NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Edmonton - 28. října 2018   23:10

Edmonton
18:26' Kassian  (Khaira, Nurse) • 60:53' McDavid  (Draisaitl)
Chicago
Peel, Furlatt – Murray, Driscoll
United Center, Chicago
20 987 diváků
Edmonton
Talbot (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Russell, Nurse, Benning, Garrison – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Chiasson, Draisaitl, Rieder – Caggiula, R. Strome, Lucic – Kassian, Brodziak, Khaira.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc nebo dlouhou noc u dalších zápasů NHL, jak chcete.
Tři hvězdy utkání:

1. Connor McDavid (EDM) 1+0
2. Brent Seabrook (CHI) 1+0
3. Cam Talbot (EDM) 31 zákroků, 96,9% úspěšnost
Československá stopa

David Kämpf (CHI) 0 bodů, 1 střela, 10:53 čas na ledě
Hokejový osud opět nebyl spravedlivý, protože kdyby ano, tak si druhý bod připíše Chicago. Ovšem domácí hráči v prodloužení neproměnili svou šanci, a tak se hra přesunula před Warda, kde rozhodl Connor McDavid.

Střely na branku: 32:26
Střely na branku v prodloužení: 0:1.
60:53'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Za brankou Edmontonu utekl kotouč Patricku Kaneovi a celá trojice jela sama na jediného obránce. Leon Draisaitl skvělou přihrávkou vybídl ke skórování CONNORA MCDAVIDA. Kapitán Oilers nabídku neodmítl a připisuje svému celku druhý bod. Asistence: Leon Draisaitl.
60:01'
Ani ve třetí dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali, a tak si oba celky rozdělí po bodu. O ten bonusový si zahrají v prodloužení, případně v nájezdech. V utkání bylo vidět, že oba celky se soustředí na obranu, a tak moc branek nepadlo.

Střely na branku: 32:25.
Střely na branku v této třetině: 15:9.
60:00'
59:43'
Patrick Kane přihrál od mantinelu doprostřed ledové plochy, kde byl Erik Gustafsson. Jeho svižný pokus ale schoval Cam Talbot do lapačky, a tak se půjde do prodloužení.
59:27'
Někdo z hráčů Edmontonu zachytil puk za červenou čárou a okamžitě ho poslal za branku, je z toho další zakázané uvolnění.
58:50'
Ještě jedno přerušení, jelikož je tu zakázané uvolnění domácích. Ovšem předtím se připomněl Connor McDavid, jehož svižná střela zamířila jen nad branku.
57:52'
Patrick Kane se z modré čáry dostal až před branku, kde zakončoval na první tyč. Ovšem kdyby si všiml Davida Kämpfa u zadní tyče, jistě by to byla branka.
57:18'
Connor McDavid vletěl do útočného pásma, kde přihrál na modrou čáru. Zde už byl napřažený Oscar Klefbom, který z voleje jen prověřil pozornost brankáře Černých jestřábů.
56:43'
Z levého kruhu pro vhazování vypálil přes obránce Luke Johnson, jehož pokus vyrazil hostující brankář betonem k hrazení. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
55:51'
Olejáři zamkli soupeře před jeho brankou, ale ke střeleckému pokusu se nedostali. Následně Chicago obloučkem vyhazuje do středního pásma a celá pětice míří na střídačku.
54:58'
Edmonton se pokusil o dlouhou přihrávku podél mantinelu, která skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před branku, kterou hájí Cam Talbot.
54:44'
Další rychlý návrat domácího týmu do útočné třetiny. Na levé straně si na přihrávku počkal Arťom Anisimov, který se s pukem dostal na osu hřiště. Zakončení ruského hráče ale zamířilo pouze nad horní tyč.
53:29'
Rozehrávku hostů zachytil Jonathan Toews, který si udělal kličku doleva, odkud také vystřelil. Jeho pokus na zadní tyč, ale zamířil pouze nad branku.
52:40'
David Kämpf ve středním pásmu přihrál najetém spoluhráči a sám mířil před branku. Ovšem následná přihrávka na českého útočníka mířila pouze za něj.
51:52'
Nick Schmaltz dlouho váhal v útočném pásmu, co s pukem udělá, až byl odtlačen až za vlastní branku. Oilers se dostali ke střele, ale Cam Ward zaznamenal další zákrok, po kterém se před brankovištěm Chicaga strhla menší mela.
50:28'
Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Patrick Kane, jehož pokus vedle branky vyrazil Cam Talbot. Na hranici brankoviště byl opět zaparkovaný Jonathan Toews, ale ani tentokrát dorážka nepřišla.
49:40'
Od modré čáry pálil Brent Seabrook, jehož bombu brankář vyrazil před sebe. Na hranici brankoviště pracoval Jonathan Toews, který se k dorážce nedostal. A tak se hra přesunula před druhou z branek, kde jel Edmonton do přečíslení, ale Tobias Rieder puk do branky neumístil.
49:03'
Domácímu týmu přesilová hra moc nevychází, ale Jonathan Toews vybojoval vhazování před brankou soupeře. Jeho nahození totiž bylo sražené do ochranné sítě.
48:15'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Strome – 2 min., podrážení).
47:32'
Kyle Brodziak se vystavil do ofsajdu, který vrátí hru do středního pásma.
46:36'
Duncan Keith nezachytil na modré čáře kotouč, a ten mu utekl. už to vypadalo, že Edmonton pojede do přečíslení, ale zkušený obránce rybičkou zachránil situaci.
45:33'
Patrick Kane přihrál k mantinelu a najížděl si před branku, odkud vyslal bekhendovou střelu po ledě. Ovšem Cam Talbot si připisuje snadný zákrok, a tak je stav stále nerozhodný.
44:50'
Po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Adam Larsson, ovšem domácí gólman si do statistik připisuje další zákrok, jelikož na střelu dobře viděl.
44:43'
Po snadné ztrátě přešel snadno přes střední pásmo Tobias Rieder, který vypálil přes obránce z levé strany. Jeho pokus mířil jen do připraveného gólmana Černých jestřábů.
43:43'
Domácí kapitán vjel do pásma, odkud z pravého vrcholu kruhu vystřelil přes obrnáce. Ale jeho pokus zamířil jen nad branku Edmontonu. Poté se puk do Davida Kämpfa odrazil k brankáři.
42:40'
Edmonton opět vjel do útočné třetiny, kde se k zakončení procpal Kyle Brodziak, jehož pokus vyrazil brankář Chicaga do ochranné sítě.
41:59'
Celkem pomalu vjel do pásma jeden z domácích ,který z levého kruhu trefil brankáře. To samé se odehrálo o par vteřin později na druhé straně, kde po střele Ryana Stroma zasáhl Cam Ward.
41:11'
V pádu přihrál napravo Tobias Rieder, do tohoto prostoru si najížděl Darnell Nurse. Jeho bekhendový pokus na první tyčku schoval do lapačky Cam Ward.
40:08'
Duncan Keith po vyhraném vhazování svého kapitána nahodil kotouč za branku. Chicago se poté dostalo ke střele a hostujícímu brankáři při zákroku vypadla hůl.
40:01'
Stav zápasu zůstává stále nerozhodný a ve druhé části jsme se branky nedočkali. V této dvacetiminutovce se hra hodně přerušovalo, což trochu kvalitu zhoršilo. Ovšem oba celky si vypracovaly několik nadějných šancí, ale ty zahodily. V poslední dvacetiminutovce je tedy o co hrát. Uvidíme, který z týmů bude šťastnější.

Střely na branku: 17:16.
Střely na branku v této třetině: 13:7.
40:00'
38:57'
Z pravého kruhu se střelou přes obránce prezentoval Jonathan Toews, jehož pokus letěl těsně nad horní tyč. Cam Talbot v tomto momentu nestihl nic jiného, než se za kotoučem ohlédnout.
37:53'
Nick Schmaltz naznačil, že bude střílet, ale přihrál vedle sebe, kde se nacházel Marcus Krüger. Jeho pokus vykopl hostující gólman pravým betonem.
36:30'
Až nyní se podařilo hostujícímu celku vystřelit. Z vrcholu kruhů se do puku opřel Ryan Nugent-Hopkins, jenže ani on skórem zápasu nepohnul.
35:55'
Blackhawks se výborně brání a několikrát zastavilo soupeře ještě před modrou čárou. Edmonton se sice usadil poté před brankou, ale zatím nezakončil.
35:09'
Dlouhá přihrávka Edmontonu končí na zakázaném uvolnění, hra se ve druhé části hodně přerušuje. Bude se vhazovat po levé ruce Cama Talbota.
34:09'
Přes celou šířku třetiny přihrával Jonathan Toews, jenž na levém kruhu viděl osamoceného Alexe DeBrincata. Jeho pokus z voleje chytá Cam Talbot, který se výborně přesunul.
33:20'
Z levé strany jel proti brankáři Brandon Saad, který mířil mezi betony. Ovšem Cam Talbot si mezeru pohlídat a včas ji utěsnil. Skóre zůstává dále nerozhodné.
32:48'
Patrick Kane objel celou útočnou třetinu až se dostal za branku, odkud přihrál na Arťoma Anisimova. Ten byl sražený na mantinel, ale pokračuje se ve hře.
32:01'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., vysoká hůl).
31:51'
Cink! Za Camem Wardem se ozvala branková konstrukce. Edmonton je v této početní výhodě hodně nebezpečný!
31:33'
Rychlou kombinaci zakončoval Leon Draisaitl z mezikruží do brankáře. O dorážku se pokoušel ještě Milan Lucic, který puk na hranici brankoviště netrefil.
31:04'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., držení).
30:49'
Ryan Nugent-Hopkins nahodil černou gumu na zadní mantinel, kde proti němu stála přesilo. Ovšem Edmonton se dostal ke střele od levého mantinelu, ale Cam Ward kotouč schoval pod lapačku.
29:59'
Oba celky vymýšlejí dlouhé přihrávky, ale utkání vládnou obě obrany. V těchto chvílích se hraje hodně nezáživný hokej.
28:50'
Po přejetí modré čáry vypálil autor zajím jediného domácího gólu. Jeho pumelice ale zamířila jen do hrudi hostujícího gólmana, nasleduje vhazování po jeho levé ruce.
28:04'
Ke střele se nejprve nedostal Connor McDavid, který je zatím hodně mimo hru. Poté Chicago jen protečovalo hru do útočného pásma a oba celky střídají.
26:32'
Nick Schmaltz zachytil rozehrávku a kolem mantinelu projel až do předbrankového prostoru, odkud mířil na první tyčku. Jenže Cam Talbot se nenechal překvapit a zapisuje si do statistik další zákrok dnešní noci.
25:49'
Střelou přes obránce se prezentoval Patrick Kane, jehož zakončení právě od beka zamířilo do rohu hrací plochy. Poté Edmonton raději vyhodil černou gumu přes všechny čáry.
24:57'
Od modré čáry nahodil skákací kotouč na branku Henri Jokiharju. Jeho pokus s menšími potížemi schoval na hrudí hostující brankář.
23:20'
Na druhé straně pelášil sám na brankáře Nick Schmaltz, jenž mířil na stojnou nohu gólmana. Cam Talbot zasáhl betonem, ale puk zůstal ležet v brankovisti. O zbytek práce se už postaral Adam Larsson.
23:06'
Olejáři jeli ve třech na jediného obránce, přihrávka směřovala na Oscara Klefboma. ten okamžitě vystřelil, ale jeho pokus zneškodnil skvěle chytající Cam Ward.
22:49'
Po vyhraném vhazování se ke střele od levého hrazení dostal Alexandre Fortin. Jenže jeho pokus Cam Talbot viděl, a tak hru opět přerušuje.
22:24'
Ve hře se objevuje stále více nepřesností, které oba celky připravují o šance. Střel na branku ve druhé části zatím moc nepřibylo.
21:33'
Arťom Anisimov se opět nacpal až před branku, kde před gólmanem upadl. Ovšem puk mířil zpátky mezi kruhy, kde byl Brandon Saad, jehož pokus minul levou tyčku jen o pár centimetrů.
20:51'
Adam Larsson zavezl puk do útočné třetiny, kde od mantinelu mohl vypálit. Jenže místo střely přišlo posunutí puku za branku, kde byli domácí obránci.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody vyhrál opět Jonathan Toews, a tak Chicago mohlo jít do útoku. Ovšem v cestě k brance ho zastavil ofsajd.
20:01'
Po úvodní třetině je stav zápasu stále nerozhodný, i když se skóre hnulo. Ve dvojnásobné přesilová hře se totiž prosadil domácí obránce Brent Seabrook a ke konci třetiny vyrovnal Zack Kassian. Ovšem jinak se hraje spíše bojovný hokej a na obou soupeřích je vidět, že nechtějí toho druhého pustit do trháku. Duel je tedy zatím takticky hodně svázaný.

Střely na branku: 4:9.
20:00'
19:58'
Connor McDavid přejel do útočné třetiny, kde dal kotouč do druhé vlny. V té si najížděl Ryan Nugent-Hopkins, jehož pokus mířil na lapačku gólmana. Ovšem Cam Ward si připisuje důležitý zákrok na konci třetiny.
18:26'
Je znovu vyrovnáno! Po střele Jujhara Khairy se k odraženému puku od brankové konstrukce dostal vedle branky ZACK KASSIAN, jenž na dvakrát poslal černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Jujhar Khaira a Darnell Nurse.
18:17'
Zpoza branky mířila přihrávka mezi kruhy, kde byl ve vyložené pozici Drake Caggiula, jehož pokus zamířil do brankáře domácího celku.
17:58'
Domácí tým hraje velmi jednoduše, ale po dalším nahození půjdou do útoku Olejáři.
16:53'
Za obranu domácího týmu si najížděl Tobias Rieder, který na kotouč nedosáhl, a tak je z toho další zakázané uvolnění. Hra se přesune před branku, kterou hájí Cam Talbot.
16:15'
Čtvrtá formace Chicaga nepřešla přes střední pásmo, a tak při první příležitosti střídá.
15:29'
Jeden z domácích zadáku zastavil puk před brankou, kam jako první dojel Ryan Nugent-Hopkins. Jeho bekhendové zakončení vyrazil Cam Ward. Akce Edmontonu pokračovala dále, ale domácí brankář chytil do lapačky i pokus od modré čáry.
14:16'
David Kämpf vybojoval puk v útočné třetiny a Chicago se dostalo ke střele od modré čáry. Cam Talbot zasahovat nemusel, jelikož střela mířila jen vedle levé tyče.
13:05'
Duncan Keith napálil puk po mantinelu do útočného pásma, ale za brankou byli první obránci hostujícího mužstva. Chicago se ke kotouči opět dostalo, ale nevystřelilo.
12:54'
Mezi kruhy si najel Brandon Saad, který mířil někam pod břevno. Ovšem Cam Talbot si připisuje další zákrok ramenem. Od hostujícího gólmana poté kotouč putoval do ochranné sítě.
12:14'
Edmonton vybojoval puk u mantinelu a okamžitě po prknech vyhazuje až do útočné třetiny. Chicago se už do třetiny nestihne vrátit v početní výhodě.
11:47'
Početní výhoda domácího celku pokračuje, ale Chicago musí začít znovu ze středního pásma.
11:02'
Chicago právě vstřelilo branku!
Černí jestřábi využívají dvojnásobnou početní výhodu! BRENT SEABROOK přihrál do kruhu pro vhazování na Patricka Kanea. Ten mu puk vrátil hned potom, co si obránce sjel mezi kruhy a dělovkou poslal černou gumu do šibenice. Asistence: Patrick Kane a Duncan Keith.
10:44'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 2 min., hákování).
09:50'
Hosté se opět dostali ke kotouči, který míří do středního pásma. Ovšem Chicago se do útočné třetiny vrátilo. Jenže pokus z pravé strany zastavil první bránící hráč.
09:15'
Po vyhraném vhazování vyhazuje Edmonton přes všechny čáry. Domácí celek se ale rychle vrátil do útočného pásma, kde kombinuje.
09:07'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., hákování).
08:12'
Z levého kruhu pro vhazování vypálil Milan Lucic, jehož pokus vyrazil domácí brankář. Následně od modré pálil Kris Russell, ale jeho sražená střela skončila jen vedle brány.
07:33'
Z mezikruží vystřelil vedle levé tyče Dominik Kahun, zároveň s jeho pokusem jsou hosté už v plném počtu.
07:14'
Zakázané uvolnění domácího celku vrací hru před brankou, kterou hájí Cam Ward.
06:30'
Před branku zleva přihrával Nick Schmaltz, ovšem Arťom Anisimov puk neočekával, a tak mu utekl do rohu ledové plochy. Poté se Olejářům podařilo vyhodit.
06:07'
Chicago Blackhawks je v plném počtu, a tak začíná jeho zkrácená početní výhoda. Domácí celek už je nastěhován před brankou Edmontonu.
05:59'
Jonathan Toews si prohodil kotouč pod nohama, ale neudržel stabilitu a naletěl do branky. Hra se pro postavení brány musel přerušit, bude se vhazovat ve středním pásmu.
05:31'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., nedovolené bránění).
05:13'
Z pravé strany vystřelil Connor McDavid, jehož pokus vyrazil Cam Ward před sebe. Leon Draisaitl se ještě snažil obrkoužit bránu, ale u tyče našel jen beton brankáře.
04:31'
Hostující kapitán zavezl puk do útočného pásma a poté přihrával zpoza branky. Jenže kotouč zachytil Luke Johnson, který s ním pelášil do útoku, ale sám sebe vystavil do ofsajdu.
04:05'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., podrážení).
03:43'
Z levého kruhu vystřelil opět Ryan Nugent-Hopkins, ovšem jeho pokus zamířil pouze do prvního bránícího hráče. Akce pokračovala dál, ovšem Connor McDavid před branku nepřihrál.
03:06'
V úvodních minutách se hraje opatrně, oba celky nahazují kotouče na zadní mantinel a poté za ním jdou. Ovšem teď Černí jestřábi vyhodili jen na zakázané uvolnění.
02:17'
Blackhawks nahazují černou gumu na zadní mantinel a oba celky střídají. Na tahu je nyní Edmonton, ale ten těžko přechází neutrální zónu.
01:18'
Domácí celek se dostal až před branku, ovšem v tomto prostoru utekl kotouč Arťomu Anisimovovi. Ruský hráč byl ve slibné šanci, ale puk jej zklamal.
00:36'
Od mantinelu až mezi kruhy se proháčkoval Ryan Nugent-Hopkins, jehož první pokus zamířil do brusle soupeře. A další střelu vyrazil betonem Cam Ward.
00:10'
Úvodní vhazování utkání vyhrál Jonathan Toews, a tak domácí mužstvo bude mít právo prvního útoku. Ovšem o kotouč se bojuje ve středním pásmu u střídaček.
00:01'
Oba celky přicházejí na střídačky a zahajovací formace na ledovou plochu. Úvodní pětice se seřadily na modrý čarách a vyslechnou si hymny. Poté bude už vše směřovat k úvodnímu vhazování.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Davidson, Manning – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Saad – Schmaltz, Johnson, Fortin – Martinsen, Krüger, Kämpf.

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – A. Larsson (A), Klefbom, Russell, Nurse, Benning, Garrison – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Chiasson, Draisaitl, Rieder – Caggiula, R. Strome, Lucic – Kassian, Brodziak, Khaira.

Rozhodčí: Peel, Furlatt – Murray, Driscoll.
Do sestavy Chicaga se vrací chomutovský David Kämpf, naopak na tribunu se usadí další ex-Pirát Jan Rutta. V utkání tak uvidíme pouze jediného českého hráče.
Příjemný nedělní večer u americkokanadské NHL. Duel odstartuje krátce po třiadvacáté hodině a vy jste k našemu textovému přenosu srdečně zváni. Utkáním vás provede Michal Luxa a doufám, že se budeme společně dobře bavit.
Pravděpodobné sestavy:

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Rutta, Manning – Kahun, J. Toews, DeBrincat – P. Kane, Anisimov, Saad – Schmaltz, Johnson, Fortin – Hayden, Krüger, Kunitz.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Nurse, Benning, Garrison – Yamamoto, McDavid, Nugent-Hopkins – Chiasson, Draisaitl, Rieder – Caggiula, R. Strome, Lucic – Kassian, Brodziak, Khaira.

Jan Rutta (CHI) 11 odehraných zápasů, 3 body (0+3)
David Kämpf (CHI) 9 odehraných zápasů, 2 body (1+1)

Andrej Sekera (EDM) zraněný
CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago najdeme také v Západní konferenci, ovšem o trochu výše než Edmonton. Černí jestřábi jsou totiž na pátém místě, když získali čtrnáct bodů. Při pohledu na skóre zjistíme, že domácí celek je v celé konferenci prvním ze shora, který má o jednu branku záporné skóre. Ovšem Blackhawks vsítili soupeřům čtyřicet branek, což je po Coloradu druhý nejvyšší počet v celé konferenci. Chicago nastoupilo dnes v noci, ale nestačilo na St. Louis, a tak bude chtít bodovat v domácím prostředí. Na listině zraněných mají Blackhawks pouze Connora Murphyho, jenž utrpěl poranění zad.

EDMONTON OILERS

Olejáři se stejně jako v minulých sezónách spoléhají především na kapitána Connora McDavida, jehož by měl v bodování doplňovat Němec Leon Draisaitl. Při pohledu na Západní konferenci najdeme Edmonton na osmé příčce, když v devíti zápasech získal jedenáct bodů. Oilers mají potíže se střílením branek, vždyť do černého zamířili pouze sedmadvacetkrát, čímž se řadí k tomu horšímu, co NHL nabízí. Ovšem v posledních dvou zápasech hostující borci zvítězili a jistě budou chtít šňůru natáhnout. Ovšem na seznamu zraněných jsou Matthew Benning, Ty Rattie, Zack Kassian a slovenský obránce Andrej Sekera.

Nashville – Edmonton 3:5
Edmonton – Washington 4:1
Edmonton – Pittsburgh 5:6 po prodloužení

Connor McDavid 16 bodů (7+9)
Ryan Nugent-Hopkins 12 bodů (3+9)
Leon Draisaitl 10 bodů (6+4)
Vítám všechny hokejové nadšence u kanadskoamerické NHL. Na řadě je další zápase, který se odehraje pro evropské fanoušky celkem v přijatelném čase. Do střetnutí zasáhnou Chicago Blackhawks a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.