Utkání je u konce a z vítězství se radují hráči Doněcku. Domácí se dostali do vedení již v úvodní části, kdy se trefili Dadonov a Laine. Meija sice před přestávkou ještě zařídil snížení na rozdíl jediné branky. Poslední slovo měl v závěrečné periodě domácí Dadonov, který stanovil konečné skóre 3:1. HC Donbass Doněck tak postupuje do další fáze. Konečný stav série 4:3.
60:00
59:30
Oddechový čas pro tým Dinama.
59:00
Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny.
58:32
Hosté hrají bez gólmana.
58:07
57:21
Hráči Dinama přeřili nejhorší a hrají ve čtyřech.
54:52
Domácí střeží pozorně i svou modrou čáru, Riga to bude mít v závěru hodně těžké.
53:55
Doněcku se nepodařila rozehrávka a bylo z toho zakázané uvolnění.
53:03
Ozolins namířil svůj pokus do středu brány, kde stál připravený Laco.
52:12
Domácím se nepodařila možnost brejku.
51:40
Hokejisté Dinama zůstali v útočném pásmu i v plném počtu hráčů, ale je to stále ta samá písnička. Hostům se nedaří překonat pozornou obranu soupeře, v čele s gólmanem Lacem.
50:22
49:57
Domácí opět vyhazují puk přes všechny čáry.
49:20
Donbas dobře brání a nedovoluje soupeři dostat se k ohrožení Lacovy brány.
48:22
Bartulis (DON) – 2 minuty – vysoká hůl.
48:00
Pokusy hráčů Dinama o snížení stavu jsou zatím bez efektu.
46:25
Doněck právě vstřelil branku!
Již jsem chtěl napsat větu, že se ve třetí části spíše vyčkává, než útočí a náhle domácí zvýšili své vedení. Akce to byla skutečně pohledná. Fedotěnko přihrál z levého rohu kluziště do kruhu Jakucenjovi, který již mohl zakončovat, ale souhru ještě vyšperkoval přihrávkou na JEVGENIJE DADONOVA a ten zakončoval u levé tyče do prázdné brány – 3:1. Asistence: Maxim Jakucenja, Ruslan Fedotěnko.
45:00
Delší dobu se hraje bez přerušení, zároveň bez šancí...
43:41
Doněck se pokusil o rychlý protiútok, obrana soupeře však dobře zafungovala.
42:49
Bicevskis tečoval střelu od modré čáry těsně vedle pravé tyče.
41:59
Doněck se početní nevýhodě ubránil bez větších potíží, domácí v plném počtu.
40:50
Riga hraje na počátku třetí části přesilovou hru, ale zatím se hostům nedaří vypracovat si lepší střeleckou pozici.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Domácí kombinují s pukem v útočném pásmu.
37:47
Brankář Rigy ukryl nahození soupeře do své lapačky a přerušil hru.
36:54
Ofenzivní snažení Hossy bylo přerušeno ofsajdem.
36:02
35:35
Kotouč u Sedláčka.
34:58
Laco dokázal vyrazil střelu Hossy z mezikruží. Domácí gólman si poradil i s následnou dorážkou.
34:02
Kašpar (DON) – 2 minuty – držení.
33:03
Útok Dinama byl zastaven po odpískaném ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
32:22
Prudká střela Redlihse nebyla přesná.
31:14
Hosté měli blízko k vyrovnání. Ležícího Laca mohl překonat Robinson, ale gólman Doněcku uhájil svou bránu.
30:25
Domácím time-out pomohl a tlačí se více do útoku.
29:01
Domácí trenér není s výkonem svého týmu spokojen a bere si oddechový čas.
29:01
Dlouhá kombinace Dinama v útočném pásmu soupeře. Doněck se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.
27:57
Darzins mohl jít sám na bránu, ale nedokázal projít přes posledního obránce soupeře.
27:08
Fedotěnko nahodil kotouč na bránu z rohu kluziště. Sedláček neriskoval rozehrávku a raději přerušil hru.
26:05
Laine čekal na svou příležitost u levé tyče, ale nedokázal zkrotit prudkou přihrávku.
25:10
24:34
Hráči Rigy opět musí zakládat útok zpoza vlastní brány.
24:00
Kotouč za hostující bránou.
23:10
Fedotěnko (DON) – 2 minuty – vysoká hůl.
22:40
Útok hostů zmařilo podklouznutí jednoho z hráčů Rigy.
21:53
Hráči Dinama jsou nastěhováni v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele...
20:52
První střelecký pokus ve druhé třetině zaznamenali domácí. Kiiskinen vystřelil ze středního pásma, Sedláček přízemní kotouč vyrazil do rohu kluziště.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:50.
20:00
19:39
Jedna z posledních možností na změnu skóre neskončila. Kagarlickij gólmana Rigy nepřekonal.
19:00
Rozběhla se poslední minuta úvodní části. Riga se snaží do konce periody o vyrovnání.
17:45
Razin mohl domácím vrátit dvoubrankové vedení, ale Sedláček mu překazil gólovou radost.
16:31
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo snižuje na rozdíl jediné branky. Bicevskis z rohu kluziště přihrál do kruhu, kde číhal GINTS MEIJA. Druhý jmenovaný vymetl pavouky v levém horním rohu brány domácích – 2:1. Asistence: Maris Bicevskis.
15:50
Další útok domácích zastavila nepřesná přihrávka.
15:09
Sedláček musel opět zasahovat, tentokrát při zakončení Laineho. Stále platí stav 2:0.
14:04
Střelecký pokus Hossy gólem neskončil.
13:11
Robinson vystřelil od modré čáry, Laco jen kontroloval směr letu kotouče.
12:03
Bukarts (RIG) a Ozolins (RIG) – oba 2 minuty – hrubost.
12:03
Wilson (DON) a Laine (DON) – oba 2 minuty – hrubost.
12:03
Mezi hráči se strhla mela, bude se vylučovat na obou stranách...
11:26
Sedláček kryje střelecký pokus, který mířil přímo doprostřed brány.
10:33
Bicevskis na Laca svou střelou nevyzrál.
09:50
Hráči Dinama se těžko dostávají do šancí, obrana Doněcku odvádí velice dobrou práci.
08:33
Kašpar prověřil pozornost brankáře soupeře, skóre se nemění.
07:21
Sedláček musí řešit další střelecký pokus soupeře, jmenovitě Fedotěnka. Český brankář si tentokrát připsal úspěšný zákrok.
06:17
Doněck jde zaslouženě do dvoubrankového vedení. Wilson si ve slušné střelecké pozici všimnul lépe postaveného TEEMA LAINEHO, který nedal z mezikruží hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Asistence: Clay Wilson.
05:00
Domácím vstřelená branka pomohla a jsou aktivnějším týmem, Sedláčkovi tentokrát pomohla branková konstrukce.
04:00
Domácí přesilovou hru využívají. Sedláček sice dokázal vyrazit střelu Fedotěnka, ale přímo do míst, kde číhal JEVGENIJ DADONOV, který u levé tyče dorážel puk do prázdné brány – 1:0. Asistence: Ruslan Fedotěnko, Maxim Jakucenja.
02:21
Bicevskis (RIG) – 2+2 minuty – vysoká hůl.
01:05
Úvod utkání je velice opatrný, hru přerušilo zakázané uvolněná Dinama.
00:01

HC Donbass Doněck: Laco – Piganovič, Kolář, Podhradský, Wilson, Razin, Bartulis, Silnickij – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Torjanik, Varlamov, Zacharov

Dinamo Riga: Sedláček – J. Redlihs, Ozolins, Pujacs, Robinson, Sotnieks, K. Redlihs, Porejs – Darzins, Bukarts, Szczechura – Hossa, Dzerins, Niživijs – Meija, Bicevskis, Cipulis – Haščák, Begovs, Škvorcov.

Rozhodčí: Zacharov, Olenin – Aljošin, Ivanov.

HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Piganovič, Kolář, Podhradský, Wilson, Razin, Bartulis, Silnickij – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Torjanik, Varlamov, Zacharov

Dinamo Riga: Sedláček (Tellqvist ) – J. Redlihs, Ozolins, Pujacs, Robinson, Sotnieks, K. Redlihs, Porejs – Darzins, Bukarts, Szczechura – Hossa, Dzerins, Niživijs – Meija, Bicevskis, Cipulis – Haščák, Begovs, Škvorcov.

Donbass – Dinamo: 5:2 – 7. 3. 2014
Poslední vzájemný duel, při kterém Riga srovnala stav série na 3:3, diváci čekali na první branku až do pětadvacáté minuty, kdy se Doněck dostal do vedení. Úspěšným střelcem byl Yakutsenya. V polovině zápasu zařídil vyrovnání Darzins. A ještě ve druhé části poslal Rigu do vedení Dzerins. Stav 2:1 pro Dinamo vydržel na ukazateli skóre až do závěrečné sirény.
O postupujícím mezi Doněckem a Rigou rozhodne až dnešní – sedmé utkání. Mírným favoritem budou hokejisté Donbassu Doněck. Ovšem výhodu domácího prostředí mít nebudou, zápas se odehraje na bratislavském ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.