NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Ottawa - 3. listopadu 2019   00:00

Boston
Boston
01:17' Pastrňák (Krug) • 21:51' Bergeron (Pastrňák, Marchand) • 45:43' Heinen  • 46:50' Marchand (Pastrňák, Bergeron) • 56:16' DeBrusk (Heinen)
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Ottawa
Ottawa
12:04' Duclair  (Brown, Borowiecki) • 23:04' Co. Brown  (Borowiecki, DeMelo)
Boston
Chris Schlenker, Trevor Hanson – Steve Miller, Scott Cherrey
TD Garden, Boston
17 191 diváků
Ottawa

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
3. Tuukka Rask (BOS) 30 zák., 2 góly, 93,8%
Je konec. Boston Bruins dnes zvítězil na domácím ledě nad Ottawou Senators 5:2.
Začátky třetin se Bruins dařilo jelikož i v té druhé se po dvou minutách trefili, když dal gól Patrice Bergeron. Odpověď Ottawy ale byla hodně rychlá a ve 24. minutě srovnal Connor Brown. Posléze byl Marchand vyloučen a Ottawa hrála přes šest minut přesilovou hru, ovšem tu nevyužila. Následně měl Boston dvě dvouminutové přesilovky, ale ani ty nepřinesly pátý gól.
A také třetí perioda přinesla rychlou branku, o kterou se postaral domácí Danton Heinen. Ve 47. minutě šel Boston dokonce do dvoubrankového vedení po brance Brada Marchanda a vše zpečetil v 57. minut Jake DeBrusk.
59:14'
Senators se ještě pokoušeli získat puk za domácí bránou, ale Boston je prostě o několik levelů jinde a dnes to jen potvrdil.
58:41'
Nyní je hra přerušená, jelikož čárový rozhodčí se nechtěně přimíchal do souboje dvou hráčů a s pomocí svých kolegů opustil hrací plochu.
57:58'
Necelé dvě minuty před koncem se Boston ještě dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Raska.
57:18'
Bruins ale dál pokračují v útočné hře a hokejem se doslova baví a chtějí přidat ještě jednu branku.
56:16'
Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto, jelikož Boston vede už 5:2! Hosté lacině přišli o kotouč ve své třetině a k puku se tak dostal Heinen, který jej posunul na JAKE DEBRUSKA a ten vypálil tvrdou ránu mezi ruku a beton Andersona. Asistence: Danton Heinen.
55:31'
Anderson si nyní vůbec nebyl jistý, kde se nachází puk po zakončení Wagnera, ale nakonec jej našel mezi svými betony.
55:06'
Tuukka Rask si dokázal poradit se střelou soupeře a chytil kotouč do své lapačky.
55:00'
Zbývá posledních pět minut a Boston stále hájí dvoubrankový náskok. Můžeme se tak těšit na dramatický závěr utkání.
54:33'
Nebezpečná střela domácího hráče zpoza modré čáry skončila jen vedle levé tyče.
54:05'
Opět je hra přerušená a následuje krátká komerční přestávka.
53:09'
Chris Wagner nedokázal zastihnout kotouč a je z toho tak pouze zakázané uvolnění Bostonu.
Dnešní utkání sleduje 17 191 diváků.
52:53'
Nyní ale musel být ve střehu Tuukka Rask, aby si poradil s nahozeným kotoučem, což se mu také povedlo.
52:37'
Domácí mužstvo na ledové ploše nyní jasně dominuje a nepouští svého soupeře do žádné šance.
51:46'
Chris Wagner místo střely ještě přihrával svému spoluhráči ve slibně rozjeté akci, ale nakonec z toho nic vážnějšího nebylo.
51:26'
Až nyní se hra po dlouhé době pozastavila a to, když skončil pokus hostujícího hráče v moci připraveného Tuukka Raska.
50:43'
Hosté si momentálně v obranné fázi vůbec neví rady a Bruins zasypávají brankáře Andersona velkým počtem střel.
50:00'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby a Boston stále vede nad Ottawou 4:2.
48:59'
David Pastrňák je dnes opět hodně při chuti, ale tentokrát jeho střelecký pokus vyšel naprázdno.
47:39'
Boston dominuje ve třetí třetině a nyní tak už potvrzuje roli favorita v tomto utkání.
46:50'
Boston poprvé odskakuje do dvoubrankového vedení a stav je tak 4:2 pro domácí! David Pastrňák opět ukázal svou vytříbenou techniku a zpoza brány nabídl kotouč BRADU MARCHANDOVI na zlatém podnose, který toho využil a z bezprostřední blízkosti propálil Andersona. Asistence: David Pastrňák a Patrice Bergeron.
46:11'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., hákování).
45:43'
Domácí celek jde potřetí v tomto zápase do vedení! Chris Wagner zabojoval o kotouč na pravé straně, ale nakonec se k němu dostal rozjetý DANTON HEINEN, který se posléze skvěle dostal kolem brankáře a zakončil do odkryté svatyně.
42:48'
Obrana domácího celku nyní zachytila přihrávku soupeře, ale následně z toho nebyl žádný protiútok, protože se Boston dopustil jen ofsajdu.
41:55'
David Krejčí si udělal místo, ale jeho střela z levé strany letěla pouze do ochranné sítě.
41:26'
David Pastrňák zkoušel projít po pravé straně, ale to se mu příliš nepovedlo a k puku se dostali Senators.
40:58'
Nyní se Ottawa dopustila jen zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před svatyni Craiga Andersona.
40:16'
Krátce po začátku třetí třetiny se hra přerušila a následuje buly ve středním pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:15.
Druhá dvacetiminutovka je rovněž u svého konce a stav je stále nerozhodný, ale nyní už 2:2. Začátky třetin se zatím Bruins daří, jelikož i tentokrát se po dvou minutách trefili, když dal gól Patrice Bergeron. Odpověď Ottawy ale byla hodně rychlá a ve 24. minutě srovnal Connor Brown. Posléze byl Marchand vyloučen a Ottawa hrála přes šest minut přesilovou hru, ovšem tu nevyužila. Následně měl Boston dvě dvouminutové přesilovky, ale ani ty nepřinesly pátý gól.
40:00'
39:44'
Ottawa se ní ještě dostala do zakončení, které ale letělo jen nad bránu.
39:20'
38:43'
Nyní už si domácí vypracovali dobrou možnost pro střelu, ale pokus Charlieho McAvoye skončil na zákroku Andersona.
38:06'
Po boji u mantinelu se k puku dostal Jean-Gabriel Pageau, který jej opět vyhodil daleko od své svatyně.
37:37'
Ovšem ani začátek této přesilovky se domácím příliš nedaří a Senators se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
37:20'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., podrážení).
36:36'
Momentálně nám toho dění na ledové ploše moc nepřináší, jelikož ani jeden celek není v nějakém tlaku.
35:53'
35:12'
Přesilová hra se ale domácímu celku zatím příliš nedaří a hosté opět vyhodili kotouč ze své třetiny.
34:28'
Nepřesné zpracování ale zhatilo střelu domácímu hráči a Senators tak vyhodili kotouč.
34:10'
Pro Ottawu nyní nastaly těžké chvíle, jelikož Boston získal přesilovou hru a hodně bude chtít se dostat potřetí v tomto zápase do vedení.
33:53'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., sekání).
33:29'
Torey Krug si udělal místo pro střelu, ale jeho následný pokus z levého kruhu byl zblokován do ochranné sítě.
32:32'
Nyní to v TD Garden bouří, jelikož diváci hlasitým projevem podpořili své domácí mužstvo, které přežilo dlouhé oslabení a v jeho závěru se dokonce dostalo do zakončení.
32:08'
31:56'
A další skvělý zákrok Raska proti střele z levé strany a posléze Bruins vyhodili puk do bezpečí.
31:22'
Senators jsou ale dál v tlaku, ale následná střela zpoza modré skončila zblokována a domácí vyhodili puk.
30:49'
Tuukka Rask musel předvést další skvělý zákrok a následně Boston opět vyhodil kotouč ze svého pásma.
30:18'
Následně se ale Bruins po chybné přihrávce soupeře dostali ke kotouči, ale ten odevzdali, aby mohli vystřídat.
29:08'
Ottawa sice drží kotouč v útočném pásmu a ostřeluje Tuukka Raska, ale stále se jí nedaří vstřelit třetí branka.
28:37'
Nyní už Tuukka Rask uklidnil hru, když si poradil se střelou zpoza modré čáry, ale Boston bude hrát ještě přes tři minuty v oslabení.
27:58'
A málem už šla Ottawa do vedení, ovšem Raska tentokrát zachránila branková konstrukce!
27:40'
Nyní už je to přesilová hra 5 na 4, která ale potrvá ještě čtyři a půl minuty!
26:54'
Hosté sice mají přesilovou hru 5 na 3, ale Bruins se zatím skvěle brání.
26:08'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., hákování + 2+2 min, bodnutí špičkou hole).
26:08'
Nyní se po odpískání snažil domácí hráč vyprovokovat Marchanda, což se mu také podařilo.
25:36'
Rask vyrazil střelu od modré čáry pouze před sebe, kde se snažil zakončit Brady Tkachuk, ale Ottawu poslat do vedení nedokázal.
25:03'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Peter Cehlárik.
24:45'
David Pastrňák tentokrát pálil z otočky, ale jeho pokus letěl pouze nad hostující svatyní.
23:04'
Ottawa právě vstřelila branku!
Odpověď Senators je blesková a skóre je tak opět nerozhodné, nyní už 2:2! Tuukka Rask si nejprve poradil se střelou z pravé strany, ovšem po chvíli se tam kotouč znovu vrátil a CONNOR BROWN to mazácky zkusil z úhlu o brankáře Raska, což se mu podařilo a domácí brankář si tak srazil puk do své brány. Asistence: Mark Borowiecki a Dylan DeMelo.
22:54'
Nyní se pro změnu dopředu dostala Ottawa, ale následná střela nic velkého nepřinesla.
21:51'
Boston si bere vedení zpět na svou stranu a je to tak 2:1 pro domácí! Marchand u mantinelu bojoval o kotouč, ke kterému se posléze dostal sám před bránou Pastrňák, který ale místo střely přihrál PATRICU BERGERONOVI a ten už zakončil do odkryté svatyně. Asistence: David Pastrňák a Brad Marchand.
21:11'
Poté se Boston provinil ofsajdem a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
20:42'
Hosté získali kotouč na své hole, ale posléze přišla jen nepřesná přihrávka a u puku je tak opět Boston.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:22.
Skvělou zprávu zveřejnila Ottawa na svém twitteru, kdy aktualizovala stav Scotta Sabourina, který při odvozu do nemocnice byl při vědomí a komunikoval s lékaři.
První třetina je u svého konce a Boston zatím hraje s Ottawou smírně 1:1. Do utkání Bruins vstoupili velice dobře a už po dvou minutách se v přesilové hře trefil jejich nejlépe bodovaný hráč David Pastrňák. O dvě minuty později ovšem přišel jeden velmi nepříjemný moment, když po souboji zůstal hostující hráč Scott Sabourin ležet na hrací ploše v bezvědomí. Dlouhou dobu se tak nehrálo. Posléze jakoby se Ottawa probudila a v 13. minutě srovnal Anthony Duclair. Ke konci třetiny byli Senators lepším týmem, ale branka už nepadla.
20:00'
19:45'
Mark Borowiecki prověřil domácího gólmana střelou od modré čáry.
19:16'
Pastrňák zachytil nepřesnou přihrávku domácího hráče, ale Bostonu se nedaří vymýšlet nějaké nebezpečné útoky.
18:44'
Posléze už ale musel být ve střehu Tuukka Rask a bude následovat vhazování před domácí svatyní.
18:13'
Opět vzniklo přečíslení Senators, ale nyní z toho nebyla nějaká vážnější příležitost.
17:29'
Bruins to tentokrát zkoušeli směrem dopředu z pravé strany, ale ani nyní nemusel zasahovat Craig Anderson.
16:36'
Boston se snaží něco vymyslet středem hrací plochy, ale to se mu zatím moc nedaří a utkání je velice vyrovnané.
15:53'
Tentokrát se Tkachuk ocitl v ofsajdovém postavení a bude následovat buly ve středním pásmu.
15:19'
Nyní je hra opět přerušená a následuje tak komerční přestávka.
14:42'
Boston se nemůže pořádně dostat do hry po situaci ve 4. minutě a Ottawa tak má šanci otočit vývoj tohoto utkání.
13:48'
Tentokrát to bylo opět hostující mužstvo, kteří se dostalo dopředu, ale Tuukka Rask byl připraven a podruhé nekapituloval.
12:04'
Je srovnáno na 1:1! Senators se nejprve dostali do přečíslení 3 na 1, ovšem následná střela skončila mimo. Posléze se ale ke kotouči dostal v pravém kruhu ANTHONY DUCLAIR a jeho pohotová střela k bližší tyči skončila za zády Raska. Asistence: Logan Brown a Mark Borowiecki.
11:26'
Brady Tkachuk skvěle vystihl přihrávku ze strany domácího celku, ale nedokázal vymyslet nic velkého.
10:22'
Torey Krug si najel z levé strany a vypálil tvrdou ránu, která ale skončila pouze v moci brankáře Andersona.
09:40'
09:06'
Bruins se zatím daří v oslabení držet kotouč co nejdál od své svatyně a Ottawa se tak musí pro něj stále vracet na svou polovinu.
08:03'
Ottawa sice má k dispozici přesilovou hru, ale dopustila se chyby, kterou Boston nepotrestal.
07:40'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie Coyle – 2 min., nedovolené bránění).
06:42'
Senators bojovali o kotouč za domácí svatyní, ale ten nakonec získalo domácí mužstvo.
06:17'
Nyní se hra přerušila a následuje první komerční přestávka.
05:32'
Boston ale i přes velice nepříjemné momenty je o něco lepším týmem, jak se před zápasem předpokládalo.
05:17'
Zdá se, že hráči jsou momentálně hlavami se Scottem Sabourinem, který ještě aktuálně asi neví o světě.
04:02'
David Pasrtňák vypálil z pravé strany nebezpečnou střelu, která ale nakonec skončila pouze v moci gólmana.
03:36'
Nyní už se po dlouhé pauze opět pokračuje v utkání a Ottawa se snaží dostat ke kotouči v útočném pásmu.
03:08'
Tohle je velice, velice nevídaná a hodně nepříjemná situace, kdy byl Scott Sabourin v bezvědomí odvezen nosítkách a David Backes sám od sebe odešel do šatny, jelikož šlo vidět, že si cítí hodně provinile a nemůže psychicky pokračovat v utkání.
03:08'
Tohle nejsou vůbec příjemné obrázky, protože to vypadá, že Scott Sabourin je v bezvědomí a stále nehybně leží v obložení lékařů.
03:08'
Nyní ovšem celá hala v Bostonu ztichla, jelikož hostující hráč Scott Sabourin zůstal po souboji s Davidem Backesem nehybně ležet na ledové ploše.
02:59'
Nyní se hra přerušila, jelikož se domácí celek dopustil zakázaného uvolnění.
01:17'
Tak tohle byla rychlovka a Boston jde už ve druhé minutě do vedení! Krug v přesilové hře vyslal nahozený kotouč přes celé kluziště, jenž se odrazil od zadního mantinelu na hůl DAVIDA PASTRŇÁKA, který si s kotoučem před bránou poradil náramně a po kličce jej uklidil k pravé tyči. Asistence: Torey Krug.
00:46'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brady Tkachuk.
00:36'
Boston je od úvodního buly v tlaku a okamžitě tak potvrzuje roli velkého favorita.
00:18'
Hned na začátku zápasu se domácí dostali ke střele na bránu, ovšem Craig Anderson byl připraven a chytil kotouč.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Kampfer, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – Cehlárik, Coyle, Bjork – Backes, Kuraly, Wagner.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – N. Zajcev, Chabot, Hainsey (A), Brännström, DeMelo, Borowiecki (A) – Duclair, Brown, B. Tkachuk – Ennis, Tierney, Naměstnikov – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – Sabourin, Beaudin, Chlapík.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Trevor Hanson – Steve Miller, Scott Cherrey.
Ottawa Senators:

Ottawa je aktuálně až na 16. pozici se 7 body a skóre 29:37. V posledním utkání ovšem přivítala na svém ledě stejně jako Boston San Jose Sharks. Už v 7. minutě otevřel střelecký účet domácí hráč Brown, ale o tři minuty později srovnal Kane. Ke konci první třetiny ale vrátil vedení na stranu Senators Paul. Po polovině hry šla Ottawa do dvoubrankového vedení, když se trefil Paul. Posléze sice snížil Labanc, ale v poslední minutě periody vrátil dvoubrankového vedení na stranu domácích Tkačuk. Ve třetí třetině padla jen jedna branka, kterou dal domácí Duclair a Ottawa vyhrála 5:2. Nejproduktivnějším hráčem je s deseti góly Brown.
Boston Bruins:

Boston momentálně najdeme ve Východní konferenci na 2. místě s 20 body a skóre 41:25. Po třech výhrách v řadě přivítal na svém ledě San Jose Sharks. První třetina byla v podání českých hráčů, jelikož se z přesilovek trefili Pastrňák s Krejčím. Na začátku druhé periody sice snížil Burns, ale posléze už se prosazovali pouze domácí hráči, kdy se trefil Coyle, Wagner a Carlo. Třetí dvacetiminutovka žádný gól nepřinesla a Boston vyhrál jasně 5:1. Nejproduktivnějším hráčem je s 24 body David Pastrňák.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Boston Bruins a Ottawa Senators. Naposled se spolu tato mužstva utkala v březnu na ledě Bruins, kteří zvítězili těsně 3:2. Dnes se bude opět bojovat v TD Garden v Bostonu. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 580 diváků. Očekává se jasná výhra Bostonu, na který je vypsán kurz 1.42, zatímco Ottawa je v podání bookmakerů outsiderem v kurzu 6.36. Úvodní buly je naplánováno na 00:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.