KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novosibirsk - 16. října 2021   16:00

OMSK
OMSK
21:30' N. Jakupov (Kaski) • 28:57' I. Tělegin (N. Komarov) • 31:18' N. Jakupov (Kaski, C. Knight) • 54:49' I. Tělegin (N. Jakupov, Pokka)
4:3
(0:1, 3:2, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
04:52' Litovčenko  (T. Murphy, Ilja Morozov) • 34:35' Golubev  (Čajkovský, Setdikov) • 38:26' Litovčenko
OMSK
Morozov, Olenin – Ivanov, Ponamarenko
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
Novosibirsk
Säteri (32. Krasotkin) – N. Jefremov, D. Bodrov, T. Murphy, Ilja Morozov, Čajkovský, N. Děmidov, J. Alanov, D. Ovčinnikov – Pjanov, N. Korotkov, Nikita Šaškov – Golubev, Setdikov, A. Jakovlev – N. Shore, Česalin, Šarov – Dubakin, Litovčenko, O. Li.

Hity: 20 – 17
Utkání je za námi. Osmk ve třetí třetině přidal čtvrtý gól a to mu pomohlo k vybudování si klíčového jednobrankového náskoku. Sibir totiž už vyrovnat nedokázal a všechny body tak získali domácí. Zápas měl hned tři dvougólové střelce. Na straně Avangardu Naila Jakupova a Ivana Tělegina. Na té hostující pak Vjačeslava Litovčenka. který mohl v závěru vyrovnat, před prázdnou bránou ale netrefil správně puk.
59:57'
Ještě jedna poslední možnost pro Sibir. Soupeř vyhodil pouze na zakázané uvolnění.
59:45'
Hosté sice vyhráli vhazování, kotouč však poměrně rychle mířil do středního pásma.
59:33'
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
Co to teď Litovčenko nedal? Zívala na něj prázdná branka, hostující útočník ale puk netrefil čistě. Jeho dva góly tak mohou být v případě prohry Sibiru zapomenuty. Teď měl totiž na holi hattrick a i vyrovnání.
58:51'
Sibir se opět konečně dokázal rozestavit v útočném pásmu a Krasotkin míří na střídačku. Čeká nás power-play.
58:00'
Hostující střela od modré čáry byla soupeřem zablokována a o chvíli později končí kotouč ve středním pásmu.
57:07'
Ovšem vypadá to, že se domácí tým nehodlá úplně stáhnou do bloku a zabetonovat to. nyní se totiž určitou dobu držel i v pásmu soupeře.
56:22'
Novosibirsk se nyní začíná více tlačit do útoku. Nic jiného mu také už nezbývá.
55:30'
Podaří se hostům náskok soupeře znovu stáhnout. Dnes už dokázali dotáhnout dvoubrankové manko.
54:49'
Avangard právě vstřelil branku!
A to se nyní ukázalo. IVAN TĚLEGIN byl dobře postavený před brankou a přesnou tečí střílí svůj druhý dnešní gól a hlavně vrací svému týmu vedení. Asistence: Nail Jakupov, Ville Pokka.
54:20'
Třeba Šimon Hrubec nemusel ve třetí třetině řešit ani jednu šanci soupeře. Výkon Sibiru s každou přicházející třetinou klesá.
53:40'
Nedivil bych se tedy, kdyby jsme se dočkali remízy a následného prodloužení. V současných chvílích k tomu totiž vše směřuje. Nedělejme však ukvapené závěry. Stále totiž zbývá ještě hodně času.
52:50'
Upřímně není úplně o čem psát. Zajímavých či vyhrocených momentů je totiž pomálu.
51:57'
Hosty ve středním pásmu nyní zastavila přihrávka rukou. Bude se tedy vhazovat na jejich útočné modré čáře.
51:05'
Nic extra složitého ale Krasotkin úplně řešit nemusí. Jedinou velkou šancí tak i nadále zůstává ta Knightova. Na druhé straně Hrubec bez problémů opět jednoduše sebral puk.
50:08'
Omsk je lepší a tlačí se za více za vítězstvím. Skóre je však stále vyrovnané a mlže přijít jeden výpad a rázem bude všechno jinak.
48:10'
Sibir je v posledních minutách opravdu v útlumu, nedaří se mu skoro vůbec zakládat útoky a Hrubec je tak bez práce.
47:11'
Zakázané uvolnění hostujícího celku vrátí hru před brankáře Krasotkina.
46:27'
O něco aktivnější je v současných chvílích tým Omsku. Zatím to však ke gólu i přes tutovku nevede.
45:27'
Závěrečná třetina je zatím jinak bez šancí, Tohle bylo taková nečekané a vypadá to, že se toho zlekl i sám Knight.
44:53'
Corban Knight teď zazdil tutovku, když z blízkosti nedokázal poslat kotouč do částečně odkryté brány. Tohle může domácí mrzet!
44:30'
Jednoduchá práce pro domácího gólmana. Bez problémů skryl do lapačky kotouč po nahození od mantinelu.
43:53'
Těžko hledat rozdíly mezi oběma týmy. Nyní si nejsem jistý, na kterou stranu by se to mohlo překlopit.
42:50'
Hraje se nahoru dolů. A až nyní přichází první hvizd rozhodčího ve třetí části. Hostující tým totiž při přechodu do útočného zastavil ofsajd.
42:20'
Další velmi svižný úvod třetiny. V té třetí se zatím nepřerušovalo a hraje se dál.
41:30'
Nedlouho poté tejný hokejista obkroužil bránu a snažil se zasunout puk k tyči. Brankáře soupeře ale nepřekvapil.
41:00'
Tělegin se hezky dostával do prostoru mezi kruhy, nakonec mu však bránící hráč puk odpálil.
40:01'
Prostřední dvacetiminutovka končí a nabídla nám hned pět gólů. Omsk nejprve i zásluhou dvou přesilovkových gólů otočil skóre a vedl už 3:1. Sibir se ovšem nevzdal a ještě před druhou sirénou dokázal stav zápasu vyrovnat. Do třetí třetiny je tak všechno otevřené.
40:00'
39:30'
Li se protlačil do zakončení na levém kruhu, jeho střela ovšem byla přizvednuta a kotouč zamířil do ochranné sítě.
39:00'
Přitom jsem chtěl napsat, že Omsk trochu zvýšil aktivitu a hrál lépe než v předchozích minutách. Pak ovšem přišla tato smolná situace.
38:26'
Sibir právě vstřelil branku!
Hrubka Šimona Hrubce a jeho obránce vede k vyrovnání na 3:3. K VJAČESLAVU LITOVČENKOVI se odrazil kotouč a ten v klidu z vstřelil svůj druhý dnešní jednoduchý gól.
37:35'
V posledních chvílích se hraje ze strany na stranu prakticky bez přerušení.
36:39'
Nabuzený je však i Jakupov, který dnes už dva góly dal. nyní vyslal přízemní střelu z pravého kruhu, gólman byl ovšem připravený.
36:01'
Gólem povzbuzený Sibir pokračuje v ofenzivě a rychlými akcemi se pokouší překvapit obranu soupeře.
35:34'
Neřekl bych totiž, že Omsk měl ve prostřední části nějaké větší množství střel. To vůbec.
34:40'
Zbytek druhé třetiny tak může být ještě zajímavý. Sibir v ní totiž není opticky slabším týmem. Domácí byli spíš hodně efektivní.
34:35'
Přichází hostující snížení a je to tak opět o jeden gól. A bylo to se štěstím. DENIS GOLUBEV trefil čepel hole bránícího hráče, od níž se puk odrazil do protipohybu českého gólmana. Michal Čajkovský, Nikita Setdikov.
33:53'
Jednoduchá práce pro Šimona Hrubce. Nahození od modré čáry dobře viděl a nebylo pro něj tak složité kotouč ukrýt do lapačky.
32:24'
Hosté by se opravdu měli snažit se co nejrychleji prosadit. S takovou to pro ně totiž nemusí dopadnout úplně ideálně a Omsk navíc hraje v pohodě.
32:00'
Pro Sibir je tak druhá třetina už poměrně kritická. Skóre 0:3 vypovídá o tom, že trenérský tým v kabině určitě spokojený nebude. Pokud se tedy samozřejmě ještě něco nezmění.
31:18'
Střídání v týmu HC Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Harri Säteri, přichází Anton Krasotkin.
31:18'
Přesilová hra domácích byla nebezpečná a nakonec končí gólem. Znovu dobře zapracovala souhra Kaskiho s NAILEM JAKUPOVEM. První jmenovaný našel hůl bývalé jedničky draftu NHL a kotouč se odrazil do sítě. Asistence: Oliwer Kaski, Corban Knight.
30:17'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., vysoká hůl).
30:05'
Naopak Omsku se druhá třetina minimálně výsledkově daří. Herně to už tak dobré není, na to se ale samozřejmě nehraje.
29:19'
Sibir tak už jistě bude muset pokračovat v aktivitě. Ta mu ale v posledních minutách přinesla spíš opačný efekt.
28:57'
Domácí tým obrací stav utkání a poprvé tak vede! IAVN TĚLEGIN dostal přihrávku na pravou stranu a vystřelil z kruhu. Nevypadalo to příliš nebezpečně, puk ale brankáři propadl pod vyrážečkou do brány. Asistence: Nikita Komarov.
27:54'
V posledních chvílích jsou o něco aktivnější hráči Novosibirsku. Nejspíš jim k tomu pomohla přesilová hra, protože předtím to bylo spíš naopak.
27:05'
Jeden z hostů to nyní zkusil individuálně. Dobrá volba to ale nebyla, protože byl poměrně brzo zastaven soupeřem.
26:28'
Omsk toto oslabení přežil bez problémů a stav nám zůstává nerozhodný. Nyní se bude vhazovat v útočném pásmu hostů, soupeř se totiž dopustil zakázaného uvolnění.
25:56'
25:25'
Tato přesilová hra není ze strany tak povedená, jak ta první v úvodní dvacetiminutovce. Domácí tým se zatím bez větších komplikací brání.
24:33'
O první střelu se pokusil Murphy, kotouč ovšem po odrazu skončil až v ochranné síti. Hrubec jej tam dokázal usměrnit svou lapačkou.
24:30'
Možnost, jak se vrátit do vedení, přichází právě teď. Sibir hraje přesilovou hru.
23:56'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nail Jakupov – 2 min., podrážení).
22:29'
Novosibirsk tak své vedení ve druhé třetině moc dlouho neudržel a začíná se tak prakticky od nuly.
21:30'
O pár sekund později už se ovšem domácí tým raduje z vyrovnávací trefy. NAIL JAKUPOV tečoval nahození Oliwera Kaskiho od modré čáry tak šikovně, že puk skončil až v síti. Asistence: Oliwer Kaski.
21:17'
Střela z první z pravého kruhu bránu Sibiru sice míjí...
21:01'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., nedovolené bránění).
20:52'
Druhá perioda utkání už je v plném proudu. Uvidíme, zda se domácím podaří rychle porovnat.
20:01'
První třetina je za námi. Nejvíc jej ovlivnil faul kolenem, který vyřadil Tolčinského a přinesl pětiminutový trest. jediný gól však vstřelili ještě ve hře čtyři na čtyři hosté. Omsk nedokázal svou přesilovku využít a po dvaceti odehraných minutách tedy ztrácí.
20:00'
19:32'
Rozehrávka hostujících hokejistů ale nepatřila mezi ty nejpřesnější. Pískáno je zakázané uvolnění.
19:17'
Povedlo se mu to až teď. Kotouč ale velmi rychle zamířil opět na hole hráčů Novosibirsku.
18:55'
Omsk to tak přežil a nyní může i on myslet na ofenzivu. Nejdřív se však musí dostat ze sevření svého soupeře.
18:44'
18:00'
Přesilová hra hostů zatím není úplně špatná. většinu doby se jim daří kombinovat v útočném pásmu. Svůj druhý gól ovšem zatím nepřidali.
16:59'
Další práce pro Šimona Hrubce. Tentokrát proti střele z první z vrcholu kruhu. I v tomto případě však puk mířil přesně na něj.
16:53'
Přesilová hra hostujícího celku začíná střelou Alexandra Šarova z levého kruhu. Trefil ovšem pouze prostředek branky.
16:44'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nail Jakupov – 2 min., držení).
16:15'
Opět čekáme na hvizd rozhodčího už několik desítek sekund. Druhá polovina první třetiny tak ubíhá velmi rychle.
14:40'
Zatím ovšem nemusel řešit moc složitých situací. Jeho obrana pracuje slušně a Omsk i přes „územní“ převahu šance úplně nemá.
14:10'
Až nyní tato dlouhá pasáž končí. Hostující brankář si poradil se střelou z pravého kruhu a ukryl puk lapačky.
13:47'
Už přes čtyři minuty se hraje bez přerušení. První třetina tak má opravdu rychlý průběh.
12:00'
Aktivnějším celkem je nyní ale domácí Omsk. Pro hosty je ovšem důležité, že neinkasovali v dlouhém oslabení.
10:42'
Zatím v zápase nevidíme příliš mnoho šancí. Občas spíše takové závary kolem branek, střely z tutových pozic ovšem ne.
09:45'
Tohle opravdu z domácí strany povedené nebylo. Tři minuty přesilové hry se rozplynuly a domácí tým stále ztrácí jeden gól. Z jeho strany to tak zatím není ideální.
09:24'
08:00'
Zatím to však úplně nadějně nevypadá. Omsku se totiž nedaří dostat a hlavně se udržet v útočném pásmu.
07:24'
Domácí tým už minutu hraje přesilovou hru a měl by se ji snažit co nejrychleji využít. V případě gólu totiž početní výhoda bude pokračovat.
05:27'
Domácí tak nejen že přišli o Tolčinského, nyní už navíc prohrávají a budou muset náskok soupeře dotahovat.
04:52'
Hra čtyři na čtyři lépe prospívá hostujícímu celku, který se ujímá vedení. střela od modré se odrazila jen k VJAČESLAVU LITOVČENKOVI, který neměl problém puk uklidit do branky. Asistence: Trevor Murphy, Ilja Morozov.
04:26'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Čisťakov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 5 min + DKO, faul kolenem).
Zmiňovaným hráčem je Tolčinskij, který musel s pomocí zamířit směrem do kabiny.
04:22'
Úvod zápasu je opravdu poměrně rychlý průběh. Nyní přišel hvizd rozhodčího po tvrdém hitu na jednoho z domácích a po něm se strhla potyčka.
03:18'
První zajímavý moment i u hostujícího gólmana. I on ale dokázal puk pod sebou udržet a nenechat soupeře dorážet.
01:57'
Omsk se vzápětí potřeboval zformovat a kotouč tak letěl pouze na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před českým gólmanem.
01:20'
V úvodu utkání vidíme pasáž bez přerušení, hraje se ze strany na stranu. hrubec teď po střele z úhlu skončil na zadku. Puk se za jeho záda ale nedostal.
00:01'

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Pokka, Šaripzjanov, Běreglazov, K. Gotovec, Kaski, Jemelin, Čisťakov – Prochorkin, Brjukvin, Kosov – C. Knight, Tolčinskij, N. Jakupov – Děrgačov, V. Žarkov, I. Tělegin – N. Komarov, Dědunov, Kablukov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – N. Jefremov, D. Bodrov, T. Murphy, Ilja Morozov, Čajkovský, N. Děmidov, J. Alanov, D. Ovčinnikov – Pjanov, N. Korotkov, Nikita Šaškov – Golubev, Setdikov, A. Jakovlev – N. Shore, Česalin, Šarov – Dubakin, Litovčenko, O. Li.

Rozhodčí: Morozov, Olenin – Ivanov, Ponamarenko.

Šimon Hrubec (OMS)
Peter Cehlárik (OMS) – momentálně zraněný
Michal Čajkovský (SIB)
HC Sibir Novosibirsk

Klasika. Asi tímto slovem ideálně můžeme popsat dosavadní počínání Sibiru v momentálně hraném hokejovém ročníku. Novosibirsk se totiž stejně jak loni nenacházejí na pozicích pro vyřazovací boje. Loni mu utekly o devět bodů, v současnosti je ztráta na osmé místo konference jen jednobodová, stále je však pouze poměrně raná fáze sezony. poslední dva zápasy se hostům nevyvedly podle představ, neodnesli si z nich totiž ani jeden bod. To samozřejmě budou chtít proti Omsku zlepšit. Jednoduché to ale rozhodně nebude.
Avangard Omsk

Že by se mistr posledního ročníku Kontinentální hokejové ligy konečně probíral do své staré formy? Poslední dobou to tak vypadá. Po špatném úvodu sezony totiž v posledních třech zápasech vždy zvítězil. Stalo se tak proti Spartaku Moskva, Jekatěrinburgu a naposledy Barysu Nur-Sultan. A vždy to bylo minimálně o dva góly. Proti Sibiru bude Omsk určitě favoritem. Naváže na úspěšnou pasáž a přiblíží se pátému místu ve východní konferenci, na které teď ztrácí čtyři body?
Zdravím vás u Kontinentální hokejové ligy. Společně se zaměříme na souboj týmů Avangard Omsk a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.