KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Red Star Kunlun - 14. listopadu 2018   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
01:04' Kazakov (Sajustov) • 37:01' Brulé
2:4
(1:1, 1:0, 0:3)
Red Star Kunlun
16:22' Latta  (Mertl, Viklund) • 50:39' Bartulis  (Yip) • 51:47' Fontain  (Mertl) • 59:59' Latta
Novosibirsk
Gofman, Olenin – Berseňov, Judin.
Ledový palác sportu Sibir, Novosibirsk
4 650 diváků

To je ode mne pro dnešek vše, s přáním příjemného zbytku středečního večera se s vámi loučím. Na počtenou!
Kunlunu se nakonec podařilo ve třetí třetině dvěma rychlými góly otočit stav utkání ve svůj prospěch a ze Sibir Areny si tak odváží všechny body. Novosibirsk dnes vůbec nepřevedl špatný výkon, bohužel pro něj se ale hokej hraje na vstřelené branky a nikoliv na umělecký dojem.
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Na Sibiři je definitivně rozhodnuto, čínský klub dnes domácím uštědřil pořádně hořkou porážku! Poslední hřebík do jejich rakve zatloukl MICHAEL LATTA, který z vlastní modré čáry trefil opuštěnou svatyni. Bez asistence.
59:35'
Po vhazování zavládl před Brustovou svatyní naprostý chaos, bývalý gólman Bratislavy si ale nakonec se situací poradil!
58:49'
Sibiru se nedaří prorazit za modrou čáru, případné výlety do útoku jsou pak ukončeny téměř okamžitě. Naděje domácích na úspěch už jsou skoro pryč.
57:44'
Nikolaj Demidov rozehrát kotouč dopředu, obrana Kunlunu následný atak Novosibirsku bleskově zneškodnila. Od dvou bodů hosty dělí jen desítky sekund.
56:35'
Po přerušení byla po dlouhé době k vidění další potyčka, tentokrát se s jedním z protihráčů postrkával Zyrjanov. Vylučovat se ale asi nebude.
55:46'
V Sibir Areně panuje dost ponurá atmosféra, intenzita fandění už vůbec není taková jako v prvních dvou dějstvích. Není divu.
54:49'
Před Brustovu klec se snažil prokličkovat Maxim Kazakov, který ale neodbytným obráncům Kunlunu nakonec podlehl a přišel tak o kotouč.
53:47'
Pozornost na sebe teď ranou od modré čáry upoutal Dmitrij Lukin, který ale soupeřovu svatyni přestřelil o dva tři metry. Úplně povedený pokus to nebyl.
52:58'
Rudá hvězda má všechno plně pod kontrolou, vůbec soupeře nepouští ke kotouči. Sibiru na vyrovnání zbývá něco málo přes sedm minut.
51:47'
Tak tohle je pro domácí hodně studená sprcha – Kunlun se prosazuje i z následujícího výpadu a poprvé v zápase jde do vedení! Pod třetí zásah hostujícího celku se podepsal JUSTIN FONTAIN a umlčel tak ochozy novosibirské haly. Asistence: Tomáš Mertl.
50:39'
A máme opět vyrovnáno! Brandon Yip našel na mezikruží nikým nehlídaného OSKARSE BARTULISE a lotyšský bek se prudkou střelou z první nemýlil – 2:2! Jedna ze dvou nejnovějších akvizic Kunlunu se tak prosazuje hned v prvním utkání! Asistence: Brandon Yip.
49:55'
Čínský celek zahajuje další atak až z vlastního obranného pásma, v posledních minutách si kotouč přivlastnil. Domácí už jen brání hubený náskok.
48:42'
Lajunenovu odraženou ránu chtěl do klece dorazil Yip, maskovaný strážce novosibirské svatyně se ale zvládl natáhnout a zakončení vykrýt.
47:58'
Ani tahle početní výhoda ale hostům moc nevychází, daří se jim možná ještě o něco hůře než předtím. Taylor zatím nemusel likvidovat ani jednu střelu.
46:57'
Další přesilovka pro Kunlun, domácí si zahrávají. S dvouminutovým trestem za sekání odjíždí na lavici hanby zámořský forvard Jordan Caron (SIB).
45:36'
Naumov se vrátil na led, hosté toho v přesilovce vyjma Lajunenovy střely moc nepředvedli. Sibir oslabení zvládl bez větších komplikací.
44:59'
K vyrovnání teď nechybělo mnoho! Lajunenova střela se od lapačky Taylora odrazila jen těsně mimo levou tyč novosibirské klece.
44:20'
Kombinace Kunlunu zatím ve střelecký pokus nevygradovala, bránící Sibiřané se semkli kolem svého brankáře.
43:31'
Konečně se přerušilo, na trestnou lavici míří Vladislav Naumov (SIB). Ten teď bude dvě minuty mimo hru kvůli dost okatému držení.
42:30'
Výhoda stále trvá, domácí si celou dobu ještě nesáhli na kotouč. Hosté se pro něj už několikrát museli vracet do vlastního pásma, vždy ale po vlastní chybě.
41:35'
Čínský celek má ponechanou výhodu, Brust už stojí na střídačce. Jeho spoluhráči se rozmísťují kolem svatyně Novosibirsku a snaží se kombinovat.
40:42'
Poprvé v utkání byl vidět produktivní forvard Beck, jehož střela z pravého kruhu pro vhazování připraveného Taylora moc nepřekvapila.
40:01'
Čtyřicet minut napínavého duelu mezi Sibirem a Kunlunem je za námi, po zásahu Gilberta Brulého z osmatřicáté minuty budou domácí vstupovat do třetí části s jednobrankovým náskokem. Hosté šanci uspět ještě rozhodně mají, budou ale muset v následující periodě hrát o dost disciplinovaněji než dosud.
39:45'
Patnáct sekund před koncem uvidíme vhazování po levici Barryho Brusta. V hale stále panuje excelentní atmosféra, kterou by mohl závidět nejeden extraligový klub.
38:14'
Pekingský celek se nevzdává a snaží se odpovědět na domácí zásah, kvůli výbornému výkonu domácí obrany se jejich snahy ale moc s úspěchem nepotkávají.
37:01'
Sibir právě vstřelil branku!
Povede, domácí jdou na konci druhé třetiny opět do vedení! Obrana Kunlunu si teď nepohlídala GILBERTA BRULÉHO, který uklidil odraženou střelu od Brustova betonu přímo za záda bezmocného strážce hostující svatyně.
Bez asistence.
36:14'
Vykázaným hráčem je Tomáš Mertl (KUN), který se dle sudích dopustil podražení. Uvidíme, jestli se Novosibirsku povede tuto přesilovku přetavit v trefu.
35:59'
Ruka sudího vystřelila vzhůru, Taylor už potřetí v této třetině míří na střídačku. Novosibirsk má ponechanou výhodu a zahraje se přesilovku.
35:28'
V rohu za Brustovou klecí se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik hráčů z obou celků. Uvidíme, kdo si ho nakonec odveze...
Dnešní utkání sleduje 4 650 diváků (62,7% kapacity).
34:35'
Brandon Yip opustil trestnou lavici a hned se dostal do slušné šance, kterou ale Danny Taylor nakonec zvládl zneškodnit. Stav je tak stále vyrovnaný.
33:30'
Romancevovu ránu Brust schoval do lapačky, hra je přerušena. Gólman Kunlunu v posledních chvílích svůj celek hodně drží nad vodou.
32:24'
Hosté se znovu budou dvě minuty bránit. Na trestnou lavici tentokrát odjíždí zkušený Brandon Yip (KUN), který se provinil sekáním.
32:15'
Vitásek už je dávno na ledě, momentálně se hraje před Taylorem. Střelu Lockharta ze zadní hranice kruhu Taylor zastavil dobře umístěnou vyrážečkou.
31:08'
Domácí se snaží soupeřovu svatyni ostřelovat z velké vzdálenosti, dalším pánem na holení byl teď Pavel Vorobej. Ani jeho projektil se neujal.
30:07'
Z modré čáry se ozval Alexander Loginov, jehož ránu Brust vykryl bez větších obtíží. Čínský klub se následně poprvé v oslabení osvobodil.
29:29'
Ondřej Vitásek (KUN) u střídaček podrazil rozjetého Brulého a nadělil tak soupeři přesilovou hru. Vygraduje v ní novosibirský tlak?
29:17'
Kunlun je pod tlakem, jeho hráči nyní vyhodili pryž ven z pásma až na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po levici Barryho Brusta.
28:24'
Järvinen chtěl rozehrát kotouč dopředu, pryž ale nakonec uvízla na holi jednoho z domácích hráčů. Hra se tak znovu přesouvá do čínského pásma.
27:40'
Znovu to teď zkoušel Kazakov, znovu z prostoru mezi kruhem a brankovištěm. Ani tentokrát recept na výborného Brusta nenašel.
26:47'
I přes bránícího hráče se v mezikruží ke střele dostal Gilbert Brulé, jehož zakončení připravený Barry Brust vytěsnil mimo nebezpečí betonem.
25:53'
Kunlun má stále více ze hry, Novosibirsk s ním však pomalu ale jistě srovnává krok. Hra se momentálně přelévá z jednoho konce kluziště na druhý.
24:46'
Tak pozor, Sibir se začíná velmi rychle probírat! Z ničeho nic se v ideální pozici před brankou ocitl Kazakov, který ale přestřelil.
23:30'
Rudá hvězda má na ledě jasnou převahu, domácí začátek druhé části trošku zaspali. Taylor se musí mít na pozoru, střela může přijít odkudkoliv.
22:21'
Na pravém kruhu se uvolnil Wojtek Wolski, Kanaďan s polskými kořeny nastřelil vyrážečku připraveného Taylora. Pryž následně skončila v rohu kluziště.
21:28'
Domácí přesilovku nezvládají, hrobové ticho v hale občas prořízne pískot. Kunlun se opět dostal ke kotouči a bez váhání jej vyhodil ven z pásma.
20:33'
Sibirský celek sice do periody vstupuje v přesilovce, zatím se ale díky výborné obraně soupeře neodlepil od mantinelu. Nevypadá to pro něj úplně nejlépe.
20:01'
Úvodní dějství dnešního střetnutí rozhodně nenudilo, novosibirská hala viděla vše – od gólů až po drobné potyčky. Do kabin odchází oba celky za vyrovnaného stavu, jelikož čínský klub nakonec našel odpoveď na zásah Maxima Kazakova z druhé minuty, když se v závěru periody prosadil Michael Latta.

19:50'
Kunlun poslední sekundy první části dohraje se čtyřmi hráči v poli. Špatně totiž střídali a jejich hráčská lavice (KUN) tak dostává trest za příliš mnoho hráčů.
19:26'
Čínský celek teď opět dobýval soupeřovu klec, tentokrát si ale kanadský gólman ve službách sibiřského výběru celou situaci pohlídal.
18:44'
Do konce první části zbývá jen něco málo přes minutu. Aktuálně se hraje hlavně před Taylorem, domácí brankář ale moc práce nemá.
17:51'
V hale panuje výborná atmosféra, domácí příznivci jsou pořádně hlasití. Tým jejich srdce se už pomalu ale jistě usazuje před Brustovou svatyní.
16:56'
Opět se vylučuje, tentokrát se otevírají dvířka hostující trestné lavice. Za naprosto zbytečný krosček je vyloučen Victor Bartley (KUN).
16:22'
Využitá přesilovka, je vyrovnáno! Bránící čtveřice Novosibirsku teď úplně selhala a před Taylorovou klecí zavládl naprostý chaos, kterého naplno využil MICHAEL LATTA. Kanadský forvard pryž za brankáře doslova protlačil – 1:1. Asistence: Tomáš Mertl, Tobias Viklund.
15:27'
Dlouhou pekingskou šňůru přihrávek zakončil slabším pokusem od modré čáry Michael Latta, Taylor se při likvidaci střely příliš nezapotil.
14:31'
Pozor, přesilovka pro Kunlun! Za držení jde na dvě minuty ze hry Danil Romancev (SIB), hosté tak mají ideální šanci vyrovnat stav utkání.
13:46'
Maskovaný muž v hostující svatyni teď musel čelit prudké dělovce Lukina až ze středového kruhu. Kotouč se od jeho betonu odrazil do ochranné sítě.
12:19'
Ville Lajunen zkusil své štěstí z mezikruží, jeho projektil se ale zasekl kdesi v chumlu těl před brankou. Taylor tak tedy vůbec nemusel zasahovat.
11:05'
Brust si poradil se střelou Gleba Zyrjanova, následné přerušení pak přineslo další strkanici. Tohle utkání možná bude ještě hodně zajímavé...
10:20'
Za vlastní klecí se ke kotouči dostává Ondřej Vitásek a okamžitě s ním míří do útoku. Novosibirští se opět stahují do vlastní obranné třetiny.
09:22'
Neuvěřitelný zákrok z dílny Dannyho Taylora! Kanadský gólman teď v leže vykryl nebezpečné zakončení Sundströma z bezprostřední blízkosti brankoviště.
08:33'
Hosté se po mizerném startu konečně vrací do zápasu, gólman Sibiru musí být v posledních minutách ve střehu. Soupeř totiž začíná mít mírnou převahu.
07:42'
Po dlouhé době se dopředu dostal také Kunlun, přímo až před brankoviště se nyní protlačil Latta. Ex-sparťan Taylor stihl jeho zakončení vykrýt včas.
06:53'
Z podobného místa jako Kazakov se nyní chtěl prosadit Romancev, který ale nemířil úplně přesně. Jeho projektil minul soupeřovu klec o několik desítek centimetrů.
05:58'
Novosibirsk má více ze hry, Kunlunu se vůbec nedaří aspoň na chvilku dostat za vlastní modrou. Domácí mají hru plně pod kontrolou.
04:44'
Jukka Peltola zaváží kotouč do útočného pásma, zajel s ním až za branku. Sibir se po vyhození snaží opět kout pikle v čínském obranném pásmu.
04:02'
Domácí jsou pevně usazeni před Brustovou klecí, houževnatá a neodbytná bránící čtveřice protihráčů jim ale na ledě nenechává moc prostoru pro kombinaci.
03:09'
Novosibirsk si zahraje přesilovku! Lotyš Oskars Bartulis (KUN) ve svém prvním střídání za Kunlun dostává dvouminutový trest za hákování.
02:07'
To je začátek! Čínský celek nyní nastřelil horní tyč, během následného přerušení pak byla k vidění menší strkanice za brankou!
01:37'
Roman Gofman nekompromisně rozpažil, branka neplatí! Sibir tak stále vede, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:37'
A pozor, dost možná máme vyrovnáno! Z prostoru pro vhazování se pravděpodobně prosadil Kane, jehož zásah ještě prošetřuje videorozhodčí.
01:04'
Snový vstup do utkání pro domácí, kteří se prosazují hned z první střely na branku! Na modré čáře se kotouče chopil MAXIM KAZAKOV, projel na levý kruh a následně prudkou ranou rozvlnil síť svatyně Kunlunu – 1:0. Asistence: Dmitrij Sajustov.
00:28'
Aktivněji do utkání vstoupili hosté, které ovšem pevná novosibirská obrana nepouští moc blízko před Taylorovu klec. Gólman zatím střele nečelil.
00:01'
Sudí už svolává první lajny do středového kruhu, jdeme na věc! Na prvním vhazování poměří síly domácí Jordan Caron s hostujícím Patrikem Lundhem.
Oba celky už vyjely na led a seřadily se na modrých čarách. Před úvodním buly si ještě poslechneme státní hymny Ruské federace a Čínské lidové republiky.
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, začínáme zhruba za deset minut. Českou stopu v utkání budou tvořit hostující Ondřej Vitásek a Tomáš Mertl, zatímco Tomáš Kundrátek dnes nenastoupí.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev (C), Piganovič (A), Naumov, D. Lukin, Vorobej, Demidov, Morozov – Brulé, Caron, J. Peltola (A) – Sajustov, Kazakov, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev – J. Bodrov, A. Jakovlev, Michajlov.

Red Star Kunlun: Brust (C. Sun) – Järvinen, Vitásek, V. Lajunen, Viklund, Bartulis, Bartley – Fontain, Lundh, Mertl – Wolski, Sundström, Beck (A) – Yip (C), Latta, Kane – Jaw, Lockhart, Squires.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Berseňov, Judin.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2017/18

Historická bilance dnešních soupeřů hovoří jasně pro Kunlun, který vyhrál oba vzájemné zápasy v loňském ročníku. Za svou krátkou historii se s Novosibirskem střetl už pětkrát, přičemž bez bodu odcházel jen z jediného duelu.

7. 1. 2018: Kunlun – Novosibirsk 7:4
Branky:
4. Kosticyn, 31. Yip, 35. Brulé, 43. Kulda, 44. Kane, 55. Lessio, 60. Brulé – 16. Šarov, 22. Sannikov, 22. Šarov, 52. Enlund.

16. 10. 2017: Novosibirsk – Kunlun 0:3
Branky:
44. Wolski, 47. Kinrade, 56. Chlystov.
KUNLUN RED STAR
9. místo ve Východní konference
25 Z, 9-1-4-11, 24 b. (skóre 52:71)

Kunlun je na tom o dost lépe, ve své třetí sezóně mezi východoevropskou a asijskou hokejovou smetánkou balancuje na hranici postupu do vyřazovacích bojů. Najdeme ho na devátém místě tabulky, přičemž na osmý Nižněkamsk ztrácí pouhopouhé dva body. Dnešní duel pro něj bude prvním po týden dlouhé pauze, přičemž z posledních pěti utkání odehraných před jejím začátkem si odnesl jen jednu jedinou výhru. Uvidíme, zda-li se dnes vstoupí do další porce zápasů tou pravou nohou.

27 Z, 5-0-3-19, 13 b. (skóre 50:84)

Loni mu play-off uteklo o jediný bod, letos se už od začátku beznadějně trápí. Novosibirsk je momentálně poslední nejen ve Východní konferenci, ale i v celé KHL. Navíc to vypadá, že se ze dna jen tak nevyhrabe – aktuálně se veze na pět zápasů dlouhé vlně porážek, kterou v pondělí prodloužila Astana. Pozitivem ale je, že se Sibiru povedlo utkání s kazašským favoritem natáhnout do prodloužení. Povede se mu dnes alespoň o jeden bod obrat i klub z Číny?