KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Slovan Bratislava  - 2. prosince 2018   15:00

Jokerit
Jokerit
12:48' Manninen (H. Ikonen, Stollery) • 32:04' Manninen (O'Neill, Joensuu) • 57:53' A. Grant
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Slovan Bratislava
Jokerit
Zapolski (Kalninš) – Kivistö, Lööv, Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Jormakka, Manninen, Vesalainen – Moses, Platt, Wärn – Mäki, Niemi, Pihlström – H. Ikonen.
E. Gamalei, A. Sergejev – Y. Palei, N. Viljugin
Hartwall Arena
Čiliak (Štěpánek) – Bačik, Švarný, Jánošík, Meszároš (A), Grman, Klok, Sersen (C), Gelinas – M. Sloboda, Baranov, Hrnka – Chipchura, Jeglič, Rau – Lunter, Taffe, Liška – Červený, Sukel', Řepík (A).

Další zápasy obou týmů
V dalším zápase se Jokerit vydá na trip a to na led Spartaku Moskva. Slovan pak čeká duel s Ufou, kterou přivítá na svém stadionu v Bratislavě. Ufa se nyní tak trochu trápí a to i střelecky, tak je velká šance, že by v tomto zápase Slovan mohl i bodovat.
Střely po třetí třetině: 9:6!
I třetí třetinu zvládli domácí bez problémů. Celou dobu kontrolovali hru a v závěru pojistili své vítězství brankou do prázdné branky. Celkově domácí kontrolovali hru od začátku až do konce a svého soupeře nepustil do vážnějších šancí či nějakého tlaku. Svým způsobem mně přišlo, že domácí hráli na půl plynu, nicméně dnes jim to proti Slovanu stačilo a připisují si další dva body do tabulky.
59:00'
Poslední minuta zápasu.
57:53'
Jokerit právě vstřelil branku!
Slovan po oddechovém čase risknul hru bez brankáře a ztratil puk v rohu kluziště a ALEX GRANT ukázal, že je to skvělý obránce a dokonce má přesnou mušku, kdy poslal žabičkou puk přes celé hřiště do prázdné branky. Bez asistence.
57:22'
Oddechový čas pro hosty.
56:35'
Oba celky jsou v plném počtu a nyní uvidíme, jestli se Slovan nadechne k nějakému většímu výkonu a dokáže dramatizovat koncovku zápasu a nebo si Zapolski připíše čisté konto.
55:35'
Opět tedy máme hru při čtyřech hráčích v poli a nesledujeme nic zajímavého.
54:34'
Přesilovka domácím dlouho nevydržel a Norman je druhým vyloučeným v dnešním zápase. Pyká za nedovolené bránění.
54:15'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., podrážení).
54:00'
Opět se nám hraje bez delšího přerušení a domácí mají i nadále hru pod svou kontrolou.
52:09'
Jokerit opravdu není nucen se nějak snažit a při zavezení puku se místo střelby snaží ještě o nějakou přihrávku, kterou většinou zachytí obrana Slovanu.
51:18'
Nyní pokračujeme při hře pět na pět a blížíme se k závěru zápasu.
50:48'
Při hře čtyři na čtyři neevidujeme nic zajímavého a oba celky bojují o puk mezi oběma brankami.
48:56'
Vyloučení na obou stranách a uvidíme hru čtyři na čtyři. Viktor Lööv vyloučen za vysokou hůl a Matúš Sukel' za hrubost.
48:32'
Slovanu se nyní daří být na puku, ale s přechodem do útoku si neví rady a to ve skrze po celý dosavadní průběh zápasu.
48:05'
Srážka ve středním pásmu, kdy to trochu více odnesl domácí hráč, ale vylučovat se nebude.
47:04'
Slovan rozjížděl útočnou akci, ale zmohl se jen na nahození puku, který za svou brankou zastavuje Zapolski a v klidu rozehrává.
45:04'
Zapolski poprvé v této třetině byl donucen pokrýt střelu ze střední vzdálenosti, která mu nenadělala žádné velké problémy.
44:49'
Po delší době následuje přerušení hry, kdy byl nahozený puk sražen mimo kluziště.
44:00'
Slovan se nemůže již nějakou dobu pořádně dostat k puku a Jokerit diktuje tempo hry.
42:55'
Puk za brankou, ale nedalo se zpoza branky přihrát, Slovan zahustil prostor před Čiliakem.
42:25'
Třetí třetina se zatím nese ve svižném tempu a Jokerit s přehledem kombinuje a kontroluje hru.
40:50'
Jokerit dohrává svou přesilovku, ve které se držel v pásmu soupeře a byla z toho jedna zajímavá střela, která šla mimo branku.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 16:8!
Druhá třetina se nesla v obdobném duchu jako ta první. Tedy jednostranná hra Jokeritu bez větších šancí. Jokerit využil dvojnásobnou přesilovku a skóroval podruhé. Následně kontroloval hru a uvidíme, zda se hosté vzepřou a dokáží potrápit soupeře v závěrečné periodě.
40:00'
39:31'
Slovanu se daří držet soupeře na mantinelu a Jokerit si pravděpodobně přenese zbytek přesilovky do třetí třetiny.
39:08'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., podrážení).
39:08'
A Slovan po delší době zaměstnal Zapolského v brance, ale ten si pokryl svou tyčku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:09'
Od druhé branky Jokeritu nesledujeme nijak záživnou hru a je to dáno i tím, že zkrátka soupeř nenutí domácí k nějakému většímu výkonu.
36:12'
Brankář Slovanu bez větších obtíží nyní pokryl střelu ze střední vzdálenosti.
35:04'
Nyní domácí v útočné třetině, ale také se jim nepodařilo ohrozit Čiliaka. Jokerit i nadále hraje spíše na půl plynu, avšak zatím jim to stačí, neboť vedou o dvě branky a soupeř se zatím nedostává do nějakých extra velkých šancí.
34:08'
Slovan se i po komerční pauze snaží o tlak na branku Zapolského, ale nemůže se prosadit přes defenzívu soupeře.
33:34'
Slovan se snaží o snížení skóre a po boji nakonec vyslal zajímavé nahození, které bylo sraženo k mantinelu.
32:04'
Jokerit ve své dvojnásobné přesilovce doslova motal svého soupeře a nemohlo to zkrátka dopadnout jinak, než další inkasovanou brankou, kterou dává z pravé strany SAKARI MANNINEN, který čistou ranou prostřelil Čiliaka. Asistence: Brian O'Neill a Jesse Joensuu.
31:03'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
30:31'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., sekání).
30:28'
Hodně dlouho trvalo, než rozhodčí prodiskutoval danou situaci u videa. Kristian Vesalainen si totiž nabruslil s pukem až před brankáře, ale puk nedokázal zasunout za brankáře. Pravděpodobně Čiliaka následně fauloval a ten nemohl adekvátně reagovat na další dorážku, ze které spadla branka. Takže branka neuznána z důvodu neodvelenému bránění brankáři.
30:09'
Hraje se v obranném pásmu domácích a chybí nějaká překvapivější přihrávka.
29:00'
Vzápětí další zakončení a brankář Slovanu opět v permanenci.
28:35'
Po delším době, kdy domácí drželi puk, přišla povedená střela od modré čáry, kterou Čiliak dokázal betonem vyrazit.
27:40'
Geoff Platt se dostal do zakončení, ale nebylo příliš přesné a Jokerit i nadále vede těsným rozdílem.
26:45'
Hostům se v posledních minutách daří držet puk, avšak před Zapolského se příliš nedostává. Následuje komerční přestávka.
24:45'
Bezprostředně po vyhraném buly musel Čiliak opět ukrýt puk, nebezpečně před ním operoval Karl Stollery, který nakonec nedokázal tečovat letící puk.
24:41'
Čiliak si poradil se zakončením Joensuua a přerušuje hru svým jistým zákrokem.
23:53'
Slovan se po delší době dostal k puku. Nicméně jejich souhra probíhá podél mantinelu a nedaří se jim dostat do osy branky.
22:52'
A jejich pohyb způsobuje problémy soupeři, který se spíše jen snaží vykrývat prostory a nedovoluje soupeři pořádně vystřelit.
22:00'
Úvod druhé třetiny má ve své režii Jokerit, který trochu zvýšil pohyb.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 12:8!
První třetina je u konce a viděli jsme převahu domácích, kteří však příliš neohrožují Čiliaka. Nakonec se jim povedla jedna dobrá střela, kterou Čiliak neudržel a dorážka Manninena znamenala první a prozatím jedinou branku zápasu. Jokerit na mě působí dojmem, že se soupeř porazí sám, tak uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
20:00'
19:06'
Slovan přečkal své první oslabení bez pohromy. Jejich soupeř se dostal k několika střelám, které však nebyly nebezpečné.
18:15'
Tvrdá střela z pravé strany od Kristiana Vesalainena a není z toho jeho druhá branka za Jokerit. Puk byl tečován do ochranné sítě.
17:49'
Ještě půl minuta přesilovky a puk se nyní nachází před brankou Jokeritu v držení domácího celku.
17:30'
Jesper Jensen Aabo vyslal spíše takovou propagační střelu a opět se k Čiliakovi sjížděl hráč Jokeritu na případnou dorážku, ale Čiliak nyní udržel puk ve své výstroji.
17:04'
Domácí si zatím v klidu přihrávají a neženou se do zakončení. Slovanu se následně daří vyhodit puk.
16:19'
A je tu první vyloučení zápasu. Michal Řepík si jde odpočinout za sekání.
16:00'
Slovan se místy dostane do zakončení a tohle zakončení z levé strany nebylo špatné. Zapolski musel zaměstnat svou lapačku.
15:25'
Branka nám zatím hru nikterak nerozhýbala a stále spíše sledujeme jeden tým na hřišti, který tvoří hru. Jokerit však nemá výrazný tlak na branku a v klidu si kombinuje a následně vyšle střelu na Čiliaka a čeká, zda z něj puk opět nevypadne.
14:18'
Další střelecký pokus, který však nebyl přesný, to samé i na druhé straně.
13:46'
Jokerit i nadále na puku a snaží se o další zásah.
12:48'
Domácí nakonec otevírají skóre v první třetině. Dobrá střela od modré čáry, kterou Čiliak neudržel ve své výstroji, puk propadl za něj a pohotový SAKARI MANNINEN už jen dorazil do branky. Asistence:
12:06'
Na druhé straně měl dobrou střeleckou pozici Matúš Sukel', avšak trefuje přesně střed branky, kde byl připraven Zapolski.
11:37'
Jokerit se snaží, avšak nynější střelecké pokusy či nahození dobře blokují obránci.
11:00'
Také sledujeme zatím slušný průběh utkání a rozhodčí nemusel vylučovat ani na jedné straně.
10:39'
Ze strany domácích zatím chybí nějaký pořádnější tlak směrem na branku.
09:45'
A když už soupeř vystřelí, jako nyní Viktor Lööv, tak puky letí do něj a s nimi nemá brankář Bratislavy problémy.
09:14'
Ale jejich akce dopadla pouze nahozeným kotoučem a následně se Slovan dokázal ubránit. Čiliak zatím nemusí čelit nebezpečným zakončením ze strany soupeře.
08:46'
Domácí mají samozřejmě převahu v držení kotouče. A opět podnikají další útočnou akci.
08:10'
Po komerční přestávce pokračujeme ve hře...stále čekáme na nějakou větší šanci a hra se nám jeví tak trochu ospale.
03:59'
Domácí zatím hrají poměrně v klidu bez nějakého tlaku na branku soupeře a spíše vyčkávají.
03:09'
Vážnější šance byla snad střela v podání Lauridsena a následná snaha jeho spoluhráče o dorážku.
03:09'
Svižná hra v úvodu zápasu bez přerušení. Na první vážnější situaci čekáme.
02:42'
Michal Sersen nahodil puk od modré čáry, nahození nebylo přesné a puk se odráží od zadního mantinelu.
02:00'
Ze strany Jokeritu nakonec nepřišlo zakončení a hosté mají puk na své čepeli.
01:30'
Domácí vyhráli buly a operují v útoku...Čiliak zatím nemusel zasahovat.
01:18'
Slovan vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Čiliaka.
00:41'
Zápas započal a uvidíme, jak si hosté povedou proti silnému soupeři. Jokerit drží puk a tlačí se do zakončení.
00:01'

Jokerit Helsinky
Helsinský celek po dvou nepodařených zápasech opět bodoval naplno proti Dinamu Minsk, kterého porazil na jeho ledě 4:1. Ve svém prvním zápase se brankově prosadil K. Vesalainen, když zvyšoval na 3:1. Ten přišel do týmu na hostování z Winnipeg Jets. Dále se prosadily tradiční opory – G. Platt, S. Moses a J. Joensuu. V tabulce i nadále drží Jokerit své třetí místo.
Nejproduktivnější hráči týmu
B. O´Neill – 7+21
S. Manninen – 9+18
S. Lepisto – 4+18

HC Slovan Bratislava
Trápící se celek z Bratislavy má dnes proti sobě hodně těžkého soupeře. Slovan má za sebou šesti zápasovou sérii porážek. Menší zlepšení přišlo se zápasem s Viťazem, se kterým uhráli bod za remízu 2:2. Slovan měl nakročeno k vítězství, kdy vedl po dvou třetinách 2:0, nicméně jejich soupeř ovládl třetí třetinu a vynutil si prodloužení, které zvládl lépe. Slovan ztrácí na příčky zajišťující play off sedm bodů, což při novém bodovém systému není případná účast ve vyřazovacích bojích ztracena. Avšak je zapotřebí, aby celek z Bratislavy začal i vyhrávat.
J. Taffe – 6+14
M. Řepík – 10+9
R. Červený – 8+8
Favorit zápasu?
Slovan by měl začít opět sbírat body, jestliže se chce dostat do play off. Nicméně proti dnešnímu soupeři na body s největší pravděpodobností nedosáhne. Jakýkoliv bod z Hartwall arény by byl jen velkým překvapením, které se však stávají. Jokerit je však ve svém svatostánku téměř neporazitelný. I přesto, že jejich osmi zápasovou vítěznou sérii přerušila Barys Astana, která zde naposledy vyhrála po nájezdech (1:2). Slovan je zkrátka v dnešním zápase outsiderem a uvidíme, jestli se jim podaří vyloupit svatostánek Jokeritu.
Vzájemný zápas sezóny
Oba celky už spolu sehrály jeden zápas. Tehdy se Jokerit radoval na ledě Slovanu z výhry 5:3! Za Jokerit se prosadili P. Jormakka, S Manninen (2x), M. Anttila, H. Ikonen. Za Slovan se prosadili M. Sersen, I. Švarný a R. Červený. Slovan držel se svým soupeřem krok po dvě první třetiny, avšak ve třetí třetině se Jokerit třikrát prosadil během pěti minut v úvodu třetiny a zlomil tak odpor svého soka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.