KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Čeljabinsk - 20. února 2019   17:00

Novgorod
Novgorod
2:45' Sabolič (Šenfeld, D. Sjomin) • 45:15' Sabolič (Šenfeld)
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
Novgorod
Tichomirov (Molkov) – Barancev, Orlov, Nazarevič, Holm, Aljajev, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Galuzin, Žafjarov – Varnakov (C), Calof, Miele – D. Sjomin, Urakov, Verjajev – D. Iljin, Sabolič, Šenfeld – Makarenko.
Gamalej, Kuljov – Zacharenkov, Šeljanin
KRK Nagornyj (Nižnij Novgorod)
Čeljabinsk
Sudnicin (Děmčenko) – Bailen, N. Chlystov, Karpuchin, A. Petrov (C), Borodkin, Isajev, Želdakov – Enlund, Polygalov, Thomas – Glinkin, Šarov, Kravcov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Dugin, Bergström, Šolochov.

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 28:20, vhazování 23:25, hity 3:8, čas v útoku 18:05-11:49, vyloučení 2:4, navíc Varnakov (NN) 10 minut, bez využití.
Dva góly bývalého útočníka pražské Sparty Roberta Saboliče rozhodly v Nižném Novgorodě přímý souboj o sedmé místo ve Východní konferenci ve prospěch domácího Torpeda. Slovinec se prosadil golfákem ve 3. minutě a skóre i uzavřel brilantní střelou z těžkého úhlu vteřinu po vypršení přesilovky v šesté minutě závěrečné části.
Hostující Traktor Čeljabinsk v zápase, hraném v nepříliš vysokém tempu, téměř nehrozil a například za celou druhou třetinu vyslal jedinou střelu na bránu tři vteřiny před sirénou. Potvrdil tak, že má zdaleka nejhorší útok na Východě.
59:56'
Bergström ještě doráží zblízka, jenže toto bude pouze labutí píseň druhého nejslabšího útoku KHL.
59:30'
Ani tahle přesilovka nevychází, brankář hostů zůstává na místě a Čeljabinsk nevyužívá možnosti zkusit to v šesti. Domácí už potřetí vyhazují.
58:37'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ilja Nazarevič – 2 min., podrážení).
58:33'
Kokujov vypíchl kotouč riskujícímu Aljajevovi a vynutil si faul.
57:48'
Největší šanci Traktoru v zápase měl hbitý Kravcov, který si najel na Karpuchinovu chytrou přihrávku, přehodil si puk na střelu zblízka nad beton, ale Tichomirov se roztáhl na čáře a lapačkou ji likviduje.
57:06'
A hned jsou tu s protiútokem hosté, ani Jegor Dugin ranou na lapačku čisté konto Tichomirovovi nepošpinil.
56:54'
Andrew Calof dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, zakončoval zcela sám, jenže pouze do Sudnicinovy výstroje.
56:35'
Michail Varnakov se po vypršení osobního trestu vřítil na led nabuzený, nečekaně odražený puk napálil z mezikruží do zadního hrazení.
55:35'
55:21'
Bergström si narazil se spoluhráčem a zprava švihem těsně minul zadní tyč.
54:53'
Čeljabinsku se v první přesilové hře nedaří nic vymyslet, na zdramatizování výsledku kontaktním gólem mají hokejisté v bílém ještě 42 vteřin.
53:35'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., hákování).
52:30'
Tichomirov máchl lapačkou za tvrdou střelou Thomase z levého kruhu, která však proletěla mimo.
51:32'
Chvilku si zakombinovali také Traktoristé. Bergströmova přihrávka směřovala před bránu na Dugina, tomu však domácí zablokovali hůl.
49:51'
Urakovův pokus k tyči vyráží Sudnicin za svou klec.
47:48'
Hráči Torpeda o sobě vědí, vyměňují si kotouč v útočném pásmu a obrana hostů vůbec nestíhá. Žafjarov však během svého střídání z obou stran střílí nepřesně.
46:49'
Andrej Tichomirov raději zalehává kotouč v nepřehledné situaci před dotírajícím Bailenem.
45:15'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Vteřinku po vypršení přesilovky se podruhé v zápase prosazuje ROBERT SABOLIČ. Po hrubé chybě obránce Želdakova, který nechal puk za sebou, a Šenfeldově přihrávce zpoza brány, vymetl z těžkého úhlu pavouky v protějším růžku.
Asistence: Anton Šenfeld.
43:59'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Varnakov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
43:42'
Aljajevův golfák tečuje čepel hole jednoho z obránců těsně vedle.
43:14'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jegor Dugin – 2 min., držení).
42:39'
Michail Varnakov promáchl mezi kruhy prudkou přihrávku po ledě zpoza brány.
41:53'
Saboliče dělily centimetry od druhého gólu, zápěstím z levého kruhu pro vhazování trefuje horní tyčku čeljabinské brány!
40:59'
Čeljabinský Alexej Petrov chtěl řešit situaci na útočné modré konstruktivně, což nebyl dobrý nápad. Puk mu vypíchl Miele, jenže z brejku neservíroval přesnou přihrávku.
40:23'
Ilja Karpuchin hned po vyhraném buly prudce vypálil od modré čáry, v téhle třetině nebude Tichomirov čekat na zákrok do poslední minuty.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:33.
Prostřední část hry přinesla zdrcující převahu domácího mužstva, poměr střel na bránu 18:1, skoro půldruhé minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale žádný gól. Stále tak platí skóre ze 3. minuty po trefě slovinského útočníka Roberta Saboliče.
Statistiky po druhé třetině:
Střely na bránu 23:10, vhazování 14:16, hity 1:6, čas v útoku 11:34-6:02, vyloučení 0:3, bez využití.
40:00'
39:57'
Tak to hosté ještě stihli, Anton Glinkin po Kravcovově průniku pálil doprostřed brány a Tichomirov si tři vteřiny před sirénou připsal první zákrok v celé třetině!
38:55'
Paršin prokázal mimořádně šikovné ruce, po kličce přes dva hráče si vyměnil kotouč s Makarenkem, od něhož dostal puk zpátky před bránu, ale ani on neodčaroval Sudnicinovu neprůstřelnost ve druhé třetině.
38:18'
Grigorij Želdakov nastřelil o zadní hrazení a kotouč dojel Alexander Bergström, tomu ho vypíchl brankářskou holí jinak zcela nezaměstnaný Tichomirov.
38:02'
Philip Holm krásně probruslil půl kluziště, svou individuální akci zakončil po oblouku vlevo střelou z kruhu do bližší šibenice. Sudnicinova lapačka byla na místě včas.
36:25'
Urakov při postupu na branku Traktoru přeskočil padajícího obránce, udržel při svém kousku rovnováhu, ale nakonec kotouč ztrácí.
35:37'
Vitalij Kravcov objel domácí bránu a z otočky zvedl puk až do ochranné sítě, Traktor musí do středního pásma.
34:31'
Dugin neudržel kotouč v útočném pásmu. Podél mantinelu uniknul do brejku domácí Calof, za bránou zadovkou hledal Mieleho, kotouč však nakonec od bruslí jednoho z dojíždějících hráčů doklouzal k Sudnicinovi.
33:00'
Vitaliji Kravcovovi nevyšla stahovačka mezi nohama a nezměnil tristní poměr střel ve druhé třetině, který už mezitím narostl na 17:0.
31:47'
31:33'
Šenfeld číhal u tyčky, po kombinaci s Barancevem prostrkával kotouč spoluhráčům, jenže ti se k němu nedostali.
30:55'
13:0 je to na střely v této třetině. Hosté se ale po Iljinově ráně švihem přes obránce z tlaku osvobozují a domácí musejí za vlastní bránu.
30:21'
Přesilovkový zámek chtěl zúročit Aljajev, bombu nižněnovgorodského ofenzivního beka od modré vyráží Sudnicin.
29:47'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Rybakov – 2 min., podrážení).
29:40'
V poskytnuté výhodě nejdříve pálil Barancev od modré těsně vedle, hostům se dlouho nedařilo dostat puk do své moci, až se po dalším rozjetí akce zpoza branky Torpeda prokličkoval do šance Varnakov a zblízka trefuje břevno!
29:09'
Domácí brankář na střídačce, odložený trest – Torpedo je v šesti.
28:35'
Hosté teď měli štěstí, že se vyražená střela Damira Žafjarova odrazila přesně mezi jeho dva dojíždějící spoluhráče.
27:23'
Hokejisté Torpeda jeli dva na dva, obránce Ilja Nazarevič přestřelil.
26:36'
Miele výborně střílel švihem přes obránce na zadní tyč, Sudnicin kotouč vyrážečkou vytěsnil.
25:59'
Druhá třetina je zatím oproti první mnohem více rozkouskovaná, přerušení bylo už za 6 minut více než za celou úvodní dvacetiminutovku.
25:34'
Pokus obránce Baranceva schoval v lapačce Sudnicin, je to už jeho osmý zákrok po změně stran.
23:52'
Přechody útočné modré hokejistům Nižného Novgorodu příliš nejdou, do ofsajdu přejel Urakov.
23:10'
Současně s ukončením prodloužené přesilovky netrefil z úhlu čistě kotouč volný Žafjarov.
22:35'
85 vteřin dvojnásobného oslabení hokejisté Čeljabinsku přežili, Thomas je na ledě.
22:09'
A znovu Arťom Aljajev, po Paršinově ideální přihrávce umožnil Sudnicinovi vyniknout efektním semaforem.
21:31'
Hosté hrají 85 vteřin ve třech proti pěti, tvrdé ráně Aljajeva jejich brankář odolal.
21:10'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Isajev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:55'
Od modré čáry vyprášil Sudnicinovy betony Holm, hostům se pak podařilo vyhodit za modrou čáru.
20:35'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., podrážení).
20:01'
Úvodní třetina uběhla rychle bez vyloučení a s minimem příležitostí. Je znát, že už se oba celky trochu šetří na play-off. Domácí se díky dělovce Roberta Saboliče dostali do vedení už ve 3. minutě. Hosté po ospalém úvodu vyrovnali hru, ale další gól nepadl.
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 5:9, vhazování 4:6, hity 1:3, čas v útoku 4:31-4:13, bez vyloučení.
20:00'
19:41'
Dmitrij Sjomin najížděl z levé strany s obráncem pověšeným na zádech, jeho pokus k tyčce Sudnicin vyráží.
18:35'
Další ofsajd domácích. Vyrovnaná hra plyne v rychlém tempu, ale s minimem šancí.
17:58'
Chlystov rozjel útok po vystřídání celé pětky zpoza branky Traktoru, navzdory elegantnímu slalomu Christiana Thomase se hosté k zakončení nedostali a kotouč získává domácí Holm.
16:18'
Domácí Aljajev přihrával do jízdy Varnakovovi, který byl nachytán v ofsajdu.
15:23'
Šikovná teč Denise Paršina nasměrovala kotouč těsně vedle branky hostů.
14:55'
Druhá komerční přestávka, po ní se vhazuje ve středním pásmu.
14:43'
Dvě šance Čeljabinsku v rychlém sledu: z mezikruží nejprve pálil Glinkin, po hrubce domácí obrany se vzápětí dostal ke stejné možnosti Kravcov. Obě nebezpečné střely Tichomirov zlikvidoval.
13:56'
Sabolič odolal napadání dvou útočníků Traktoru, projel s pukem elegantně přes celé kluziště a střílel do brankáře Sudnicina.
12:27'
Hokejisté Traktoru vyrovnali hru, pak se ale vystavili do ofsajdu a odjíždějí střídat.
10:56'
Šenfeld mířil z úhlu mezi betony Alexandra Sudnicina, ten neudržel kotouč ve své moci a Kirill Urakov si ho sklepl rukavicí. Nepovedlo se mu před bránou zasáhnout puk ideálně a Čeljabinsk tuto šanci přežil.
9:41'
Hostující Alexander Bergström hezky prokličkoval přes několik hráčů, před poslední překážkou předal do strany Borodkinovi a ten tvrdou střelou prověřil Tichomirova.
8:10'
Saboličův útok dlouze kombinuje před bránou Traktoru, který se nemůže vymanit z tlaku.
7:01'
Až Nikita Chlystov přinutil střelou z úhlu po sedmi minutách poprvé k zákroku Andreje Tichomirova.
6:19'
První komerční přestávka. Brankář Nižného Novgorodu zatím nemusel zasahovat.
5:50'
Traktor působí velice odevzdaným dojmem, jako by hokejisty z Čeljabinsku ukolébala jistota postupu do play-off, o které se dozvěděli těsně před rozbruslením.
4:42'
Anton Volčenkov dobře nahazoval puk od modré čáry na teč, hosté se pro tentokrát ubránili.
2:45'
Bývalý útočník pražské Sparty ROBERT SABOLIČ zavezl puk do útočného pásma, po několika výměnách se k němu vrátil a slovinský reprezentant bombou příklepem do šibenice napnul síť za Sudnicinem.
Asistence: Anton Šenfeld, Dmitrij Sjomin.
2:11'
Domácí trávili úvod zápasu v útočném pásmu, teď se hosté vysvobozují a hromadně se střídá.
0:56'
Slabší zahřívací pokus Vladimira Galuzina po ledě vyráží brankář hostů Sudnicin betonem.
0:01'
Domácí hrají v tmavěmodrých dresech, hosté v bílých.
0:01'
Dozněla ruská státní hymna, ještě rychlé dokončení rozbruslení a začátku zápasu nestojí nic v cestě.
Porážka Novosibirsku v 3:4 s Jekatěrinburgem definitivně uzavřela postupovou osmičku ve Východní konferenci a zajistila účast v bojích o Gagarinův pohár oběma dnešním soupeřům.
Stále však je o co hrát, Čeljabinsk dnes potřebuje zvítězit v základní hrací době, aby udržel naději na sedmé místo, které umožní vyhnout se hned na úvod play-off vítězi konference.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev, Orlov, Nazarevič, Holm, Aljajev, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Galuzin, Žafjarov – Varnakov, Calof, Miele – Sjomin, Urakov, Verjajev – Iljin, Sabolič, Šenfeld – Makarenko.

Traktor Čeljabinsk: Sudnicin (Děmčenko) – Bailen, Chlystov, Karpuchin, Petrov, Borodkin, Isajev, Želdakov – Enlund, Polygalov, Thomas – Glinkin, Šarov, Kravcov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Dugin, Bergström, Šolochov.

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Zacharenkov, Šeljanin.
Vzájemné zápasy
Souboje klubů se znakem jelena a ledního medvěda bývají velmi vyrovnané, z posledních deseti zvítězilo Torpedo čtyřikrát, třikrát se hrálo v základní hrací době nerozhodně a tři zápasy skončily výhrou Traktoru.
Letos nejprve Torpedo v Čeljabinsku vyhrálo 3:5, což mu Traktor oplatil 2:3 po prodloužení v Nižném Novgorodě a pak znovu zvítězil 3:2 doma, když v poslední třetině skóre otočil dvěma góly Šolochov.
Nejproduktivnější hráči

Philip Holm (O/NNO) 7+19
Andrew Caloff (Ú/NNO) 22+17
Denis Paršin (Ú/NNO) 16+25

Nick Bailen (O/ČLJ) 6+17
Ryan Stoa (Ú/ČLJ) 11+16
Na soutoku Volhy s Okou se utkají v předposledním kole základní části dva kluby, které drží poslední dvě vstupenky do play-off ve Východní konferenci, přestože Torpedo má zdaleka nejpropustnější obranu a Traktor zase jasně nejslabší útok na Východě. V obou případech je na tom v celé KHL hůře jen Slovan Bratislava.
Zatímco však domácí Torpedo Nižnij Novgorod (19-7-10-24, 173:189) už si postup definitivně pojistil minulým vítězstvím 5:3 nad Novosibirskem, Traktor Čeljabinsk (18-9-4-29, 101:146) ještě potřebuje k úplné jistotě získat bod. Po fotbalovém vítězství 0:1 na ledě Dynama Moskva má na devátý Novosibirsk k dobru čtyři body a stejná vzdálenost ho dělí od sedmého Torpeda, které ještě může předstihnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.