KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Čeljabinsk - 13. ledna 2019   16:00

Čeljabinsk
25:05' Stoa  (Bergström, Karpuchin) • 60:14' Enlund  (Bailen)
Riga
Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Balinskis, Gimajev, Šulenin, Maione – Gegeris, Meija, Batna – Darzinš, M. Redlihs, Razgals – Myttynen, Marenis, McMillan – Dzierkals, Džerinš, Gillies.
Lavrenťjev, Judakov – Ivanov, Černyšov
Arena Riga
7922 diváků
Čeljabinsk
Děmčenko (Suchačov) – Rjasenskij, Bailen, Isajev, A. Petrov, Karpuchin, Borodkin, Želdakov – Szczechura, Enlund, Kravcov – Šarov, Rybakov, Kokujov – Bergström, Thomas, Stoa – Gubarev, Dugin, Šolochov.

Čeljabinsk poráží Rigu podesáté v řadě, z toho popáté v prodloužení. Černou sérii tedy Lotyši nezlomili, přestože pro ně zápas začal snově a už v první minutě zakončil Marenisovu krásnou akci gólem McMillan. Zatímco úvodní část patřila Rize, ve druhé převzal otěže Čeljabinsk a právě Marenis si dal smolný vlastní gól, když bruslí srazil zpátky vyraženou střelu Stoy. Rozhodnutí přineslo až prodloužení a v něm bleskový gól Jonase Enlunda.
Statistiky zápasu:
Střely na bránu 25:22, vhazování 24:22, hity 5:10, čas v útoku 11:42-10:06, vyloučení 1:1, bez využití.
60:14'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Prodloužení trvalo jen 14 vteřin, pak přišel zlatý hřeb dnešního zápasu – Bailenova nádherná žabička přes dvě pásma, kterou převzal JONAS ENLUND a ze samostatného nájezdu překonává Biljalova.
Asistence: Nick Bailen.
60:01'
Třetí část rozuzlení nepřinesla, oba celky připisují do tabulky po bodu. Dlouho se hrál vyložený zanďour, v závěrečných minutách si přece jen Riga i Čeljabinsk vytvořily několik šancí, brankáři jsou ale dnes jednoznačně oporami a tak rozhodne až prodloužení.
Střely na bránu 9:5 (celkem 25:21). Vyloučení 0:0 (celkem 1:1), bez využití.
60:00'
59:25'
Ilja Karpuchin mistrovským naznačením pohybu rameny oklamal obránce a vypálil švihem k tyči, kam se stačil přesunout pozorný Biljalov. Přerušuje se po 4 minutách a 49 vteřinách.
58:45'
Popáté v zápase se hraje velmi dlouho bez přerušení, oba brankáři střídavě vyráželi rány, na které dobře viděli.
56:06'
Riga je ve třetí třetině aktivnější, poměr střel na bránu je zatím 8:3.
54:36'
Andris Džerinš dostal pas mezi beky od Maioneho, jednou rukou odstrčil hůl dotírajícího obránce, druhou zkoušel zvednout puk nad Děmčenkův beton, ten však končí v hrudi čeljabinského gólmana.
53:28'
Kotouč zůstal někde ve výstroji ležícího Szczechury, což přinutilo rozhodčí přerušit hru.
52:57'
Zápas se zase rozjíždí, Dugin zakončil rychlý kontr hostů dobře mířenou střelou na rameno z pravého kruhu, kterou Biljalov výtečným zákrokem kryje. Gubarev pak neudržel rovnováhu a skončil v síti místo puku sám.
52:45'
Vzápětí protiútok lotyšského mužstva, Redlihs najížděl na bránu s McMillanem, přesně načasoval přihrávku a bekhend kanadského útočníka ze dvou metrů zůstal Děmčenkovi na čáře pod pravým betonem.
52:32'
Po Thomasově přihrávce střílí z pravého kruhu pohotově, ale jen do brankáře Bergström.
51:41'
Alexej Petrov a Gints Meija absolvovali v rohu tvrdý střet z plné jízdy, náraz přežili bez úhony oba.
50:36'
Přes zahuštěné střední pásmo to nejde, tak to hráči zkoušejí nahazováním. Zakázané uvolnění se teď píská hostům.
49:38'
Dinamovci si vyměnili puk v útočném pásmu, Šulenin na modré čáře nabil Gimajevovi a ten pumelicí vyzkoušel Děmčenkovu pozornost.
49:26'
Dnešní utkání sleduje 7922 diváků.
48:47'
Obrany ve třetí části jasně dominují, příležitost to změnit nyní dostanou hosté po zakázaném uvolnění Rigy.
47:10'
Po šesti a čtvrt minutách nepřetržité hry zařídil komerční přestávku až Enlund, jehož střelu od modré čáry chytá Biljalov. Pro něj je to první zákrok po přestávce.
46:13'
McMillan si z rohu kluziště obloukem nabruslil před bránu, jeho střelu po ledě vyřešil Děmčenko rozklekem a hraje se stále dál.
45:40'
Už počtvrté dnes vidíme více než čtyřminutový úsek bez přerušení, to je hodně unikátní jev. Bojuje se u hrazení, oba celky hrají především zezadu.
42:55'
Menší závar před branou Čeljabinsku, kotouč je ale na holích hostujících hráčů.
42:09'
Úvod třetí třetiny je dost opatrný, zatím se oba soupeři navzájem pečlivě hlídají.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:40.
Prostřední část se od té první lišila jako noc ode dne. Otěže hry převzali do rukou hosté, kteří se dočkali vyrovnání, byť s velkou dávkou štěstí, když vlastního brankáře překonal bruslí Marenis. Stav zápasu je po 40 minutách vyrovnaný.
Střely na bránu 4:13 (celkem 16:16). Vyloučení 1:0 (celkem 1:1), bez využití.
40:00'
39:50'
Tohle měl být gól do šatny! Marenis hezky uvolnil Zileho, který jel zprava sám na brankáře, jenže nevymyslel nic jiného než přímou střelu do jeho výstroje.
39:08'
Konečně povedená akce Lotyšů: Dzierkalsův centr z rohu kluziště tečoval šikovně Džerinš a Děmčenko levým betonem vyráží.
38:30'
Gegeris osvobozuje Dinamo za cenu dalšího zakázaného uvolnění.
37:30'
Na pravý kruh dostal přihrávku zpoza brány úplně volný obránce Čeljabinsku Bailen a domácí zachránil Biljalov, který hřbetem ruky se štěstím vyráží puk přes horní tyčku.
36:25'
Zakázané uvolnění Rigy, která je po přestávce jen stínem mužstva z první třetiny.
35:48'
Až nyní si přijdou na své také sponzoři. Biljalov chytá střelu Igora Isajeva od modré čáry.
35:25'
Zápas probíhá mimořádně plynule, za posledních více než 10 minut rozhodčí pouze jedinkrát pískali přerušení hry.
32:59'
Darzinš provětral čeljabinskou obranu a předal puk Maionemu, jehož dělovku vyráží Děmčenko před sebe. Redlihs nedokázal odražený kotouč zpracovat.
32:08'
Domácí hrají v plném počtu, Traktoru přesilovka moc nevyšla.
31:20'
Domácí vyhazují přes všechny čáry a koná se všeobecné střídání.
31:01'
Szczechurovu prudkou křížnou přihrávku promáchl Bergström.
30:08'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., držení). Naprosto zbytečný faul na Želdakova za soupeřovou bránou posílá lotyšský celek poprvé v zápase do čtyř.
28:50'
Od vyrovnávacího gólu rozhodčí nemuseli pískat, hraje se ovšem bez šancí a obě mužstva jen nahazují kotouče podél mantinelu. Gólmani místo chytání jen pomáhají za bránami s rozehrávkou.
25:05'
Za zlepšený výkon jsou hosté odměněni šťastným vyrovnáním. Bergström přejel modrou čáru a prohodil puk do středu, kde sice RYAN STOA nepřekonal brankáře, jenže odražený puk si srazil bruslí do vlastní brány Marenis.
Asistence: Alexander Bergström, Ilja Karpuchin.
22:49'
Frenks Razgals nahazoval puk, hostující obránci ho přizvedli do ochranné sítě. Domácí pak marně reklamují faul Stoy, který rižskému hokejistovi podpaždím doslova vytrhl hůl z ruky.
21:18'
Timur Biljalov má po změně stran hodně práce, nejdříve kryl tvrdou ránu Šarova a po vyhraném buly ho za pár vteřin prověřil také McMillan.
20:44'
Domácí se vrhli do útoku, jenže kotouč uvízl u obránců a z protiútoku příklepem přestřeluje Vitalij Kravcov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Po úvodním dějství vedou díky gólu McMillana po Marenisově akci z první minuty domácí, kteří měli ještě několik dalších tutovek a pro hosty, kteří poprvé vystřelili na bránu v 18. minutě, je stav 1:0 celkem milosrdný.
Střely na bránu 12:3. Vyloučení 0:1, bez využití.
20:00'
19:45'
Dinamovci jen přejeli červenou čáru a nahazují na zadní mantinel.
18:18'
Vzápětí přichází první opravdová šance Čeljabinsku, na hokejce ji měl Rybakov, ze tří metrů švihem přes obránce mířil na zadní tyč a Biljalov předvedl vynikající rozštěp na čáře.
17:52'
Na konci 18. minuty poprvé zasahuje Biljalov. Prudký dlouhý pas převzal napravo Thomas a zpětnou přihrávkou našel Bergströma, který vypálil do gólmanovy výstroje.
17:11'
Zakázané uvolnění Rigy.
16:07'
Redlihs zblízka pálí do Děmčenkovy výstroje, následuje komerční přestávka. Střely na bránu v tomto okamžiku 11:0.
15:28'
Traktor předvedl nechtěnou "malou domů" z vlastního útočného pásma.
13:29'
Opatrnější pasáž náhle rozsvítil Darzinš nádhernou stahovačkou mezi nohami bránícího Dugina. Tím se lotyšský kanonýr dostal sám před Děmčenka, jehož zblízka nedokázal překonat.
11:38'
Domácí vyhráli buly a hned rozjeli rychlý protiútok, na jehož konci Marenis bekhendem rozvlnil síť pouze z vnější strany.
11:27'
Christian Thomas se rozjel na domácí svatyni z pravého křídla, bližší šibenici však zápěstím těsně netrefil a kotouč končí v ochranné síti.
10:21'
Úvodní část se už překulila do druhé poloviny a domácí brankář stále nemusel zasahovat. Po zakázaném uvolnění Traktoru se naopak vrací hra před bránu hostů.
9:11'
V závěru přesilovky zachránila hosty břevno, které napálil z mezikruží Kristaps Sotnieks!
8:44'
Darzinšova nenápadná střela po ledě prošla Děmčenkovi mezi betony, rozhodčí však rozpažuje – kotouč doklouzal vedle.
7:45'
Sotnieksovu tvrdou ránu od modré chytá Děmčenko do lapačky.
7:38'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
7:22'
Děmčenko přikryl nahozený kotouč lapačkou na ledě, po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Traktoru.
6:53'
První nepatrný náznak hrozby Čeljabinsku: Rybakov zleva naservíroval kotouč mezi kruhy Kokujovovi, ten však při pokusu vypálit z pokleku smolně promáchl.
5:47'
Skoro pět minut se od úvodního gólu hrálo bez přerušení, Traktor se ještě nedostal ke střele a až teď se rozlehl rižskou arénou hvizd píšťalky, která ohlásila hostům ofsajd.
3:08'
Dinamovci vyhráli souboj o puk na útočné modré čáře a Uvis Balinskis měl dost prostoru i času na střelu, bránu však minul.
0:55'
Riga právě vstřelila branku!
Marenis obkroužil s pukem útočné pásmo, odolal několika atakům a prudce nahodil před bránu, kde si odražený puk našel BRANDON McMILLAN a zvedl ho nad Děmčenkovu vyrážečku.
Asistence: Richards Marenis, Kristaps Sotnieks.
00:01'
Domácí hrají tradičně v purpurových dresech, hosté oblékli bílé dresy a černé kalhoty.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Balinskis, Gimajev, Šulenin, Maione – Gegeris, Meija, Batna – Darzinš, Redlihs, Razgals – Myttynen, Marenis, McMillan – Dzierkals, Džerinš, Gillies – Berzinš.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Suchačov) – Rjasenskij, Bailen, Isajev, Petrov, Karpuchin, Borodkin, Želdakov – Szczechura, Enlund, Kravcov – Šarov, Rybakov, Kokujov – Bergström, Thomas, Stoa – Gubarev, Dugin, Šolochov – Jerofejev.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Judakov – Ivanov, Černyšov.
Vzájemné zápasy
Traktor je pro lotyšský celek přímo noční můrou. Poslední výhra Rigy ve vzájemných soubojích se datuje do prosince 2013, od té doby odešla devětkrát (!) za sebou poražena a jen slabou útěchou je, že posbírala čtyři body za prohry po prodloužení.
Také letos pokaždé těsně zvítězili hokejisté Čeljabinsku (3:1, 2:1 po prodloužení a 1:0).
Dinamo Riga absolvuje už pátý zápas venkovního výjezdu. Tam třikrát za sebou dovedlo zápas do prodloužení, po výhře na ledě moskevského jmenovce podlehlo shodně 3:2 v Čerepovci i v Ufě.
Celková bilance (14-5-8, 20, 98:120) je o bod lepší než v případě Čeljabinsku, v nabitější Západní konferenci to ale zatím na boje o Gagarinův pohár nestačí, Lotyši jsou pod čarou o čtyři body.
V dresu Rigy září druhý nejproduktivnější obránce KHL Matthew Maione (9+27), bodování klubu vede Švéd Linus Videll (21+20) a velmi dobrá čísla nasbíral také domácí Lauris Darzinš (12+22).
Traktor Čeljabinsk se bude chtít rehabilitovat za výprask na ledě lídra KHL CSKA Moskva, kde mu zazpíval tenisový kanár. Kuriozitou výsledků Traktoru je, že posledních šest zápasů vždy odehrál s nulou na kontě, z toho jen dvakrát to bylo konto inkasovaných branek, čtyřikrát naopak vyšel střelecky naprázdno. Celkově se Traktor (13-8-3-23, 82:123) drží těsně na hraně postupu do play-off.
Nejproduktivnějším hráčem klubu je Ryan Stoa (10+12), na záda mu dýchá další zámořská posila, obránce Nick Bailen (5+15).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.