KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Vitaz - 5. prosince 2017   17:30

Spartak Moskva
47:26' Truňov (A. Voronin) • 50:30' Radil (Kalinin, Maxwell)
2:6
(0:1, 0:4, 2:1)
Vitaz
Vitaz
Bespalov (24. Svensson) – Kalinin, Kulik, V. Lajunen, Pepeljajev, Aljajev, A. Osipov, N. Li, Judin – Maxwell, Radil, Stoa – Děrgačov, Podšendjalov, Chochlačov – Truňov, Nikoncev, A. Voronin – Černych, Leščenko, Tatalujev.
Vitaz

Česká stopa v zápase
Vojtěch Mozík (CEC) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:27
Roman Horák (CEC) 2+0, 5 střel, čas na ledě 18:17
Díky výborné druhé třetině, kterou hosté vyhráli 4:0, vyhrává Viťaz tento duel 6:2. Domácí celek byl střelecky aktivnější (35:31), ale střelecky naprosto selhal.
59:24'
Nikita Vyglazov se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu kryje gólman.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, hosté tento zápas poměrně snadno vyhrají.
58:47'
V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celk se už nikam nežene.
57:00'
Igor Saprykin kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou. Tři minuty zbývají do konce zápasu.
56:03'
Vjačeslav Leščenko se propracoval ke střele přes obránce, hostující gólman jeho pokus se štěstím zastavil.
55:40'
Nyní se už v poklidném tempu zápas dohrává, domácí celek už rezignoval na pokus o zdramatizování utkání.
54:41'
Viťaz právě vstřelil branku!
Krásná rána, gól, VOJTĚCH MOZÍK. Vojtěch Mozík výborně vystřelil od modré čáry a jeho projektil se vyhl všem nástrahám a zapadl přesně do brány. Asistence: Dmitrij Sjomin.
53:54'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., sekání).
53:37'
Igor Saprykin musí být pozorný, domácí hráči se pokouší vstřelit další branku.
53:16'
Sledujeme rychlý hokej, hostující celek se pokouší hrát daleko od své branky, ale příliš se mu to nedaří.
52:25'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Viťazu.
52:07'
Jevgenij Kulik od modré čáry minul branku.
51:40'
Maxim Truňov se dostal do útočného pásma, pokoušel se vypálit, jeho pokus byl zablokovaný.
51:00'
Spartak rychle vstřelil dvě branky, domácí fanoušci vycítili naději na výraznější zdramatizování zápasu.
50:47'
Zápas pokračuje dál, domácí celek hraje aktivně a pokouší se duel výrazněji zdramatizovat.
50:30'
Oddechový čas pro hosty.
50:30'
Spartak právě vstřelil branku!
Bleskově využitá přesilovka a následně krásná rána LUKÁŠE RADILA končí přesně pod horní tyčkou. Je sníženo na rozdíl tří branek. Asistence: Dmitrij Kalinin a Ben Maxwell.
50:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Roman Horák – 2 min., podražení).
50:05'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny, jednoznačně více ze hry mají hostující hokejisté, kteří drží své vysoko vedení.
49:01'
Od vstřeleného gólu se domácí celek zatím do výraznější šance nemůže dostat, sledujeme klidný hokej, více ze hry mají hosté.
47:26'
Domácí celek nulu na kontě vstřelených branek mít nebude. Po výborné přihrávce Vorinina se prosazuje vedenou střelou MAXIM TRUŇOV. Kotouč se od tyčky odrazil do branky. Asistence: Arťom Voronin.
46:04'
Alexandr Chochlačov si vybruslil před branku, ale kotouč se k němu nedostal.
45:34'
Igor Saprykin musel nyní zasahovat proti střele domácího Bena Maxwella. Buly před brankou Viťazu,
45:10'
Markus Svensson vytěsnil střelu z ostrého úhlu mimo branku, domácí maskovaný muž měl nyní štěstí.
44:46'
44:30'
Patnáct sekund přesilovky zbývá do konce přesilovky.
43:25'
Přesilovku sice hrají hosté, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma. Spartak nyní zlepšil hru.
42:55'
S velkým štěstím nyní Markus Svensson kryje střelecký pokus Alexeje Makejeva.
42:46'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ville Lajunen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:50'
Dmitrij Judin vypálil od modré čáry, jeho pokus končí ale mimo branku.
40:30'
Zápas, ve kterém vede hostující celek o pět branek, pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Druhá třetina vyšla hostům výborně, vstřelili čtyři branky, celkově vedou 5:0 a na domácích hokejistech je těžký přetěžký úkol – pokusit se zdramatizovat duel ve třetí části.
40:00'
39:55'
Už se nic nestane.
39:40'
Markus Svensson kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.
38:54'
Hosté navyšují své vedení, střelou z otočky se prosazuje český útočník ROMAN HORÁK. Domácí brankáři dnes nemají svůj den.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Ryan Stoa se dostal do útočného pásma, jeho střelu kryje brankář Viťazu.
37:30'
Vjačeslav Leščenko vypálil z předbrankové pozice, jeho rána končí mimo branku.
37:08'
Ben Maxwell našel na modré čáře spoluhráče, jeho střelecký pokus byl zablokovaný. Igor Saprykin zasahovat nemusel.
36:00'
Mnoho času ze druhé třetiny už nezbývá. Hosté se snaží navázat na výkon z kraje třetiny.
35:30'
Arťom Švec-Rogovoj od modré čáry výborně vypálil, jeho pokus tak tak končí mimo branku, Markus Svensson zasahovat nemusel.
35:08'
34:42'
Spartak se musí bránit velkému tlaku soupeře, domácím hokejistům se druhá třetina vůbec nepovedla.
34:07'
První minuta přesilové hry je pryč, Alexej Kopejkin hraje se svými spoluhráči v útočném pásmu.
33:42'
Maxim Afinogenov výborně tečoval kotouč před brankou, jeho pokus ale končí mimo branku.
33:08'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Podšendjalov – 2 min., podražení).
32:50'
Domácí celek se dostal od útočného pásma, Lukáš Radil zakončoval mimo branku, jeho kotouč byl možná ještě tečovaný.
31:48'
Hraje se zejména ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.
31:33'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
31:03'
30:30'
Borna Rendulić se pokoušel probojovat do útočného pásma, což se mu podařilo, následně ale Maxim Afinogenov zakončoval mimo.
30:08'
Domácí celek se při vlastním oslabení propracoval do střelecké pozice, ale vypálit nedokázal. Puk byl zablokovaný.
29:03'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 2 min., vražení na hrazení).
28:30'
Igor Saprykin kryje kotouč, vhazovat se bude po střele Anatolije Nikonceva před bránou Viťazu.
28:21'
Komerční přestávka.
27:55'
Dmitrij Sjomin strefil v další obrovské příležitosti štangli! Nechybělo mnoho a hosté mohli přidat další gól.
27:30'
Lukáš Radil byl před brankou, klepal si o přihrávku, ale puk se k českému hráči nedostal.
27:00'
Sedm minut hry je pryč ze druhé třetiny a stav zápasu je jednoznačný pro hosty.
26:40'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.
26:18'
Vjačeslav Leščenko z mezikruží zakončoval. Jeho pokus jen o malý kousek minul branku.
25:50'
Dmitrij Judin vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se domácí celek nyní nepropracoval.
25:30'
Igor Saprykin kryje ojedinělou střelu Moskvy. Hostující celek vstřelil tři branky během pěti minut a udělal velké kroky k výhře v tomto zápase. Domácí jsou neškodní.
24:35'
Ani změna domácího brankáře příliš nepomohla, Markus Svensson už inkasuje. Před bránu se dostal BORNA RENDULIĆ, jehož technicky velmi dobře zvládnutá střela končí za jeho zády. Asistence: Matias Myttynen.
23:53'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Nikita Bespalov, přichází Markus Svensson.
23:53'
Tak tohle čekal málokdo, hosté vedou o tři branky. Krásně si obránce obhodil MAXIM AFINOGENOV, dostal se do předbrankového prostoru a zakončil na vzdálenější tyč. Nikita Bespalov se nestihl přesunout.
23:31'
Lukáš Radil byl připravený na zakončení, ale kotouč na poslední chvíli zablokoval soupeř.
23:00'
Arťom Podšendjalov byl připravený před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.
22:03'
Fanoušci Moskvy vytvářejí velmi dobrou atmosféru, ale zatím se jejich oblíbenci nemohou probojovat do zakončení.
20:30'
Hosté vedou 2:0, protože MAXIM AFINOGENOV nahodil kotouč na branku z velkého úhlu a domácí brankář si jeho pokus srazil do brány.
20:01'
20:00'
19:36'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v úvodní třetině.
18:53'
Viťaz špatně kombinoval, je z toho zakázané uvolnění, buly před brankou Saprykina.
18:36'
Alexej Kopejkin výborně napadal domácí rozehrávku, Spartak se tak nemohl dostat do útočného pásma.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:35'
Dmitrij Kalinin se pokoušel rychle vypálit, ale jeho pokus byl zablokovaný, následně se puk došoural s brankáři hostů.
16:40'
Arťom Voronin vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, následně si ale hostující obrana s rychlou akcí dokázala poradit.
15:40'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
14:50'
Maxim Afinogenov se probojoval do dobré střelecké pozice, ale vypálil nepřesně.
13:43'
Hosté vyhazují tak, aby z toho nebyl icing, Jevgenij Kulik se musel vracet do svého obranného pásma.
13:21'
Moskva se usadila v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale bez střely.
12:31'
Vjačeslav Leščenko to zkoušel z mezikruží, jeho pokus dobře zablokoval jeden z obránců Viťazu.
12:10'
Dmitrij Judin se málem dostal do šance, ale přihrávka na něj byla zablokovaná.
12:01'
Vhazovat se bude po postavení mimo hru ve středním pásmu.
11:25'
Borna Rendulić ve středním pásmu tvrdě narazil na soupeře, je otřesený, ale bude v pořádku.
10:50'
Alexandr Osipov vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval jeden z hostujících hráčů.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.
09:53'
Igor Saprykin kryje kotouč po střele domácího Vjačeslava Leščenka. Buly před brankou hostujícího celku.
08:35'
Gól! Vedou hosté, protože z trestné lavice naskočil do hry DMITRIJ SJOMIN, došla přihrávku od Vorošila a mířil sám na gólmana. Počkal si na jeho první pohyb, a pak zakončil přesně. Asistence: Arťom Vorošilo.
08:22'
Mnoho času už v přesilovce nemají.
07:55'
Početní výhoda se domácímu celku vůbec nedaří, nemůže se propracovat do střelecké pozice.
07:08'
Viťaz vyhazuje puk přes všechny čáry, ze své branky pro něj musí domácí Nikita Bespalov.
07:02'
Ryan Stoa dobře vypálil, jeho pokus kryje hostující gólman. Igor Saprykin byl pozorný.
06:37'
Lukáš Radil se svými spoluhráči kombinuje na útočné polovině, pokouší se propracovat do střelecké pozice, zatím ale marně.
06:27'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., podražení).
05:10'
Domácí mají ponechanou výhodu.
04:27'
Alexej Makejev se dostal do zakončení, jeho pokus kryje domácí Nikita Bespalov.
03:21'
Jevgenij Kulik se dostal ke střele, jeho bekhendový pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
02:46'
Vjačeslav Leščenko se dostal do zakončení, jeho rána ale končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.
02:22'
Jegor Voronkov rozehrává od své branky, hosté spoléhají na postupné rozehrání akce.
01:54'
Dmitrij Sjomin hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.
01:34'
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme rychlý hokej, hraje se zejména ve středním pásmu.
00:01'

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Kalinin, Kulik, V. Lajunen, Pepeljajev, Aljajev, A. Osipov, N. Li, Judin – Maxwell, Radil, Stoa – Děrgačov, Podšendjalov, Chochlačov – Truňov, Nikoncev, A. Voronin – Černych, Leščenko, Tatalujev.

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – Mozík, Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Voronkov, S. Romanov, Pautov – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Horák, Myttynen, Rendulić – A. Lazarev, Kopejkin, D. Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Vorošilo – Moisejev..
Spartak Moskva odehrál 38 zápasů s bilancí 14-7-2-15; 58 bodů a v tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Ladou 4:1 a Novgorodem 4:2. Nestačil na Čeljabinsk 0:2, Jekatěrinburg 2:4 a na Magnitogorsk 2:3.
HC Viťaz odehrál 39 zápasů (11-3-6-19; 45 bodů) a v tabulce Západní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si v prodloužení s Bratislavou 5:4, Dynamem Moskvou 5:3, Vladivostokem 2:1 a Kunlunem 2:1. Tým nestačil na na Chabarovsk 3:4 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a HC Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.