dinamo Riga už pak dohrálo oslabení v klidu.
55:40'
Hráči Neftěchimiku znovu rozhýbali Biljalova, ten však už další puk za svá záda nepustil.
55:22'
Nižněkamský trenér si vyžádal time-out.
53:53'
Početní výhoda domácího týmu pokračuje.
53:53'
Jak se zdá, Neftěchimik je odhodlán úplně vymazat čtyřgólové manko! Pomáhá mu k tomu i Polášek, který na levém křídle zakombinoval s Puustinenem. Po následné přihrávce do mezikruží využil přesilovku JOONAS NÄTTINEN. Asistence: Juuso Puustinen a Adam Polášek.
53:13'
Hosté se už podruhé osvobodili.
52:32'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anthony-Marc Zanetti – 2+2 min, vysoká hůl).
50:10'
Tuhé boje se přenesly do střední zóny.
49:31'
Ale pozor, Nižněkamsk se evidentně nevzdává! EMIL GALIMOV se ve vysoké rychlosti prohnal kolem svého strážce a bekhendovým pokusem do bližší pravé šibenice snížil na 1:4. Asistence: Pavel Padakin a Alexandr Bryncev.
49:03'
Riga právě vstřelila branku!
Tohle už zavání debaklem! Protiútok táhnoucí Myttynen adresoval puk na zadní tyč, kde čepel své hole nastavil RIHARDS MARENIS. Řekl bych, že domácím už nepomůže ani svěcená voda. Asistence: Matias Myttynen.
48:14'
Neftěchimik Nižněkamsk je kompletní.
47:42'
A s Nižněkamskem mohlo být ještě hůře! V oslabení hrající tým pustil hráče soupeřova celku do bezprostřední blízkosti Ježova, ten naštěstí pro domácí zachoval chladnou hlavu.
46:14'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
44:51'
Hráči Neftěchimiku inkasují potřetí a z hlediště se ozývá pískot! Není divu, vždyť na okraji levého kruhu nechali úplně volného GINTSE MEIJU, který po šťastném odrazu trefil odkrytou bránu povyjetého Ježova. Asistence: Andris Džerinš a Emils Gegeris.
43:03'
Dinamo Riga raději uklidňuje hru.
42:49'
Nižněkamští litují nevyužité šance! V předbrankovém prostoru uspořádali valnou hromadu, ta žádost o snížení zamítla.
41:04'
Domácí začali pěkně zhurta. Škoda, že před bránou oxidující Nestrašil se k vyraženému puku nedostal.
40:01'
Hokejisté se vrátili z útrob Neftěchim Areny.
Dinamo Riga odehrálo povedenou třetinu. Klub z lotyšského hlavního města v ní vstřelil dva góly a má tak velice slibně nakročeno za vítězstvím. Nižněkamsk přitom nehrál vůbec špatně, svého soka dokonce přestřílel, jenomže doplatil na neschopnost skórovat.
Závěrečná tercie začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:12'
Osmačtyřicet vteřin před koncem prostřední periody se Dinamo Riga provinilo icingem. Nižněkamský klub cítí před sirénou poslední šanci na snížení.
38:43'
Zatím má ovšem smůlu. Hra se navíc obrátila a Ježov (Nižněkamsk) musel u své tyče přikrýt puk.
37:30'
Domácí ekipa se s krajně nepříznivým stavem nehodlá smířit a zkouší se dostat zpátky na dostřel.
35:54'
Rozverné tempo lépe ukočíroval lotyšský klub, který svému soupeři odskakuje na rozdíl dvou tref! KEVIN CLARK vystřelil tahem z vrcholu levého kruhu pro vhazování, a i když si Ježov na puk lehce sáhl, v cestě do sítě mu nezabránil. Asistence: Brandon McMillan.
35:08'
V probíhající pasáži se hraje ze strany na stranu.
33:54'
Podstatně rušněji bylo na opačné straně, kde se dvojice domácích hokejistů hnala do přečíslení! Zodpovědnost převzal Ruohomaa, ale štít jménem Biljalov neprostřelil.
32:57'
Ani další výpad neskončil gólem. Džerinš (Riga) totiž nedokázal přesně seřídit svá mířidla.
31:10'
O její navýšení měl zájem McMillan (Riga), který to zkusil střelou z pravého kruhu. Ježov byl proti.
30:00'
Polovina základní hrací doby je fuč. V té druhé bude Neftěchimik dorovnávat hubenou ztrátu.
28:53'
Úspěšný nebyl ani Šarifjanov (Nižněkamsk), jeho střelecký pokus zkrotil pozorný Biljalov.
27:50'
Ale finální fáze vázne. Třeba jako při nepřesné střele, kterou vyprodukoval Zdunov (Nižněkamsk).
26:19'
Domácí se z inkasvaného gólu snaží oklepat.
24:58'
Navzdory lepšímu vstupu do druhé třetiny nedokázali domácí skórovat a jsou za to potrestáni! Ježov neudržel Videllovu ránu z mezikruží a pak už se jen koukal, jak GINTS MEIJA za jeho zády doráží puk do prázdné branky. Asistence: Linus Videll.
24:09'
Další závar před brankou Dinama Riga. Beci lotyšského celku situaci úspěšně vyřešili.
23:02'
Až teď! Padakin (Nižněkamsk) přijal přihrávku zpoza brány a se střelou k bližší tyči se vůbec nerozpakoval. Biljajovse stihl přesunout včas.
21:59'
Je sice pravda, že Neftěchimik začal druhou část aktivně, na druhou stranu nepřichází žádná hrozba.
20:44'
Krátce po provedení buly domácí zavezli puk před bránu a gólman po něm skočil jako kočka na myš.
20:31'
Nepovedená rozehrávka byla příčinou zakázaného uvolnění. Biljalov (Riga) musí čelit vhazování.
20:01'
Aktéři zápasu se vrátili na led Neftěchim Areny.
Na střely vyrovnaná třetina vyšla gólově naprázdno. Oba gólmani vystavili stopku jedenácti pokusům a právě oni vyčnívají nad zbytkem zúčastněných hráčů. Skromná tak zůstala i dvojice Čechů ve službách Nižněkamsku – Adam Polášek a Andrej Nestrašil. Každý z nich si připsal jednu střelu mezi tři tyče.
Druhá perioda začne přibližně v 17:58.
20:00'
19:00'
K odchodu do kabin zbývá minuta. Vypadá to, že v úvodní třetině se gólu nedočkáme.
18:06'
Na modré čáře napřáhl Maione (Riga). Ježov toho moc neviděl a měl tedy štěstí, že puk trefil právě jeho.
17:00'
Vyhráli je domácí, kteří následně vyhodili puk přes všechny čáry na zakázené uvolnění.
16:41'
V rohu kluziště se odehrávají urputné souboje.
15:37'
Zdunov (Nižněkamsk) hledal škvíru mezi Biljalovými betony marně, protože ty rychle sklaply k sobě.
14:48'
Dinamo Riga je kompletní.
14:29'
Snahu proniknout do pásma zhatil ofsajd. Domácí budou muset nalézt nějaký jiný způsob.
13:13'
Po odpykání trestu naskočil Ogurcov (Nižněkamsk) do hry, jeho tým má k dispozici zkrácenou přesilovku.
13:02'
Více prostoru na ledě svědčí Dinamu Riga, střeleckým pokusem to prokázal Meija.
12:48'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kevin Clark.
12:07'
A i když se do ní vrátili, nedokázali vystřelit. Nižněkamští obránci odvádějí vskutku výbornou práci.
11:20'
Ani druhá přesilovka Dinama Riga nezačala dobře, hosté se totiž nechal vyhnat z útočné třetiny.
11:13'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., podrážení).
10:18'
Hra má docela svižné tempo, bez přerušení se hraje už dobré tři minuty.
08:59'
Českým fanouškům se ukázal Nestrašil (Nižněkamsk), který orazítkoval Biljalovův levý beton.
07:48'
Volgin (Nižněkamsk) právě opustil trestnou lavici.
07:27'
Až teď dovolili vystřelit Clarkovi. Ten v levém kruhu projevil snahu nasměrovat puk do bližší šibenice, Ježov (Nižněkamsk) tam ovšem žádnou skulinu nenechal.
07:00'
Nižněkamští hoejisté se už potřetí osvobodili a premiérové oslabení sehrávají opravdu výborně.
06:16'
Dinamo Riga se zatím nedokáže udržet v pásmu.
05:48'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., nedovolené bránění).
04:37'
Darzinš (Riga) ukázal bekům svá záda a v první šanci duelu nechal zapůsobit Ježova!
03:25'
Práci měl zase Biljalov (Riga), když Ogurcovovu vysokou ránu z dálky schoval do lapacího koše.
02:39'
Hosté se konečně osmělili nahrnutím kotouče před Ježova, ten ho přikryl pod svou lapačku.
02:16'
Po pravém křídle rozjetý Chajrullin (Nižněkamsk) nechal svůj pokus zblokovat obráncem.
01:08'
Domácí se chopili aktivity a bezprostředně po vhazování vyslali na Biljajova další střelu, ta zasáhla jeho vyrážečku. Opět je nařízeno buly.
01:03'
Akce pokračovala a Kulikov (Nižněkamsk) otestoval Biljalovu pozornost střelou od levého mantinelu.
00:46'
Jeden z prvních útoků skončil nahozením puku na Biljalova, hostující gólman ho vyrazil do rohu.
00:01'
Formality máme za sebou. Pojďme se naplno věnovat pro oba týmy důležitému souboji.
Hokejisté oficiálně nastoupili na led a po seřazení se na modrých čarách si poslechli hymny Lotyšska, Ruska a autonomní republiky Tatarstán.

Neftěchimik Nižněkamsk: Ježov (Makarov) – Polášek, Ogurcov, Bryncev, Timašov, Šaripzjanov (A), Volgin – Nättinen, Ruohomaa (A), Puustinen – Nestrašil, Padakin (C), Galimov – Kulikov, Zdunov, Chajrullin – Arkalov, Avcin, Jakimov – Šarifjanov.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Sotnieks (A), Zanetti, Ališauskas, Šulenin, Maione, Gimajev – Gillies, Clark, McMillan – Gegeris, Džerinš, Meija – Redlihs (A), Darzinš (C), Videll – Marenis, Myttynen, Berzinš – Pavlovs.

Rozhodčí: Gusev, Sergejev – Goljak, Děďulja.
Zatímco hráči obou týmů se na ledové ploše rozbruslují, vy si můžete zkrátit čas prohlédnutím sestav.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou mi dovolte přivítat vás u sledování textové on-line reportáže z utkání KHL mezi Nižněkamskem a Dinamem Riga.
Česká stopa

Adam Polášek (Nižněkamsk) – 14 bodů (4+10)
Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 7 bodů (4+3)
Vzájemná utkání z minulé sezony

20. září 2017
Nižněkamsk – Dinamo Riga 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
15. Kulikov (Arkalov, Chajrullin), 36. Zdunov.

4. leden 2018
Dinamo Riga – Nižněkamsk 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
24. Razgals (Galvinš, Redlihs), 30. Meija (Stollery, McMillan) – 3. Piganovič (Nestrašil, Galimov).
Dinamo Riga

Klub z Lotyšska zahájí třízápasovou pouť po ruských městech, kromě Nižněkamsku se zastaví také v Nižném Novgorodu a Kazani. Do prvního ze zmíněných utkání nastoupí Dinamo Riga plné elánu, protože při rozlučce s vlastním publikem přehrálo po tuhém boji favorizovaný Jaroslavl a má tedy na co navázat.

Nejproduktivnější hráči:
Matthew Maione – 27 bodů (6+21)
Linus Videll – 26 bodů (13+13)
Lauris Darzinš – 17 bodů (5+12)
Neftěchimik Nižněkamsk

Kádr Neftěchimiku odehraje zápas se záměrem napravit si reputaci po prohře s do té doby trápící se Ufou. Výběr kouče Andreje Nazarova se ze všeho nejradši nechává táhnout finským trojzubcem Puustinen, Nättinen, Ruohomaa, který zabodl své ostny do drtivé většiny nižněkamských gólů.